Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Dhampir válasza consono (#15892) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, de azon még a Larkspur futott. Januárban majd kiderül, hogy érdemes volt-e várakozni.

(#15902) leslieke válasza Goldmen75 (#15893) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is mondhattam ilyet, mert elvben ez egy jó megoldás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15903) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Hát, páromnak fagy s újra indul ez a rom...:( Visszateszem nami félét...

(#15904) Goldmen75 válasza Goldmen75 (#15903) üzenetére


Goldmen75
őstag

Az sms-ek töredéke jött csak vissza, holott exportáltam is meg biztonsági mentést is csináltam, mi lehet a baj?

(#15905) s4tch válasza Goldmen75 (#15903) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam meg atomstabil. Biztos, hogy minden komponensét feltetted, a leírásnak megfelelően?

A helyreállításnál: csináld újra a restore-t, előfordul, hogy elsőre-másodikra nem mindent állít helyre a Kies. Ez a PC-n futó szoftver bibije, nem 100%-osan kiszámítható.

(#15906) Goldmen75 válasza s4tch (#15905) üzenetére


Goldmen75
őstag

Sms-eket exportálással mentettem, a bizt. mentésnél csak a multimédiát meg az alkalmazásokat pipáltam...gondoltam az exportálás importálás elég erre...?!

(#15907) s4tch válasza Goldmen75 (#15906) üzenetére


s4tch
veterán

Ahogy érzed. :D Egyébként elvileg elég. Amúgy mindent szoktam menteni a biztonsági mentésnél, +SMS-t, névjegyeket exporttal is biztosítom, és még sosem veszett el semmi.

(#15908) snecizero


snecizero
senior tag

Szevasztok badások. A barátomat megcsípte valami és a SonyEricsson xperia ARC S telefonját elakarja cserélni egy samsung wave 3 ra + kp. Tele van a t*ke az androiddal. Tudtok valamit ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#15909) David3 válasza snecizero (#15908) üzenetére


David3
őstag

Én nem adom. :D

Bár megfontolandó... : )

[ Szerkesztve ]

(#15910) kolejo


kolejo
csendes tag

Sziasztok!
Tudna vki segíteni, hogyan tudnám elérni, hogy miután előbukkanok egy térerő nélküli helyről, akkor kapjak értesítést, hogy közben nem fogadott hívásaim voltak. :W
Köszi

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15911) David3 válasza snecizero (#15908) üzenetére


David3
őstag

Hali, mennyi plusz kápét adna még a teló mellé?

(#15912) leslieke válasza kolejo (#15910) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A szolgáltatónál reklamálj! Ez nem telefonfüggő!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15913) kolejo válasza leslieke (#15912) üzenetére


kolejo
csendes tag

Onnan jövök, azt mondja a kis menyecske, hogy náluk rendben van , nincs letiltva az értesítés.
Szerinte ez telefon beállítás kérdése.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15914) David3 válasza David3 (#15911) üzenetére


David3
őstag

Hopp, ez PÜ-ben ment volna.

(#15915) Aryes válasza snecizero (#15908) üzenetére


Aryes
nagyúr

Wave I nem jó neki? Fizetek is, csak vigye. :D

(#15916) leslieke válasza kolejo (#15913) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hm, nincs ötletem melyik beállítás lehet ez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15917) kolejo válasza leslieke (#15916) üzenetére


kolejo
csendes tag

Közben felhívtam a trémobot, Anett beállította, azt mondta, csináljak ki-bekapcsot és jó lesz.
Elkövettem, majd felhívtam magam másikról, mialatt kikapcsoltam a Wavet, de bekapcsra
megint nem kaptam értesítést, hogy kerestek. Nem értem :W
Azért köszi!

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15918) snecizero


snecizero
senior tag

:D

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#15919) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Wave , első kiadás telefonom van. Most, hogy jönnek a hidegek, azt tapasztalom, hogy kisétálok a villamoshoz, kiveszem a zsebemből, és nem tudom feloldani a képernyőzárat.
Más is tapasztal ilyen hibát ? Én elég gáznak tartom, hogy épp csak telefonálni nem lehet a termékkel, mert természetesen, ilyenkor nem indul/működik a "billentyűzet" sem, amíg nem melegszik fel valamennyire.

Tudtok hivatalos működési hőmérséklet értéket a készülékre vonatkozóan ?

Én szeretem az érintősöket, töprengek egy Galaxy III majdani beszerzésén, de ha ezek hidegben használhatatlanok, kénytelen leszek billentyűs megoldást választani.. :U

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15920) Aryes válasza kolejo (#15917) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézd meg a telefonbeállításokban az átirányítást, azon belül ha nem elérhető, és ha ott nincs beállítva egy 30-as szám, akkor nézz utána mi a szám és neked kell kézzel beállítani. Leírtam volna a számot is, de pont a napokban töröltem ezt az átirányítást és már nem tudom mi volt.

