Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#756) r107


r107
csendes tag

Eddig többnyire csak olvasgattam, de mit is tehet az ember ha csak "álmodozik" egy ilyen kameráról. Közben vettem egyet, dacolva a 5000+ -ról írt véleményekkel. Gondoltam lesz majd hozzá új szoftver, majd abban lesz üzemidő javítás és egyéb finomságok, ami a jelenkori anomáliákat kiküszöböli.
Mivel előtte semmilyen tapasztalatom nem volt a sportkamerákkal kapcsolatban (és onnan indult a lelkesedés, hogy majdnem vettem egy Hero-t, már kosárban volt amikor véletlenül rátaláltam az SJ-re...), így amit most írok az unalmas lesz a profik számára.
Nálam nincs gond a wifivel, simán csatlakozik a telefonnal és minden funkció működik az app-ban. Egyetlen hátrány talán a közel egy másodperces késés, ennyivel van lemaradva a kamera képétől a telefon. A maximális távolság a telefon és a kamera között ~5m volt, ilyen távolságon és ennyi használat mellett a kapcsolat sosem szakadt meg, nem volt gondom vele.
A képminőségről hosszasan lehetne beszélni, hobbi fotósként nem is esne nehezemre. Azonban szándékosan nem hasonlítottam össze a tükörreflexessel készült (15mp) és a kamera által (16mp) készített képet. Persze bármilyen furcsa is, lenne alapja, hiszen a Canon vázra pattintott Samyang 8mm f/3.5 UMC CS II Fish-eye objektív ára pont a kamera kétszerese, képminőségben pedig alig ad többet a kameráétól. Van kromatikus aberráció, a kép szélein enyhe elmosódás tapasztalható ami a látószög miatt mondhatni teljesen normális. Túl sokat nem fogok fotózni vele, nem is ezért vettem.
A tokból kicsit nehéz kiszedni, bár nem szorul de elég passzosan van benne. A bekapcsoló gomb megnyomása pont annyira tolja ki a kamerát, hogy meg tudom fogni. A kijelző mérete nekem zavaróan apró, de a menüben való turkálásra elegendő. Az egyéb kompetenciákról nem érdemes írni, azt már megtette más.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, azt kaptam amit vártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.