Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) smoky6 válasza leslieke (#15649) üzenetére


smoky6
csendes tag

Bizony, bizony az Advance az nálam is szívesen látott vendég lenne... Mit vendég, családtag! :C

(#15652) a510 válasza leslieke (#15649) üzenetére


a510
aktív tag

+1, én is nagyon szemezek ezzel, kár hogy az is pentile (amoledből és gorillából már nem engedek). Megnyomogattam valahol, a touchwiz miatt tök ugyanolyannak néz ki mint a Wave. De még marad valószínű a csodálatos Wave I. ;)

(#15653) Aryes válasza a510 (#15652) üzenetére


Aryes
nagyúr

A SGS Advance gyakorlatilag egy androidos wave, plusz cpu maggal és rammal, azért jött be itt mindenkinek. :) Sajnos a telenornál nincs, úgyhogy SGS3 Mini lesz helyette, ami meg SGS Advance csak ICS van rajta. :) Sajnos a hardver gombok hiányozni fognak...

(#15654) leslieke válasza Aryes (#15653) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A SGS Advance gyakorlatilag egy androidos wave, plusz cpu maggal és rammal, azért jött be itt mindenkinek
Bizony-bizony. :K

SGS3 Mini-n JB van: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15655) sphe válasza RetepNyaraB (#15639) üzenetére


sphe
senior tag

Szerinted miért keltenének rémhírt saját tapasztalatok alapján?

Más: valakinek java alkalmazás mobilnet elérésre van ötlete? Annyira jó és gyors az UC Browser böngésző, hogy kár lenne kihagyni (van landscape verziója is). :))

(#15656) s4tch válasza Aryes (#15653) üzenetére


s4tch
veterán

A műanyag ház és az ára miatt nem ilyen lett a Wave utódja; amikor kijött, 100e körül adták, baromi drága volt. Mostanra viszont az ára is helyére került, így pedig az egyik legjobban eltalált középkategóriás telefon. Nekem még így is az Xperia P kellene a fém ház és a karakteresebb forma miatt, de az S Advance sem rossz, sőt.

(#15657) David3


David3
őstag

Újabb promóció jelent meg a Samsung Apps-szen az egész Wave szériára!

Részletek a badablog.hu-n!

(#15658) consono válasza Aryes (#15653) üzenetére


consono
nagyúr

Nem értem mi a Wave az SGS Advance-ben... Se alu ház, se hardveres hívógombok (ez mondjuk WP-n sincs, de ott jóval jobb a megoldás, mint a képernyő sima tapicskolása) se szép design :( Nekem nem jött be. De élőben egyik Sony sem... Tudom, macerás velem :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#15659) Dhampir válasza consono (#15658) üzenetére


Dhampir
félisten

Engem inkább az Acere emlékeztet. :K

(#15660) Aryes válasza consono (#15658) üzenetére


Aryes
nagyúr

- Először is Samsung. :)
- Super AMOLED 480 x 800 felbontású kijelző
- 5 Mpixeles kamera HD video felvétellel
- kényelmes, kézbe illő méretezés
- Gorilla üveg
- elegáns, szép kivitelű ház (még ha neked nem is tetszik ;) ), mint pl. a SGS II, nem olyan elb....tt szappan formájú, mint az idei termés... :W Ez persze szubjektív.
- 1 GHz-es processzor
- és mindezt pont ugyanabban az árszegmensben, amiben a wave I-et vettem!

Elég ennyi hasonlóság? :D

Más: ma végre kipróbálhattam a SGS 3 Minit, de azt kell mondjam sajnos nem csereszabatos az Advance-szel.
- nincs fényérzékelő szenzor
- előlapi kamera csak VGA (ezt a szégyent! Sok van még a raktárban Samsungéknál?)
- rettenetesen néz ki ez a szappan vagy nem is tudom milyen formájú készülékház... Nincs rajta jó fogás (szubjektív vélemény)
- nincs rá Flash, ez egyik fő ok, amiért Androidra váltanék! Mindez a JB miatt.

