Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) ngabor2 válasza (Kolombusz) (#2498) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ahogy kolléganőm jellemezte az ice gössert: női sör. nem sokminden emlékeztet benne egy ''normális'' sörre, bár van, aki szerint a miller is csak sörutánzat.

a coronitától én se ájultam el, bár ha nagyon akarom, éreztem valami kis kukoricaízt. de nem jellemző rá.

(#2502) divot válasza rdi (#2500) üzenetére


divot
veterán

Á, akkor reménytelen. Inkább írd le, hogy kb. milyen térségben kapni, aztán ha arra járok, szétnézek.

Máma pedig beugrottam egy CBA-ba, ahol számomra ismeretlen búzasörrel futottam össze, vettem is belőle három üveggel, és bizony nagyon nem bántam meg. Róla van szó:

Schöfferhofer

[kép]

(#2503) stangli


stangli
senior tag

Ajánljatok valami sört, nemsokára megyek a boltba vásárolni és befektetnék valami különlegességbe :D

(#2504) rdi válasza ngabor2 (#2501) üzenetére


rdi
veterán

azért lehet, mert abból a keményítőből is csak alkohol lesz.... errefelé is gyakori a jól feltárható kukorica(keményítő) használata

Fej! Tor! Potroh!

(#2505) rdi válasza divot (#2502) üzenetére


rdi
veterán

Kunszentmárton - Szolnok részen vettem. De nyilván békésben többfelé kapni...

Fej! Tor! Potroh!

(#2506) rdi válasza divot (#2502) üzenetére


rdi
veterán

'' A teljesség igénye nélkül, néhány nem világos, kisüzemi sör: Balassagyarmat: Palóc füstös sör Békésszentandrás: pezsgő jellegű, szűretlen fekete Szeged: Boszorkány 8% alk. barna; Red Devil vörös Szarvas: Ír vörös, Soltvadkert: Méz sör Kerekegyháza: Ír vörös Er-Pé Bp.: Peter's Black fekete Kalocsa: Méz-Gyömbér Hetényegyháza: Ír vörös Felsőzsolca: Gyömbér; Gesztenyés; Korty (sör és bor keverék) Most a szűretlen söröket nem vettem bele, és talán néhány ki is maradt. Ha valaki ismer mást is, ide vele!''

[link]
[link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2507) divot válasza rdi (#2505) üzenetére


divot
veterán

Köszi! :)

Egyébként meg gyere a poltopicba: épp most hülyéztelek le. :DDD

(#2508) rdi válasza divot (#2507) üzenetére


rdi
veterán

:DDD voltam, visszaadtam :))

de mostanában már nem leszek ott :D

Fej! Tor! Potroh!

(#2509) stangli


stangli
senior tag

A mai menű természetesen, stílusosan Becks lesz :R
:D

(#2510) ngabor2 válasza rdi (#2504) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a keményítő egy dolog. de a kukoricának is van egy íze, ami pl. a főttkukoricában és a puliszkában (meg a málépogácsában) is megvan... a coronitából ez pl. nagyon nehezen érezhető ki. a többi gabonafélének is megvan a saját íze, ami minden belőle készült cuccban benne van. a búzasörben pl. benne valami a teljes kiőrlésű lisztből sütött kenyér ízéből. nomeg van az alapíz, ami gyakorlatilag minőségtől függetlenül minden búzasörben benne van. árpasörnél szintúgy, csak azt már ''megszoktuk''.

(#2511) Blaise


Blaise
veterán

A Desperado nevű tequilás sörből ivott már vki ? :D

(#2512) sparx válasza Blaise (#2511) üzenetére


sparx
tag

Igen. Vagyis megkóstoltam, egy fél üvegnél többet nem sikerült legurítani... Borzasztó.

[Szerkesztve]

(#2513) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[kép]
ilyet ittatok már?

most vettem egyet, épp hűl.

(#2514) stangli


stangli
senior tag

A mai söröm, ami Örömet okoz nekem :D
Tuborg :R

(#2515) ngabor2 válasza ngabor2 (#2513) üzenetére


ngabor2
nagyúr

huh, azannyakeservit... ütős egy darab... 1165ft-ért...

valamelyik nap a világos testvérét még kipróbálom, az ''csak'' 7.5%, nem 8.

(most még távolról hallom a hangokat, lassan tudom az alkoholt lebontani, és gyorsan hat. de a kijózanodást szeretem a piálásban 2 normál sör már arcbatol.)

