Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) ferko0726


ferko0726
tag

Sziasztok!
A turko cfw -nél kel preconfig az fw felrakása után, vagy anélkül is működik teljes körűen az fw?

A leírásban ez szerepel:

* # 5239870 * # then preconfig code_ operator is selected, then> * # 27 236 * # writtenTOUR selected.

Ez pontosan mit jelent?

(#14602) RetepNyaraB válasza ferko0726 (#14601) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem ment preconfig nélkül is. Kiválasztottam azt a kupacot, amelyik tudott magyarul és kész.

szerk: ja, nekem nem adott fel ilyen keresztkérdést. Inkább vedd úgy nem szóltam :B

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#14603) ferko0726 válasza RetepNyaraB (#14602) üzenetére


ferko0726
tag

Ezt hogy érted?
"Kiválasztottam azt a kupacot, amelyik tudott magyarul és kész."

(#14604) Sigiusz válasza ABal (#14591) üzenetére


Sigiusz
tag

Hát ez elkeserítő. Nem is értem a dolgot, hogy ami megvolt rendben, hogyan lehet ennyire elszúrni. Esetleg a Turko CFG vagy vmelyik újabb frissítés nem oldja meg a problémákat?
Mik ezek a régiók az egyik beállításnál? Pl. XEH?

[ Szerkesztve ]

(#14605) s4tch válasza ferko0726 (#14603) üzenetére


s4tch
veterán

CSC a kupac neve. Ha jól emlékszem, 5 CSC van a letöltött csomagban, ebből a hármas tartalmazza a magyar nyelvet.

(#14606) ferko0726 válasza s4tch (#14605) üzenetére


ferko0726
tag

És azt hol kel kiválasztanom??

(#14607) erdoke


erdoke
titán

Névjegyzéket próbáltam Hotmail fiókba Exchange kapcsolaton keresztül fellőni. Be van pipálva a névjegyek szinkronizálása a fiók tulajdonságain belül, mégse történik meg. A levelek szinkronizálása normálisan működik.
Meg lehet oldani valahogy KIES nélkül, hogy egy iPhone-ra le tudjam húznia névjegyeket? Vagy még KIES telepítésével sem? Nemrég irtottam le a gépről, nem szívesen tenném újra...

A legjobb aláírás a héten

(#14608) leslieke válasza erdoke (#14607) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Küld át Bluetooth-on. :)

De hotmail helyett inkább a gmail-el próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14609) erdoke válasza leslieke (#14608) üzenetére


erdoke
titán

Annál gyorsabban feltelepítem a KIES-t...
Egyébként nemrég kapott a készülék OS frissítést. Elég rossz vicc, hogy 2012-ben egy "friss" rendszert futtató okostelefonnal nem tudsz Exchange szerverre névjegyeket szinkronizálni. :(
Az is érdekes, hogy a Samsung honlapjáról most letöltött KIES első induláskor tájékoztat, hogy frissebb verzió érhető el. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14610) leslieke válasza erdoke (#14609) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ilyen rossz vicceket az új telefonodról is lehetne írni. Inkább ne is menjünk bele. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14611) erdoke válasza leslieke (#14608) üzenetére


erdoke
titán

Gmaillel se működik. Ratyi. :(
Nem hiszem el, hogy 2012-ben egyenként kell KIES-ből iTunes-ba másolgatni a kontaktokat.

A legjobb aláírás a héten

(#14612) gelbelex válasza ABal (#14591) üzenetére


gelbelex
őstag

:Y
:B
Hát, toronymagasan első vagyok a "híváslista miatt síránkozás" mezőnyében. :DD

(#14613) gelbelex válasza erdoke (#14611) üzenetére


gelbelex
őstag

Ratyi. :K
Lehet, hogy a Samsung-Apple háborúskodás vétlen áldozata vagy..? ;)

(#14614) erdoke válasza gelbelex (#14613) üzenetére


erdoke
titán

Nem ez az első Samsung okostelefon itthon, és soha nem zártam ki, hogy lesz még később. Viszont egy 2012-es OS frissítésben legyen már benne az Exchange kontakt szinkronizálás. Ezelőtt 5-6 évvel is úgy szinkronizáltam a leveleket naptárakat és névjegyzéket.

