Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) bandus


bandus
veterán

egy tálca gösser itt pihen :) veszem gólyatáborba

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2852) t1 válasza bandus (#2851) üzenetére


t1
addikt

de elötte küldj nekem 1 dobozt :)

(#2853) bandus válasza t1 (#2852) üzenetére


bandus
veterán

majd ha eljutok egyszer egy talira, akkor bepótoljuk :D nem is volt olyan vészes, 5,6k volt az összes. meg vettem még egy löwenbraut, egész finom sör.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2854) t1 válasza bandus (#2853) üzenetére


t1
addikt

Ha lesz pesti tali gyere arra én is elmek KOZEL van :)
Lessz abból több is mint 1 sör ;]

löwenbraut nem szeretem igazán még a gössert sem... soproni jöhet :)

(#2855) Blaise


Blaise
veterán

Bp-n hol lehet _emberi_ áron csapolt búzasört inni ? (tehát nem 700-800ft korsónként)

(#2856) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ebben [link] a sörözőben volt már vki? :U

(#2857) joe69 válasza koxx (#2856) üzenetére


joe69
senior tag

(#2858) DelArco


DelArco
aktív tag

Noshát. Sikerült eljutnom az intersparba és vettem egy üveggel ebböl a Belle-Vue Kriek nevezetü söröcskéből. Az üveg gyönyörű nagyon tetszett ez a parafadugós megoldás.
A sör már annyira nem jött be nekem. Kicsit fura volt ez a meggyes utóíz. Túl erős volt nem jött be annyira. Nem nem mondom hogy rossz lenne de nme lesz a kedvencem. Mindenesetre ha látok málnásat akkor ki fogom próbálni mert nekem a meggy kicsit erős utóíz volt. A málna talán kicsit gyengébb lesz. :Y

Youth hides the key to salvation

(#2859) padee válasza DelArco (#2858) üzenetére


padee
tag

láttál valami egyéb belga sört is?
nekem nagyon izlett a meggyes, még van egy üveggel itthon.

[Szerkesztve]

(#2860) padee válasza gabberthehun (#2819) üzenetére


padee
tag

Hol lehet kapni ezt a remeket?(Hoegaarden)

(#2861) DelArco válasza padee (#2859) üzenetére


DelArco
aktív tag

Nem mondom hogy rossz volt a meggyes sör de nekem annyira nem jött be ez az erős utóíz. Majd prószálok egy málnásat is. :Y
Igazából nemigen néztem de Chimay, Duvel meg Kwak van még dögivel nekik. Mást nem láttam most.

Youth hides the key to salvation

(#2862) Kephamos válasza DelArco (#2861) üzenetére


Kephamos
addikt

Múltkori PH! talin sikerült innom kb. másfél deci Chimay-t. Baromira finooom. :)

(#2863) divot


divot
veterán

Máma voltam a Mamutban, és bekukkantottam a Meccs sörrészlegére, és a következőkkel lettem gazdagabb:

Hoegaarden Fruit: 8,5% alkohol

[kép]

Hoegaarden Grand Cru: 8,5% alkohol

[kép]

(#2864) koxx válasza divot (#2863) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Hoegaarden Fruitra kíváncsi lennék. Mennyibe kerültek?

Kasteel, Chimay, Delirium sör ''teszt'' [link]

(#2865) divot válasza koxx (#2864) üzenetére


divot
veterán

Hú, nem emlékszem, de asszem 400 alatt. 399, vagy ilyesmi. ;)

(#2866) ngabor2 válasza divot (#2863) üzenetére


ngabor2
nagyúr

[link] ez alapján kiváncsi leszek a te véleményedre is, mint nagy sörszakértőnek.

(#2867) Blaise válasza divot (#2863) üzenetére


Blaise
veterán

Ott ilyen sörök vannak ? :Y Na majd be kell néznem egybe hamarosan :D

(#2868) ngabor2


ngabor2
nagyúr

most csúszott le egy világos leffe vége... hááát, számomra nem érte meg az árát.

