Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13351) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok !
Kellene egy kis segitség nekem ! mert sajnos nem igazán vágom ezt a témát :W
Volna egy ilyen alaplapom a gépemben ,m2rs485-btx.106 most van benne egy 3800+-os 1 gb ddr2 677 ram
máma vettem egy 5000 + prócit bele de az istenért se indul el :W
kérdésem a következő tovább tudom akkor fejleszteni a gépet ezzel a 5000 + sal?
Válaszokat előre is köszönöm mindenkitől !! :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#13352) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretném egy régebbi deszkát fejleszteni, és lenne egy pár kérdésem.

Van a családi gépben egy Gigabyte GA-M52LS3P (v1*) alaplap, hozzá 2x1 Gb DDR2 Kingston 800Mhz-es RAM és valami AM2-es egy magos proci. Ez a gép valamikor le lesz cserélve egy Intel G1820(3220)/4GB netezős alapgépre, amin elfut a win 7.
No mármost régit nem dobom ki, hanem odaakarom adni a bátyámnak, hogy olcsón neki is legyen netezős gépe (pár egy lukas petákot nem ad bele, annyi bajom legyen :D ). Most is van neki egy 12 éves P4-es gépe, azt is felújíthatnám, hogy legyen rajta Win 7 (csak +1-3 Gb ram és egy D9X képes VGA), de már az alaplapot forrasztottam egyszer, és a gép HDD-je is haldoklik (eddig hiba nélkül 12 évet túl élt a régi kis 40Gb-os Samsung, most meg 2 hónap alatt 50 alatt van a kondiciója). Meg aztán nem ért bátyám a gépekhez, ha kicsit is lassú lesz a gép, kidobja a francba.
No vissza az Gigabyte deszkához, szeretnék bele 2 Gb (vagy 1x2Gb vagy 2x1Gb, nem tudom, melyik jobb, árban majdnem ugyanaz, de később nem hiszem, hogy kell bele több RAM), illetve legalább egy 2 magos proci. Ebayról nézegetek, egész jó árban vannak, majdnem fillérekért lehet venni már 2 magosat, no meg 1 Gb-os RAM-ot. Akkor a kérdéseim:
-RAM: bármilyen DDR2-es Ramot beletudnák tenni, még ilyen noname-eket is, vagy nézzem az itteni támogatási listát?
-CPU: Sajna v1-es a deszka, így csak sima AM2-es megy bele, bár írja, rakhatok, bele AM2+ és AM3 is, de korlátozva lesz a frenvenciája és a buszsebessége, az AM2+-nak csak az utóbbi. Jobban járok, ha csak sima AM2-es nézek, vagy megéri egy +-os?

(* eredetileg v2.3-mas volt és egy AM3-mas 2 magos proci volt benne, de egyszer elromlott, elvittem szervizbe, mondták, majd megnézik, de nekem kellett egy használható gép, így vettem egy Asrock lapot és azt használtam. Mikor megjavították, nem néztem meg, hogy jó-e vagy, sem, eltettem a dobozába. Időközben az újabb deszkát eladtam meg a procit is, és összeakartam rakni a család számára egy gépet, akkor láttam, hogy v1-es kaptam vissza)

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#13353) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
AMD fanok help! :)
Vettem anyukám gépébe ( FuSi D2724-A1 ) egy X2 5200+ procit és alig-alig akar elindulni!
Ha nagy sokadjára sikerül neki, akkor betölt a Win7, fél perc és szürke lesz a képernyő és nem csinál semmit.
A következő indításnál betölt, de ugyan ez.
CMOS reset megvolt, semmi változás.
Win7 újra telepítés megoldaná?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#13354) Unteroff válasza Blabcsi (#13353) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Asszem, ilyenkor a legegyszerűbb újrarakni (ha engedi), mert legtöbbször nem tetszik, ha új alkatrészt kap a gép (nálam alaplap cserénél is csinálta, majdnem ugyanaz volt (Gigíbyte), de egyel jobb típus volt, muszáj volt újrarakni). Ha jól tudom, a másik neve fujitsu siemens esprimo e5625? Illetve talán ez az az alaplap papírja, itt benne a támogatásban, ha jól látom.

