Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) ngabor2


ngabor2
nagyúr

flensburger dunkel. a csatos üvege miatt mégiscsak vettem, praktikus, .33-as üveg. pálinkának pont jó :DDD

(#3052) DelArco


DelArco
aktív tag

no végre voltam fenn pesten a Belga sörök boltjában. Kétféle sört vettem végül mert msot nem volt olyan sok pénzem.
Floris Apple floris apple
Ezt igazából csak kíváncsiságból vettem. Régóta szerettem volna valami jobb gyümölcsös sört inni. A belle vue kriek és a gyümölcsös hoegaarden nem fogott meg annyira. Elég sok verzió van belőle én ezt az almásat válaszottam. Nagyon izlett tisztán lehet rajta érezni az almaízt. Egészen érdekes sör. Biztosan ki fogom próbálni a többi ízt is főleg a mézesre vagyok kíváncsi még. Kipróbálni sztem megéri.
Trappistes Rochefort 8 trappistes rochefort 8
Igazából nem pont ezt akartam venni hanme a 10-es verziót de azt nme lehetett kapni ezis csak épphogy véletlen volt. Énmeg azt gondoltam botor módon hogy iylen sört bármikro vehetek. Hát nem :) Szóval a 8-ast vettem de nem bántam meg. Sőt azon gondolkozom hogyha a 10-es még ennél is jobb akkor azt vajon miylen lehet. Mert ez a sör kiváló. Igazi trappista sör olyan mint a Chimay talán még jobb is picit. Mindenképp megéri kipróbálni nekem igazán bejött. Az bizonyos hoy vissza fogok még menni mert azt mondták karácsonyig még lesz a 10-es verzióból is valszeg.

És egy kis reklám is. belga sörök boltja Remek kis hely kiváló sörökkel. Azt hiszem még sokszor fogok oda visszalátogatni. :R

Youth hides the key to salvation

(#3053) Integra


Integra
titán

bit sun :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3054) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ilyen söröt ittam most:
doboz

üveg

nem rossz... bár az árát nem feltétlen érte meg.

(#3055) szatocs


szatocs
őstag

Nem tudom volt-e már...
Haverom szerint:
"Egy sör nem sör,
két sör fél sör,
négy sör egy sör.
Egy sör nem sör..."
Szerintem jó:D

=== Szatocs ===

(#3056) DelArco válasza szatocs (#3055) üzenetére


DelArco
aktív tag

valszeg mindenki ismeri aki már ivott sört mégha csak egyszer is :))

hétvégén valszeg megint kapok finom belga söröket. komolyan mondom remegek az izgalomtól :DD :C
Egy Orval meg egy Floris Honey vagy Floris Framboise jól fog jönni.
Sőt most látom hogy megérkeztek a téli söreik is. Asszem azokból is veszek:)

Youth hides the key to salvation

(#3057) szatocs válasza DelArco (#3056) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, gondoltam:) De azért csak hagy legyen...

Téli sör, nem is hallottam még ilyenről, nyáron nem kapható, csak ilyen időszakos:D

=== Szatocs ===

(#3058) DelArco válasza szatocs (#3057) üzenetére


DelArco
aktív tag

Corsendonk Christmas Ale
pl ez téli sör. Asszem veszek is egy üveggel belőle majd. A 0,25-ös kerül 486 Ft-be. :))

Youth hides the key to salvation

(#3059) szatocs válasza DelArco (#3058) üzenetére


szatocs
őstag

A kuriózumokat meg kell fizetni:D

=== Szatocs ===

(#3060) ngabor2 válasza szatocs (#3057) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a dreher bak is szerintem tipikus téli sör. nyáron nem is esik olyan jól. dűrű, édes sör. de csak nagy kortyokban szabad inni, akkor jön elő az igazi íze. télen viszont kifejezetten jól esik.

