Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) divot


divot
veterán

Na népek, máma nagy kísérletbe csapok bele: vettem a Lidl-ben szörnyen olcsón akciós Grafen Walder számomra teljesen ismeretlen söritalt. Méghozzá azért vettem, mert 8.6%-os az alkoholtartalma, és ez fölkeltette a kíváncsiságomat.

(#3502) sgergi válasza divot (#3501) üzenetére


sgergi
veterán

Ez még eddig kevés... Milyen megkóstólva?

(#3503) divot válasza sgergi (#3502) üzenetére


divot
veterán

Nos, nem rossz, határozottan nem rossz. Tényleg bika erős, már az első doboz is meglökte a bucimat.

Már nem emlékszem a pontos árára, mert vettem egy rakás egyéb dolgot is, de határozottan 200 forint alatt van. Ennyit bőven megér. Kicsit édeskés az én ízlésemnek, de ez a magas alkoholtartalom miatt lehet.

(#3504) t1


t1
addikt

Ma megvolt 4 üveg Beck's :R

(#3505) sgergi válasza divot (#3503) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, majd lehet megkukkantom én is.

(#3506) Lord Seraf


Lord Seraf
csendes tag

Tegnap lement négy Ászok, Heinit jobban szeretem grihíí, node az is lement, bár most egy kicsit még kótyagos vagyok, persze ehez az is hozzá tartozik, hogy volt egy két há négy barack is mellé :DD :DD

Nincs a világon szebb mint a cici

(#3507) icepick16 válasza kisbaby11 (#3491) üzenetére


icepick16
csendes tag

hátháthát. péntek este nagyon ritkán van focimeccs béjbe. inkább szombat délután. de nem baj. elnézzük mert lány vagy :D

Blue is the colour, football is the game

(#3508) Blaise


Blaise
veterán

Melyik áruházakban lehet Bp-n venni barna Krusovicét ?

(#3509) divot válasza Blaise (#3508) üzenetére


divot
veterán

Sok helyen kapható: Tesco, Interspar, Auchan, ezekben a nagyokban biztosan van dobozos, üveges is.

(#3510) NoLF


NoLF
addikt

elfogyott vmi papos osztrák, nem találom már az üveget :D
aztán egy saris egy zipfer, egy fekete zléaty, most meg lassan vége a paulaner bulihordónak... :|
asszem van még egy pár pilsner :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3511) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1 után böfögve
2 után nézelődve
4 után mosolyogva
6 után hablatyolva
8 után ferdén és erősen pislákolva
10 után megrogyva, lazán koordinálva téblábolva
12 után röhögve, dülöngélve, motyorogva
14 után már nem állunk.
15 után nézelődve
folyt köv :) 3 X de lehet 4 X is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3512) NoLF válasza zoltanz (#3511) üzenetére


NoLF
addikt

:D :R

:R :R :R

mostvégem, elfogyott a sör és 7kor kelek a melóba menet...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3513) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

tegnap ittam pár féle sört: Saint-Omer, 1664 Blanc, Ottakringer Kühles Blondes és Grimbergen Cuvée Ambrée :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3514) DelArco


DelArco
aktív tag

ma egy üveg Erdinger meg egy korsó Edelweiss volt.
nem rossz sörök ezek nem rosszak :))

A Sain Omarnak tök aranyos ki üvege van :D

Youth hides the key to salvation

(#3515) darnellsmith válasza DelArco (#3514) üzenetére


darnellsmith
senior tag

kár hogy csak 2,5 decis volt, finom kis francia sör :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3516) vodkajoe


vodkajoe
csendes tag

mi a véleményetek a heinekenről?én most kaptam rá nagyon. eddig nálam a kozel meg a kaiser volt a menő, de beleszerettem a heinekenbe, amióta nézem a hajdu b-nek ezt a fasz sorozatát...:D

nekem a heineken a bl feeling!

(#3517) koxx válasza vodkajoe (#3516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Teljesen átlagos íze van semmi extra, ha más nincs akkor megfelelő. Kóstolj meg egy Duvelt, Kwakot, Chimayt, Leffet akkor meglátod milyen egy normális sör.

(#3518) vodkajoe válasza koxx (#3517) üzenetére


vodkajoe
csendes tag

szerintem a legtöbbször nem is az íz a fontos, hanem a feeling. például üvegtigris nézés közben alap az arany ászok, bl meccsnézésnél heineken!:D

(#3519) Lord Seraf válasza koxx (#3517) üzenetére


Lord Seraf
csendes tag

Mostanában kezdek "rászokni" a barna serekre : ) Sokan nem szeretik, pedig nagyon finya kis serek.