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#13355) Sopi


Sopi
senior tag

Van egy processzorhűtő tartó keretem, de nem vagyok benne biztos, hogy AM2-re való.
Hogy tudnám ezt megtudni? Esetleg egy sasszemű meg tudja mondani :) ?
Erről lenne szó

(#13356) 04ahgy válasza Sopi (#13355) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem jó AM2-re, mert ez Intel Socket 468-as keret.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13357) Sopi válasza 04ahgy (#13356) üzenetére


Sopi
senior tag

Lehet 478-as, csak ugy remlett, hogy akinek annak idejen ilyet vettem 2db-ot es az egyik megmaradt, annak mar az AM2-es gepehez kellett, nem a korabbi 478-hoz, mert valami nehez hutot szereltunk fel az AM2-re es azert tort le.

(#13358) joccadoki válasza Blabcsi (#13353) üzenetére


joccadoki
senior tag

lehet amúgy hogy a procit megfőzték (ha használtan vetted, de gondolom, mert újonan nem nagyon kapsz már, meg nem is érné meg) próbálj egy reinstall win7et, de elötte nézz be a biosba is

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#13359) lionskull


lionskull
tag

Kérdés: ezekkel kompatibilis a lap, mit válasszak? Jelenleg 5000+ van benne, érzékelhető gyorsulást szeretnék, 4 magosra gondoltam, vagy feloldható 4 magosra.
[link]

(#13360) 04ahgy válasza lionskull (#13359) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, ezekkel megy. BIOS-t még a régi procival mindenképp frissíts a legutolsó kiadottra. Ebben a lapban nem tudsz magfeloldást, tehát eleve 4 magosat kell beletenned.

Lesz ugyan valamennyi gyorsulás, de SSD, RAM bővítés többet hozna multimédia, netezés alatt, CPU igényesebb feladatokra pedig Phenommal is kevés lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13361) HERR Z válasza lionskull (#13359) üzenetére


HERR Z
veterán

ilyen lappal hajtottam athlon 2 x4 645-öt 3.5ghz-en, sztem ez a vonal lenne neked is célravezető(mármint propus magos valami)használtan 12-14k körül mennek, phenom 2-nek ez a lap alapfeszhez lenne elég(ill max 1.25V körül)

(#13362) lionskull válasza HERR Z (#13361) üzenetére


lionskull
tag

http://www.amazon.com/AMD-Phenom-Socket-Quad-Core-Processor/dp/B002XNBQJQ/ref=sr_1_13?s=electronics&ie=UTF8&qid=1426531302&sr=1-13&keywords=phenom+x4
Ezt nézem, nem vagyok nagyon húzás párti, már csak azért sem, mert szerintem egy proci hosszú életének titka, hogy nem nyomjuk felfelé. Az a kérdés, hogy van-e lényegi különbség a HDX945WFK4DGM verziószámú és ez között, vagy csak a boxed kivitel miatt más a száma?
Vagy inkább ennyiért már ne prociban hanem platformváltásban gondolkodjak? Videokártya, normális táp oké hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#13363) HERR Z válasza lionskull (#13362) üzenetére


HERR Z
veterán

95w-os 945-öt elég nehezen fox találni, athlon2-t viszont már perc alatt, az órajellel pedig kompenzálni tudod az l3 hiányát
nem tudom mire használnád a gépet, nekem faternak ez a multimédiagépe, ssd-vel nagy winyóval, 4 giga rammal, dolgozni+minden ami nem játék bőven elég, játék, 260x-270 max és 1600*900/1680x1050 max felbontásig

(#13364) lionskull válasza HERR Z (#13363) üzenetére


lionskull
tag

Gamerkedni is használnám, ezért gondoltam a phenomra. Éppenséggel komolyabb játék csak wot megy rajta, de nem vagyok elégedett az fps teljesítményével. Esetleg topic ahol gépajánlatot tudnak tenni szakik?

(#13365) Gyuri27 válasza lionskull (#13364) üzenetére


Gyuri27
félisten

Wotra gyenge a phenom is. Mivel optimalizálatlan vacak.
Ráadásul nagy difi nincs azonos órajelen athlon és phenom között (ugye l2 tér el).

Amd - Radeon - Ryzen

(#13366) #65675776 válasza Gyuri27 (#13365) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézőpont kérdése. Nem akarom védeni a Wargaminget, mert nem érdemlik meg, de haverom pl egy A64 X2 5200+-szal teljesen jól elWoT-ozgat.