MrCsiT: nagyon hidegben szerintem normális, ha nem működik a touch, ezért is kell test közelében tartani, meg persze az akksi miatt. Nálam még nem jelentkezett ez a hiba, de én sosem hagyom kihűlni. Nem lett nedves a hideg kijelző a kezed párájától? Mert akkor tudom, hogy nem működik, pl esőben, ha egy csepp víz kerül az ujjad és az üveg közé. Amúgy a sivatagban sem működik, mert 0%-os páratartalomban nem érzékeli az érintést, de ez tudom, hogy nem volt kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#15921) leslieke válasza MrCsiT (#15919) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még nem tapasztaltam ilyet, Igaz, dolgozik is a telefon, mert zenét hallgatok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15922) Aryes válasza Aryes (#15920) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megvan a szám: +36309876543 :)

(#15923) kolejo válasza Aryes (#15922) üzenetére


kolejo
csendes tag

OK. De kit hívok fel ezen a számon?
Én nem akarom hozzá irányítani a hívásaimat!

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15924) kolejo válasza Aryes (#15920) üzenetére


kolejo
csendes tag

A beállításokban az átirányításhoz beírok egy számot, akkor átirányítom arra a számra a hívásokat, nem?

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15925) Aryes válasza kolejo (#15924) üzenetére


Aryes
nagyúr

De igen, pont ez a lényege. Ha nem vagy elérhető, erre a számra irányítod a hívásokat, ami sms-t küld a hívásról. Nem magyarázom tovább, írd be és jó lesz. :K

(#15926) kolejo válasza kolejo (#15917) üzenetére


kolejo
csendes tag

...és kiderült, hogy az üzenet fogadás elmúlt a készülékből.
Holnap műhely!
Köszi

aryes, neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15927) snecizero


snecizero
senior tag

Ezt lessétek meg :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y Bada él és élni fog !!!

Klikk ide------>[link]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#15928) leslieke válasza snecizero (#15927) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2010-es cikk. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15929) snecizero


snecizero
senior tag

Na ezt jól benéztem ! :DDD Már felcsillant a szemem ,hogy hátha wave 3 kéne venni. Ha már a wave 3 tartunk had kérdezzem meg. Van zene felismerő program a telefonra ? :F

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#15930) leslieke válasza snecizero (#15929) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyári megoldás arra sincs, csak az, ami a Wave 1-en is működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15931) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Nem olvasnék vissza 7000-et.. inkább megkérdezem : a Wave (1) -re a 2.0-s szoftverben a böngészőt javították ? (főleg a felülről folyton a kép felét eltakaróan bemászó címsor, amit már eléggé unok..)

Köszönöm az infót előre is :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15932) anrab válasza MrCsiT (#15931) üzenetére


anrab
addikt

igen.

(#15933) leslieke válasza MrCsiT (#15931) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokkal jobb lett a böngésző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15934) MrCsiT válasza leslieke (#15933) üzenetére


MrCsiT
addikt

köszi a választ :R

..de : közben olyanokat olvastam vissza a [Wave (1)] 2.0-ról, hogy
- hangprofilok nincsenek benne ;
- erősödő csengés nincs benne ;
- volt, akit elfelejtett a teló ébreszteni a 2.0-val..

Ezek számomra nem a stabilitás irányába mutatnak.. :(

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15935) leslieke válasza MrCsiT (#15934) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az első kettőnek mi köze van a stabilitáshoz? :F Azok 1-1 funkció, ami vagy hiányzik neked vagy nem. Nekem például nem.
1-1 nem ébresztés tényleg előfordult, de nem tömegesen.

Összességében még ezek mellett is jobb a 2.0, mint az 1.2. Szerintem. Más szerint meg nem. Próbáld ki, ha nem tetszik visszarakod az 1.2-t és használod tovább azt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15936) MrCsiT válasza leslieke (#15935) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Az első kettőnek mi köze van a stabilitáshoz?" - hát az, hogy én stabilan megszoktam, hogy alapfunkciókat - és nekem a hangprofil és hozzá kapcsolódóan a normális hangerőszabályzás ilyen - el tudok érni . (kb. első telcsim is tudta, valamikor 2000 környékén :U )

Mint felhasználót, nem érdekel, ki keffentette el dzsunkáéknál : hamarabb adnám el a telefont, minthogy ilyen hülyeséget megszokjak. Nem mellesleg, ha valakivel együtt alszol, és 9-es (olvasd : jó nagy) hangerőn tud csak ébreszteni az a f@s, akkor lehet, nem lesz gond eladni a telót, mert annál hamarabb falhoz verik.. :DDD

Összefoglalva : hiába lett jobb a böngésző, ha mást meg elcsesztek benne - és a csökkenő rendelkezésre állást (erős aksi merülésről számoltak be többen a fórumon) még nem is említettem - akkor nem lehet reálisan jó választás számomra a 2.0 ..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15937) leslieke válasza MrCsiT (#15936) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy látom, a lustaságot mégiscsak legyőzte a visszaolvasás. :DD :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15938) kolejo válasza kolejo (#15926) üzenetére


kolejo
csendes tag

Sziasztok
Ismertetem, hátha érdekel vkit, hogy a tegnap jelentkezett SMS megérkezések hiánya mögött, a régi SIM kártya rejtezett. Kaptam ma bérmentve egy 21.századit és rögtön tudott érkezni az üzi. :DD
A segedelmeket köszönöm.

