Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) darnellsmith válasza ngabor2 (#3100) üzenetére


darnellsmith
senior tag

apropó floreffe. Ja a világosnak is elég határozott íze van. A 0.75 literes kiszerelés szerintem inkább 2 emberre jó mint 1re, főleg hogy 7.5 %-os, éreztem a fejemet egy kicsit iszogatás után :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3102) darnellsmith válasza DelArco (#3099) üzenetére


darnellsmith
senior tag

végre vki szifes :D
akkor ha a 7végéig nem írnak a belga sörösök akkor megkérnélek ha lehetek pofátlan hogy 2 üveget hozzál nekem, aztán majd ütközünk és odaadod, de azért bízom benne hogy írni fognak. :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3103) DelArco válasza darnellsmith (#3102) üzenetére


DelArco
aktív tag

Persze mond melyik kettő kell és megprószálom megszerezni. Az a baj hogy délután érek csak fel pestre és csak 6ig vannak nyitva nemtom lesz e időm eljutni hozzájuk. Szóval mond mi kell én meg majd szombaton írok hogy sikerült e szerezni :D

ja és perszehogy szifes. mérnök infó :))

Youth hides the key to salvation

(#3104) L.T.


L.T.
aktív tag

A hétvégén a sógoroknál ittam Ottakringer Bock-ot. 7,6% jó kis sör :D

(#3105) darnellsmith válasza DelArco (#3103) üzenetére


darnellsmith
senior tag

csocsesz
akkor ha odaérsz a boltba és a füleden még nem lógnak szatyrok ( :DDD ) akkor pls ezt a 2sört próbáld meg elhozni:
-delirium tremens
-delirium nocturnum

előre is big thx ;)
(szif villamosmérnök :DDD )

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3106) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Duvel: hááát, annyira nem győzött meg.

Chimay red: a triple jobb volt. ebből pont az a kellemes nem-sör-íz hiányzik, ami abban benne volt. bár az utóízén kicsit érződik. viszont érdekes, hogy ahoz képest, hogy félbarna sör, kevésbé keserű, mint a világos.

(#3107) DelArco válasza darnellsmith (#3105) üzenetére


DelArco
aktív tag

okok megprószálom megszerezni őket aztán majd írom szombaton hogy sikerült e :DD

Duvel: nekem nagyon bejött sztem egészen jó sör.
Chimayból csak a kéket ittam eddig de az nagyon nagyon jó cucc talán a legjobb.

Youth hides the key to salvation

(#3108) darnellsmith válasza ngabor2 (#3106) üzenetére


darnellsmith
senior tag

a duvel nekem se jött be túlságosan, pedig ajánlották páran hogy milyen szuper meg ilyesmi, na mind1 kinek a pap, kinek a paplan :D
tegnap voltam a sparba, próba csereszye alapon hátha van vmi új sörük, de csak azokat találtam amik kb 1 éve voltak, sőt azokből se mind1ik :(((

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3109) ngabor2


ngabor2
nagyúr

erdinger dunkel, barna szűretlen búzasör. egész jó, bár annyira nem kiemelkedő. ezek a dunkel sörök egyre jobban tetszenek, barna szűretlen búzasör. nem is az alkohol a lényeg, hanem az íz. kellemes búzasör íz, jóóó szénsavas, és nem bántóan keserű (igazából egyáltalán nem keserű). nem értem, hogy egyeseknek miért csak a keserű sör az "igazi" sör. olyan ez, mint az édes krémlikőröket "női piának" nevezni. nem női, én is szívesebben iszok olyat, mint egy 51-fokos hp-t, ami jóóó erős, csak úúúgy marja a gyomrod. nekem egy piának legyen íze, ezzel okozzon élvezetet, n azzal, hogy az alkohol fejbeb@sz.

emiatt szeretem pl. pálinkák közül az ágyas mézespálinkákat (most is van itthon, vegyes, mindhárom értelemben: vegyes valódi gyümölcsálinka vegyes aszalt gyümölcsön, vegyes virágmézzel... isteni! 2 óra múlva is érzed a gyümölcsízt...), és hanyagolom pl. a vodkát, mert annak üres az íze.

