Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) darnellsmith válasza koxx (#3600) üzenetére


darnellsmith
senior tag

holnap délután megyek én is, nincs mese :D

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3602) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3603) NoLF válasza alitak (#3595) üzenetére


NoLF
addikt

most ezek voltak a legközelebb, és mivel nem tudtam kosarat kivenni ezért kézben kellett cipelnem őket. bazantot mindig veszek, barnát meg 12est, de most inkább a szállíthatság volt a as szepomt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3604) L.T. válasza darnellsmith (#3601) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én már megvettem délelőtt mind az ötöt. :K
A St Louis Kriek épp most megy le Westmalle-s pohárból :DDD

(#3605) darnellsmith válasza L.T. (#3604) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nagy nehezen sikerült vennem a sörökből, az egyik sparba nem volt egy darab se, egyikből se. A másikba viszont volt. csak egy st louis krieket vettem meg egy blanche de namurt. este tesztelés :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3606) alitak válasza NoLF (#3603) üzenetére


alitak
senior tag

Hmm... Barna Bažantot még nem kóstoltam. Meg kéne azt is kóstolni.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3607) L.T. válasza darnellsmith (#3605) üzenetére


L.T.
aktív tag

Most a Duvel csúszott le. Persze Duvel-es pohárból :)

(#3608) DelArco


DelArco
aktív tag

sparba nem jutottam el a hétvégén most sajnos de szerencsére volt itthon egy-két üveg finomság még.
tegnapfelhúztunk egy szép faházat azután jólesett egy Belle-Vue Kriek és egy Duchesse de Bourgogne elöbbi most nem volt rossz pedig úgy emlékeztem hogy nem. ez a kimondhatatlannevű meg egész érdekes ízzel volt megáldva mintha fűszeres lett volna vagy mi. legalábbis érdekes volt annyi szent.

mostmeg egy kwakot iszogatok éppen. továbbra se nagy kedvenc de legyürhető :C

remélem a spáros akcijó lesz még a héten mert legközelebb szerdán megyek arrafele...

Youth hides the key to salvation

(#3609) NoLF válasza alitak (#3606) üzenetére


NoLF
addikt

nekem sokáig a kedvencem volt a barna zlaty, nagyon finom, édeskés, nem olyan mint a magyar barnák :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3610) darnellsmith válasza DelArco (#3608) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én tegnap este ittam meg a st louis kriek-et, az nagyon ízlett, viszont a blanche de namur-nak már a színe is elég érdekes volt, az íze meg olyan fahéjas volt nekem, nem gyere be :F :DDD
sima spárba én szombaton voltam, egy üveg akciós sört se találtam, volt pár leffe meg guinness aztán helló. utána átmentünk az árkádba, ott volt 4 féle, amiket megittam tegnap + duvel és satan red. satanból pont a goldot szeretem inkább. de mennyiségre itt se volt túl sok...
tescoba viszont volt/van olyan akció hogyha veszel 6 üveg/doboz sört akkor kapsz egy bl-es fém, mágneses sörnyitót + egy 3D-s poharat. ja ha meg 48 üveggel veszel akkor egy hátizsákot :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3611) DelArco válasza darnellsmith (#3610) üzenetére


DelArco
aktív tag

a sima spárba nemis lesz szerintem mert ez intersparos volt és ha jól tudom van ezek között vmi különbség. asszem.
akkor st. benoit még mindig nem volt ezekszerint. kár mert az se lehet rossz.
balanche de namur nekem ízlett sztem jó sör elég gyenge lehet belőle sokat is inni.
nyári napokra meg kiváló hiszen ezt a fajtát nagyon hidegen kell inni úgy tudom.

sörnyítót meg ebayról akarok rendelni majd van ott egy csomó tökjó trapista apátságos sörnyitó :))
bár a kedvencem a chimays egér volt :DD

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#3612) darnellsmith válasza DelArco (#3611) üzenetére


darnellsmith
senior tag

st. benoit - ot én ittam, igaz csak világosat, de az nagyon finom sör :R lassan a belga sörözőből be kéne szerezni a barnát is, lehet a héten bemegyek érte

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3613) Integra


Integra
titán

olcsó vs drága, üveges vs dobozos
sör körkép:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3614) DelArco válasza Integra (#3613) üzenetére


DelArco
aktív tag

hm hát lehet csak nekem jött le az a cikkből de mintha azt írták volna hogy minél magasabb az alkoholtartalom annál jobb a sör.
szerintem ez nemigazán van igy leglaábbis eddigi tapasztalataim szerint nálam biztosan nem.
pl a guinness asszem csak 4% környékén van de nekem egészen bejön meg talán más embereknek is.
mondjuk a legtöbb kedvenc az 8-9% környékén van. Duval Chimay Bleu meg a Rochefort 8-as. Meg az Orval is bár azis kicsitz kevesebb.

