Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) s4tch válasza Goldmen75 (#14850) üzenetére


s4tch
veterán

Meg kell kérni a hölgyet, hogy ne nyomkodjon fölöslegesen. A barátnőm is kitörölte múltkor a híváslistát úgy, hogy észre sem vette.

:C

(#14852) leslieke válasza Goldmen75 (#14850) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bada 2 van rajta? Hívásnaplók teljes törlése a megoldás.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14853) Goldmen75 válasza s4tch (#14851) üzenetére


Goldmen75
őstag

Gondolod ennyi lenne? Mondtam már neki 1000x hogy teszek fel új romot, de hallani se akar róla, mert "macera" mindent visszatenni:)

leslieke: ezt hol találom? S akkor onnantól újra rögzíti majd?

[ Szerkesztve ]

(#14854) leslieke válasza Goldmen75 (#14853) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Naplók -> Kuka ikon. Törölj mindent, akkor visszajön a rendes napló is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14855) s4tch válasza Goldmen75 (#14853) üzenetére


s4tch
veterán

ROM-csere előtt le lehet menteni a híváslistákat is, ha az alap ROM is 2.0-ás. Múltkor panaszkodott a lyány a telefonra, megvártam, míg elalszik, lementettem mindent, rámultiztam a Wave-re a TurkoCFW v6.1-et, visszatettem az utolsó SMS-ig, hívásinfóig, ikonig mindent a helyére, másnap semmit nem vett észre belőle a barátnőm, csak annyit, hogy gyorsabb a telefon. Mondta is este meló után, hogy megérezte a telefon, hogy földhöz akarja kenni, beijedt, és jól működik. :DDD

(#14856) Sigiusz válasza s4tch (#14855) üzenetére


Sigiusz
tag

Az miért van h csak bizonyos esetekben lehet fektetett módba írni? Én pl. jegyzetet szerettem volna és nem hajlandó elfordulni. Nagy ujjakkal problémás így a művelet.

(#14857) Sanyi8500 válasza leslieke (#14849) üzenetére


Sanyi8500
csendes tag

Szia Leslieke!
Köszi az infókat. A kapcsolódást most nem próbálom ki, mert elutazom egy hétre és a kártya ki-be módszerrel most mindent rátöltöttem amit akartam. Hogy mi nincs jól telepítve azt nem tudom, mert az a gép, amin minden rajta van és amiről a telefonra akartam áttölteni, az "internet tiszta", azaz sosem volt rákötve. Az ID dolgokat még ma megnézem.

(#14858) Goldmen75 válasza s4tch (#14855) üzenetére


Goldmen75
őstag

Klassz, de nekem tuti felkelne, észrevenné a párom s az világháborút eredményezne...eccer már az sms-eit nem tudtam visszatenni, mert hibás lett a mentés vagy mi...na azóta nem nyúlhatok a telójához:D:D:D Meg má őszinte leszek, mióta eladtam, a wave-m, foggalmam sincs hogy kell csinálni:D:D

Melyik most a "legjobb" Rom?

[ Szerkesztve ]

(#14859) Attelah


Attelah
tag

Csak nekem nem megy telefonon a Samsung Apps? Belső hibát ír ki már vagy 2 hete.....

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#14860) leslieke válasza Sigiusz (#14856) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem sikerült elfordítani a jegyzeteket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14861) s4tch válasza Sigiusz (#14856) üzenetére


s4tch
veterán

Ha lenyitod a felső állapotsort, a kijelző automatikus tájolása be van kapcsolva? A programok nagy része (így a jegyzet is) elfordul, ha ez aktív.

(#14853) Goldmen75: eladtad a Wave-et?! Beverted te a fejed?! :DDD Egyszerű a művelet, ha 2.0 van a telefonon: Kies elindít, telefon Kies módban csatlakoztat, a Kiesben van egy helyreállítás/mentés vagy valami ilyesmi menüpont, lefuttatod a mentést, multival frissítesz, majd Kiesen belül helyreállítasz. A bajokat elkerülendő az üzeneteket, névjegyeket célszerű külön is exportálni, ha esetleg a restore-nál bármi félrecsúszna. Ja, restore előtt a telefonon engedélyezni kell a csomagkapcsolt adatokat, különben sem az üzeneteket, sem a hívásinfót nem állítja helyre. Különösebb okát nem látom, mégis ezt tapasztaltam. "Legjobb ROM" nincs, a TurkoCFW v6.1-nek jó a sajtója, van hozzá magyar nyelvet tartalmazó CSC is.

