Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) leslieke válasza San398 (#15600) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem se megy, addig meg valóban értelmetlen minden próbálkozás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15602) David3 válasza leslieke (#15599) üzenetére


David3
őstag

Jóformán semmi. Az XDA-n le van írva, hogy mi megy meg mi nem, de egyelőre igazából csak a kijelzőt keltették életre.

(#15603) Teaway válasza David3 (#15598) üzenetére


Teaway
veterán

Avagy hogyan készítsünk homályos felvételeket...

Nincs itthon csokid??

(#15604) leslieke válasza David3 (#15602) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mondjuk azt se értem, hogy minek kínlódnak 2-3 éves telefonra androidot rávarázsolni. Lassan a kukában végzi a legtöbbje.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15605) David3 válasza Teaway (#15603) üzenetére


David3
őstag

Hihetetlen szar a minősége a felvételnek, nem értem, hogy lehet ilyet felrakni...

leslieke: Szerintem meg, aki Android-ot akar, az vegyen Android-os készüléket. Sosem fogják olyan optimalizáltsági szintre hozni ezeket a próbálkozásokat, mintha gyárilag lenne rátelepítve. Egyszer kipróbáltam én is, felraktam, nézegettem, de inkább nem kérek belőle. : )

(#15606) leslieke válasza David3 (#15605) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem meg, aki Android-ot akar, az vegyen Android-os készüléket.

Szerintem is. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15607) consono válasza leslieke (#15604) üzenetére


consono
nagyúr

Még mindig csak azt tudom erre mondani, hogy miért ne, ha van idejük rá ;) (Amúgy nem teljesen elvetemült ötlet lenne, ha a Samsunf nem olyan modemet tesz a Wave-be, ami nincs semmiben, hisz a HTC HD2-n is megy tökéletesen az Android, meg a Toshiba TG01-en is, sőt mindkettőn megy a WP is...)

"In God we trust. All others must bring data"

(#15608) leslieke válasza consono (#15607) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De a Wave hardvere ma már alsó kategória, ráadásul a kevés memóriával a badának is gondjai vannak, ICS-ről meg JB-ról meg mindenhol azt olvasom, hogy 756 MB vagy 1 GB RAM kell neki.
Ha ez igaz, akkor hogy fog ezen futni rendesen valamelyik is? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15609) consono válasza leslieke (#15608) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, azért alsónak még azért talán nem alsó, inkább alsó-közép, de az ICS egészen jól elfut rajta, főleg bekapcsolt swap-pel, ahogy látom a videókon. A JB persze más téma, de azt fel is adták Wave-en, ha jól láttam... Mondjuk tényleg nehéz elengedni a Wave-et, a mai napig hiányzik a formája, az anyaga, a design. Ezt nem adja vissza a sok app, meg a normális működés... Bár mondjuk az sem utolsó, hogy 21 nap uptime után tegnap azért állt le a 7 Pro, mert az asszony kijátszotta belőle az áramot :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#15610) Aryes válasza leslieke (#15608) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tegnap este felraktam ezt: AOKP Fast n Furious S8500 + ZenKernel V1.3 innen.
Tanusíthatom, hogy bekapcsolt swap-pel rohadt jól fut a cucc, dosbox alól win311-et futtattam rajta viccből, de megdöbbentem a teljesítményén, mert a boot idő az android home-on gombnyomástól windows asztalig kb 15mp. :D

(#15611) leslieke válasza Aryes (#15610) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rendben. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15612) Teaway válasza Aryes (#15610) üzenetére


Teaway
veterán

Jó a video! Végre megszűnt a homály.

Nincs itthon csokid??

(#15613) anrab válasza s4tch (#15580) üzenetére


anrab
addikt

na most volt időm a telóban átírni az UA-t iPhone-ra.
semmi nem változott. ugyan úgy a dolfin 3 böngésző jön be. visszanéztem és az átírt beállításokat megjegyezte. /mivel elmentettem/:)
valami ötlet? mástól is szívesen fogadom :)

(#15614) leslieke válasza anrab (#15613) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is fog változni a böngésző. Ez az azonosítás miatt kellett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15615) leslieke válasza anrab (#15613) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is fog változni a böngésző. Ez az azonosítás miatt kellett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15616) anrab válasza leslieke (#15615) üzenetére


anrab
addikt

értem. azt hittem hogy valami jobb böngészőt is kapok ha átírom!
tényleg nagyon sok hajam kihullott mióta megvan ez a teló! :D
mármint a net miatt.