érdekes, hogy vannak sörök, amikről azt veszem csak észre, hogy elfogytak, és vannak, amikről azt, hogy még mindig van a korsóban. sajnos ez utóbbi kategóriába tartozott ez is. előtte lezavartam egy lövenbräut, azzal nem volt semmi gond.

(#2869) divot válasza ngabor2 (#2866) üzenetére


divot
veterán

Ja, ja: a Grand Cru semmi extrát nem hozott, tényleg csalódás, mondjuk kétszer erősebb, mint a ''sima'' szüretlen világos búzasörök.

A Fruit viszont eszméletlenül finom, sokkal olcsóbb, mint a Chimay, és nekem jobban ízlik, szóval 400 forint körüli áron nagyon megéri.

Veszek is még belőle jó sokat, amíg ilyen sörös melegek járnak. :D

(#2870) DelArco válasza divot (#2869) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hm jobb mint a Chimay? Akkor azt hiszem énis meglesek egy üveggel. Remélem nálunk is van a maccccsban. Az üvege mindenesetre tetszik. :D

Youth hides the key to salvation

(#2871) L.T. válasza gro0ms (#1) üzenetére


L.T.
aktív tag

még 30 nap és Oktoberfest :C [link]

[Szerkesztve]

(#2872) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

no, kérem...

,,,kisebb kocsmázás volt ma terítéken anyámmal és bnőmmel. elindultunk a pater marcusba, de ott anyámnak nem volt szimpi, szóval csak egy Kwak-ot ittunk. nagyon szép a pohara, de a sör maga túl édes volt nekem. megalkudni sem tudtunk a pohárra, 4k-t kértek volna érte. inkább lopok majd :DDD
onnan átmentünka gyorskocsi utca bajor söröző és kolbászdába. na az igen jó volt. házi búzát ittam, nagyon kellemes pörköltes (nem sertés :DDD ) utóíze volt.
kértünk egy 4 személyes tálat. 2 éhes férfira nem lenne elég, de most én ettem meg kb a 3/4-ét. alig bírtam hazajönni. volt rajta csülök, kolbász, bajor húskenyér káposzta stb.
minden nagyon finom volt és még a vihar is csak fizetés után érkezett meg.

összességében nagyon jól éreztem magam mindét helyen. viszont a marcusba nem mennék csak úgy sörözni, mivel ott csupa különlegesség van, ott nem lehet cssak simán 4-5 korsór legurítani. ott élvezkedni kell :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2873) divot


divot
veterán

Kipróbáltam (illetve épp próbálom) az Amstel Pulse trendi sört. Hát, nem ajánlom senkinek, a célközönség a diszkóba járó tizenhárom éves lányok lehetnek, meg a 22 éves brókerek.

(#2874) koxx válasza divot (#2873) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

gondolom jó erős, <3% ?

(#2875) joe69 válasza koxx (#2874) üzenetére


joe69
senior tag

4.7

divot:
izlesek es pofonok, nekem bejott. a helyen kell kezelni, ez a sor nem arrol szol hogy elmeruljon az ember az izkavalkadban. meleg nyari napon nem mindig kivanom az atlagos sor kesernyes izvilagat, a pulse az enyhen vizes hatasaval kifejezetten uditoen hat ilyenkor.
termeszetesen egy hoegardennel nem lehet egy lapon emliteni, de nem szar
az pedig hogy milyen celkozonsegnek szanjak a legkisebb mertekben sem erdekel

ja, es nem vagyok se 13 eves lany se 22 eves broker:)

(#2876) divot válasza joe69 (#2875) üzenetére


divot
veterán

Annyiban igazad van, hogy tényleg könnyített ízű sör, tehát frissítőként jól működhet, de a kampányát kifejezetten erre a trendi, yuppie, laza, vagyán pénzes tini hangulatra építették.

