Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) darnellsmith válasza kmate32 (#3699) üzenetére


darnellsmith
senior tag

ezek közül a kwak, de az elég drága meg erős is úgy állandó fogyasztásra, hétköznapi iszogatásra a jupiler a legjobb szerintem ezek közül :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3702) NoLF


NoLF
addikt

A sörkultúra napja a budai várban

Budapest, 2008. június 11., szerda (MTI) - Sörtörténelmi bemutatóval, kiállítással és jazzkoncerttel ünnepelhetik a 18 év feletti érdeklődők a sörkultúra napját a Budai vár Gótikus udvarán vasárnap két órától éjfélig.
A fesztivált második alkalommal rendezi meg a Magyar Sörgyártók Szövetsége. Az esemény Szent Arnold napjához kötődik, aki a legenda szerint arra hívta fel a városlakók figyelmét a pestisjárvány idején, hogy jobb, ha a szennyezett víz helyett sört fogyasztanak. A szerzetes jól tudta ugyanis, hogy a főzött sör nem terjeszti a kórt, így amikor az emberek elkezdték inni az általa felszentelt nedűt, a járvány megszűnt.
A habos ital iránt azóta is töretlen az emberiség vágya. Magyarországon évente 78 millió liter sör fogy, zömében az országban gyártott márkákat kedvelik a lakosok. Jellemző, hogy az olcsó sörök fogyasztása nő gyorsan, de egyre inkább növekszik az ínyencek tábora is - mondta a távirati irodának Sivó Imre, a Magyar Sörgyártók Szövetségének elnöke.
A sörkultúra napját elsősorban azoknak a 18 év felettieknek rendezik, akiket az átlagosnál jobban érdekel az aranyló nedű. A fesztiválon a magyar sörválaszték mellett a nemzetközi piac termékei is megtalálhatók lesznek, mint az olasz, angol és belga sörök.
Emellett a rendezvényen bemutatják, hogyan készül az aranyló nedű, profi kóstoló árulja el, miként különböztethető meg a jó sör az átlagostól, hogyan kell fogyasztani, tárolni és miről árulkodik a habja.
A pódiumbeszélgetésen sörmesterek, sörbarátok, sörfőzők társalognak a habos italhoz fűződő viszonyukról, élményeikről.
Idén is megválasztják a Sörkultúra Bajnokot a látogatók közül, az elismerést az kapja, aki a legtöbbet tud a nedűről.
Az esemény jazzkoncerttel zárul, fellép a Berki Tamás Band.

Na én tuti kinézek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3703) divot


divot
veterán

Most jöttem haza néhány Brüsszelből: emberek, ez maga a paradicsom. Kóstoltam vagy negyvenféle sört, hihetetlenül finomakat, de arra ügyeltem, hogy 8% alá ne menjek. :)

És hoztam hat literes palackot, mind fadugós, és a legizgalmasabb köztük az 11.3%-os trappista ser.

Ja, megkóstoltam a Kaktusz ízű zöld sört is: olyat még véletlenül se vegyetek. :DDD

(#3704) divot válasza divot (#3703) üzenetére


divot
veterán

Erről van szó: [link]

Ja, és vettem egy kint is újdonságnak számító, 9%-os Leffe-t.

(#3705) DelArco válasza divot (#3704) üzenetére


DelArco
aktív tag

Ó hát a Rochefort 10-es az kiváló sör!
Bár nekem a 8-as kicsit jobban bejött de tény hogy nálam ez is bennt van a legjobbak között. Rochfortos kehelyből az igazi remélem aztis vettél hozzá. :)

Youth hides the key to salvation

(#3706) NoLF


NoLF
addikt

ezt be kell linkelnem :)

hami

ma elfogyasztok 1-2 ilyet ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3707) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kellemeset a... még kellemesebbel. ha elég sörbarát összegyűlne a táborban, akkor meglátogatnánk valami közeli várost sörkóstolás céljából. zalaegerszeg és szombathely is közel van (27 és 37km), nehezen tudom elképzelni, hogy egyik helyen ne lenne egy jó belga, vagy egyéb, minőségi söröző.

meg amúgy is: egy ilyen tábort nem érdemes kihagyni.