(#13367) Gyuri27 válasza #65675776 (#13366) üzenetére


Gyuri27
félisten

No nem azért van ez mert agyon van optimalizálva. Hanem mert egy szálon dolgozik.
Azért 2014-2015-ben egy ekkora bevételű cégnél talán egy több magot támogató motor nem lenne akkora dolog.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13368) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok, itt is érdeklődök a bajommal kapcsolatban, hátha van ötletetek.
A problémám annyi, hogy a gépem minden bekapcsolásnál a windows töltő képernyő alatt megáll és se kép se hang, ilyenkor reset után megjavul és hiba nélkül bekapcsol. Minden első elindításnál eljátsza. Win 7 és Win 8 alatt is csinálja, Phenom II x4 b50 procim van, de akár két magon működtetem, akár 4 magon, mindig előfordul.
Van valami tippetek, mi okozhatja a problémát?
Tippeket, segítséget előre is köszönöm! :R

(#13369) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Hogy kell visszaosztani a K8-asok órajelét, h DDR2 800 (azaz 400MHz) legyen natívan a RAM?
Régi gépbe keresek combosabb procit a 3500+ (2GHz) helyére, ezért kérdezem meg, mert neten csak egy kusza magyarázatot találtam mindenféle szorzókkal.

Mindig minden mindegy

(#13370) #65675776 válasza cheatergs (#13369) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem kusza magyarázat, hanem pontos leírás. a 3500+ órajele egyébként 2200MHz.

(#13371) cheatergs válasza #65675776 (#13370) üzenetére


cheatergs
senior tag

Igen, lemaradt a .2 a GHz után.
De a magyarázatot akk se értettem.
Régről úgy emlékeztem, hogy mindig felezni kellett a belső órajelet, és ha kijött a 400MHz, akk használta ki rendesen a RAM-ot. Itt viszont rengeteg a szorzó és nem értem, hogy mikor melyiket használja a proci.

Mindig minden mindegy

(#13372) #65675776 válasza cheatergs (#13371) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor az egy nagyon leegyszerűsített dolog volt, amit olvastál korábban. A Rover féle cikk pontos. De igazából értelmetlen foglalkozni vele, maga az architektúra egyáltalán nem érzékeny rá.

De itt egy grafikon, hogy ne kelljen számolgatni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13373) cheatergs válasza #65675776 (#13372) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ilyet kerestem, kösz!

Mindig minden mindegy

(#13374) Joci76


Joci76
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy HP 5850-es gépet melyben jelenleg egy AMD Athlon LE-1640B dolgozik amit szeretnék kicserélni. Fel is kerestem a gyártó oldalát ahol a cpu support elég érdekesen néz ki, 7oldalra kell lapozni a listához. Elméletileg a gépben lévő AMD 780V chipset támogatja az Athlon II és Phenom II-es szériát is. Agyártó által javasolt AMD Phenom II X2 550, AMD Phenom II X3 710, AMD Phenom II X4 805 szériáktól nem szabad eltérni, vagy bele rakhatok más típust is? Várom megtisztelő válaszotok.

Ha üzletember vagy, akkor eladsz és vásárolsz más esetben csak mutogatod mid van!

(#13375) #65675776 válasza Joci76 (#13374) üzenetére


#65675776
törölt tag

Más procikkal jó eséllyel el sem indulna a gép.

(#13376) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok! Üdvözletem mindenkinek.

Segítségeteket szeretném kérni, alaplapom 95Wos PhenomII/X4 megoldásokat is támogat állítólag.

A cpu szupportnál el is tévedtem rendesen, hogy melyik procit használhatnám ténylegesen.

Az alaplapom GA-MA69VM-S2-es.

BIOS verzió F2-es jelenleg ezzel a procival működik a gépem.

CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
CPU alias Windsor
CPU stepping JH-F3
Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3
Eredeti órajel 3000 MHz
Min / Max CPU szorzó 4x / 15x
Engineering Sample Nem
L1 kód gyorsítótár 64 KB per core (Parity)
L1 adat gyorsítótár 64 KB per core (ECC)
L2 gyorsítótár 1 MB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)
Magfeszültség 1.100 - 1.400 V
I/O feszültség 1.2 V + 2.5 V

Várom megtisztelő válaszotokat. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#13377) 04ahgy válasza IstvánLászló (#13376) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Frissíts szépen BIOS-t az alaplapon, F10e-re. Utána azzal a CPU-val fog menni, ahol nem N/A van a CPU support listában mellette: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13378) IstvánLászló válasza 04ahgy (#13377) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! 04ahgy

Köszönöm a segítségedet és válaszodat is. :R

Az alaplapomon F10e-bios verzió volt eredetileg, használtan vettem és nem tudtam róla hogy PhenomII/X4 megoldásokat is támogat.

A lap volt gazdája nekem erről nemszolt semmit sem hogy előtte x4-es procival működött volna.