de ez már nem ezen topik témája :)

[ Szerkesztve ]

(#3110) darnellsmith válasza ngabor2 (#3109) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én az ilyen tömény piákat nem nagyon szeretem meg nemis birom, talán a mézes pálinka ami ízlett, azt se ittam sokszor, az amúgy nekem is rejtély hogy mi jó abba hogy marja-meg égeti a nyelőcsövedet meg a beleidet :(
inkább maradok a söröcskénél, az való nekem :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3111) DelArco válasza darnellsmith (#3110) üzenetére


DelArco
aktív tag

No mostmár biztosan megyek pestre szóval valszeg meglesznek a kért sörök. Nagyjából 0.9-es valószínűségről beszélhetünk :)) ugye mindkettőböl a kis 0.33-as üveges kell? csak mert a nagyobbat nme szívesen cipelném hazafele tekintve hogy énis veszek párat. :Y

Töményet szoktam inni de szinte kizárólag tequilát vagy pálinkát ( fütyülős mézes barac/málna vagy házi mind1 csak finom gyümölcsize legyen)
bár mostanában inkább a jobb belga sörök jönnek be azokat kortyolom szívesen. :))

Youth hides the key to salvation

(#3112) darnellsmith válasza DelArco (#3111) üzenetére


darnellsmith
senior tag

persze mind a kettőből a 0.33as kellene, előre is big thx :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3113) ngabor2


ngabor2
nagyúr

oberdorfer: sima szűretlen búza, 12 egy tucat. nem rossz, de semmi kiemelkedő.

kék chimay: enyhén benne van az a bizonyos íz, ami a világosban is, ami különlegessé teszi. fejbebaszós, de ha választani kell, akkor inkább a triple keserűségét elviselem a komolyabb ízért cserébe. az alkoholt (fejbekólintást) csaknem szükséges "rossznak" tartom.

(#3114) DelArco válasza darnellsmith (#3112) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hali!
Sörök megvéve! Holnap viszem győrbe őket mond mikor lenne ok a tali! Mondta a srác hogy majd megy győrbe egy ismerőse és elviszi neked a söröket! Márha kell még majd! azt mondta max 1-2 hét :))

Youth hides the key to salvation

(#3115) darnellsmith válasza DelArco (#3114) üzenetére


darnellsmith
senior tag

okay big thx, nagy vagy :C
Holnap, azaz vasárnap este jó lenne nekem, vagy pedig a jövő7 folyamán. Köszi hogy beszéltél velük, remélem a többit sört a listáról majd el tudják hozni :D
közbe ma voltam az interfruchtba és vettem pár söröcskét, murphy red, san miguel, obendorfer, etc :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3116) Kephamos válasza ngabor2 (#3109) üzenetére


Kephamos
addikt

A barna erdinger nekem is nagy kedvencem. Szerintem az egyik legjobb sör, bár én a keserűeket szeretem igazán.
----------
Múltkor vettem 300-ért a tecsóban Krusovicét. Mindenkinek meg kell kóstolnia. Barnasör és annyira barnasöríze van, amennyire csak lehet.

(#3117) darnellsmith válasza ngabor2 (#3113) üzenetére


darnellsmith
senior tag

oberdorfert megittam énis, hát so-so, a színe szerintem szép de ittam már jobbat is. Végülis megvenni se akartam mert ki volt írva hogy csak az egész rekeszt lehet venni egyesével nem, azért próba cseresznye alapon pár különlegesebb sörből 1-1 darabot vittünk a pénztárhoz és simán meglehetett venni szóval no problem.
Este kori után majd a murphy's redet lehet bekóstolom :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3118) DelArco válasza darnellsmith (#3115) üzenetére


DelArco
aktív tag

hát ma már sajnos nem megoldhato mert tegnap volt egy kis táncikálás aztán mocsokfáradt voltam egész nap. Holnap viszont megyek a suliba reggel 8-ra ha neked megfelel. Azután legközelebb szerdán megyek be asszem. A város fele járok mindennap 2 elött megyek melózni. Mond neked mikor lenne jó. :R

Youth hides the key to salvation

(#3119) darnellsmith válasza DelArco (#3118) üzenetére


darnellsmith
senior tag

holnap szerintem nekem is jó mert suliba be kéne mennem egy tanárt elő keríteni. ha minden igaz akkor 8 fele be megyek.