(#3708) Bibby válasza NoLF (#3706) üzenetére


Bibby
addikt

Ez meg mi a rosseb? :))

Ελευθερια η θανατος

(#3709) DelArco válasza Bibby (#3708) üzenetére


DelArco
aktív tag

ilyesminek nézem: sörzsiráf

ngabor: sajnos nekem a ph tábor időpontja kiesett addigra már be van szervezve egy kis balatoni nyár.

épp most ittam meg egyp ohárka borsodit de valami eszméletlen vacak volt.
régen ittam már de ennél jobbra emlékeztem. azt hiszem maradok a soproninál ha egyszerübb csapolt sörökre terelődik a szó.

Youth hides the key to salvation

(#3710) NoLF válasza Bibby (#3708) üzenetére


NoLF
addikt

ahogy a kollega fentebb vázolta, sörzsiráf. okos kis találmány :) tegnap az osterbräu sörözőben be is toltam 2 ilyet, elég meleg volt, gyorsan fogyott :) házi sört nyomatnak ott, egész jó.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3711) divot


divot
veterán

Most épp ezt iszogatom, mennyei:

[link]

(#3712) Rez_Grof válasza NoLF (#3710) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Meg kellene nézni hogy a multkori helyen vannak-e még a kriglik, vagy valaki össze törte őket, esetleg elrepedtek.
Mondjuk jövőhéten?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3713) kmate32 válasza ngabor2 (#3707) üzenetére


kmate32
csendes tag

Szombathelyi vagyok, de elég gyakran járok Zalaegerszegre és tudtommal van ott egy egész jó belga söröző! Belgian Beer Café a hely neve, még nem voltam sajnos a sörözőben, de már hallottam róla ismerősöktől...

(#3714) ngabor2 válasza kmate32 (#3713) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, más is ezt a helyet ajánlotta. debrecenben is van, nagyon jó hely, bár azt nem lehet rá mondani, hogy olcsó... a minőséget meg kell fizetni.

lehet, hogy ha a társaság is úgy érzi, 1-2 leffe-zsiráfot elrontuk ott :D

(#3715) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Steiger-et nem tudjátok véletlen hol lehet kapni pesten?

[ Szerkesztve ]

(#3716) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Tegnap kicsit voltunk a várban sörünnep kapcsán szétnézni.
Ittunk:
-Hoegaarden-t
-Kelt barnát
-Newcastle Brown Ale-t
-Sajnos mivel sietősbe voltam ez után egy gyors csapolt Soproni Fekete Démon került még sorra.

Fincsi volt mind.
:D :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3717) NoLF válasza Rez_Grof (#3716) üzenetére


NoLF
addikt

miután elmentél, bepróbáltuk még az olasz Peronit, meg szerény személyemnek jutott egy csapolt Dreher Bak a végére. Bnőm meg letolt még egy one and only-t (newcastle) mert nagyon ízlett neki, szerintem is bejövős, de csak visszafogottam kezelném, kicsit édeskés nekem azért. nomeg meglepően szénsavas.
amit nem fedeztünk fel mikor még ott voltál, hogy ahol dreher, peroni, ászok és kőbányai volt, ott ki volt rakva kis tálkába sörkorcsolyaként egy kis pilzeni maláta, meg festőmaláta. hmm... nagyon fini!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3718) NoLF válasza birno (#3715) üzenetére


NoLF
addikt

én eddig csak szlovákiában találkoztam steigerrel.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3719) divot


divot
veterán

Hétvégén megittam a belga sörkészletet. :(

Ez maradt már csak, pontosabban ebből egy 0.75-ös ampulla. Ezzel zárok.