Youth hides the key to salvation

(#3615) ngabor2


ngabor2
nagyúr

vettem az interspárban egy üveg satan sört... asszem nem veszek többet. semmi extra, sim, keserű, szűretlen sör. ennyi erővel egy kőbányait is ledönthettem volna, nem lett volna nagyobb élmény. viszont van még egyy fehér... arra kiváncsi leszek.

(#3616) koxx válasza ngabor2 (#3615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt én is csak megerősíteni tudom. A meggyes sör viszont nagyon finom, az alkoholt szinte nem is érezni pedig 4%-os.
Most legurul egy st benoit.

(#3617) darnellsmith válasza ngabor2 (#3615) üzenetére


darnellsmith
senior tag

miféle fehér?

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3618) koxx válasza koxx (#3616) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megittam, háát a satan rednél lényegesen jobb volt, de messze van egy kasteel barnától vagy egy duveltől.

A Blanche nekem is ízlett.

[ Szerkesztve ]

(#3619) ngabor2 válasza darnellsmith (#3617) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Blanche de Namur. kifejezetten nem rossz, majdnem olyan, mint a blanche de bruxelles, ugyan az a kissé citrusos kellemes aroma.

koxx: ha ízre kb. belle-vue, akkor asszem olyat nem is veszek. a meggyet szeretem, a málnát nem. viszont a meggyes sör nem lopta be magát a szívembe, a málnás viszont igen, még a "kenjük be sárral, oszt jóvan" módszerrel is iható volt: tg málna ízű szénsavas üdítő és tg minőségű sörrel. oké, ez már elég perverz volt, néha rendes málna üdítő és normál kommersz (kőbányai, borsodi, esetleg kozel) is került bele (akkor csóró voltam, most mán burzsuly vagyok :D)

[ Szerkesztve ]

(#3620) DelArco


DelArco
aktív tag

no ittis megleltem a St Benoit söröcskét végre.
Most hül épp a hűtőben remélem hamarosan elég hideg lesz mert amig nem jó addig zöldalmás fantát kell innom...
Holnap talán benevezet arra a gyümölcsös sörre bár reméelm a belle vue-nél azért jobb. Nem mintha az oylan rossz lenne de nagy kedvenc nme lesz azis biztos.

Youth hides the key to salvation

(#3621) DelArco válasza DelArco (#3620) üzenetére


DelArco
aktív tag

nosza nemsi olyan rossz sör ez emberek.
kisebb alkoholtartalom forog fenn de finom sztem. :))

Youth hides the key to salvation

(#3622) NoLF


NoLF
addikt

tegnap: corgon, kelt, barna staro, pilsner, dreher.

kicsit fáj a fejem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3623) darnellsmith válasza NoLF (#3622) üzenetére


darnellsmith
senior tag

sose értettem hogy miért kell vedelni, de azért egészségedre :DDD
azt hiszem berakok vmi söröcskét a hűtőbe az esti meccsre

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3624) harry


harry
veterán

Haverokkal szeretnénk rendezni ilyen próba jelleggel egy sörkóstolót, és ehhez szeretném kikérni a szakértői véleményeteket ;] Alapvetően arra gondoltunk, hogy veszünk egy halom sört, mindenki kap ~1dl, majd egy lapra leírja az észrevételeit, és különböző szempontok alapján értékeli (a sört kitöltve kapjuk, számozva lesznek, vagyis a kóstolás alatt nem tudjuk melyik-melyik).
A fenti mennyiség elég lehet mintának? Milyen szempontok szerint érdemes értékelni egy sört, nektek mi a fontos, mit láttok egy sörben? Habot, színt, édes vagy kesernyés, vagy miket lehetne ide írni? Mit javasoltok közbeni kajafogyasztásra? Feltételezem adott mennyiség után már változni fog az ítélőképességünk (most nem pont a berúgás miatt :D de ha sok sört iszunk, nehezebb lehet idővel azokat az apró különbségeket észrevenni, amiket először még érzünk, és fontosak lehetnek).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3625) NoLF válasza darnellsmith (#3623) üzenetére


NoLF
addikt

nem tudom, én a sör ízét kedvelem, de nagyon. aztán persze bizonyos mennyiség után már az alkohol hatását is érzem, ez csak egy plusz dolog :) de nem hagyom abba az ivást, hisz az íze változatlanul jó... általában hólyag vagy pénztárca szab határt az egynapi fogyasztásnak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3626) NoLF válasza harry (#3624) üzenetére