A listádról csak Duvelt ittam még, de bepótolom a többit is :D

Nincs a világon szebb mint a cici

(#3520) stangli


stangli
senior tag

És most szóljon a Beck's a déli harangszóhoz :D

(#3521) DelArco


DelArco
aktív tag

noshát megiszogattam párat a hollandiából kapott söreim közül.
a női elnyomásnak hála nem sikerült mindet csak 3-at.

Corsendonk: Régóta kiváncsi voltam erre a sörre mert ennek van az egyik legszebb üvege. Nemis csalódtam remek sör igazán finom. Bár nem lesz nagy kedvenc de mindenképpen érdemes kipróbálni. Az üveg pedig egy kincs :)

De Koninck: Ezt névről sem ismertem de engem egészen meglepett. Szerintem egészen finom volt. Mondjuk ez egy gyengébb 5%-os verzsön volt de határozottan olyan ize volt ami miatt utánrendeltem volna még szívesen egy raklappal.

Celis White: Ezt szintén nem ismertem de végülis nem bántam meg hogy energiát fektettem a kinyitásába. Egészen jó kis sör nekem bejött. Nem akarom megsérteni az Edelweiss fanokat de nekem simán izlett annyira mint az.

Aztán volt a hétvégén még egy kis Löwenweisse. Szeretem ezt a sört csak most sajna épp annyira hidegen szervirozták hogy majdnem lefagyott tőle a torkom. Alapjárárson is esős hideg idő volt de ez a sör épphogycsak nem volt jégkásás. Azért legyűrtem mert tényleg nem rossz cucc.

Tegnap meg mégegykevés Arany Fácán volt. Ezelött nem ittam gyakran ezt a sört de tagnap vhogy bejött a sósmogyi mellé. Nem mondom hogy különlegesen extra lenne de mondjuk a Soproni mellé simán befér. Állt Sopronit szoktam inni ha nincs sok pénzem de azt hiszem ezentúl ezt sem hanyagolom.

Youth hides the key to salvation

(#3522) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a doki a májam miatt eltiltott a szesztől. nem is ittam sokáig sört se (pedig az öreg székely szerint az nem alkohol). mostanában azért beköszön 1-2 régi ismerős...

erdinger dunkel, majd egy biere blanche de bruxelles... jófajta párosítás. most egy fél világos floreffe fogy. nem tudom, hogy a másik fele ma fog elfogyni, vagy holnap, mindenesetre a folytatás a hűtőben van :D

megj.: búzasörösökhöz szól elsősorban a kérdés: nem szokott másnak kellemetlen utóhatása (értsd: fosás) lenni 1-1 jobban sikerült szűretlen fehérnek/sötétnek? vagy edzés kérdése, régeben nem volt, kb. 2 hónap kihagyás után viszont elég sűrűn voltam kénytelen látogatni a fajanszot.

(#3523) DelArco válasza ngabor2 (#3522) üzenetére


DelArco
aktív tag

nagyobb mennyiség elfogyasztása után gondolod vagy akár csak 1-1 darab leküldése után?
mert ha egyet kettőt megiszom akkor nálam nem de nagyobb tételben még nem vedeltem búzasört azt nem tudom megmondani.

Youth hides the key to salvation

(#3524) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

pár új szerzemény

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3525) ngabor2 válasza DelArco (#3523) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1-1 után is. valszeg kijöttem az edzésből, és 2 hónap alatt eltűnt a bélflóra azon része, ami az ellen véd.

de vágányzár barátom megmondta a frankót: nem szabad ilyen hirtelen megvonni a sört :D

(#3526) DelArco válasza ngabor2 (#3525) üzenetére


DelArco
aktív tag

lehet hogy tényleg a hirtelen megvonás volt a baj :)
mindenesetre mostmár tudod hogy milyen hátrányokkal jár ha abbahagyod a sörivást. :))

darnellsmith: melyik országból szerezted ezeket? kilkenny pl milyen? vagy ez vmi extra fajta? mert Mo.-n elvileg csak kétféle kiszerelésben lehet venni. :Y
Edelweiss milyen típus? és hány decis kiszerelés? faszásan néz ki az üvege.