[link]

(#3720) NoLF válasza NoLF (#3717) üzenetére


NoLF
addikt

Elmentünk a Szent Arnold napja alkalmából megtartott "sörfesztiválra" a várba tegnap este, miután megérkeztünk Veszprémből. Barátnőm + Rez_Grof és launcser fórumtársak, így 4esben elvánszorogtunk, felmásztunk, beléptünk 2ezerért és nekiláttunk. Nem tudom hogy volt-e már ilyen vagy ez volt az első, mindenesetre furának tartottam hogy a 14-24ig tartó rendezvényen én ittam meg az utolsó barna Kelt típusú finomságot 21:30kor. Másrészről rendben volt a dolog, egészen addig a pillanatig amíg el nem jött a távozás ideje. Nem sokkal előtte vettük észre az egyik standnál (Dreher, Arany Ászok, Kőbányai, HB, Edelweiss, Peroni) hogy sörkorcsolyaként, vagy csak úgy kóstolóba, kis tálkákba kihelyeztek malátát, kóstolja a nép. Volt pilzeni maláta, meg festőmaláta (pörkölt). Rávetődtünk, bejött, úgyhogy mentünk volna egy második marékért, 23:44kor. 23:40kor hoztuk el az első kört, már akkor láttam hogy készülődés van. Tehát mennénk vissza a második adagért, ám már messziről látom hogy nincs kint a két tálka. Odaérünk, 4 csípőre tett kezű, kedvesen mosolygó lány (értsd: ábrázatán a bazzeg vasárnap éjfél van, takarodjatok már el innen) áll a pultban. Kérdem az egyiket:
- Bocsi, nincs már malátátok? Nagyon finom volt.
- Nincs, elpakoltunk mert zárunk.
- De még nincs éjfél, és éjfélig tart a rendezvény!
- De mindjárt éjfél van.
- De MÉG nincs éjfél.
- Nem baj, mi már elpakoltunk mert mennénk haza.
- Köszönjük szépen, sziasztok. (Ezt már elfordulva, elfelé jövet mondtam a levegőbe, remélem érezte hogy mennyire szeretem)
Mindeközben a másik három csak helyeselt, bólogatott, de meg nem mozdultak volna, pedig láttam hogy mögöttük van a polcon, kis műanyag zsákban a cucc, mert láttam mikor kitették a tálkákat, hogy abból jött.

Na most.
Ha én bevállalok egy melót, legyen az vasárnap, tartson az éjfélig, akkor kvázi vállalom, hogy dolgozok. Ők nem azt tették.
Ha már bevállalok egy VENDÉGLÁTÓS melót, akkor az a minimum, hogy legalább megpróbáljak úgy tenni, mintha a vendég maximális megelégedése lenne a célom minden egyes mozdulattal, szóval, cselekedettel. (Ez lehet hogy csak az én hülye vendéglátós véleményem, dolgoztam már itt-ott, ilyen-olyan helyen, s bár végzettségem szerint közöm nincs az egészhez, mégis úgy érzem értek hozzá vmilyen szinten).
Ha már kedvesen, értelmesen és normálisan szegeznek hozzám egy kérdést, hogy jövök ahhoz hogy csípőre tett kézzel, flegmán meghazudtolom önmagam és azt állítom hogy amit tőlem kérnek az lehetetlen, miközben karnyújtásnyira van a megoldás, centiket kellene csak mozognom, és a szócsatát is elkerülhetném, mi több, egy igazán jóképű, helyes, intelligens sráctól a kedves szóért, a mozdulatért, a semmiért kapnék egy szép mosolyt egy hangsúlyos köszönömmel kísérve. Ehelyett nyíltan érzem a levegő vibrálását, a feszültséget és az agresszíót, indulatot, utálatot.
Nem értem hogy ez hogyan lehetséges. Annyira fáradt voltam (nem összetévesztendő a részegséggel, ugyanis nem voltam részeg, még spicces sem) hogy nem foglalkoztam vele tovább, pedig ha olyan hangulatomban talál úgy kiosztom szerencsétlent hogy még a kedves kolleginái is kiesnek bugyijukból, nemhogy ő. 20 körül lehetett egyébként mindegyik.