A biost azért frissítettem vissza F2-esre mert , AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz procival vettem meg és volt szoftveres kompatibilitás gondjaim, amik bios F2-esre visszafrissítésével végleg megszűntek.

A gépem azóta is hiba nélkül működik.

Az nem gond hogy cpu support listában szerepel a Socket AM3 is C2 és C3 Steppinggel F10e-s jelöléssel is.

A véleményed szerint melyik procit érdemes választanom, csakis saját felelősségemre.

Az alpaplapom nem tudom sajnos hogy hány wattot tud, mert fetteken nincsen hűtőborda gyárilag rajtuk.

Várom megtisztelő válaszodat, ha valami butaságot írtam elnézésedet kérem. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#13379) 04ahgy válasza IstvánLászló (#13378) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy 95W TDP-s X4 955 vagy 945-öt javaslok. De csak F10e-vel fog menni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13380) IstvánLászló válasza 04ahgy (#13379) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Hálásköszönetem a segítségedért és fáradságodat is, kifogom próbálni ha sikerül vennem procit fizukor. :R

További minden jót és jó éjszakát neked. :)

Üdv. István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#13381) azbest


azbest
félisten

Próbált már valaki high density ramokat, amelyek kifejezetten amd-vel működnek csak?

Ezek 11 bites címzést használnak, amivel az intel procik nem kompatibilisek (példa).
Kínában fillérekért árulják a hasonló ddr2 modulokat, 3500 huf / 4GB körül. Úgy tűnik már sok éve árulnak hasonlókat, de csak most találkoztam velük először. Samsung k4t1g044qq chipekből pakolnak egy csomót a modulokra (32db a 4GB-os modulon, de láttam 2GB-os fele magas változatot is). Úgy látom némelyikre szorgos kicsi kezek kamu márkajelzéseket is ragasztanak, de alapvetően noname-eknek tűnnek.

Úgy egy hónapon belül kipróbálok egy ilyen párat, aztán kiderül, hogy működik-e 2x2 normál ram társaságában is. A mostani 2x1 + 2x2 -t akarom felbővíteni, ha megy vegyesen, akkor 12-re, ha nem, akkor 16-ra. Ha beválik, akkor igencsak költséghatékony módja a régi phenom2-es gépem frissítésének.

(#13382) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki esetleg tudná a választ eme kérdésemre?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13383) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#13382) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Megvan. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13384) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Létezik valamilyen mód eme processzor túlhajtására? Athlon 64 X2 4450e
:R

(#13385) 04ahgy válasza zolikaDB (#13384) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a 200MHz-es External Clock emelése.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13386) zolikaDB válasza 04ahgy (#13385) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm :) Most nézem, h a lapom BIOS-a egyáltalán nem tuningbarát, kb semmit nem lehet állítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13387) azbest válasza azbest (#13381) üzenetére


azbest
félisten

No, az asrock A780GXH128M lapomban hibátlanul megy a 2x4 GB ddr2 ram, amelyik amd only. Mellé téve normál 2x2 GB modulokat is jó. Egy éjszakán át futtattam memtestet rajtuk. 24 dolcsit megért a 8GB ram :)

(#13388) Gyuri27 válasza azbest (#13387) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet tudni hol szerezted be az amd-s ramokat?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13389) azbest válasza Gyuri27 (#13388) üzenetére


azbest
félisten

Ebay vagy más hasonló aukciós portál. [link], de például aliexpressen is láttam [link]

Intel procival nem mennek, mert az nem támogatja a 11 bites módot. Ha mégis menne, akkor valsz fele kapacitás látszana.

Egyébként láttam azóta kingstone és samsung márkanévvel is, de a képek alapján ugyanazok a modulok, mint a noname-ek. Én a noname, nem márkásnak kamuzott modulokat javaslom, mert a hamis márkajelzéstűt esetleg bezúzza a nav. Nekem innen jött [link].

Az ötlet pedig onnan, hogy memóriát kerestem és hardveraprón láttam relative olcsón amd only-t és amikor kérdezésnél kiderült, hogy 4 hét körül van a beszerzése, így már tudtam, hogy kínából jön, így megkerestem :)
Ha jól emlékszem britt készletből is árulják, az valószínűleg hamarabb jön, de drágább.

Ja igen, mégegy fontos dolog: az spd-ben csak a 800-as értékek vannak kitöltve az enymben. Így nem tudom, hogy 667 vagy lassabb módban hogyan viselkedne, vagy manuálisan kéne beállítani.