Viszont a SGS3Mini kijelzője valamivel szebb. Az Advance kijelzője mintha vmi fólia alatt lenne, eléggé zavar, hogy pl. nincs rajta fehér, csak ilyen erőtlen, szürkés-kékes derengés. A Wave I kijelzője azért szerintem igenis tud hófehéret előállítani, ez főleg akkor tűnt fel, mikor egymás mellé tettem a kettőt (hármat, mert a SGS3Mini sem tud fehéret).

Nem tudtam a napra vinni, hogy megnézzem, hogy látszik erős napsütésben (a biztonsági őrök a bejáratnál letepertek és kicsavarták a kezemből :DDD ), de gyanítom, hogy sehol sincs a Wave I-hez képest egyik sem, amihez foghatót még mindig nem találok a piacon... Nem értem, ha egyszer sikerült már ilyen jót gyártani, vki magyarázza már meg, hogy azóta miért csinálnak direkt rosszabbat???

[ Szerkesztve ]

(#15661) szebev válasza consono (#15648) üzenetére


szebev
senior tag

Nekem a padfone 2 nagyon bejon, csak a merettel es az arral van bajom !

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#15662) consono válasza consono (#15658) üzenetére


consono
nagyúr

Bavallom, és ezért félig meddig le is köpöm magam, hogy nekem a jelenlegi mobilos kínálatból egyedül az LG Optimus 4x jön be...

"In God we trust. All others must bring data"

(#15663) RetepNyaraB válasza consono (#15662) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az gyönyörü telo es igen jo aron, csak fazik töle a nep a töketlenkedö LG miatt, illetve eleg sok összerakasi gondot olvastam rola (nemet forumokon); porosodas föleg.

Meg kell varni mig ujra kaphato a nexus 4; bar az Optimus szebb :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15664) Silenzio


Silenzio
addikt

Olyat lehet csinálni, hogy letöltök egy appot Kiesen, és utána rámásolom a telefonra? Samsung Wave-ről van szó.
Ndrive-ról van szó. Fent volt a telón, de már nincs. Még a portugál módszerrel. Ingyenes navigáció kéne, de nem találok. Az USB meg nem működik, hogy Kiesen keresztül telepítsek. A telón hiába lépek be a kamu fiókomba, azt írja, ebben az országban nem használható.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15665) xigris


xigris
őstag

sziasztok mitől lehet hogy a párom wave-je random módon újraindul,
Új szoftot tettem rá de már ezzel is produkálta 1x :R

(#15666) leslieke válasza Silenzio (#15664) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem lehet. Azt a programot csak a PC-s Kiesen keresztül tudod telepíteni. Mobilról azért nem megy, mert onnan csak a hazai Appsra lehet bejelentkezni.

(#15665) xigris mit jelent a random mód? Pl.: asztalra letéve is produkálja?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15667) xigris válasza leslieke (#15666) üzenetére


xigris
őstag

Leginkább a zsebébe asztalon nem mert ha leteszi éjszaka akkor megy viszont a munkában a zsebében kikapcsol

(#15668) Dhampir válasza consono (#15662) üzenetére


Dhampir
félisten

Spórolj a nedvekkel, voltak családi szálú üzleti kötődések az LG-hez. Mostanában riválisokként sajnos egymást támadják, ahelyett, hogy inkább összefognának. Pedig muszáj lesz összetartaniuk, mert a siker sem tart örökké, és ha valamelyikük jobb valamiben, abból tanulni lehetne.