Tehát: m-i-é-r-t kell ilyen arrogánsnak, lustának, bunkónak, nemtörődömnek lenni, amikor azt én semmivel nem érdelemtem ki, valamint az egész hercehurcát sokkal rövidebbre lehetett volna vágni, pont ellentétes végeredménnyel?

Mod: amúgy a rendezvény frankó volt, színvonalas, hangulatos jazz zenével, idilli várhangulattal, kedves pultosokkal (term. a többi bódében, nem a fentebb leírtnál) elfogadható kaja-árakkal, wc-ügyileg jól megszervezett szeparált résszel. Kicsit keveselltem az előre beharangozott sörkülönlegességeket (kvázi kettőt találtam bár lehet hogy túl tapasztalt vagyok). 2ezer forintért kaptál 4 fekete kupont, ez 4 sörre volt elegendő, drágábból pohár jött ki, olcsóbból korsó. Én bnőm jegyeit is megkaptam, így a lista ami a gyomromon át került a budapesti csatornarendszerbe: 1 pohár csapolt Hoegaarden, egy korsó barna Kelt, egy pohár Newcastle brown ale (The one and only), egy pohár csapolt Dreher Bak, egy kisüveges Peroni Nastro Azzurro, egy korsó csapolt Soproni Fekete Démon. Bnőm egy pohár Hoegaarden és egy pohár Newcastle mellett tette le a voksát, így jött ki a 8 kupon.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3721) birno válasza NoLF (#3718) üzenetére


birno
addikt

Ez szomorú. :(
Nem szoktatok esetleg behozni kis hazánkba? :D

(#3722) NoLF válasza birno (#3721) üzenetére


NoLF
addikt

ezt a kérdést nem értem, fejtsd ki légyszíves mire gondolsz!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3723) birno válasza NoLF (#3722) üzenetére


birno
addikt

Úgy értettem, hogy nem szoktatok Szlovákiába járni s hazahozni pár rekesszel?
Nem csak magán célra, hanem mondjuk az itteni fórumtagok kérésére?
Kisbusszal netán? :DD
Bár valószínűleg az kissé macerás lenne...

(#3724) NoLF válasza birno (#3723) üzenetére


NoLF
addikt

ja, hát járni nem szoktunk, csak voltunk egyszer közösen, egyszer meg én egyedül. benzinköltségbe beszállva meg összeegyeztetve az árakat, simán össze tudunk hozni egy sörvásárlós túrát szinte akármikor.

egyébként nem is néztem melyik hsz-re reagáltál, azt hittem az utolsóra. azért nem értettem mit kérdezel :DD

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3725) birno válasza NoLF (#3724) üzenetére


birno
addikt

Hm, akkor egy körülbelüli költségvetést tudnál írni?
Mert nekem még kocsim sincs, úgyhogy fogalmam sincs mennyibe kerül a benzin, meg a sör odakint stb.
Gondolom amúgy itt jópár emberkét érdekelne a dolog. :D

(#3726) NoLF válasza birno (#3725) üzenetére


NoLF
addikt

(kmxátlagfogyxbenzinár) oda-vissza kb 130 km -> 1,3x7,5X310=~3000 ft ez a benzinköltség.

amennyiben jól emlékszem (v megtalálom vhol a régebbi számlát) akkor üveggel együtt olyan 130-140 körül jön ki egy sör, van drágább és olcsóbb is. vegyesen is tudok venni meg egyfajtából egy rekesszel is, viszont párkányban (ahova mentem eddig) még nem találtam olyan bevásárlóközpontot ahol sokféle sör van, 3féle zlaty, kelt, starobrno, corgon, meg egy pár gagyibb, meg kozelből a jobb fajta, barnák ezekből tuti vannak.

kártyával szoktam fizetni, tehát nem kell koronát váltani.

ennyi :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3727) birno válasza NoLF (#3726) üzenetére


birno
addikt

Akkor magyarul a 3000 oszlik minimum 2 felé+a sör ára, ez jól hangzik. :)
Az viszont nem jó hír, hogy nincs sok féle, mert elsőre nekem úgy lett volna jó, hogy minél több fajtából kb. 2-3 üveg, azokat végigkóstolni és legközelebb a finomakból hozni rekesszel.
Engem mindenestre azért érdekelne a dolog, mikor lenne ez esedékes?