A memóriachipek a modulokon samsung k4t1g044qq jelzésűek.

[ Szerkesztve ]

(#13390) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Régebbről van egy IEI KINO-690AM2 ITX lapom, és felmerült bennem lehetőségként, hogy ebből épitek linuxos alapra egy netezős / HTPC / Kodi / tvheadend DVB / web / ftp / samba / torrent stb szervert

Bár van hozzá egy 1 magos (3000+ talán?) procim, de az már a maga idejében se volt túl acélos, ezért minimum 2, de inkább 4 magra váltanám: ebay-en turkálva bagóért kapok rizsföldről 4-5x00+ -os A64 X2-t, de utána eljutottam addig hogy akár a Phenom se megfizethetetlen... Viszont szerintetek elmenne a fenti lapban az AM2+ -os proci? Próbáltam guglizni, és találtam pro és kontra is - bár a kontra többnyire arról szólt, hogy pl a PCIe SLI nem tudná úgy kifutni magát a 2GHz-es HT busz miatt (ami jelen esetben nem is lenne ugye szempont). És az egyebek, mint pl power management mire számithatok? Lévén hogy 24/7-es működésről lenne szó, fontos hogy terhelés nélkül visszamenjen minimum P-state -be. Esetleg más hátrányok?

Továbbá RAM-ra is szükségem lenne - valamikor előbbre elbizniszeltem még az utolsó fél gigás DDR2-eseket is úgyhogy még próbára se maradt - és én is a pont az előzőekben emlitett amd-only kinai olcsóságoknál kötöttem ki... A leirása még szigorúan csak a 2x2 gigát emliti mint max, de alig drágábban kapnék 2x4-est is... Próbáltam keresgélni a 690G tudására, és pl ilyen utalásokat is találtam: AMD690GM-M2 (V1.0A):

º Dual-channel DDR memory architecture
º 2 x 240-pin DDR2 DIMM socket support up to 16 GB*
º * (Due to the DRAM maximum size is 2GB at present, the memory maximum size we have tested is 4GB)

Meg mernétek kockáztatni az amd-only high density 2x4GB-ot egy ilyen konfighoz? Nyilván fogyasztásban egy hajszálnyival jobb lenne össz 4 gigával, de a rendszer sokrétű terhelése miatt szivesen belecsapnék 8-at is ha megy vele...

Előre is köszönöm a tippeket, véleményeket!

(#13391) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok,
Betegeskedik a gépem.
Alaplapi elemet cseréltem, gondoltam az a baja, hogy nem jegyzi meg az időt. De nem javult meg.
Amit produkál: Bekapcsolás után csak villog a HDD led, tekeri a DVD-t, de semmi kép, csak feketeség. Ezt eljátsza pár percig, majd közli, hogy a Win nem tudott párszor elindulni. Ezek után betölt, mintha semmi gond nem lenne, s megy gond nélkül. Újrainditással sincs gond, betölt rendben. De ha kikapcsolom, kezdi előlről az egészet. Mi haldoklik?
Konfig: Asrock AM2NF3-VSTA, AMD X2 3600+, 4x1GB DDR2 800MHz, HIS IceQ 4670 1GB AGP.
Thanks. :K

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#13392) BenyaHD


BenyaHD
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy a mostani alaplapom sülhetett be, vagy a processzorom memóriavezérlője?

amd athlon 64 x2 2400+
asrock am2nf3-vsta [link]
többféle ddr2 800mhz rammal próbáltam

3 rövid csipogás és semmi
AMI BIOS beep codes: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13393) BenyaHD válasza Tex Murphy (#13391) üzenetére


BenyaHD
csendes tag

Nekem is így kezdte (ugyanolyan lapom van) és most meg memóriahibát ír... :/

(#13394) Tex Murphy válasza BenyaHD (#13393) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszi, akkor futtatok egy memtesztet. :K

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#13395) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Adott egy Asus M2V-TVM alaplap. [link]
Ebből szeretném kihozni a lehető legtöbbet. Netezés, HD, FHD filmek lejátszása célból. Játék nem lenne.
Az Athlon 64 X2 6000+ a legerősebb processzor amit támogat?
2 GByte memóriánál többet nem is lát az alaplap vagy foglalatonként max. 2 GByte modul amit kezel?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#13396) 04ahgy válasza Pferi (#13395) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, 6000+ a maximum CPU bele, de abból sem jó akármelyik, itt a CPU Support list.
- 3 GHz 6000+ 125 W ---> NEM jó!
- 3,1 GHz 6000+ 89 W ---> NEM jó!
- 3 GHz 6000+ 89 W ---> jó!