Youth hides the key to salvation

(#3527) darnellsmith válasza DelArco (#3526) üzenetére


darnellsmith
senior tag

prágából, pozsonyból és bécsből vegyesen vannak a sörök, + 12üveg krusovice-t (5-6 fajta) hoztunk még
kilkenny: 4.3 %-os, elvileg itt a győri nagy tescoba is lehet kapni, finom íze van, vöröses-barna színű
edelwiess: teljes neve, ill ami rávan írva "snowfresh edelweiss weissbier - aromatic taste of alpine herbs" 0.33as és 5% alkoholtartalommal, csavaros kupakkal, ja üvege nem gyenge hogy ilyen domború hegyek vannak rajta :D
ilyen

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3528) DelArco válasza darnellsmith (#3527) üzenetére


DelArco
aktív tag

ja közben felismertem a kilkennyt van ilyen üvegem csak a másikra gonodltam
az az edelweiss tényleg szépséges kár hogy ilyen kiszerelésben nálunk nincs.
márha jól tudom.

Youth hides the key to salvation

(#3529) darnellsmith válasza DelArco (#3528) üzenetére


darnellsmith
senior tag

ez a fajta edelweiss szerintem sincs itthon, szerintem megérte a kb 5-600 forintnak megfelelő eurot/koronát :K

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3530) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, sörszakértők... keresek egy íz forrását, hogy sör-eredetű, vagy csak ízesítés. eddig 2 belga sörben találtam meg, az egyik a chimay triple, de ebben "nem tisztán", csak mellékízként. viszont az általam sokat emlegetett biere blanche de bruxelles tisztán ilyen ízű. nem tudom, hogy a curacao likőrt érzem-e benne, mert azt nem ismerem... az ízt nem igazán tudom leírni, meghatározni, de nem a szokásos sör-íz.

(#3531) divot válasza ngabor2 (#3530) üzenetére


divot
veterán

Nem a magasabb alkoholtartalmat érzed?

(#3532) DelArco válasza ngabor2 (#3530) üzenetére


DelArco
aktív tag

milyen magasabb alkoholtartalmú esetleg belga söröket ittál még ezenkívül?
mert pl a rochefortban a chimayban meg ha jól emlékszem a többi magasabb alkoholtartalmú belga sörben is van valami "különleges" íz.
hát hogy ez csak a magasabb alkohol miatt van e azt nem tudom. :F

Youth hides the key to salvation

(#3533) koxx válasza ngabor2 (#3530) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyártó: Brasserie Lefebvre, Quenast
Összetétel: víz, árpamaláta, búzamaláta, komló, cukor, élesztő, koriander, curacao
Alkoholtartalom: 4,5%
Hamisítatlan belga fehérsör a pisilős brüsszeli világos, melyben a búzamaláta aránya 40%, s szokás szerint a főzőmester a cukor mellett előszeretettel használja a curacao narancsot és a koriandert is. Külsőre szűretlen, nagyon világos szalmasárga, leginkább egy csupor becukrosodott akácmézre hasonlít. Habja szépen tart, kellően tömött. Illata viszont egészen különleges, a fehérsörökhöz képest kifejezetten erőteljes és aromás. Limeos, citrusos, narancsos, inkább idézi a belga strong ale-eket, mint a "hagyományos" búzasöröket. Íze lágy, egyáltalán nem csípős, szénsavas, viszont egyértelműen citromos, savanyú - akár egy citrom üdítő. Kellemes üdítő, de hiányzik belőle a sör igazi karaktere.

[link]

(#3534) Integra


Integra
titán

[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3535) DelArco válasza Integra (#3534) üzenetére


DelArco
aktív tag

az naggyon komoly :))

koxx: itt a belga strong ale-ket emlegeti. azoknak mint pl a Chimaynak van egy jellegzetes íze.
aztán lehet hogy mégse csak én látom igy. vagyis érzem :)

Youth hides the key to salvation

(#3536) koxx válasza Integra (#3534) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ami nálunk a zacskós tej az ott a zacskós sör. Érdekes lehet felszolgálni/inni belőle.