Még annyi lenne a kérdésem, hogy pesten jársz, igaz?
S nagyjából merre fele lehet téged elérni?
Már csak azért, mivel nincs kocsim, így alapból bkv-val mászkálok, de ha sok cuccról van szó, akkor valakit meg kellene fűznőm, hogy menjünk el érte.

(#3728) NoLF válasza birno (#3727) üzenetére


NoLF
addikt

szét kell nézni és keresni másik supermarketet párkányban, vagy átmenni máshova, sztem azért össze lehet szedni pár fajtát. hétközben pesten vagyok, hétvégén kecskeméten, de egyik hétvégén vagy akár pénteken meló után (bár nemtom meddig vannak nyitva a boltok) szerintem meg lehet oldani.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3729) birno válasza NoLF (#3728) üzenetére


birno
addikt

Ok, dobj majd egy privát üzenetet előtte, különben elfelejtem s megbeszéljük a részleteket, vásárlás előtt pedig utalok pénzt.

(#3730) DelArco


DelArco
aktív tag

hm holnapután megyek Lipcsébe és megkértek hogy vigyek vmi mayar sört arrafele mutatóa hogy miylen a hazai.
Milyet kéne vinni?
Én sopronira gondoltam igy elsősorban talán az nem olyan rossz. Eseteg a Soproniból az a fekete démon vagy mi bár olyat még nem ittam. :F

Youth hides the key to salvation

(#3731) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Oberdorfer búza: 12 egy tucat. amúgy nem rossz, de ennyiért már jobbat is lehet kapni. viszont a csatos üvegét elteszem :D

(#3732) NoLF válasza DelArco (#3730) üzenetére


NoLF
addikt

arany ászok félbarna, soproni 1895, dreher bak, és akkor lényegében le van fedve a magyar piac :) szalon búzát is vihetsz, bár nem sok köze van a normális búzasörökhöz... esetleg borostyánt még, meg egy normál drehert.

na igen, feka démon is esélyes, nem baksör, nem olyan erős, inkább a szlovák barnákhoz hasonlít.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3733) NoLF


NoLF
addikt

őrület, hogy ilyeneket lehet találni. az utcasarkon lévő kisboltban (nem éjjelnappali, csak 6-22es) ahol alig 10 ember fér el kényelmesen egyszerre, találtam egy olyat, amin tavaly még csak nevettem, mikor megtaláltam a sörlexikonban. erre most itt van, teljes terjedelmében, egy belga erős, speciális főzet, melyet egy alkoholistákat sújtó betegségről neveztek el, megfelelő csomagolásba bújtatták.

delirium tremens

asszem ma hörpi lesz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3734) DelArco válasza NoLF (#3732) üzenetére


DelArco
aktív tag

szerintem egy tálca valamilyen soproni lesz még nemtom pontosan milyen típus.
meg kért egy kinnt tanuló hölgy 4 db drehert. hát nme értem minek amikor ott ennél jóval jobb sörök is vannak dehát mind1.

delirium tremes asszem jó sör darnellsmith kollegát kéne megkérdezni mert neki hoztam gyszer pestről.
eddig azt hittem hogy csak speckó boltokban lehet ilyesmiket kapni nagyritkán egy egy nagyobb superhipermarketben.

közben megérkezett az Orvalos és a La trappe-os söralátétem egyenesen netherlandiából. Csak hogy legyen mit rakni a kis poharacskák alá :))

aztán épp most lett behűtés indítványozva a La Trappe quadrupelemnek. Remélem jó sör lesz. :)