(#2516) stangli


stangli
senior tag

Hmm... asszem ízre is, meg súlyra is jobb volt a Tuborg mint a Holsten :(((

(#2517) stangli válasza ngabor2 (#2513) üzenetére


stangli
senior tag

MIhez hasonlítanád az íz világát? e remekműnek? :D

(#2518) ngabor2 válasza stangli (#2517) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hmmm... ott kezdődik, hogy nem keserű. de nem is édes, igazából nem tudom hasonlítani. a habja kiöntés után elég sokáig megmarad, és kemény (nem volt kéznél gyufa, de szerintem megállt volna benne). nem az az ''önitatós'' fajta, de mégis jólesik inni. ha úgy vesszük, mindenből a középút. csak az ára nem :O ja, és nagyot üt...

(#2519) gabberthehun


gabberthehun
csendes tag

Az én személyes kedvencem a Hoeagaarden, ha buzasörröl van szó :)
Ha világos sör akkor Stella Artois :)
Ha különleges sör akkor pedig :
WELL SCOTCH :)

(#2520) divot válasza divot (#2502) üzenetére


divot
veterán

Emberek, ez a sör annyira finom, hogy ezentúl ha tehetem, csak ilyen búzát iszom. Isten. :R

(#2521) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, kipróbáltam a világos floreffe-t. ez is jó, erőteljes világos söríz. ez se keserű, talán egy picit. érzik rajta, hogy nincs belőle kisajnálva a maláta, de ebben sincsenek túlzásba víve az ízek. pont jó.

a habjában ennek is megáll a gyufa (most kipróbáltam, tényleg :D).

a barnánál a sötét szín miatt nem volt annyira feltűnő, de ennél látszik, hogy opálos.

(#2522) nemcso


nemcso
senior tag

Apósom Cseh-ből hozott kedvenc vejének :D egy karton Branik sört... szóval kellő hőfokra lehütve nagyon finom, enyhe kesernyés utóízzel. :C

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#2523) Janoska26


Janoska26
addikt

Embörök, megszólalt-e maár valakinek a Sopronis sörösdoboz? Én má annyit megittam és semmit nem akar mondani, max én beszélek tőle még többet :DDD

(#2524) nemcso válasza Janoska26 (#2523) üzenetére


nemcso
senior tag

Lehet, hogy még többet kellene innod és akkor talán hallanál hangokat. :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#2525) ngabor2 válasza Janoska26 (#2523) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem eddig legfeljebb annyit mondtak, hogy sssz-katt.

(#2526) Janoska26 válasza ngabor2 (#2525) üzenetére


Janoska26
addikt

Ezt mondja nekem is, azért ez is egyfajta világnyelv :DDD

(#2527) tbs válasza Janoska26 (#2526) üzenetére


tbs
addikt

Inkább kérnék pár temészetesebb macát a vonatkozó topikba. :DDD

(#2528) Janoska26 válasza tbs (#2527) üzenetére


Janoska26
addikt

Ott van ;) . De komolyan ha valaki netán nyerne vele, akkor feltölthetné a hangját és belinkelhetné hadd halljam már milyen szódát inni :DDD

(#2529) Traxx


Traxx
őstag

Üdv sörbarátok! :)

Szerintem a belga sörök a legízletesebbek, meg a Gösser, esetleg a Heineken rúg nálam labdába. A csúcs eddig a Duvel volt...8,4%-os, édeskés típus. Csak kár, hogy kis hazánkban nem igazán lehet kapni, max. belga sörözőkben :( Bár az italcentrumból lehet rendelni, de mivel olyan hajdenagy sörös nem vagyok, ezért nem vállalok be egy 12 üveges rendelést ;] (az a legkisebb tétel)

De azért nyáron jólesik a hideg itóka...legszebb öröm a söröm :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2530) Blaise


Blaise
veterán

Hmm...tescoban nagy sörakciók vannak, azt hiszem bevágok 1-2 Paulaner búzasört a kosaramba :D

(#2531) Janoska26 válasza Blaise (#2530) üzenetére


Janoska26
addikt

Az naggyon szupi a búzasör, multkor megittam vagy kettőt, 3 napig fostam tőle :DD

(#2532) Blaise válasza Janoska26 (#2531) üzenetére


Blaise
veterán

:DDD

Van 1-2 ismerősöm akiknek ilyesmi gondja van, ők széntablettát szednek. Te próbáltad már ? :)

(#2533) Janoska26 válasza Blaise (#2532) üzenetére


Janoska26
addikt

Kell a rossebnek, inkább maradok a jó öreg világos sörnél :)

(#2534) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kardinális kérdés: melyiket igyam? a barnát, vagy a világost? vettem 1-1 üveggel ismét a Floreffe-ből, annyira ízlett. de asszem a hónapra be is fejeztem a burzsujkodást, nem fogom győzni anyagilag a jobbnál jobb söröket.