2 db 1 GB-os RAM modult tehetsz bele hivatalosan. A memóriavezérlő a CPU-ban van, így valószínűleg a 2 GB-os memóriákkal is megbirkózik, de ezt ki kell próbálni, mert nem biztos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13397) Pferi válasza 04ahgy (#13396) üzenetére


Pferi
senior tag

Köszönöm a választ, akkor beszerzek egy 2 Gbyte-os modult próbaképp egyenlőre.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#13398) Pferi válasza 04ahgy (#13396) üzenetére


Pferi
senior tag

A beszerzett 2 GByte-os modul tökéletesen működik egy meglévő 256 MByte-os memóriával, úgyhogy veszek bele még egy ugyanolyan 2 Gigásat, így mindennapi feladatokra bőven elég lesz a memória és az általad megadott 6000+ ereje.
Köszönöm a cpu tippeket, így biztosan olyat tudok venni ami kompatibilis az alaplappal.
Off: egy 6000+ processzorhoz melyik a legerősebb VGA amit érdemes beletenni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#13399) SP4C3 válasza 04ahgy (#13396) üzenetére


SP4C3
veterán

Énis köszi! Megpróbálok szerezni egyet. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#13400) johnnyka99


johnnyka99
csendes újonc

sziasztok lenne 1 deszkám asus m2npv-mx am2+; azt szeretném megkérdezni hogy vinné e a 4gb-s ddr2-es rammodulokat? legfrissebb bios van rajta

[ Szerkesztve ]

(#13401) 04ahgy válasza johnnyka99 (#13400) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ki kell próbálni. CPU függő is részben, mert abban van a memóriavezérlő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13402) johnnyka99


johnnyka99
csendes újonc

a procim 1 athlon II x2 215

(#13403) 04ahgy válasza johnnyka99 (#13402) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem úgy értettem, hogy meg kell adnod a CPU-d, mert így sem tudjuk megmondani. A legtöbb (unbuffered, non-ECC, desktop) 4 GB-os DDR2 modul nem a JEDEC szabvány szerinti, tehát továbbra is ki kell próbálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13404) johnnyka99


johnnyka99
csendes újonc

jah értem köszönöm a választ :)

(#13405) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Üdv embörök.
780g-sb700-s lapnál. Min múlik, hogy 8 vagy 16 giga ramot kezel? Ha elvileg 8 gigát kezel mi történik, ha mégis 16-l indítja meg az ember?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13406) #65675776 válasza Gyuri27 (#13405) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum a lap gyártójának akaratától. Elméletileg minden AM2(+) proci kezel 32 GiB RAM-ot. (Mondjuk DDR2-nél már 16 GiB-hopz is 8 DIMM kellene, elvégre a regiszteres RAM-ok támogatása csak Oteronokban van engedélyezve.)

[ Szerkesztve ]

(#13407) Gyuri27 válasza #65675776 (#13406) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezért érdekes mert ezzel a chipset kombóval találni lapokat amik 16 gigát kezelnek. De ha a proci tudja. A chipset tudja. Akkor mi a drága kenyértől csak 8 gigát támogat (papiron, mert élesben nem próbáltam)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13408) #65675776 válasza Gyuri27 (#13407) üzenetére


#65675776
törölt tag

A chipsetnek ehhez semmi köze, a prociban van a memóriavezérlő. DDR2 esetén még érthető is a 8 GiB korlát, mert abból ugye unbuffered modulból 2 GiB a maximális méret szabvány szerint. Persze léteznek nagysűrűségű chipek, amiből építhető nagyobb modul is simába, de az meg zsákbamacska.

DDR3 esetén van 4 GiB-os unbuffered modul szabvány szerint is, emiatt ott könnyedén megoldható négy DIMM-mel a 16 GiB támogatása.

(#13409) Gyuri27 válasza #65675776 (#13408) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na még egy hülye kérdés. Mi a helyzet az amd only ramokkal?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13410) #65675776 válasza Gyuri27 (#13409) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azok lennének a nagysűrűségű chippel szereltek. De mint írtam, zsákbamacska.

(#13411) TetyaPetya


TetyaPetya
újonc

Sziasztok! Az AM2/AM2+ alaplapok régen (2008~2009) milyen árban mentek, ill. lehet-e tudni hogy mennyire voltak elterjedve az ilyen sockettel szerelt lapok belföldön?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM2 / AM2+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.