Youth hides the key to salvation

(#3735) NoLF válasza DelArco (#3734) üzenetére


NoLF
addikt

biztos szép emlékeket ébreszt benne a dreher.
ha csak egyfélét viszel, akkor már legyen 1895 (bár abból asszem nincs dobozos de nem biztos) mert a normál soproni azért hogyismondjam. na. :) de a 895 nagyon fini!

most voltam kint a boltban, megvettem, este bepróbálom. 700 volt, 0,33-as... :Y

nincs belga söröspoharam sajna, hiszen nem is ismerem a belgákat, eddig egyet ittam, egy duvelt. az nem ízlett igazán.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3736) DelArco válasza NoLF (#3735) üzenetére


DelArco
aktív tag

huha akkor megkérték az árát ennek a deliriumnak.
a belga sörös boltban asszem 600 alatt van vmivel az ára.
biztos látták hogy ez vmi különleges ezért ennyi az ára :)

akkor lesz 1895-ös soproni bár oylat még nem ittam.
a sima sopronit szoktam szeretni csapolva mondjuk.

belga söröspoharat könnyen szerezhetsz a (&8-ban vagy a belga sörök boltjában.
nem mintha azok nélkül ne lehetne belga sört inni de nagy feeling az biztos :))
nekem a duvel egészen bejött bár én inkább a gyengébb söröket szeretem úgy a 8% körülieket.

Youth hides the key to salvation

(#3737) NoLF válasza DelArco (#3736) üzenetére


NoLF
addikt

ne téveszd össze majd a sima sopronival, egyszer egy haveromtól direkt 1895-öt kértem, erre simát hozott... "mert erre is rá van írva hogy 1895"
igen, hangya betűkkel, az 1895-ön meg messziről nem is látszik hogy soproni.
egyébként kóstold meg, nekem nagyon ízlik.
jobb mint a borostyán.
kóstold meg majd a fekete démont is, az is ízletes.
persze könnyebben és nem is akkora az alkoholtartalmuk mint a belgáknak amiről beszélgetni szoktatok itt, de nyárra sztem ezek a jobbak.
ha felviszi valaki a dolgom akkor hamarosan én is elmerülök a belga sörök és söröspoharak világában, egyelőre azonban ez az egy kuriózum marad, amit ma elpusztítok :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3738) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

delirium tremens meg a nocturnum is elég különleges, a sötét verzió majdnem fekete színű és nagyon érződék az alkohol tartalom pedig "csak" 8 vagy 8.5%
ja meg egy kép a mai délutánról:

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3739) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hb búza: nem rossz egynek (az edelweissnél jobb), bár kicsit kesernyés, ami búzasöröknél szokatlan.

(#3740) DelArco válasza NoLF (#3737) üzenetére


DelArco
aktív tag

a dobozát felismerem szerintem szóval azzal nem lesz gond talán. talán veszünk egy kis fekete démont is.
mondjuk én annyira nem akarom a magyar sörök németországba hurcolását eröltetni. nekem tökéletesen megfelel majd egy paulaner vagy vim hasonló ott kinnt nem kell más :)

épp most iszogatom a la trappe qouadrupel-t
ugyanaz a bajom vele mint a 10-es rochefortal. nekem ez anniyra nme jön be mint a gyengébb tripel. azt nagyon finomnak találtam ez se rossz de az utóize nekem anniyra nem jön be. mondjuk csak az első kortyoknál volt nagyon fura a végére megsozkható
nálam nem lesz kedvenc.

egyébéknt bár lehet hülye ötlet lenne de az itteni sörös topic rendszeres látogatói egyszer összejöhetnének egyet sörözni mondjuk a pesti belga sörözőbe asszme van ott egy egészen jó.
nekem mondjuk csak nyár vége fele lenne jó de azért ha esetleg érdkelne vkit akkor vmikor szervezhetnénk egy ilyet. :Y

Youth hides the key to salvation

(#3741) NoLF


NoLF
addikt

na most csúszik a Delirium Tremens...

uhh!