(#2877) joe69 válasza divot (#2876) üzenetére


joe69
senior tag

a bolti ara szerencsere meg nem ezt tukrozi (sajnos valoszinuleg bevezeto ar), 160 Ft-ert bevallalhato. ha felemelik 250 korulre akkor mar annyira nem.

illetve most jut eszembe hogy corvin teraszon lattam az itallapon 600Ft-ert, na az pofatlanul sok, annyiert igyak a juppik

(#2878) DelArco válasza divot (#2863) üzenetére


DelArco
aktív tag

Noshát tegnap Hoegaarden Fruit. Nagyon vártam ezt a sört mert azt mondtad hogy egészen jó cucc.
Sajnos kis hiba keveredett a számításba mert véleltenül az egyik üveg kicsit rázkódott igy kinyitása után kifolyt egyenesen a padlóra meg kicsit a ruhámra. Hát nem mondom hogy igy képzeltem a dolgot....
Aztán sajnos kivittük meg elfelejtettük és kicsit felmelegedett igy már nme volt olyan jó. :(
Mindenképp egészen jó sör lehet rajta érezni hogy kicsit erösebb mint az átlag. Nekem eddig a Chimay jobban bejön de mégegyszer kiprószálom majd normál körülmények között is. 400Ft-t simán megért. :R

Youth hides the key to salvation

(#2879) ngabor2 válasza DelArco (#2878) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a búzasöröknek közös jellemzőjük, ha nem elég hideg, akkor ihatatlan. a legmárkásabb is csak hidegen jó. én a hűtőből kivéve óvatosan felkeverem, hogy az élesztő feljöjjön, de arra vigyázok, hogy ne nagyon rázzam fel. felbontásnál azért óvatos vagyok, sose lehet tudni, mekkora a nyomás benne.

(#2880) DelArco válasza ngabor2 (#2879) üzenetére


DelArco
aktív tag

szánom bánom bűnömet szemétideges voltam is miatta :(
mi ezeket a söröket úgy 12-14 fokosra szoktuk hűteni a simákat úgy 9-re de ezeket nem szeretem annyira hidegen. igazából nem tudom mitől futott ki úgy vigyáztam rá mint a hímestojásra egész úton :F
no mind1 majd legközelebb meglesek még1 üveggel jobb körülmények között :))

Youth hides the key to salvation

(#2881) Blaise válasza Blaise (#2855) üzenetére


Blaise
veterán

erre valaki valamit ? :F

(#2882) divot


divot
veterán

Szalon búzasör a mai menü.

Nagyon finom sör.

(#2883) padee válasza Blaise (#2881) üzenetére


padee
tag

tapasztalataim szerint nem sok különbség van csapolt és üveges buzasö között.
(Edelweiss, Löwenweiss), edelböl eccer sikerült kicsit savanyut inni.

(#2884) Zewa válasza divot (#2882) üzenetére


Zewa
senior tag

Én személy szerint enm voltam eléjulva tőle pedig pécsi vagyok emg csapolt is vot a sör.
Boltban elég ritkán szoktam látni ill mondjuka azt hogy kevésbé pl edelweiss midnig van. :Y

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#2885) ngabor2 válasza DelArco (#2880) üzenetére


ngabor2
nagyúr

el is hiszem, hogy ideges voltál, én is az voltam, mikor türelmetlenségből nem vártam meg, hogy a Hoegaarden lehüljön rendesen :D arra emlékeztem, hogy nagyon finom. arra nem, hogy az elsőt jó hidegen ittam. a másodikat sikerült szobahőmérsékletűn... nem jó. úgyhogy ha sörözni akarok, akkor arra már előző nap gondolnom kell, és be kell tenni a hűtőbe. most is várakozik rám egy kozel meg egy löwenweiss.