[ Szerkesztve ]

(#14862) Sigiusz válasza leslieke (#14860) üzenetére


Sigiusz
tag

Igen, ez nekem is sikerült. Bocsi, nem voltam pontos. Én arra a kis emlékeztetőre gondoltam amit a kzedőképernyőre ki lehet rakni. Memorie vagy mi a neve.

(#14863) Goldmen75 válasza s4tch (#14861) üzenetére


Goldmen75
őstag

Köszi! Linket tudnál esetleg erre a romra dobni?! Megköszönném!

Ja eladtam, most s2-m van:D De páromnak lányomnak még megvan a wave!!!:)

(#14864) gelbelex válasza s4tch (#14861) üzenetére


gelbelex
őstag

restore előtt a telefonon engedélyezni kell a csomagkapcsolt adatokat, különben sem az üzeneteket, sem a hívásinfót nem állítja helyre. Különösebb okát nem látom, mégis ezt tapasztaltam.

:Y :F

(#14865) leslieke válasza Sigiusz (#14862) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, az valóban nem fordul el.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14866) xigris


xigris
őstag

Sziasztok tegnap óta wave tulaj lett a párom érdekelne hogy lehet megcsinálni mint az androidnál a rootolást és utána mivel tudok törölni.
S valami jó ki navigáció van rá?Lehetőleg ingyenes. :R
Mi a legjobb rom rá most bada 2 nami lc1 van rajta vagy valami ilyesmi. :R

(#14867) s4tch válasza Goldmen75 (#14863) üzenetére


s4tch
veterán

Erről van szó:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1744672
http://badahub.com/2012/07/turko-cfw-v6-1-android-4-0-4-beta-spoof-wave-i-european-and-asian-languages.html
Kb. 2 hete töltöttem le, akkor még mentek a linkek.

--------------------

(#14864) gelbelex: ja, tényleg fura, és jó tudni, még mielőtt kivágja az ember a telefont és a Kiest a bús picsába a második sikertelen visszaállítás után. :U

(#14868) Sigiusz


Sigiusz
tag

A KIES-ben letöltött progikat hogyan tudom rávarázsolni a telefonra?

(#14869) leslieke válasza Sigiusz (#14868) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Összekötöd a telefont a számítógéppel, elindítod a Kiest, belépsz a Samsung Appsba, megkeresed a programot és telepíted.
A telefonon a Beállítások -> Általános -> Telepítés helye részen tudod megadni, hogy telefonra vagy memóriakártyára települjön. Általában ez utóbbi a jó, de pl. az Opera Mini gyorsabb, ha a telefonra van telepítve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14870) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

sziasztok! eladott wave-men meghalt a kameragomb, túrtam a netet legalább fél órát de sehol nem találtam hozzá. valakinek tapasztalat? szegényt nem akarom úgy hagyni :DDD

(#14872) smoky6 válasza David3 (#14871) üzenetére


smoky6
csendes tag

Üdv!

Leszedtem a szótár progikat. Teljesen jól használhatóak! Maximális elismerésem, köszi a munkátokat!

(#14873) David3 válasza smoky6 (#14872) üzenetére


David3
őstag

Köszönjük, megtisztelsz! : )

A badablog.hu fórumán tudsz fejlesztési ötleteket is adni, valamint észrevételeket is várunk oda.