(#2535) PazsitZ válasza ngabor2 (#2534) üzenetére


PazsitZ
addikt

Te pl. tudom, hogy sok sört iszol, ez neked is szól: [link]
''Bármily hihetetlen, a mindannyiunk által ismert ''sörhas'' csupán legenda''
''naponta kis mennyiségű vörösbor 5 százalékkal csökkenti a szívinfarktus kockázatát; a sör esetében ez azonban 50 százalék. Az alkoholmentes sörök éppilyen egészségesek.''
Szóval csak bátran :D

- http://pazsitz.hu -

(#2536) stangli


stangli
senior tag

Ismételten meg kell, hogy állapítsam, a Holsten xarabb sör, mint az Ászok... fene... épp kezdtem azt hinni, hogy Tuborg után a két íz világ összeveszet de nem... a Holsten kifejezetten xar sör... :Y

(#2537) ngabor2 válasza stangli (#2536) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vagy a tuborg olyan jó. azt én is szeretem.

(#2538) padee


padee
tag

ez a tescos paulaner buza jo? lehet megkostolom

(#2539) divot válasza divot (#2430) üzenetére


divot
veterán

Tecso sörakciójában valami 150-ért adják a Budweiser 1795-t, ennek örömére vettem egy hatost. :)

[kép]

(#2540) stangli válasza divot (#2539) üzenetére


stangli
senior tag

mennyiéééért? akkor sürgősben le is csapok rájuk :D

(#2541) divot válasza stangli (#2540) üzenetére


divot
veterán

Annyi, vazze, 150 magyar forint...

Az a turpisság benne, hogy ez nem pils típusú, hanem lager sör. De nagyon finom, épp azt nyomom a 32 fokban. :)

(#2542) Blaise válasza divot (#2541) üzenetére


Blaise
veterán

tescoban bevásároltam én is, 2 üveg ilyen Budweiser, 1 üveg Edelweiss, 2 doboz Paulaner búza lett a vége...már a hűtőben vannak :DD

(#2543) divot válasza Blaise (#2542) üzenetére


divot
veterán

Ha javasolhatok sorrendet (mivel az elmúlt napokban mindegyiket kóstoltam): Budweiser, Edelweis és Paulaner.

(#2544) Blaise válasza divot (#2543) üzenetére


Blaise
veterán

Én is valami ilyesmire gondoltam, lassan közeledik a vacsora, majd beszámolok.

(#2545) divot válasza Blaise (#2544) üzenetére


divot
veterán

Hajár! :)

Én meg csak ide a Plusba ugrottam le búzasörért. Valentins.

[kép]

(#2546) V.Stryker válasza divot (#2545) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ilyent a multkor én is bepróbáltam. Háááááttt...nem egy Edelweis..pedig az sem nagy szám. De iható...
Én épp egy Heineket hörpintettem le...mingyá rányomok egy Tuborgot és hogy jól aludjak egy Holsten vacsora után. :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2547) divot válasza V.Stryker (#2546) üzenetére


divot
veterán

Pedig nem rossz: citromkarika és plusz belefacsart citrommal működik igazán jól.

(#2548) V.Stryker válasza divot (#2547) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ennyire nem mentem bele. :B

Fene, vettem egy ilyen Gold Tuborgot...elég rég ittam ilyent. Már tudom, hogy miért.... :F Olyan az ize, mint az egy órája kinyitott AranyMászoké...fene.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2549) Blaise válasza divot (#2545) üzenetére


Blaise
veterán

1 üveg Budweisert ittam csak, mivel közbejött 1-2 dolog és még ma este kocsiba kell ülnöm :D

Hát.....nagyon bejött, finom íze van, még venni fogok pár üveggel elrakni. A búzák meg maradnak holnapra :)

Ez a Plus-os búzasör mennyi egy üveggel ?

[Szerkesztve]

(#2550) divot válasza Blaise (#2549) üzenetére


divot
veterán

199/doboz.

De Budból én is be fogok még vásárolni, mert nagyon bejön ez a Lager, noha én Pils-rajongó vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.