(#2886) Janoska26 válasza Zewa (#2884) üzenetére


Janoska26
addikt

Én sem ájultam el tőle, hanem meghajtott mint zinger a varrógépet, 2 napig ingáztam a budiig meg vissza, úgyhogy egy életre elegem lett a búzasörből, mellesleg semmi sör íze nincs neki, akkor már inkább a barna :)

(#2887) ngabor2 válasza Janoska26 (#2886) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gyenge a bélrendszered. szokatni kell hozzá.

amúgy a búzasörnek az a lényege, hogy nem árpasör ízű, hanem búzasör ízű...

(#2888) Traxx válasza padee (#2860) üzenetére


Traxx
őstag

Hali!

Én Hoeggaardent a Tecsóban vettem :) A belga sörök közül közepes árfekvésű. Elég érdekes íze van, nekem kevésbé jött be...de hát ízlések és pofonok. Nem mondom hogy rossz, ihatatlan, stb, csak nekem furcsa. Sokkal inkább a Duvel, azt már nemrégóta lehet kis hazánkban is kapni végre :C Én 2004 óta vadászok rá, de belga sörözőkön kívül sehol nem láttam-ott viszont aranyáron adták. Bár boltban sincs éppen padlón az ára, de ünnepi sörként elmegy :U

Jut eszembe: emlékeim szerint a Meccsben többféle Hoeggaarden is van...

[Szerkesztve]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2889) Dilikutya válasza divot (#2876) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem rossz az Amstel Pulse, de tényleg csak üdítőital. A cimke szerint a kalóriát szűrték csak ki belőle, de az íze is enyhébb lett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2890) Blaise


Blaise
veterán

Láttam a madarasban alkoholmentes Erdinger búzát :Y Nem is tudtam, hogy létezik...

[Szerkesztve]

(#2891) Dilikutya válasza Blaise (#2890) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ilyesminek a létezéséről nem szabad tudomást venni:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2892) Thrawn válasza ngabor2 (#2885) üzenetére


Thrawn
félisten

Hétvégén ittam Hoegaarden white-ot, szerintem nagyon finom. Először citromot kerestem hozzá, de aztán rájöttem hogy nem is kell bele, már eleve volt egy kis citromos íze.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2893) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kolléganőmnek rendbetettem egy gépet... ő meg hozott 6 üveg Hoegaardent :D nem utasítottam vissza, azzal a géppel egy jódarabig nem lesz gondja, az biztos. már hülnek, este egyet el is rontok.

(#2894) Blaise válasza ngabor2 (#2893) üzenetére


Blaise
veterán

jófej kolléganőd van :DDD

(#2895) Zewa válasza Janoska26 (#2886) üzenetére


Zewa
senior tag

Érdekes engem nem pedig Sörmajálison benyomtam pár korsóval. Igaz van a sörnek ''átka'' is, főleg ha sokat iszol.:)

Ngabor2:Igy én is rendberaknám (persze tudom ingyen is megcsináltad volna :U )

Mai menü:
König Pilsener-Nekem bejött, csak nem nagyon látok sehol..
[kép]
Warfteiner -Átlagos sör kicsit Holsten kicsit Soproni
[kép]
Van még egy Flensburger Pilsener De az majd holnap :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#2896) DelArco válasza ngabor2 (#2893) üzenetére


DelArco
aktív tag

nem kell még1 szerelő? kevésért is eldolgozgatok! :DD :R

Youth hides the key to salvation

(#2897) divot


divot
veterán

Máma ezt fogom szürcsölgetni:

[kép]

(#2898) DelArco válasza divot (#2897) üzenetére


DelArco
aktív tag

írj róla majd vmit légyszi majd énis nézegettem már! Igaz csak az üvege miatt! :))

Youth hides the key to salvation

(#2899) koxx válasza DelArco (#2898) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos a kinézete és az ára miatt voltak nagyok az elvárásaim, de nekem nem ízlett :(

(#2900) divot válasza DelArco (#2898) üzenetére


divot
veterán

Csatlakozom Koxx kollégához: semmi különös, elég gyöngusz barnasör, nagyon nem éri meg az árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.