(#14874) Sigiusz válasza David3 (#14873) üzenetére


Sigiusz
tag

Én magamtól bolyongva botlottam bele. :) Ez az egy ingyenes?
Még egy kérdésem lenne: haverom windowsos telefonján van egy azt hiszem codscanner nevű program, ami a kamerát használva mindenféle terméknek címke alapján le tudja kérni az adatait. Létezik ilyen Badára?
ui: mindenféle ajánlást szívesen fogadok hasznos alkalmazásokról

(#14875) Teaway válasza Sigiusz (#14874) üzenetére


Teaway
veterán

Nem úgy van, hogy csak a kód alatti számsort kapod vissza? A termék jellemzőit a bolt adatbázisa tárolja, ehhez társítják a kódot. Egyes termékek (illatszer, DVD könyv, stb.) után a neten is tud keresni a telefon, esetleg ezt tudja lekérni.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#14876) leslieke válasza Sigiusz (#14874) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg ezeket megnézheted:
Quick QR Reader, BeeTagg QR Reader, FLASHCODE qrcode reader and barcode scanner, MOBILETAG qrcode reader and barcode scanner

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14877) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Kérnénk szépen mindenkit, akinek tetszenek a szótáraink, hogy 5 csillaggal jutalmazza! Az értékelések nagyon fontosak, hogy minél előbbre kerüljenek a toplistán. Ezzel az a célunk, hogy ne tűnjenek el a süllyesztőben, ezáltal minél több emberhez eljusson. Köszönjük!

Magyar-Német Szótár: [link]

Magyar-Angol Szótár: [link]

Idegen Szavak Gyűjteménye: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14878) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hivatalos! Összeolvad a Bada és a Tizen: [link].

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14879) Attelah


Attelah
tag

Nem tudjátok miért nem megy telefonról a Samsung Apps-om? Mit lehet ilyenkor csinálni? Ez a legutóbbi Apps frissítése óta van.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#14880) Attelah


Attelah
tag

A Kies is frissítette magát a gépen, mostmár az se ismeri a fel a telefont... 20 alkalomból kb egyszer sikerül neki csatlakoznia... Kiírja hogy GT-S8500 de csak tölt tölt tölt......
Jók ezek a frissítések, választási lehetőség sincs hogy ne frissítse. Ha van egy működő dolog akkor azt elcseszi...

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#14881) Sigiusz


Sigiusz
tag

Vki tudna segíteni abban, hogy hogy lehet megcsinálni hogy kábel nélkül osszak meg dolgokat a géppel és használjam a KIES-t vagy akár a netet osszam meg a telefonnal? Olvastam a KIES-ben leírtakat, de amikor a TCP és UDP-t kell engedélyezni elakadtam. Ilyet nekem nem is ír ki, a kivételeknél a felsoroltak közül csak az UPnP keretrendszer van fent.

(#14882) Sigiusz


Sigiusz
tag

Egy másik dolog. Nézegettem az alapból fent levő jegyzetprogramokat a telefonon és sehol sem volt az a nagyon hasznos megoldás, mint ami a régi nokiámon, hogy szöveg másolása, majd beillesztése. Ezt a funkciót melyik progi tudja?

(#14883) leslieke válasza Sigiusz (#14882) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tartsd lenyomva az ujjad a szövegen és lesz egy felugró menü a kijelölésre majd a másolásra. Beillesztéskor ugyanez.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14884) a510 válasza Attelah (#14859) üzenetére


a510
aktív tag

Nekem is ez volt (#14447). Tettem föl Nami CFW-t azóta jó frissülés után is. Egyébként megérte lecserélni a hivatalos független firm-öt, csak az akksi fogy gyorsabban :(

[ Szerkesztve ]

(#14885) Aryes válasza leslieke (#14878) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hivatalosan is teszek rá, majd két év múlva megnézem a topikját a mobilarénán, és ha 5000-nél több hozzászólás lesz benne, hagyom a fenébe. :D
De addig is átállok a sötét oldalra néhány hét múlva...

(#14886) leslieke válasza Aryes (#14885) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól teszed, válts! :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14887) Aryes válasza leslieke (#14886) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát, jólesik a bátorítás. :)
Egy dolog tudna eltántorítani, ha sikerülne befejezni a badadroid GSM részét. Mert a hardvertől istenbizony nem szeretnék megválni... Dehát ez a telefon valahogy nem hagyja magát szeretni. Pedig Isten látja lelkem: és két éve próbálom...