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3120) DelArco válasza darnellsmith (#3119) üzenetére


DelArco
aktív tag

remek remek!
telszámom adataimnál! írj egy sms-st vagy csörgess meg ha a sulinál vagy és kiviszem a főbejárat környékére söröket. könnyen felismersz majd majd lóbálom az egyik palackot a kezemben! :))
a blokkot nem hoztam el de a te söreid 1100 magyar pénzt tesznek ki a belga sörös bolt honlapján megtalálod az árlistájukat! :R

Youth hides the key to salvation

(#3121) darnellsmith válasza DelArco (#3120) üzenetére


darnellsmith
senior tag

okay a probléma csak annyi hogy nincsen cash a telómon :O
barátikörről küldtem egy smst, 9fele ott leszek a sulinál.
Addig is minden jót, üdv :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3122) DelArco válasza darnellsmith (#3121) üzenetére


DelArco
aktív tag

minél elöbb gyere pls mert nekem kb 8:20-ig van ott dolgom és mocsokfáradt vagyok :O

Youth hides the key to salvation

(#3123) darnellsmith válasza DelArco (#3122) üzenetére


darnellsmith
senior tag

ok akkor csipkedem magam és indulok is, ott leszek a suli elött, kék kabát, szakadt farmer lesz rajtam és barna superstar

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3124) DelArco


DelArco
aktív tag

Floris Framboise
Kezdem megszeretni ezeket a gyümölcsös söröket. Vagyis pontosabban ezeket a floris söröket. Lehet hogy sokan nme tartják annyira komoly komplex alkotásnak de szerintem ennek is megvan a szépsége. Kiválóan érezhető a gyümölcsíz. Kellemes kis sörök ezek emberek. Pont arra való hogy a nyári melegben a tóparton üldögélve lehajtson belőle úgy 10-12 darabot az ember. Az egyetlen baj hogy 500ft egy db :))

Youth hides the key to salvation

(#3125) darnellsmith válasza DelArco (#3124) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én gyümölcsösből csak a belle-vue-t ittam, ill abból a két félét de az nekem annyira nem jött be.
Megittam a deliriumokat, azok viszont finomak voltak nagyon, a világosnak is testes íze volt, köszi még 1x :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3126) DelArco válasza darnellsmith (#3125) üzenetére


DelArco
aktív tag

Szívesen! :R
Belle-vue-t énis ittam már asszme meggyeset de az nekem sem jött be. Ezek a Floris sörök viszony iszonyat jók szvsz. Érdemes kiprószálni mert ha van jó gyümölcsös sör akkor ez az! :)) eddig málnásat és almásat ittam. mindkettő egészen jó!
Ott figyel a polcon még a rochefort 10-es de nem akarom elkapkodni még barátkozom vele most hogy végre sikerült hozzájutni egyhez. Talán hétvégén megiszogatom :DD

Youth hides the key to salvation

(#3127) darnellsmith válasza DelArco (#3126) üzenetére


darnellsmith
senior tag

Mondjuk beosztottam úgy ahogy a két üvegemet, egy nap csak egyet ittam másik nap meg a másikat :D Ma láttam a plusba heineken magnumot (1.5 liter) 1200hufért, valamint 1795ös budweisert asszem 160hufért, vettem is egyet :D
Aztán most várom hogy a belga sörösök írjanak :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3128) DelArco válasza darnellsmith (#3127) üzenetére


DelArco
aktív tag

Azt mondta hogy pár hét mire az ismerőse jön Győrbe és ő majd elhozza neked :))
Jó lenne ha lenne rendszeresebb szállítás győrbe mondjuk havi egyszer talán vennék több sört is.
Szerencsére van pesten sok iserős akik tudnak hozni :C