(#3537) NoLF


NoLF
addikt

na mostmár nekem is ki kell próbálni vmi finom belgát ha mindenki isteníti... eddig csak duvelt ittam de nekem nem igazán jött be... a laza angol ale-ek,bitterek inkább. (IPA, John Bull stb)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3538) ngabor2 válasza divot (#3531) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hááát, a 4.5% az nem igazán magas, a floreffe 7.5%-ában pedig egyáltalán nincs. egy picit tényleg citrusos, legközelebb tanán a keserűnarancshoz van, de mégse egészen az. akkor ráfogom a curacaora.

amúgy tényleg nem egy tucatsör-kategória, de ez számomra nem hátrány, az ízlésemet pont eltalálta... csak az ára :O

NoLF: ha neked a keserű sörök jönnek be, akkor nem biztos, hogy az itt lírt belgák lesznek a kedvenceid. azért egy barna floreffe-et érdemes megkóstolni, jó erős íz (nem bántó, de keserű, én minden sörízt kiérzek belőle, egyik se tolakodó), 8% alkoholtartalommal. :D

[ Szerkesztve ]

(#3539) DelArco válasza NoLF (#3537) üzenetére


DelArco
aktív tag

én azt mondom trappistát: chimay rochefort vagy orval
nekem legalábbis ezek bejöttek.
bár a rochefortból inkább a 8-as a 10-es nekem túl erős volt. (bár azért természetesen nagoyn finom az is)
a duvel szerintem nagyon jó sör szintén kedvenc.
ami belga sörök közül nem jött be annyira az a kwak meg talán a trappisták közül a westmalle barna.

ja és a floreffe se rossz sör bár még csak barnát ittam belőle de az egészen jó volt.
+ ha nem tartod nagyon nőies lánypiának a gyümölcsös söröket akkor megkóstolhatsz vmiylen florist vagy belgian peachest pl. Mondjuk ezek lehet csak nekem jönnek be :))

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#3540) koxx válasza NoLF (#3537) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amiket sztem érdemes megkóstolni (persze ezen kívül van még 100 féle ami finom)

Kasteel barna
Delirium Nocturnum
Scaldis

(#3541) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

egészségetekre :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3542) koxx válasza darnellsmith (#3541) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

csak nem egy racing jacket? :)

(#3543) darnellsmith válasza koxx (#3542) üzenetére


darnellsmith
senior tag

de az, nagyon príma darab ;) amúgy a hoegaardent "kell" nézni :)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3544) nesa


nesa
veterán

Urak tud valaki valami infot hogy hova lett a boltok polcairol a kobanyai sor ,mivel mostanaba ez volt a kedvencem de par hete nemtalalok sehol :(

(#3545) NoLF válasza nesa (#3544) üzenetére


NoLF
addikt

én azt hiszem vmikor 16 éves korom környékén ittam egyszer Kőbányait, azóta úgymond nem figyeltem hogy van-e egyáltalán, mert nem tartom érdemesnek hogy pénzt adjak ki érte.

Mostanában üveges Sopronit veszek, egyrészt azért mert nem rossz, másrészt meg mert mellettünk a boltban 169+üveg áron van, de ha visszaviszem az üveget, a visszaváltógép 93 ft-ot ad érte :D kvázi 101 ft, annyit meg megér.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3546) darnellsmith válasza nesa (#3544) üzenetére


darnellsmith
senior tag

tescoba tuti lehet kapni, múltkor láttam belőle 2 literes verziót is, azt hiszem 400 ft-ért, ha jól emléxem

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3547) nesa válasza NoLF (#3545) üzenetére


nesa
veterán

Peddig szerintem finom sor azelott en se neztem ra, mindig amstelt ittam de 1x valahol megkinaltak vele kivolt toltve nemtudtam milyen es nagyon bejott ...megkerdeztem miez es akkor mondtak azota jopar litert leguritottam :D

(#3548) NoLF válasza nesa (#3547) üzenetére


NoLF
addikt

na kipróbálom egyszer, vagy mondom vmelyik havernak hogy hozzon egyet nekem álcázva, s lehet ízleni fog :D
tegnap 2 (akciós) soproni, előtte egy amstel, amstel bock, stella, gösser csúszott le. az a baksör rendesen elütött a többitől :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3549) nesa válasza NoLF (#3548) üzenetére


nesa
veterán

Erdemes szerintem kiprobalnod...ami meg nagyon finom sor az a lasko de nemigen lehet kapni csak nagyon keves helyen ,inkabb csak a horvatoknal :((

(#3550) alitak


alitak
senior tag

Győrben haverral a héten ittunk egy korsó John Bull Bitter sört. Nekem nagyon ízlett. Nem volt olcsó, de egyszer meg kell adni a módját. Nem lehet mindig Sopronit inni. :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.