(#15617) RetepNyaraB válasza anrab (#15616) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor javaslom kezdd el hasznalni a gps-t is es nem kell többet fodraszhoz jarnod :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15618) anrab válasza RetepNyaraB (#15617) üzenetére


anrab
addikt

próbáltam egy párszor. na akkor kezdtem őszülni. le is mondtam róla. :D

(#15619) leslieke válasza anrab (#15616) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt másik rendszeren kell keresni. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15620) leslieke válasza anrab (#15616) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jut eszembe, a natív Opera Mini-t nem próbáltad?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15621) anrab válasza leslieke (#15620) üzenetére


anrab
addikt

dehogynem. két és fél év alatt nem volt olyan amit ne próbáltam volna ki és szó volt róla itt a fórumon. :)
egyébként nem tudom miért de nem csípem az operát és azért nem használom. inkább vettem Bánfi hajszeszt. :D
na jó, azért nem olyan vészes a helyzet. nagyon szeretem ezt a telót.

[ Szerkesztve ]

(#15622) Orlin


Orlin
addikt

Samsung Apps 'A hàlozat nem érhetö el'

Franc...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15623) David3 válasza Orlin (#15622) üzenetére


David3
őstag

Tegnap este nekem is hozott ki ilyen hibaüzenetet, aztán helyrejött...

(#15624) leslieke válasza Orlin (#15622) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefon restart megoldotta nálam ugyanezt a problémát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15625) RetepNyaraB válasza leslieke (#15624) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Németországban magyar kártyával megy... (persze nem enged bejelentkezni, de műxik)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15626) gyulank válasza Aryes (#15610) üzenetére


gyulank
addikt

Mi az, hogy bekapcsolt swap? Te kapcsoltad be? Hogy? Vagy ebben be van kapcsolva a swap?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15627) xigris


xigris
őstag

Sziasztok hogy tudok egy samsung sbh 650 headsetet párosítani egyszerűen nem kéri a párosításhoz a kódot mindig csak csatlakozn de de így nem jó. :R

(#15628) laden


laden
tag

Tegnap kipróbáltam ezt az androidot a telefonomon (s8530). Ígéretesnek tűnik. Szaggatásmentesen futott. Igaz meglett az ára is. 5 perc nézelődéstől esett 25%-ot az akksi. Remélem a modemmel is sikerül kezdeniük valamit.

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#15629) xigris válasza xigris (#15627) üzenetére


xigris
őstag

Közben sikerült megoldani nagyon jó ez a füles :)

(#15630) San398 válasza laden (#15628) üzenetére


San398
őstag

A modem az szerintem sci-fi kategória!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#15631) leslieke válasza San398 (#15630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak szerinted. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15632) laden válasza San398 (#15630) üzenetére


laden
tag

A remény azért még él bennem. :)

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#15633) anrab válasza laden (#15632) üzenetére


anrab
addikt

tegnapról két db. e-mail-t semmiféle képen nem tudok kitörölni. a maiakat simán törli. találkozott már ilyennel valaki? rendszeres e-mail-ekről van szó.

(#15634) wasp.cor


wasp.cor
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Még új vagyok a fórumon. Lassan 2 éve van S8500 típusú telefonom. Jelenleg bada 1.2 van rajta. Hosszabb alkalmazás letöltögetés kihagyása után ma gondoltam ránézek a kies-re hátha van valami új. A kiest frissítettem a legújabb verzióra. Csatlakoztattam a telefont kies módban, és jött is az üzenet a készülék szoftver frissítésről.