(#15669) leslieke válasza xigris (#15667) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sejtettem. :) A zsebében azért kapcsol ki, mert ha hosszabb ideig (kb.8-10 mp) folyamatosan benyomva van a kikapcsológomb, akkor újraindul a telefon. Samsung által beépített funkció, nem szoftveres hiba. Megoldás lehet olyan tok, ami védi a gombot ettől, vagy vegyen fel bővebb nadrágot párod. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15670) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Még mindig a Wave-t nyúzom, már több, mint két éve. Ma történt vele valami gond, remélem nem adta meg magát. :Y

Lefagyott a telefon, úgyhogy hátlapot lekaptam, akksit kivettem, visszaraktam és bekapcsoltam. Megjelenik a felirat - Samsung Wave, majd a bada logója, de ennél tovább nem jutok, magától újraindul ennél a pontnál a teló. Ezt csinálja már 20 perce.

Mi lehet a bibi, hogy lehetne orvosolni?
Köszi előre is. :R

(#15671) Silenzio válasza Con Troll (#15670) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát ez így ennyi adatból elég neccesen megállapítható... :F

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15672) Con Troll válasza Silenzio (#15671) üzenetére


Con Troll
senior tag

Akkor az ok nem is fontos, a megoldás gondolom valami szoftverfrissítéses procedúra lenne. Ezt hogy tudom elvégezni így, hogy ki-be kapcsol a telefon?

(#15673) s4tch válasza Con Troll (#15670) üzenetére


s4tch
veterán

Tökmindegy, mi történt, ha nem bootol... Próbálj meg download módba belépni, ha sikerül, akkor tölts le egy 2.0-ás ROM-ot, és engedd rá multival. Ha tudod, milyen ROM-verzió volt korábban a telefonon, próbáld meg azt feltenni; egyszer egy félrecsúszott multizást sikerült így megmentenem adatvesztés nélkül.

(#15674) David3 válasza Con Troll (#15670) üzenetére


David3
őstag

Ahogy mondják előttem is, nem tudsz mást tenni, mint letölteni egy bada 2.0-ás szoftvert, és újrafrissíted a szoftvert.

Mivel gondolom nincs már rá garancia, és költeni nem akarsz rá, így ez az otthoni megoldás maradt. Wave-hez szoftvereket ITT, a frissítéshez leírást ITT találsz.

[ Szerkesztve ]

(#15675) Con Troll válasza David3 (#15674) üzenetére


Con Troll
senior tag

Köszi, azt hiszem NAMI féle bada 2.0 van/volt a telón, úgyhogy nekiesek a dolognak megint.

(#15676) xigris válasza leslieke (#15669) üzenetére


xigris
őstag

Köszi szépen nagy kő esett le a szivemről :R :R

(#15677) David3


David3
őstag

Tettem ki a Facebook oldalunkra egy szavazást, kérlek Titeket, hogy adjátok le voksaitokat, érdekelne a véleményetek. Köszönjük mindenkinek!

A szavazáshoz kattints ide!

[ Szerkesztve ]

(#15678) Con Troll válasza David3 (#15674) üzenetére


Con Troll
senior tag

Download módban van a telefon, de a gép nem érzékeli. Mármint a multiloader. Mindegyik USB porton kipróbáltam, egyiken sem érzékeli a ML. :F

(#15679) David3 válasza Con Troll (#15678) üzenetére


David3
őstag

Másik kábellal, másik gépen próbáltad? Újabb vagy régebbi verziós multiloaderrel? (5.65 és 5.67-essel érdemes próbálni)

(#15680) leslieke válasza David3 (#15677) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mire lehet szavazni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15681) David3 válasza leslieke (#15680) üzenetére


David3
őstag

Az okostelefonok ideális kijelzőméretére. : ) De ha ide rámész, akkor elvileg mutatja.

(#15682) Orlin


Orlin
addikt

Nekem a Wave 2 mostanàban lassan szèttesve hozza be a ph-t...
Opera Mini.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15683) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Igaz, hogy már nem vagyok Wave tulajdonos, de mai napig könyvjelzőben vannak a Wave-el kapcsolatos weboldalak (beleértve ezt a fórumot is). Barátnőmnek jelenleg tökéletesen megfelel a Wave1, bár elfogadna egy-két használható, vagy javított alkalmazást.

