Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Klaus Duran: RCS
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Unteroff
aktív tag
Üdv!
Szeretném egy régebbi deszkát fejleszteni, és lenne egy pár kérdésem.
Van a családi gépben egy Gigabyte GA-M52LS3P (v1*) alaplap, hozzá 2x1 Gb DDR2 Kingston 800Mhz-es RAM és valami AM2-es egy magos proci. Ez a gép valamikor le lesz cserélve egy Intel G1820(3220)/4GB netezős alapgépre, amin elfut a win 7.
No mármost régit nem dobom ki, hanem odaakarom adni a bátyámnak, hogy olcsón neki is legyen netezős gépe (pár egy lukas petákot nem ad bele, annyi bajom legyen
). Most is van neki egy 12 éves P4-es gépe, azt is felújíthatnám, hogy legyen rajta Win 7 (csak +1-3 Gb ram és egy D9X képes VGA), de már az alaplapot forrasztottam egyszer, és a gép HDD-je is haldoklik (eddig hiba nélkül 12 évet túl élt a régi kis 40Gb-os Samsung, most meg 2 hónap alatt 50 alatt van a kondiciója). Meg aztán nem ért bátyám a gépekhez, ha kicsit is lassú lesz a gép, kidobja a francba.
No vissza az Gigabyte deszkához, szeretnék bele 2 Gb (vagy 1x2Gb vagy 2x1Gb, nem tudom, melyik jobb, árban majdnem ugyanaz, de később nem hiszem, hogy kell bele több RAM), illetve legalább egy 2 magos proci. Ebayról nézegetek, egész jó árban vannak, majdnem fillérekért lehet venni már 2 magosat, no meg 1 Gb-os RAM-ot. Akkor a kérdéseim:
-RAM: bármilyen DDR2-es Ramot beletudnák tenni, még ilyen noname-eket is, vagy nézzem az itteni támogatási listát?
-CPU: Sajna v1-es a deszka, így csak sima AM2-es megy bele, bár írja, rakhatok, bele AM2+ és AM3 is, de korlátozva lesz a frenvenciája és a buszsebessége, az AM2+-nak csak az utóbbi. Jobban járok, ha csak sima AM2-es nézek, vagy megéri egy +-os?(* eredetileg v2.3-mas volt és egy AM3-mas 2 magos proci volt benne, de egyszer elromlott, elvittem szervizbe, mondták, majd megnézik, de nekem kellett egy használható gép, így vettem egy Asrock lapot és azt használtam. Mikor megjavították, nem néztem meg, hogy jó-e vagy, sem, eltettem a dobozába. Időközben az újabb deszkát eladtam meg a procit is, és összeakartam rakni a család számára egy gépet, akkor láttam, hogy v1-es kaptam vissza)
Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy topik
- CMF Phone 1 - egy jó telefon
- Wuthering Waves
- Spórolós topik
- OLED monitor topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Lítium-ion/Li-ion akkumulátorok
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- További aktív témák...
- Ddr5 Laptop Ram 32 gb 2x16gb 5600Mt/s
- Apple iPhone 12 Pro 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
- iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4651
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Intel Ultra 7 265KF / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
). Most is van neki egy 12 éves P4-es gépe, azt is felújíthatnám, hogy legyen rajta Win 7 (csak +1-3 Gb ram és egy D9X képes VGA), de már az alaplapot forrasztottam egyszer, és a gép HDD-je is haldoklik (eddig hiba nélkül 12 évet túl élt a régi kis 40Gb-os Samsung, most meg 2 hónap alatt 50 alatt van a kondiciója). Meg aztán nem ért bátyám a gépekhez, ha kicsit is lassú lesz a gép, kidobja a francba.