NoLF
addikt

személyes véleményem a teszttel kapcsolatban:

vegyetek egy halom sört, de ne sokat, mert ugye bizonyos mennyiség után már csak vedelés, s nem kóstolás lesz belőle, akár csinálhatjátok többfordulósra is a dolgot. lapra mindenki írja fel hogy az adott nedűvel kapcsolatban miket tapasztalt, a következők szerint:

kitöltés után (lehetőleg ugyanolyan (akár műanyag) poharakba, egyforma magasságból öntsétek):
szín
hab minősége (mennyire buborékos, vagy inkább homogén, milyen kemény, mennyi idő alatt ülepszik le)
illat, aroma
íz
lecsengés (lenyelés után milyen érzetet kelt a szájban, száraz, édeskés, kesernyés, ilyesmik)
utána mikor mindenki felírta a tapasztalatait, összevetni, s kiegészíteni a végén a csomagolás véleményezésével.

lehetőleg legyen mind ugyanolyan kivitel (tehát egyszerre vagy csak dobozos, vagy csak üveges söröket kóstoljatok)
ésszerű lenne ugyanolyan típusú söröket hasonlítgatni (világos-barna-búza-barna búza ne szerepeljen egy tesztben)

én így csinálnám, jó mulatást :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3627) DelArco


DelArco
aktív tag

1dl sörkóstoláshoz sztem simán elég lehet bár szerintem 6-7 fajtánál többet akkor sem célszerű bár aztán ki tudja.
Nolf már leírta a lényeget ezeket kell nézni amikor vki sört iszik leglaábbis ezeket szokták a nagyok.

No megnéztem magamnak egy iylen St. Luis Krikeket.
Ez a sör tagadhatatlanul meggyes. Színre kb olyan mint Belle vue szép meggyszínű.
Az illata szintén meggy (bámily meglepő). Nagyon nagyon erősen lehet érezni. Mintha egy tál meggybe szagolna bele az ember fia lánya unokája.
Izre megfelelő mintha egy meggymezőn legelne az ember holott tudjuk hogy iylen nemsi létezik.
2 és fél deciről van szó nálam kb fél perc alatt fogyott el szóval sokat nem tudok róla elmondani. Finomnak finom talán jobb mint a bell Vue (szvsz) de kevéske..

Youth hides the key to salvation

(#3628) harry


harry
veterán

Köszönöm a tanácsokat, nos igen, az alapvető problémát az jelentené, hogy ha sok fajtát kóstolunk, már nem lehet oly megfelelően megkülönböztetni a remek ízeket. Bennem is felmerült a fordulókra osztás, így is lesz szerintem, egy forduló mondjuk öt fajta sör, ami amúgy egy korsónak számít, az meg semmi, utána kaja, szünet, majd új forduló. Már látom egész napos event lesz ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3629) DelArco válasza harry (#3628) üzenetére


DelArco
aktív tag

egyébként milyen söröket akartok tesztelni?
mármint milyen árkategóriában? sárkánysör vagy inkább heineken beck's vagy esetleg vmi drágább típus?

Youth hides the key to salvation

(#3630) harry válasza DelArco (#3629) üzenetére


harry
veterán

Hmm még nem tudom. Igazából csak ilyen "átlag" söröket, esetleg egy-két drágább vagy különlegesebb. Szóval lesz ebben minden. Lehet minőségben nem egy kategória, de nem is igazán számít, minket az íze érdekel, és egy olcsó sör is lehet fincsi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3631) DelArco válasza harry (#3630) üzenetére


DelArco
aktív tag

kicsit visszaolvastam és nem láttam hogy írtad volna ezért megkérdem a következőt:
hogy gondoltátok magát a tesztet? vagyis az értékelési rendszert.
megvannak az adott fentebb felsorolt szempontok és mondjuk mindenki ír mindegyik sörhöz egy számot mondjuk 1-től 10-ig hogy az adott sör az adott pontban milyen szerinte?
vagy inkább a kevésbé megfogható verziót csináljátok hogy mindenki véleményezi az adott pont szerint a sört? tehát itt a saját szavaiddal írsz pár szót hogy milyen. ez a rendszer mondjuk nem annyira kézzelfogható meg talán nehezebb is összesíteni.én még egyiket sem csináltam ezért vagyok kiváncsi hogy ti hogyan tervezitek. :R

ja és ma természetesen egy csapolt soproni hiszen suliba járunk még mindig..bár lassan már végelehetene a vizsgaidőszaknak mert ugye az mégtöbb sörivást von magaután..

Youth hides the key to salvation

(#3632) harry válasza DelArco (#3631) üzenetére


harry
veterán

Alapvetően a pontrendszerre gondoltunk, de önmagában kevés lehet. Mármint jó ötlet lehet utlólag visszaolvasni a saját véleményemet az adott sörröl, lévén névtelen a verseny. Szóval szerintem lesz egy pontozás (talán 1-5ös skála elég), és vagy minden szempont mellé, vagy csak az adott sör mellé lehet írni véleményt is. Pl "íz: 4pont, indoklás: me' finom".