(#14888) leslieke válasza Aryes (#14887) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ahogy a mondás tartja: Soha ne mond, hogy soha, de én nem sok esélyt adok, hogy valaha is lesz teljes értékű droid Wavere.
Én is keresem az 1-es utódját, de még nem találtam meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14889) s4tch válasza leslieke (#14888) üzenetére


s4tch
veterán

Xperia P. Remek.

(#14890) Aryes válasza s4tch (#14889) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, az méltó utód lett volna, de sajnos a kamera nekem nem elég jó. Plusz az amoled után tftre nézni se bírok. :D
Én a SGS Advance-ben vélem megtalálni az utódot, gyakorlatilag ugyanaz a hardver kb annyiért, amennyiért a wave-et is vettem, csak annyiban több, hogy 4" a kijelző és háromszor annyi benne a ram.

(#14891) TomWexX válasza s4tch (#14889) üzenetére


TomWexX
addikt

+1! :)

aryes: Anno én is azt gondoltam hogy a samoled után szar lesz az lcd panel, de be kell valljam, ha most ránézek a wave kijelzőjére, elszörnyedek! És ez nem túlzás... Iszonyazosan szúrja a szemem a pentile matrix, ami régen egyáltalán nem tűnt fel.
A P kamerájával semmi bajom, szerintem jobb mint a wave-é. Mondjuk nekem anno beszart a kamera gomb a wave-en.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14892) s4tch válasza Aryes (#14890) üzenetére


s4tch
veterán

Bár inkább fényképezővel fotózok, arra a havi 1-2 képre ugyanúgy megfelel a P kamerája, mint anno a Wave-é. Kevésbé szaturáltak a képek, és vakunál sárgás a bőrszín, de ezt Lightroomban egy mozdulat átállítani. A kijelző meg sokkal jobb, pedig én is tartottam tőle. Egyrészt élesebbek, tisztábbak a kontúrok, jobban olvashatóak a betűk, weblapok. Másrészt van automata fényerő-szabályozás: sötétben tényleg elsötétül, nem folyik ki tőle a szemed, világosban nem kell kézzel utánaállítani. Harmadrészt nem láttam még olyan telefont, amit direkt napfényben ilyen jól lehetett látni. Elsőre szokatlan, hogy a fekete inkább szürke (ebben az amoled verhetetlen), meg nem sikítanak annyira a színek, de nem hiányzik a Wave. Mikor néha kézbe veszem, rá szoktam csodálkozni, mitől ilyen hidegek a színek, mitől szőrösek az ikonok, és miért ilyen pici. :) Klassz a P, na. Az akksiideje jobb a Wave-nek, meg van rajta híváskezelő gomb, meg Virus Pang :DDD, minden másban a P a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14893) leslieke válasza s4tch (#14889) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az ára korrekt. Megnézem mit ír róla az MA teszt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14894) Aryes válasza s4tch (#14892) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Klassz a P, na. "

:B

(#14895) s4tch válasza Aryes (#14894) üzenetére


s4tch
veterán

Végre valakinek leesett. :C

(#14896) Sigiusz


Sigiusz
tag

A facebook szinkronizálást követően a névjegyzékem feltöltődött mindenféle felesleges emberekkel. Hogyan tudom törölni őket egyszerre? Mármint vmi csoportos kijelölést követően, hogy ne egyenként kelljen törölgetnem.

(#14897) Aryes válasza Sigiusz (#14896) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem töröld a facebook fiókodat (mármint a telefonról), akkor törlődnek a kontaktok.

(#14898) Attelah válasza a510 (#14884) üzenetére


Attelah
tag

Nami féle van fent most. Az alatt frissítette magát ilyenné.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#14899) leslieke válasza Attelah (#14898) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1, hálózati beállítások visszaállítása,
2, teljes gyári visszaállítás,
3, firmware újratelepítése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14900) Attelah válasza leslieke (#14899) üzenetére


Attelah
tag

Köszi, az 1-es nem segített a többit majd később megpróbálom.

Polaris Office-ban hogy lehet exportálni/menteni a módosított fájlt? Nem találtam olyan gombot.

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.