Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) gyulank


gyulank
addikt

Az mitől lehet, hogy a képek egy része a telefon mappájában csíkokká vált, a memóriakártyán pedig sok képnél nincs miniatűr, és ezeket már meg se lehet nyitni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#14552) consono válasza gyulank (#14551) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs fent Android a Bada mellett? Én akkor jártam egyszer így, amikor még rossz volt az SD kezelés...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14553) s4tch válasza David3 (#14548) üzenetére


s4tch
veterán

Tegnap éjjel feltettem a TurkoCFW 6.1-et, köszi a tippet, elsőre jónak tűnt. A visszaállítás viszont nem ment egyszerűen. A barátnőm nem használ netet, mailt a telefonon (céges kártya van benne, nincs net előfizetve nekik), így egyből kikapcsoltam a csomagkapcsolt adatokat telepítés után. Visszaállításnál csak a névjegyek mentek fel, üzenetek, hívásinfó, alkalmazások nem. 4-5 próbálkozás után bekapcsoltam a csomagkapcsoltat, és minden visszament elsőre. Fene se érti...

(#14554) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Jelenleg T-Mobile függő Samsung Wave telefonomon bada 2.0 (verzió: bada 2.01201051942LISS8500XXLA1) szoftver van.
Létezik ennél frissebb 2.0 -ás szoftver a telefonomra?
Illetve azt szeretném még megkérdezni hogy aki már feltette a turko-cfw-v6.1 fw-t annak mi a véleménye róla?
Ez tulajdonkép a már meglévő fw mellé megy fel és ha a "normál op rendszert" akarom használni akkor azt, ha meg az androidot akarnám használni akkor meg az androidot "indítom el"??
Úgy hallottam hogy android alól nem lehet használni a telefonálási illetve sms küldés-fogadás lehetőségeket! :F
Ettől eltekintve jól működő op rendszer, gondolok itt elsősorban a fényképezés, videózás, internetböngészés és gps alkalmazásokra?
Köszönöm előre is!
U.i.: Elnézést ha túl láma kérdéseket tettem fel! :U

[ Szerkesztve ]

(#14555) leslieke válasza vico03 (#14554) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

LC1 a legfrissebb bada

Ha a turko-cfw-v6.1-t felteszed, az letöröl mindent, ami most van a telefonodról.
Android alatt valóban nem megy a telefonálási illetve sms küldés-fogadás lehetőség vagyis semmi, amihez mobilhálózat kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14556) vico03 válasza leslieke (#14555) üzenetére


vico03
tag

És ha nem szándékozom használni a telefonálási illetve sms küldés-fogadás lehetőségeket akkor érdemes feltenni?
Milyen minőségű képeket illetve videókat tudok Android alatt készíteni?
Van bármilyen minőségbeli változás a bada 2.0 hoz képest?
Milyen GPS program van benne, vagy ha nincs akkor fel tudok rá tenni egy olyat ami használható is?
Illetve milyen zenelejátszó program került bele, itt van e bármilyen minőségbeli különbség?
Tehát megéri váltani rá ha nem szándékozok a telefonnal telefonálni és sms-t írni, csak fényképezés, videózás, gps és zenehallgatás :F

(#14557) leslieke válasza vico03 (#14556) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezekre majd valaki más válaszol, aki használja is. Én marhaságnak tartok feltenni egy olyan rendszert, ami a legalapvetőbb funkciókat nem képest ellátni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14558) consono válasza vico03 (#14554) üzenetére


consono
nagyúr

GPS sem megy droid alól... Zenét hallgatni, játszani, netezni jó, másra nem nagyon...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14559) vico03 válasza consono (#14558) üzenetére


vico03
tag

Akkor így tényleg nem érdemes feltenni! :(
Akkor felteszem a legfrissebb 2.0 -t.
Köszönöm! :R

(#14560) Shurycen válasza ABal (#14541) üzenetére


Shurycen
tag

egy razr lesz helyette, gondoltam hogy meg kellene várni a hd-t de nem adok telefonért annyi pénzt amennyiért meg fog jelenni.. egyébként már megjelenése óta szemezek a razr-el most peidg ha valaki elvinné a telefonom személyemnek best buy lehetne 70k-körül :)