Mi sem csináltunk még ilyet sosem, és nem is tudom, mi ennek a "hivatalos" menete, inkább ilyen szórakozás jelleggel megy, valamint mindenki kiderítheti mi lesz a kedvenc söre, és lesz osztály-sör is. Szerintem valamelyik szombaton rendezzük havernál, és összekötjük egy kis kerti grillel ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3633) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

Beck's-es korsó, új szerzemény:
1
2

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3634) divot


divot
veterán

Beugrottam ma egy Intersparba akciós belga különlegességekért, de aztán osztottam-szoroztam, és inkább vettem egy hatos rekesz akciós Soproni 1895-t.

(#3635) darnellsmith válasza divot (#3634) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én is azt ittam ma, finom :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3636) koxx válasza divot (#3634) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rájöttem, hogy igazából egyik se ízlett annyira (pláne ennyi pénzért) inkább vettem 2 üveg barna leffét. Vörös címkés leffét hol lehetne venni?

[ Szerkesztve ]

(#3637) divot válasza darnellsmith (#3635) üzenetére


divot
veterán

Az az igazság, hogy ahogy jön a kánikula, egyre inkább a lazább világos söröket kívánom. Ugyanúgy a boroknál az olaszrizlinget és társait. Ezek az erős, barna, fekete sörök nekem inkább télen jönnek be, kevés hűtés után, majdnem szobahőmérsékleten.

(#3638) divot válasza koxx (#3636) üzenetére


divot
veterán

Utoljára a Match-ban vettem vöröset. Egyébként a Tescoban most felturbózták a sörkínálatot, és behoztak egy erős, belga barna sört, ezt: [link]

Kb. egy árban van a Leffe-el, viszont nekem jobban ízlik.

[ Szerkesztve ]

(#3639) darnellsmith válasza koxx (#3636) üzenetére


darnellsmith
senior tag

belga sör bolt talán, asszem lefféből 4 féle van :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3640) DelArco


DelArco
aktív tag

ma ugyan pezsőztem de kaptam a barátnőmtől születésnapra két szép belga sörös korsót/kelyhet vmit. :))
[link]
[link]

nekem a mostani akcióból talán a balanche namuros jött be a legjobban.
nem mondom hogy kedvenc sör lesz de szerintem igy melegben jól behűtve ideális lehet.

Youth hides the key to salvation

(#3641) darnellsmith válasza DelArco (#3640) üzenetére


darnellsmith
senior tag

jók a poharak, pestről vannak?

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3642) DelArco válasza darnellsmith (#3641) üzenetére


DelArco
aktív tag

igen pestről azt hiszem abból a 8&8 nevezetű helyről
azt mondták elég sokféle pohár van náluk.
bár Chimay-s nem volt most sajnos

Youth hides the key to salvation

(#3643) koxx válasza DelArco (#3642) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az lesz, én is ott vettem őket.

(#3644) darnellsmith válasza DelArco (#3642) üzenetére


darnellsmith
senior tag

köszi, én is néztem már az oldalukat vannak jó cuccok. na majd ha soká élünk :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3645) DelArco válasza koxx (#3643) üzenetére


DelArco
aktív tag

akkor tuti az lesz az
én nem tudhatom mert születésnapomra volt de sejtem :)

darnellsmith:
megéri náluk venni mert olcsóbb a pohár mint a belga sörös boltban és közelebb van a központhoz.
legalábbis a pesttudásom szerint a Ferenc körút eléggé központi hely.
mondjuk én nem vagyok arra járatos :))

Youth hides the key to salvation

(#3646) darnellsmith válasza DelArco (#3645) üzenetére


darnellsmith
senior tag

köszi az infókat, jut eszembe vasárnap úgyis megyünk red bull ládaderbire pestre, lehet elötte vagy utána benézünk. ahogy olvastam minden nap 6-23ig vannak nyitva :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3647) Móci


Móci
addikt

Ma egy nagyon finom LöwenWeisse-t kortyolgatok, nagyon jó kis szűretlen búzasör.

Van még egy Löwenbrau is a hűtőben, nemtudom megmarad e holnapig. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3648) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
A tesco újságban 159 a Carlsberg sör az üveges :K

(#3649) DelArco


DelArco
aktív tag

no két korsó soproni
kritikus mennyire kellett már a hideg sör. pedig nem vagyok alkesz meg iylesmi dehát ez most kellett nagyon.

LöwenWeisse az jó söröcske azt szeretem :))

Youth hides the key to salvation

(#3650) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

ez igen jó kép...

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.