De nem akarok álszent lenni, egy kéréssel fordulok hozzátok. Ha van szabad egy-két percetek, akkor sokat segítenétek a kitöltésével :) Köszönöm!

http://bit.ly/UWRsd9

[ Szerkesztve ]

(#15684) ABal válasza bexinho23 (#15683) üzenetére


ABal
őstag

Küldetés teljesítve!

Nincs valami jó hír, emberek? Olyasmire gondolok, hogy kijön a 2.1-es frissítés, vagy egy hivatalos Samsung bejelentés a bada végéről, amelyben tudatják, hogy SGS3-ra cserélik a csalódott Wave-tulajok telefonjait :U ;]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#15685) Teaway válasza David3 (#15677) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudok belépni, mert jelszót kér!

Nincs itthon csokid??

(#15686) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok!

Régebben volt fent az APPS-n egy Rip clock widget nevezetű frappáns kis óra widget, amit sajnos már nem találok. Nincs meg valakinek véletlenül?

Üdv!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#15687) Aryes válasza ABal (#15684) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pedig ez így történik! SGS3-ra cserélik minden csalódott wave I tulaj telefonját, csupán a vételárat kell fizetned...

[ Szerkesztve ]

(#15688) leslieke válasza bexinho23 (#15683) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kitöltve!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15689) RetepNyaraB válasza leslieke (#15688) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

én is

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15690) leslieke válasza Orlin (#15682) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem Wave 3-on működik rendben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15691) ABal válasza Aryes (#15687) üzenetére


ABal
őstag

Ott a pont. :C

Én valószínűleg eladnám, mert nem igazán tetszik.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#15692) AlesszaMusic


AlesszaMusic
tag

Sziasztok! Mi a szösz az az MTP Device, és honnan tudok letölteni?! :)) Már egy jó ideje nem használtam KIES-t, most a névjegyeimet akartam lementeni, de már egy órája ezzel szenvedek és mindig ezt a drivert hiányolja! Kerestem neten, töltöttem is le, de ugyanúgy kiírta.. Telepítettem fel régi KIES-t de azzal sem megy, így meg nem ismeri fel a telefont.. Ötletek? Köszönöm előre is!

(#15693) Con Troll válasza David3 (#15679) üzenetére


Con Troll
senior tag

A géppel volt baj, nem volt telepítve a megfelelő illesztőprogram. Pótoltam, majd sikeresen frissítettem a szoftvert. Működik a telefon. Köszi. :R

Ugyanazt a szoftvert raktam rá, ami előtte is volt, mégis minden adat (sms,kép,névjegy,stb..) elveszett. :O

[ Szerkesztve ]

(#15694) leslieke válasza Con Troll (#15693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Multiloadernél minden elvész!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15695) Con Troll válasza leslieke (#15694) üzenetére


Con Troll
senior tag

Még mindig beljebb vagyok, mint akkor, ha új telefont kéne venni. :K Az adatok nagy része pótolható, vagy nem is fontos.

(#15696) leslieke válasza Con Troll (#15695) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha volt Kiessel mentésed, akkor azokat most vissza tudod tenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15697) xigris válasza leslieke (#15669) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Érdeklődnék nem lehet valahogy kikapcsolni ezt a kikapcsoló funkciót a telóból vagy csak a kemény tok marad mint megoldás. :R

(#15698) leslieke válasza xigris (#15697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem lehet. Mint írtam ez gyárilag ilyen. Mindegy milyen firmware van a telefonon, mindegyikkel tudja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15699) s4tch válasza xigris (#15697) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy lehet valamennyire megkerülni, hogy kikapcsolod a PIN-kód kérését. Így a telefon ha újra is indul szándékod nélkül, egyből fellép a hálózatra.

(#15700) bexinho23


bexinho23
őstag

Nagyon szépen köszönöm, hogy eddig ilyen sokan kitöltöttétek. Külön köszönöm azoknak is, akik az utolsó kérdésben megfogalmazták ötletüket, véleményüket, jókívánságukat. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.