Aktuális készülék-szoftver verzió: S8500XXKF3/S8500OXDKG2 (XEH)
Legfrissebb készülék-szoftver verzió: S8500XXLC1/S8500OXDLC1 (XEH)

Nekem ezek a verziószámok nem sok mindent mondanak. Gondolom ez a legfrissebb verzió már a bada 2-t jelentené.

Érdemes frissíteni a telefont erre a rendszerre? Mennyire működik jól a rendszer? Milyen hamar merül az aksi? Átlagos dolgokra használom a telefont (zene, rádió, pdf olvasás, néha wifi). Ezek mellett nekem a telefon átlagosan 5-6 nap után csipog, hogy 15% az aksi töltöttsége. Kb mennyire változna ez az 5-6 nap bada 2 mellett? Valamint ha frissítem a telefont, a feltelepített alkalmazásokat vissza fogom tudni majd állítani? Van regisztrált Samsung-fiókom, abban látom szinte az össze alkalmazást kilistázva amiket korábban már letöltöttem. 1-et kivéve! A Picsel Smart Office nevű alkalmazást gyakran használom a telefonon, így jó lenne ha legalább ez megmaradna, de nincs benne korábban letöltöttek listájában. Az új rendszerre való frissítés a küldött és fogadott sms-ek elvesztésével is jár? Elég fontos lenne hogy ezek ne törlődjenek a telefonból. Van erre valamilyen megoldás hogy megmaradjanak?

Előre is köszönök szépen mindenféle-fajta választ a kérdéseimre!

(#15635) RetepNyaraB válasza wasp.cor (#15634) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Frissítés közben a kies csinál teljes mentést es szerencsés esetben sikerül is neki. De nem mindig...
A mostani alkalmazasok többsége 2.0-ra készül, tehát indokolt a váltás. Az üzemidő csökkenni fog kb a felére sajna, meg kikapcsolt 3G-vel is.
Ja, az 1.2es progik szerintem mind updatelődtek már, tehát nem vesztesz semmit el.
A böngésző egyértelműen sokkal jobb lett, a hivaslista egyértelműen sokkal rosszabb. A memoriaelfogyasok gyakorlatilag megszűntek. Ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15636) sphe


sphe
senior tag

Tudjátok hogyan lehet azt megoldani hogy java alkalmazás hozzáférhessen mobilnethez? Valamilyen profilt kell létrehozni a beállításoknál?

(#15637) sphe válasza wasp.cor (#15634) üzenetére


sphe
senior tag

Tapasztalatok: mentés kell, ha szeretnéd a régi dolgaidat, viszont a régi programokat újra kell telepíteni ha jól tudom? Ekkor nem biztos hogy visszajönnek, mert a Samsung Apps hektikus és ha valamit leszedtek azóta... ilyen volt pl a GT Racing Motor Academy - hiába akarnám újra letölteni nincs fenn az apps-on, az office pl. fent van

A biztonsági mentés egyéntől és telefontól függően 1-2óra, a wave frissítése még plusz idő, volt akitől két órát is hallottam. Jobb nem lesz sokkal tőle a telefon, viszont 2.0-n tény ami tény több az elérhető alkalmazás. Az apró újítások ellenére nagy hibák kerültek a Bada 2.0-ba, sokan visszaváltottak 1.2-re a hívásnapló elrontása és az esetleges szoftverfrissítésből következő kamera minőség romlás miatt. (ez utóbbi nem mindig)

(#15638) wasp.cor válasza sphe (#15637) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Biztonsági mentést a KIES-ben tudok készíteni a telefonról? Ha igen hogyan? Ha mégsem vagyok megelégedve a bada 2.0-val, akkor ezzel a biztonsági mentéssel vissza tudom állítani a mostani 1.2-t? Vagy más mód van rá? Egy kicsit félek ettől a multiloaderezéstől, nem szeretnék nehezéket csinálni a telefonból.

Időközben én is találtam olyan alkalmazást amit már levettek az apps-ról (Fruit Ninja). De a letöltési listámban benne van. Ezek szerint ennek is búcsút inthetek? A Smart Office viszont nincs benne a korábbi listámban, és most már fizetős az appson is.