(#14561) gyulank válasza consono (#14552) üzenetére


gyulank
addikt

De van. De ezen az Androidon nincs SD kezelés. Vagyis WiFi nélkül, ami nincs, csak fényképezni tudok, és azt is csak a telefonra menthetem, még zenét sem hallgathatok, mert nem látja a kártyát, és fájlkezelő sincs benne. De azt hiszem nekem is a Turko 6.1 van, de nem most tettem fel, nem emlékszem pontosan, de ez együtt volt az Androiddal, és BadaDroid a Bada indítóképernyő. A telefon azt írja, Hero355, bada 2.0XELF1. Melyiken jó az SD kezelés? De ezen kívül a Bada fagyogat, és kilép, és újraindul. Pedig van szabad helye.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#14562) consono válasza gyulank (#14561) üzenetére


consono
nagyúr

Hmmm... Akkor nem szabadna gondot csinálnia. Olyan FW nincs ,amibe bele van integrálva normális android, de az XDA-n mintha lett volna pár kísérlet, működő kártyával is, de rég nem volt időm foglalkozni vele...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14563) vico03


vico03
tag

A bada 2.0 LC1 fw alá létezik olyan GPS program Magyarország térképpel ami használható is??
Itt most nem fizetősre gondolok ......! :B

(#14564) s4tch válasza vico03 (#14563) üzenetére


s4tch
veterán

Ha a spanyol boltban van még az NDrive próbaverziójából, akkor az okosítható.

(#14565) vico03 válasza s4tch (#14564) üzenetére


vico03
tag

Létezik valami leírás ( lámáknak -mint én is- lépésről-lépésre :U ) hogy hogyan tudom feltenni?

(#14566) s4tch válasza vico03 (#14565) üzenetére


s4tch
veterán

Van, de itt tilos erről offolni. Marad a gugli, hamar meg fogod találni.

(#14567) vico03 válasza s4tch (#14566) üzenetére


vico03
tag

:R

(#14568) leslieke válasza vico03 (#14565) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem olyan nehéz megtalálni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14569) gyulank


gyulank
addikt

Ismer valaki olyan programot, amivel lehet sorozatos fényképeket készíteni beállítható időnként? Esetleg olyat, amivel valahogy úgy lehetne 3D képet csinálni, mint Panoráma képet? És megkérdezem van-e azóta valami, amivel manuálisan lehet állítani a fókuszt?
Ugyanezek, ha már van rajta Android is, arra is megfelelnének. Bár telepíteni nem tudnám wifi nélkül, csak a Badásakat.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#14570) leslieke válasza gyulank (#14569) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Timelapse

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14571) smoky6


smoky6
csendes tag

Üdv!

Valaki próbálta már a Viber-t Wave l -en?
[link]

(#14572) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Ajánljatok valami jó fényképezési segéd programot.
Amiben plusz beállítási lehetőségek vannak a kép elkészítése előtt.

(#14574) leslieke válasza David3 (#14573) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Cool. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14575) gelbelex válasza David3 (#14573) üzenetére


gelbelex
őstag

:C :R

(#14576) mZoleee


mZoleee
senior tag

Cserélt már valaki üveg lapot a telefonján? Ha igen, mennyire parás?
A digitizer része rendben van a telónak, csak a külső rész repedt meg :(

Köszi előre is

(#14577) sphe válasza gyulank (#14569) üzenetére


sphe
senior tag

Timelapse vagy - ha jól emlékszem Spy Cam a neve - is tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#14578) Sigiusz


Sigiusz
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, bár azért végig képtelenség volt nyomon követni. A lényeg, hogy most érkezik meg elvileg a Samsung Wave S8500-am és az lenne a kérdésem, hogy most a Bada fejlesztése hogy áll? Ilyenek érdekelnek, hogy a böngészőben a tördelést megoldották már és hogy nem lassú-e stb.? Bizakodó vagyok, remélem nem csalódok. Már olvastam sajnos egy-két negatív kommentet, remélem azóta javult a helyzet.
Érdemes-e például frissíteni, ha igen melyik verzióra?

[ Szerkesztve ]

(#14579) sphe válasza lesli.h (#14572) üzenetére


sphe
senior tag

Végigpróbáltam az összeset, még fizetőseket is, a gyári mellett a TimeLapse-ot, és a VeloCam-ot hagytam meg.

(#14580) leslieke válasza Sigiusz (#14578) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bada 2.0-ra érdemes frissíteni, mivel tördelés csak abban van.
Negatív vélemény minden rendszerről lehet írni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14581) lesli.h válasza sphe (#14579) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszi a segítséget.