(#3061) szatocs válasza ngabor2 (#3060) üzenetére


szatocs
őstag

Még olyat sem ittam:)

=== Szatocs ===

(#3062) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

huhúúúú
jön az arany ászok téli selymes megint :C legalábbis nagyon bízok benne :R :DD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3063) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

gondoltam megmutatom az új szerzeményemet :C
http://kepfeltoltes.hu/071125/F_nyk_pek-0137_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
apropó, nem tudna vki egykis segítséget adni hogy győrbe hol lehetne különlegesebb söröket venni?

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3064) DelArco válasza darnellsmith (#3063) üzenetére


DelArco
aktív tag

én győrben nem tudok egy iylen helyről sem de ha találsz akkor feltétlen szóljál mert most pestről kell hozatnom a sört :DD

Youth hides the key to salvation

(#3065) darnellsmith válasza DelArco (#3064) üzenetére


darnellsmith
senior tag

netalán győri vagy Te is? :F :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3066) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

látom győri vagy. honnan szoktál rendelni? belga sör bolt?

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3067) DelArco válasza darnellsmith (#3066) üzenetére


DelArco
aktív tag

belga sörök boltja
innen szoktam venni mostanában de házhoz hozatni ha jól tudom nem lehet ha rendelés alatt erre gondoltál.
elég sok jóféle sörük van érdemes benézni igényes jó bolt ahogy én láttam. :R

Youth hides the key to salvation

(#3068) darnellsmith válasza DelArco (#3067) üzenetére


darnellsmith
senior tag

aha ismerem az oldalt, nagyon sok jófajta sör van + hozzá korsók is :D
kár hogy rendelni nem lehet, sajna pestre meg igen ritkán megyek.
ha netán hozatsz ismerőssel vagy Te magad mész akkormajd szóljál pls mert 1-2 érdekelne engem is, ha lehetek egy egész kicsit pofátlan :DDD
esetleg olyan oldalról nem tudsz vagy nem tud vki ahonnan lehet rendelni? és nem 24üveg egyformát hanem 1-1 darabot? :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3069) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

egykis részlet a szobámból :D

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3070) DelArco válasza darnellsmith (#3068) üzenetére


DelArco
aktív tag

Nemtom mikor megyek fel legközelebb de decemberben vagy legkésöbb januárban biztosan! Majd megírom ide mikor megyek és ha kell valami szívesen hozok. No nem egy rekesz sört mert busszal leszek de pár üveg belefér :))

Youth hides the key to salvation

(#3071) darnellsmith válasza DelArco (#3070) üzenetére


darnellsmith
senior tag

okay, akkor majd szóljál pls, előre is big THX :U
2-3 üvegről lenne szó szerintem, vagy persze amennyit tudsz :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3072) darnellsmith válasza DelArco (#3070) üzenetére


darnellsmith
senior tag

Hali.
Ma írtam egy mailt a belga sörösöknek, hogy vhogy nem tudnák-e elküldeni a cuccost (utánvétel, futár vagy etc :D ), és azt írták vissza hogy van vmi futár cég akikkel összeköttetésbe vannak és rákérdeznek, lehet hogy lehet belőle vmi, bár eddig ilyen kéréssel meg nem kereste meg őket senki :U
Végülis összeírtam 12 üveg söröcskét, elég szép lista lett :D
aztán most várom a fejleményeket

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3073) ngabor2 válasza darnellsmith (#3072) üzenetére


ngabor2
nagyúr

írj, ha összejön, a karajcsontos ünnepkör után lehet, hogy én is rendelek egy kellemes próbaadagot, anyagi erőforrásaimtól függően.