Youth hides the key to salvation

(#3129) darnellsmith válasza DelArco (#3128) üzenetére


darnellsmith
senior tag

remélem ide is ér a sör szállítmány :U
ha netán vmikor megint készülsz Pestre, akkor ismét lenne olyan kérésem hogy 1 vagy 2 üveget hozzál nekem pls, persze ha nem vagytok úgy felpakolva hogy nemfér több, aztán majd meghálálom :U Nekem sajna senki nem lakik pesten, győrbe nem nagyon lehet ilyesmikhez hozzájutni :(

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3130) DelArco válasza darnellsmith (#3129) üzenetére


DelArco
aktív tag

Kedves barátném beugrott a boltba és hozzott nekem 2 sört :))
A boltos felismerte mert a legutobbi alkalommal is velem volt és megkérdezte tőle hogy nem ismere e téged véletlen. Ugyanis kéne a telefonszámod a boltosnak mert tegnap vagy tegapelött jött volna vmi haverja győrbe és lehozta volna de mivel nem tudott gyorsan elérni és megkérdezni mi kell és hova pontosan igy nem ment. Szóval ha szeretnéd a söröket add meg nekik vmi elérhetőségedet ahol gyorsabban megtalálnak. :R
Szóval kaptam két remek sört egy Floris Honey-t és egy Orval-t. A Florist gyorsan meg is ittam mert régen kiváncsi voltam már hogy milyen ez a mézes sör. Hát mézes. Szó szerint olyan mintha mézet inna az ember egy egészen gyenge sörös izzel megtámogatva. Az utóíze is nagyon édes méz. Érdemes megprószálni igazán egyedi.

[ Szerkesztve ]

Youth hides the key to salvation

(#3131) darnellsmith válasza DelArco (#3130) üzenetére


darnellsmith
senior tag

na hali
köszi hogy segítetek intézni a dolgokat. Hát nemtom, emailemet tudják, ott szerintem irhattak volna hogy mi a számom, vagy nemtom hogy jutassam el nekik ha nem úgy. Sebaj ma irok nekik mailt hogy akkor mi kéne meg mi a számom aztán reménykedek.
thx again :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3132) ngabor2 válasza DelArco (#3130) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha legközelebb arra jársz, kérdezd már meg, debrecenbe nem tud-e szállítást :D

(#3133) DelArco válasza ngabor2 (#3132) üzenetére


DelArco
aktív tag

Igazából azt mondta hogy van vmi ismerőse aki mindenfele szokott járni az országban ő hozza majd győrbe is. Ha esetleg többet akarsz rendelni vagy összeálltok páran és rendeltek kb 10-20 üveggel biztosan elviszik debrecenbe is. Lehet kicsit soknak tűnik de nemis arról van szó hogy mindennap kell ennyit venni. Meghát a másik hátránya az persze hogy nincs fix időpont hogy mikor jut el hozzád az áru. :(

Youth hides the key to salvation

(#3134) ngabor2 válasza DelArco (#3133) üzenetére


ngabor2
nagyúr

10-20 üveg annyira nem is sok, különösen, ha baráti áron hozzák. majd utánanézek, ha lesz rá anyagi erőforrásom...

(#3135) darnellsmith válasza ngabor2 (#3134) üzenetére


darnellsmith
senior tag

lehet nekem is jobb hogy nem hozták mostanába a söröket mert momentán egy fillérem sincs, az ünnepek miatt szinte teljesen lenullázódtam :(
na majd jövőre :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3136) ngabor2


ngabor2
nagyúr

arany ászok félbarna. ha lehűl, kipróbálom.

mod: a próba megvolt, a dícséret elmarad :( mint egy erősebb világos sör. messze nem félbarna kategória.

[ Szerkesztve ]

(#3137) DelArco válasza ngabor2 (#3134) üzenetére


DelArco
aktív tag

szállítás sztem nem lesz különösebben sok pénz mivel azt mondta vmi ismerőse hozza majd és akkor amikor egyébkéntis az adott városba kell mennie tehát valszeg sok pénzt nme fog ezért elkérni :))

Youth hides the key to salvation

(#3138) ngabor2 válasza DelArco (#3137) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, majd alkalomadtán utánaérdeklődöm :) a belga söröket kifejezetten szeretem, eddig rosszat még nem ittam tőlük.