Egyébként megoldódott a probléma, a KIES kérdés nélkül bevágta a Windows Contacts-ba a névjegyeket, onnan pedig megeszi az iTunes is. Mindkét klienstől herótom van. :((

A legjobb aláírás a héten

(#14615) s4tch válasza ferko0726 (#14606) üzenetére


s4tch
veterán

Önmagában a kérdés nem sok jót vetít elő; remélem, holnap nem jössz azzal, hogy nem sikerült a frissítés. A multiloaderbe kell behúzni a csc-t az összes többi fájllal együtt.

Kötelező olvasmány frissítés előtt, saját érdekedben:
http://www.badablog.hu/firmware_frissites_menete/

(#14616) RetepNyaraB válasza s4tch (#14615) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:C :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#14617) leslieke válasza erdoke (#14611) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A fogadó fél a ratyi. 2012-ben. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14618) erdoke válasza leslieke (#14617) üzenetére


erdoke
titán

:F
A Hotmail és a Gmail? A két legnépszerűbb levelező szolgáltatás, mindkettő jó ideje támogat Exchange szinkront.

A legjobb aláírás a héten

(#14619) leslieke válasza erdoke (#14618) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Maradjunk annyiban, hogy a problémád megoldódott. Ha akarod érted, hogy mire értettem a ratyit, ha akarod nem. Nekem tök mindegy.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14620) Sigiusz


Sigiusz
tag

A Turko CFW-t érdemes telepíteni? Az már egy használható frissítés, pl. híváslista tekintetében?

(#14621) s4tch válasza Sigiusz (#14620) üzenetére


s4tch
veterán

Híváslista az összes 2.0-ás FW alatt ugyanaz.

(#14622) Sigiusz válasza s4tch (#14621) üzenetére


Sigiusz
tag

És mi a fő probléma vele? Mert csak annyit tudok h rosszabb lett.

(#14623) osztraksajt válasza Sigiusz (#14622) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem csoportosítja kontaktok szerint, hanem ömlesztve egymás után vannak a bejegyzések. Az 1.2 alatt jó volt hogy megtaláltad a nevet, és alatta ott volt az összes fogadott, nem fogadott, sms, email hogy mikor volt. a lista is sokkal összeszedettebb volt, egyből láttad hogy mondjuk mikor beszéltél vele előtte, most meg forgalomtól függően akár többszázas tételsort kell visszagörgetned ha egy 2 héttel ezelőtti számot keresel pl.

(#14624) Sigiusz válasza osztraksajt (#14623) üzenetére


Sigiusz
tag

Köszi. Ezt azóta nem tudták javítani a frissítésekben?

(#14625) leslieke válasza Sigiusz (#14624) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vélhetően a Samsung szerint a híváslista elrendezése a 2.0-ban nem hiba, hanem újítás. Ezért aztán nem is akarnak javítani rajta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14626) Sigiusz válasza leslieke (#14625) üzenetére


Sigiusz
tag

Értem. Igazából, kicsit furának tartom, hogy minden tesztben dicsérik a telefont, a kommentelők között meg rengetegen elégedetlenek vele.

(#14627) leslieke válasza Sigiusz (#14626) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A tesztek még bada 1.0 vagy max. 1.2-vel készültek, amikor mindenki nagy várakozással várta az egészet. Most meg 2.0 van, amiben ezt-azt újragondolt a Samsung.
Ma már egyrészt nincs lila köd meg álomvilág, másrészt ha ide téved valaki, akkor az jó eséllyel segítséget, megoldást kér. Harmadrészt a régi tulajok a kezdetektől végigkísérték a bada "fejlődését", így ők még nyilvánvalóbban látják a hiányosságokat, ettől tűnik úgy, hogy sok az elégedetlenkedő komment.

Elégedetlenkedni meg mindegyik telefonnál, rendszernél lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14628) ABal válasza leslieke (#14627) üzenetére


ABal
őstag

Bravó leslieke! Ezt korrekten összefoglaltad! :C

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14629) leslieke válasza ABal (#14628) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, igyekeztem. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14630) ABal


ABal
őstag

Csak, hogy ne mindig a badát szapuljam:
szóval, sikerült elqrnom a Google naptáramat :W , mert most az androidos cuccainkon nem megfelelően jelenik meg. :F
Ami viszont kellemes meglepetést okozott, hogy a Wave-en a változások után is tökéletesen jelenik meg a naptár! Minden adat helyesen megjelenítve és duplák sincsenek
Bevallom, bosszant, mert manapság már nem a Wave-et használom elsődlegesen a munkámhoz, így jobb lenne, ha a Tab mutatná a helyes adatokat. Most is éppen azon agyalok, hogy hogyan tudnám visszacsinálni...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14631) snecizero


snecizero
senior tag

Samsung wave 1 mobiltelefont készülök venni. :D

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#14632) lesli.h válasza ABal (#14588) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Ha ütemezett üzenetként írod meg,akkor el lehet menteni piszkozatba.