ütős, érződik rajta a 8,5 % alkohol, de nagyon nagyon finom, édeskés illatú, búzasörre emlékeztető ízű, és dominál az alkohol rendesen.

ha tehetném rászoknék, de ahhoz drága... :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3742) k_laci


k_laci
tag

most lépek be ebbe a topicba, pár kérdéssel :)

mi a véleményetek azokról a helyekről, ahova mi járunk sörözni ( Miskolcon persze )
-Korzó ( belváros )
-Mátrix ( belváros )
-Korzó Diósgyőr

illetve a sörről :D általában Borsodit iszunk, kivéve a diósgyőri korzóban RAUCHSBERG típsú házi sört :) finom, olcsó :C ( 120 Ft/korsó )

(#3743) darnellsmith válasza NoLF (#3741) üzenetére


darnellsmith
senior tag

ezt nem nagyon lehet rekesz számra inni az biztos ;]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3744) NoLF válasza DelArco (#3740) üzenetére


NoLF
addikt

sztem simán össze tudunk hozni egy ilyen sörcsaPH! talit pesten, csak jó előre tervezzük meg hogy mindenki ráérjen.
meghát pénzmag is kell, ha meg akarok inni 8-10 korsó belgát... :U

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3745) DelArco válasza NoLF (#3744) üzenetére


DelArco
aktív tag

közben megtaláltam erre a sörözőre gondoltam: [link]

pénz az ténylegelkél majd bár én biztos nme iszom oylan sok sört mert nem bírom annyira.
nekem egy 4-5 biztosan elég lesz.
nekem csak nyár végefele agustusban jó mert vhogy meg kell keresnem a rávalót. még alig kezdödött el a nyár de már a betervezett dolgok miatt is majdhogynem mínuszban vagyok.

esetleg még érdeklödő? nem mintha elvárás lenne hogy sokan legyünk mert ha ketten vagyunk akkor is mehet a buli de nem lenne rossz ha minél többen ottlennénk. (bár tudom ez elég erősen függ a pontos időponttól is)

Youth hides the key to salvation

(#3746) sgergi válasza DelArco (#3745) üzenetére


sgergi
veterán

Itt egy érdeklődő. :D Jó ötlet, és remélem meg is valósul.

Múltkor voltunk a Belga sörözőben egy egész délutános, estés parti volt, és a végére kicsit hangoskodtunk (najó, a többiek :DD ). Csak azért nem dobtak ki minket, mert valami iszonyatos számlát hagytunk ott. (~38k) Egyébként nagyon jó kis hely, csak nem lehet túl sűrün meglátogatni.

[ Szerkesztve ]

(#3747) csigisz


csigisz
újonc

Ha szereted a Heinekent és szeretnél eljutni a BalatonSoundra!találtam egy oldalt ahol ha válaszolsz 5 kvízkérdésre akkor nyerhecc 20 db napijegyet...ha esetleg érdekel akkor nézd meg.Engem megfogott :) www.heinekenmusic.hu :))

(#3748) csigisz


csigisz
újonc

Ha szereted a Heinekent és szeretnél eljutni a BalatonSoundra!találtam egy oldalt ahol ha válaszolsz 5 kvízkérdésre akkor nyerhecc 20 db napijegyet...ha esetleg érdekel akkor nézd meg.Engem megfogott :) www.heinekenmusic.hu

(#3749) jonathan00 válasza csigisz (#3748) üzenetére


jonathan00
csendes tag

Kipróbálom, remélem szerencsével járok :).

(#3750) ngabor2 válasza DelArco (#3745) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem ellened beszélek, mert én is jó ötletnek tartom a belga sörözést. viszont itt már fel lett vetve egy zalaegerszegi sörözés a tábor keretében. időpont fixálva még nincs, de ez részletkérdés, majd eldől. ja, és ha mázlink van, legalább 1 sör ingyen lesz (a többieknek... nekem nem :O).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.