(#3139) DelArco


DelArco
aktív tag

Nos fájó szivvel de kibontottam a kis raktáramban lévő egyik trappista sörkülönlegességet. Orval Mostmár csak a fejedelmi rochefort 10es vigyorog a polcon de őt karácsonyra hagyom :))
Nos mit is mondhatnék? Ez egy belga trappista sör! Kell ennél több? Ebből az ember eddigi tapasztalataim szerint nem foghat ki rosszat. Isteni íze van kicsit hasonló mint a többi eddig általam kóstolt trappista sörnek (chimay bleau,rochefort 8) de mint ahogyan azok is ez is igazán bejön. Prószáljátok ki emberek nekem mindenesetre egészen bejött. :R

Youth hides the key to salvation

(#3140) V.Stryker válasza ngabor2 (#3136) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a Borsodi Borostyán tényleg kenterbe veri. Egy pár hete összeeresztettem őket. A Borostyán mellett is kissé gagyinak tünt az Ászok. Ezek szerint nem csak nekem. :D

Viszont így télen szeretem a Borostyánt. Valahogy olyan karácsonyi fílingje van. :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3141) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

én vasárnap vettem egy 6os pack drehert amihez adtak egy poharat. olyan hogy fehér felirat van rajta de ha beletöltöd a hideg sört akkor a felirat átváltozik zöldre :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3142) V.Stryker válasza darnellsmith (#3141) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Olyant vettem én is. :D Szombaton. :D Valahogy nagyon csúszik abból a pohárból a sörike....úgy lecsúszott a hat üveg,hogy észre sem vettem. :D Minden esetre, nem szeretem a Dreher-t,de azt a 979 forintot megérte.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3143) darnellsmith válasza V.Stryker (#3142) üzenetére


darnellsmith
senior tag

szerintem is jó formája van a pohárnak, csak kár hogy nem fél literes :D Még helyet kell neki keresni a polcomon, mert nem nagyon van már hely, mutatok is pár képet, hátha vkit érdekel :DDD
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3144) V.Stryker válasza darnellsmith (#3143) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gratulálok. :C Szép gyűjtemény. :)

Nálam ez sose valósult meg. Amikor már volt kettő-három, akkor jött a haver sörözni és már törte is véletlenül az egyiket....kettőnél több soha nem maradt meg. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3145) stangli válasza darnellsmith (#3143) üzenetére


stangli
senior tag

úúúhh nagyon szép sörös pohár csokrot gyűjtöttél össze :D

V.Stryker: Én ilyen undok iszmeröszöknek nem adnék a kezébe ehhez fogható szent ereklyéket, amiből a nedűt szürcsölgeti egy sörfanatikus... cúúúnya cúúúnya iszmerőszeid vannak... nem lettek pöszék ezen pöszényi eszemények után??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3146) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

asszem ahoz lenne 1-2 keresetlen szavam aki hozzám bejönne aztán elkezdene törni zúzni :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3147) ngabor2 válasza V.Stryker (#3140) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én a dreher bakkal vagyok így. az számomra tipikusan téli sör, nyáron nem esik jól. a miller viszont nyári, télen nem bírom meginni :D

ja, a dreher baknak van egy olyan tulajdonsága, hogy nagy kortyokban kell nyelni, mert csak akkor érzik az igazi íze.

(#3148) V.Stryker válasza ngabor2 (#3147) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem a Dreher Bak nem jött be. Van egy olyan keserű karamell íze. Bár tény, hogy én nem is nagyon kedvelem a barna söröket. A félbarnából is csak kevés van. Inkább a Pils, Lager...

Egyébként ha napi 2 sört megiszok, az akkor alkoholizmus? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3149) darnellsmith válasza V.Stryker (#3148) üzenetére


darnellsmith
senior tag

szerintem ha minden nap megvan a 2sör az vmilyen szinten alkoholizmus, ezt úgy hallottam vhol :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3150) DelArco válasza darnellsmith (#3149) üzenetére


DelArco
aktív tag

nemtom sztem az alkoholizmus vhol ott kezdődik amikor rosszul érzed magad hogy nem ihatod meg azt a napi két sört.

Youth hides the key to salvation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.