(#14633) lesli.h válasza leslieke (#14608) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Az Iphone Bluetoot-on csak másik Apple termékkel tud kapcsolatot teremteni.

(#14634) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Ha esetleg érdekel valakit egy kifogástalan állapotú Wave S8500,sok tartozékkal,
keressen privátban. Az eladás oka: 3 hete boldog Wave S8600 tulaj vagyok.

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/samsung_mobiltelefon/s_szeria/elado_samsung_wave_s8500_telefon_1650887129.html

(#14635) leslieke válasza lesli.h (#14633) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom. A mosoly se véletlenül van ott a mondat végén. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14636) lesli.h válasza leslieke (#14635) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Szia!

Már megint nem volt rajtam a szemüvegem.
Képzeld csak ma reggel oldódott meg a Videó lejátszás akadása probléma a memó kártyáról.
Ha még "emlékszel" a kérdésemre.Reggel helyhiány miatt átdugtam hátra az USB kábelt és csodák csodája,amit azután másoltam át a gépről, egyik film se szaggat.

(#14637) leslieke válasza lesli.h (#14636) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Emlékszem a kérdésre. Érdekes megoldás született.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14638) ABal válasza lesli.h (#14632) üzenetére


ABal
őstag

A jobb kezemmel megvakarom a bal fülemet...Vajon, miért nem volt jó úgy, ahogy az 1.2-ben volt?

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14639) gelbelex válasza lesli.h (#14633) üzenetére


gelbelex
őstag

El tudom képzelni, hogy ez nem is baj, ha egy iPhone-user esetleg jobban érzi magát, ha egy másik iPhone-userrel teremthet kapcsolatot... ;)

(#14640) gelbelex válasza lesli.h (#14636) üzenetére


gelbelex
őstag

Jól értem? Az a video nem szaggat, amelyik másik porton keresztül kerül a Wave kártyájára? :Y

(#14641) leslieke válasza snecizero (#14631) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már megint? Hányadik lesz a sorban?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14642) Dhampir válasza snecizero (#14631) üzenetére


Dhampir
félisten

Tékozló fiúk vagyunk mindahányan. :)

(#14643) Aryes válasza Dhampir (#14642) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Te is, fiam, bluetooth?"

(#14644) RetepNyaraB válasza Aryes (#14643) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez nagyon jó :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#14645) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy microSD SAMSUNG 16 GB CLASS 10 kártyával működik jól a telefon? Megbízható kártya? Nem lassul be a telefon tőle?

Előre is köszi!

(#14646) gelbelex válasza Assimilator (#14645) üzenetére


gelbelex
őstag

WaveII-ben ilyet használok, hibátlan.
(És gyorsan írható (film, zene) :C , hála a CL10-nek.)

(#14647) Teaway válasza Assimilator (#14645) üzenetére


Teaway
veterán

Egy szóval jellemezve: gyors. A video felvétel akadás- és szakadásmentes. A filmnél amit megnyitsz, az meg van nyitva :D . A beletekerés gyors és folyamatos (ja, szintén WaveII-ben).

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#14648) lesli.h válasza gelbelex (#14640) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Igen így jártam.Kivettem a Wave S8500-ból a gyári Samsung 32Gb class 10-es kártyát és át tettem
az új Wave 3-ba. De a videó filmek egy picit akadtak.Most,hogy átdugtam az USB kábelt az alaplapi bemenetre azóta jó lett.

(#14649) Aryes válasza lesli.h (#14648) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez kb olyan összefüggésben van a problémával, mintha azt mondanám, hogy mióta másik útvonalon megyek reggel dolgozni, a titkárnőm sokkal jobb kávét főz. :D

(#14650) lesli.h válasza Aryes (#14649) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Hát akkor hallgatom a tutit,hogy szerinted mitől javult meg a lejátszás?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.