(#3074) darnellsmith válasza ngabor2 (#3073) üzenetére


darnellsmith
senior tag

írtak vissza hogy futár kilőve, mert 12K lenne :Y amikor alig több mint 6K lenne a 12 üveg :DDD szóval több a leves mint a hús story
de írták hogy vmit kitalálnak türelem :U
amúgy szerintem nagy biznisz lenne nekik ha szállítanának vidékre, mondjuk értékhez lenne kötve pl 5 vagy 10K fölött, esetleg igen jutányos áron vagy a cég ajándékaként :D

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3075) DelArco válasza darnellsmith (#3074) üzenetére


DelArco
aktív tag

melyik söröket nézted ki magadnak? :))
remélem hétvégén kapok pár üveggel onnan. sajnos én most nme tudtam felmenni de talán akad vki aki hoz vmit...a remény hal meg utoljára :C

Youth hides the key to salvation

(#3076) darnellsmith válasza DelArco (#3075) üzenetére


darnellsmith
senior tag

barbar winter bok
chimay white
chimay rouge
corsendonk pater
cuvee des trolls
de koninck
delirium nocturnum
delirium tremens
deugniet
judas
saison regal
satan red

remélem vhogy meg tudják oldani a szállítást :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3077) DelArco válasza darnellsmith (#3076) üzenetére


DelArco
aktív tag

hm ezt a trollosat énis kiprószálom asszem tetszik a cimkéje :))
egyébként ha még nme ittál akkor Rochefort-ot sztem vegyél nagyon finom sör. Csak az a baj nem mindig van nekik. Sőt egészen ritkán van. Én most 10-es verzióra várok azt mondták karácsonyig lesz majd.

Youth hides the key to salvation

(#3078) stangli


stangli
senior tag

pfff A Borostyán az igazi, most, nekem, e pillanatban ;)

(#3079) darnellsmith válasza DelArco (#3077) üzenetére


darnellsmith
senior tag

okay akkor azt a rochefortot lehet bevizsgálom majd. elöbb várom hogy írjanak vissza hogy eltudják-e küldeni a söröket, ha nem akkor sajna lehet bukott a mutatvány :O :(

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3080) divot


divot
veterán

Bémentem a teszkóba, gondoltam veszek valami tartalmas barnasört, mert télen azt kell inni, vagy porszáraz vörösbort. Leffe jön ilyenkor szóba, de megláttam a Soproni legújabb üdvöskéjét, a Fekete démont, és hát egyszer élünk.

Emberek, ez valami istencsászár! Le a kalappal a soproniak előtt, nagyon finom fekete sört főztek. Ha csak úgy látatlanban elém tennék, azt mondanám, hogy valami ír különlegesség... :R

(#3081) DelArco


DelArco
aktív tag

hm hát ha hétvégére nem jön össze a belga sör akkor kiprószálok énis egy iylen fekete sopronit elég sokan dícsérték már. :))

Youth hides the key to salvation

(#3082) darnellsmith válasza DelArco (#3081) üzenetére


darnellsmith
senior tag

bennem is felkeltette az érdeklődést az új soproni úgyhogy ha a tescoba járok asszem ráhiénázok :D
a belga sörösök meg még úgytűnik gondolkoznak a küldési módon azért nem írnak :( :O :DDD

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3083) darnellsmith válasza DelArco (#3081) üzenetére


darnellsmith
senior tag

amúgy olvastam hogy győri vagy meg fősulira jársz, netán a szifre? mert én oda :DDD
vagy csak győri vagy de máshova jársz fősulira? :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3084) sgergi válasza divot (#3080) üzenetére


sgergi
veterán

Múltkor én is kiprószáltam a Démont, és tényleg valami iszonyat finom. Szerencsére egyetem mellett van a CBA, ott tartanak, és még az ára is baráti.

(#3085) sanyixXx válasza sgergi (#3084) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nekem nagyon nem ízlett. túl sok a jóból :( kát volt egy ilyet kihozni a 1895 után...
de minnyá indulok sört venni, hátha találok valami frankót:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3086) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kaptam egy üveg edelweiss dunkel barna búzasört. este megírom, hogy milyen volt.

(#3087) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

Én pedig ma a match-ba vettem floreffe-ből világosat meg barnát is, 0.7 literes és fa dugós + dróthálós.
majd írok hogy milyen, lehet ebéd után meglékelem az egyiket de legkésöbb szerintem este :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3088) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hogy teljesebb legyen a kép: voltam a corában is, mert ott szoktak jó sörök lenni. be is vásároltam:

jófajta sörök

asszem a napokban nagy sörpróbák lesznek.