Pályán maradni ! /SGS4@SanDisk16GBCl2/

(#15939) Aryes válasza MrCsiT (#15936) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az erősödő csengésnek mi köze a hangos ébresztéshez? Nálam egész halkra van állítva az ébresztőhang. Hangosodó csengőhangot kb. 2 perc alatt tudsz magadnak csinálni számítógépen, amilyet csak tetszik, pl audacity programmal, nekem sose volt rá szükségem, mert mindig olyan csengő- és ébresztőhangot állítok be évek óta, ami halkan kezdődik és erősödik.

kolejo: örülök, és fura, hogy egy anomáliát kivételesen nem a bada okozott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15940) sphe válasza kolejo (#15917) üzenetére


sphe
senior tag

A trénél általában 3-4. alkalommal jönnek rá a hibára, nem vagy egyedül. :) De nem lehetetlen, nekem a 1430 automata menüiben turkálva sikerült aktiválni.

Szerk: ja, látom már megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#15941) sirtelen


sirtelen
csendes tag

Sziasztok, nos tegnap el kellett búcsúzzak röpke 29 hónap után az első hullámomtól :)
Viszont beszereztem egy Wave III-at. Csodálom és élvezem a gyorsaságát, szinte észre sem veszem, hogy valami különbözne, egy kivételével:
eddig csak a jobb oldalsó gombbal tudtam feloldani a képernyőt (kikapcsolva a minden gombbal felold lehetőség), most meg az alsó középső gombbal is megteszi ezt. Nem találom azt a menüpontot, hogy egy gombbal feloldás vagy minden gombbal. Ez azért van, mert béna vagyok vagy azért mert kivették belőle?
Előre is köszi.

(#15942) leslieke válasza sirtelen (#15941) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezzel a 2 gombbal feléleszthető a kijelző. Régen néztem, de mintha nem is lenne választási lehetőség.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15943) MrCsiT válasza Aryes (#15939) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egész topicban azt olvasom, hogy a 2.0-ból kivették az erősödő csengést - és gondolom, nem maradt meg az ébresztés részen sem az erősödés , ami viszont alap az 1.0-s szoftverben. (tehát : nem 1-es 2-es stb. konstans erősségű hangerővel ébreszt, hanem fokozatosan hangosodik.)

Ezek után , ha TUTI fel akarsz ébredni, nyilván nem halkra állítod a telefon hangját - azaz, ébresztéskor sem lesz halk, igaz ?

"Hangosodó csengőhangot kb. 2 perc alatt tudsz magadnak csinálni számítógépen" - NEM.
Ha úgy vettem a készüléket - sőt, még ez szempont is volt - hogy normálisan lehessen ( akár csengő, akár ébresztési ) hangerőt állítani rajta, nem azt várom, hogy a köv. szoftververzióban elrontják.

Ha ez nekik nem megy, akkor vagy kenjék a hajukra a - számomra ezek után semmiképp sem megfelelő - verziót, vagy egyszerűen veszek egy olyan készüléket, ami az elvártnak megfelelően működik. Több lehetőség nem nagyon van..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15944) Aryes válasza MrCsiT (#15943) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, majdnem a leghalkabbon van az ébresztőm, de ez csak a jelenlegi dallammal működik, amit viszont kb azóta használok, hogy mp3-képes telefonom van. Ez azt eredményezi, hogy ráállt az agyam, és 10mp után felébredek rá a legmélyebb álmomból is. Lehet kipróbálni: Dreamtheater: Metropolis Ciripelés, csengettyűszó, és ha nagyon mélyen alszom, 25mp után dob és torzítós gitár. :D A titok a magas frekvencia, ami rosszul terjed nagyobb távolságra, (pl. ágyszomszéd füle), viszont az ember közelről jobban meghallja.
A legelső telómban (Nokia 3210) volt dallamszerkesztő, és írtam egy tücsökciripeléshez hasonló csengőhangot, amit utcán, zajban, hangos zene közben stb meghallottam, miközben a telónak elenyésző hangnyomást kellett kifejtenie a környezetemre.

A buherálásról: nekem direkt örömet okoz, ha egy problémára házilagos megoldást tudok találni, szóval a házilag javítható bugokon én szó nélkül átlépek. :DDD

(#15945) leslieke válasza Aryes (#15944) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ne erőltesd. Felesleges minden szóért. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15946) San398


San398
őstag

Visszatért a lajosunk másik reg névvel??? :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#15947) s4tch válasza MrCsiT (#15943) üzenetére


s4tch
veterán

Add el, ez a legjobb, amit tehetsz. Csak ne Xperia P-t vegyél.

(#15948) wallace válasza s4tch (#15947) üzenetére


wallace
tag

:DD :DD :DD

(#15949) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissült a Samsung Apps mobil verziója. Komolyabb változást nem vettem észre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15950) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok!

A telefon hány giga memóriát tud maximálisan kezelni?
Ha jól vettem ki, ez a kártya kell hozzá. Ennyiért megéri?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.