Anno amikor letöltögettem ezeket az alkalmazásokat, mindig volt egy biztonsági mentésem az alkalmazásokról. Megőriztem a kies által letöltött .app kiterjesztésű fájlokat biztos ami biztos alapon. Az androidos fájlkezelőhöz nincs valami hasonló megoldás? Ha jól tudom androidnál úgy működik, hogy letöltik az app fájlt, felmásolják a telefonra, és egy file manager nevű programmal fel is lehet telepíteni.

(#15639) RetepNyaraB válasza wasp.cor (#15638) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondom a kies magától fog menteni frissítés közben. Több óra az remhir (nyilván pentium2 meg ilyenekkel. Nekem sose került fel óránál többe - másik fél óra meg a 2.0 települése (plusz a fájl letöltés persze)), Te nem tudsz mert csak 2.0-tol működik. 22-es csapdája. A programokat újra kell telepíteni, de ami a listadban van, az továbbra is elérhető marad még ha le is került az Appsról közben.
A multiloader nagyon jól működik, nem érdemes félni tőle. Inkább a Kiestől, amely bármit-bármikor képes elkúrni...
En pl rögvest multinomial a 2.0-àt es ugyanezzel a módszerrel teheted vissza az 1.2-őt. Kessel downgradelni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15640) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#15639) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh mobilról írok ily értelmetlenül, Elnézést kérek...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15641) leslieke válasza wasp.cor (#15638) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Frissítés közben lesz csak biztonsági mentésed a programokról, sms-ekről, stb. Addig nem, mert az 1.2-ben ez a lehetőség nincs meg. De magát az 1.2-t nem tudod menteni.
Ha nem vagy elégedett a 2.0-al, akkor csak a multiloader marad. Azzal tudod visszatenni.

Fruit Ninja, PSO megmarad, ha megcsinálod a mentést.

A letöltött fájlokat itt nem lehet olyan módszerrel telepíteni, mint droidon. A Kies kell hozzá, vagy a PC-s vagy a mobilos.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15642) s4tch válasza wasp.cor (#15638) üzenetére


s4tch
veterán

1.2 alatt nem fogsz tudni programokat menteni. Az SMS-eket, névjegyeket, naptárbejegyzéseket, jegyzeteket a Kies tudja exportálni, majd importálni. Frissítés előtt mindenképp csinálj egy exportot minden adatról; ez szolgál mentésként.

Ha Kiesen keresztül frissítesz, megmaradnak a programjaid, és 2.0 alatt tudsz róluk biztonsági mentést csinálni.

Az 1.2-től köszönj el, nem fogod akarni újra.

(#15643) consono válasza leslieke (#15631) üzenetére


consono
nagyúr

Rebellos pont ma postolt egy ilyet: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34355418&postcount=92 Vajon miért kell neki az nvitem-ek helye? ;) Persze ezer más oka is lehet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#15644) s4tch válasza consono (#15643) üzenetére


s4tch
veterán

Na, erről picit bővebben...? :)

(#15645) consono válasza s4tch (#15644) üzenetére


consono
nagyúr

Nem tudok bővebbet, én is csak láttam a postot. Nvitem-ben van pl. az IMEI is, ezért gondoltam, hogy a modemmel lehet valami előrelépés :) Ha megtudok valamit úgy is postolok!

"In God we trust. All others must bring data"

(#15646) s4tch válasza consono (#15645) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi!

(#15647) leslieke válasza consono (#15643) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Legyen szerencséje. Én inkább veszek egy droid telefont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15648) consono válasza leslieke (#15647) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, ez a legjobb megoldás, ha csak Androidot akarsz! De találsz olyat ami tényleg tetszik? Én folyamatosan nézegelődök, de nem nagyon találok olyan telefont, amit igazán akarnék... Semelyik platformon.

"In God we trust. All others must bring data"

(#15649) leslieke válasza consono (#15648) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem nagyon találok, eddig egyet néztem ki, az SGS Advance-t. De amíg nem lesz rá hivatalosan is JB, nem is érdekel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15650) s4tch válasza consono (#15648) üzenetére


s4tch
veterán

Xperia P :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.