(#14582) ABal válasza mZoleee (#14576) üzenetére


ABal
őstag

Már egy-két embernél felmerült ez a szükség. A jó hír az, hogy állítólag otthoni körülmények között is megoldható. A rossz pedig az, hogy az egész egybe van építve, nem tudod külön cserélni. Nem vagyok naprakész a témában, de úgy emlékszem már a vételár is meghaladja a telefon teljes mai értékét. De ennek inkább nézz utána!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14583) ABal válasza Sigiusz (#14578) üzenetére


ABal
őstag

"...a Bada fejlesztése hogy áll?" Az utolsó szóban magad is megválaszoltad már.

Üdv a klubban! Én is remélem, hogy nem csalódsz. Bár erre szerintem kisebb az esélyed, mint az ellenkezőjére.

Ha főleg telefonként használod, akkor az 1.2 bőven elég, sőt ebből a használati szempontból még jobb is, mint a 2.0.
Ha kellenek a legújabb programok, tördelés stb., akkor a 2.0 ajánlott.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14584) ADAM1337 válasza ABal (#14583) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem másfél évig volt türelmem, igaz most tuti nem vennék második telefonnak se wave-et.
A droid kicsit megnyugvás, persze felhasználás függő kinek mi jön be.
Amit sajnálok hogy töredékéért tudtam én is eladni a telefont, amiatt hogy nem droid rohamosan vesztett az árából, egy működő droid-al egész pofás telefon maradhatna, úgy meggondolnám 2. telefonnak, bár nem látok rá esélyt hogy rendes droid port elkészüljön rá.

(#14585) mZoleee válasza ABal (#14582) üzenetére


mZoleee
senior tag

köszönöm az infót! :)

eBay-en néztem komplett cuccot, és ~30.000Ft lesz.. szal nemtom megéri-e megcsinálni...

(#14586) Sigiusz válasza ABal (#14583) üzenetére


Sigiusz
tag

A alap "telefon" funkciók miért, miben jobbak az 1.2-ben?

(#14587) Teaway válasza Sigiusz (#14578) üzenetére


Teaway
veterán

Amire én használom: telefon, SMS, netrádió, FM rádió, fotó, video, PH! és MA, és ezek fórumjai, jegyzetfüzet, autók sebességének mérése, néha YT-on megnézni vmit. Ezekre nekem kiváló.

Nincs itthon csokid??

(#14588) ABal válasza Sigiusz (#14586) üzenetére


ABal
őstag

Nincs benne összezagyválva a hívásinfó, valamint tudsz megkezdett sms-t is menteni.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14589) Sigiusz válasza ABal (#14588) üzenetére


Sigiusz
tag

A hívásinfóval mi a gond?

ui: bár nem értem, hogy lehet hogy ha valami eddig működött, azt sikerül elrontani a javítás(?!) közben...

[ Szerkesztve ]

(#14590) Aryes válasza mZoleee (#14585) üzenetére


Aryes
nagyúr

Annyiért adok neked egy komplett telefont újszerű állapotban és még a szereléssel se kell kínlódnod. :)

(#14591) ABal válasza Sigiusz (#14589) üzenetére


ABal
őstag

Szerintem ezt nézd meg.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14592) leslieke válasza ABal (#14588) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha válaszként írsz smst, azt a 2.0 is menti, új smst nem tud menteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14593) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Kiraktam egy kis felhívást a blogra, legyetek kedvesek elolvasni! : )

http://www.badablog.hu/felhivas-a-hozzaszolasokkal-kapcsolatban/

Valamiért nem engedi, hogy rárakjam a linket... : (
Szerk.: Se azt, hogy ez utóbbi OFF-ba ment volna...

[ Szerkesztve ]

(#14594) leslieke válasza David3 (#14593) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így jó lesz?

Felhívás a hozzászólásokkal kapcsolatban

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14595) David3 válasza leslieke (#14594) üzenetére


David3
őstag

Igen, köszi. Valamiért nekem nem engedte...

(#14596) chubii


chubii
senior tag

Nálatok is előfordul,hogy néha nem tölti be a Youtube videókat a telefon, és egy "Próbálja újra " üzenettel visszadob ? Restart segíteni szokott, de néha a legrosszabb pillanatokban jön elő a jelenség..

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#14597) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Elérhető már bada 2.0 -ra valamilyen használható zenefelismerő program?
Mert ugye az új fw -k nem tartalmazzák!

(#14598) leslieke válasza vico03 (#14597) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt próbáld meg: Echoprint music recognition

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14599) smoky6 válasza vico03 (#14597) üzenetére


smoky6
csendes tag

Szia!

A Turko CFW-ben benne van a Shazam nevű progi. Vagy a samsung apps-on van egy echoprint nevű progi, ami hasonló.

(#14600) vico03


vico03
tag

Köszönöm szépen! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.