(#3089) Whaskes válasza ngabor2 (#3088) üzenetére


Whaskes
senior tag

ha esetleg nem bírnál velük, csak szólj. :DDD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#3090) ngabor2 válasza Whaskes (#3089) üzenetére


ngabor2
nagyúr

neked van borsodi, jó az neked... meg egy egész kocsmád, fizetned se kell a sörért. elinnád előlem az 500ft-os sört, mi? :K

(#3091) EQMontoya válasza ngabor2 (#3088) üzenetére


EQMontoya
veterán

nah, ha már áthivtál ide, én a banánosra gondoltam, hogy az milyen fajta? :) arra irtad amit irtál?

Same rules apply!

(#3092) Whaskes válasza EQMontoya (#3091) üzenetére


Whaskes
senior tag

banános kéne, mi? nemhiába volt rajta az a elton dzson napszemüveg a múltkor :D

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#3093) EQMontoya válasza Whaskes (#3092) üzenetére


EQMontoya
veterán

olyat még nem is láttam :D (meg banános sört se) ellenben aki az asztalon alszik, az nem szól be :P

Same rules apply!

(#3094) ngabor2 válasza EQMontoya (#3091) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja, a másik bal oldalról :D az 600 píz vót. én se ittam még olyat, azért vettem.

(#3095) EQMontoya válasza ngabor2 (#3094) üzenetére


EQMontoya
veterán

rágugliztam közbe, corában lehet kapni elvben, az van itt a közelben...

Same rules apply!

(#3096) ngabor2 válasza EQMontoya (#3095) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jééé, télleg, én is ott vettem :D

no, megbontódott. nem rossz, de 600 pízt nem ért meg. sima söríz, elején egy kis banános beütéssel, utóít nélkül :(

chimay triple: ha nem lenne a keserű utóíze, nagyon finom lenne. de a főíz így is igen jó. olyan, mint a biére blanche de bruxelles.

[ Szerkesztve ]

(#3097) EQMontoya válasza ngabor2 (#3096) üzenetére


EQMontoya
veterán

egs. böff. ebbe a topicba már csak félve merem leirni, hogy én nem ittam sört a héten :D (csak bort, ouzot, rumot...)

Same rules apply!

(#3098) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

na halihó. most értem haza korizásból és meglékeltem a floreffe barnát, egész jó, nekem ízlik, délután meg a szőket kóstoltam meg az annyira nem ízlett így csak 0.33 decit ittam, a többit meghagytam anyunak, őis nagy sörszaki :D

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#3099) DelArco válasza darnellsmith (#3083) üzenetére


DelArco
aktív tag

jaja oda járok suliba :))
ehh gösserem volt csak a hétvégén ki is voltam bukva totál :D
de ha minden igaz köv héten pénteken felmegyek pestre oszt bevásállok kicsit :))

Youth hides the key to salvation

(#3100) ngabor2


ngabor2
nagyúr

edelweiss dunkel: finom! mondjuk alapállapotban az edelweisst nem szeretem, túl nyers az íze. a dunkelben csak a nyers illat maradt, az íze kellemes érett, jóóó szénsavas, de nem tolakodó. egy ici-pici keserű íz is van benne, de bőven a határon belül. jól lehűtve igen jól esett, hamar elfogyott. asszem ha látok még ilyet, veszek.

viszont ahoz képest, hogy csak 5.5%-os, eléggé fejbecsapós. legalábbis az én genetikailag gyenge májam eléggé lassan bírja az alkoholt lebontani, úgyhogy a többi sörök véleményezése a jövő hétre marad.

Floreffe... na az is egy érdekes sör. finom, de túl nagy kiszerelés. nekem a világos is nagyon ízlett, a barna kicsit sok volt a jóból. az tetszik benne, hogy a világos is legalább olyan sűrű, mint más sörökből a barna. látszik, hogy nagyon tudnak valamit akik csinálják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.