Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Tekagi


Tekagi
tag

Nah találkoztam Alfákkal asszem, annyit figyeltem meg hogy irtó jó a felszerelésük és piszok pontosan lőnnek, aztán újra töltöttem mentést :D

(#30752) SaGa59 válasza Tekagi (#30751) üzenetére


SaGa59
őstag

Ráadásul baromi messziről kiszúrnak. De egy jó távcsövessel le lehe szedegetni őket olyan távolságból, ami még nincs az ő akciórádiuszukban. Zatonon egyszer majdnem elkaptak, de szerencsére közéjük gázolt egy kisóriás valahonnan, és amíg azzal voltak elfoglalva, addig közelebb tudtam kerülni és aki maradt (az óriást kinyírták), az már nem volt ellenfél.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30753) Tekagi válasza SaGa59 (#30752) üzenetére


Tekagi
tag

Igen,ezért kéne Sniper modot valahogy úgy működésere birni mint sgm-t :) Vagyis hogy space és betöltés másodpercek alatt tölt.Meg hát az olyan könnyitett játékmenet is valljuk be :) RétiSün van mocsárban is a vasúti kocsiknál távcsőves fegyver, de az a hulladék kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#30754) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok! Megpróbáltam feltenni az AtmosFear 3-at, az Absolute_Structures_v1.0 és az Absolute_Nature_3.01_CoP-ot. Utóbbi kettőt sikerült is, de AtmosFear telepítőjében szürke a next gomb, nem lehet rákattintani, pedig a szerződést is legörgettem teljesen. Behúztam a fájlokat manuálisan a CoP könyvtárába, de így most fekete az ég, csak a nap látszik. Volt már valakinek hasonló? Segítsetek légyszi! :O

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#30755) Tekagi


Tekagi
tag

Lehet, nem is modokkal van baj hanem windows-om nem ok :( már stalker shadow is kitesz engine hibával.

(#30756) Dhampir válasza Tekagi (#30755) üzenetére


Dhampir
félisten

Driver gond is lehet.

DirectX End-User Runtimes (June 2010)

[ Szerkesztve ]

(#30757) Tekagi


Tekagi
tag

Köszi Dhamphir de nem kokányolom már gépet, még pár honapig birja ki és cserélem. Nah kérdezni szeretnék, nagyon sunyi kérdés :D Szidorovics pincéjébe sima sgm 2.2-be nem lehetne bejutni? :) Ott az a sok sok holmi...)

[ Szerkesztve ]

(#30758) rétisün válasza Tekagi (#30757) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, nem :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30759) Tekagi válasza rétisün (#30758) üzenetére


Tekagi
tag

Akkor ballagok tovább, közbe kiderült hogy egy technikai zseni vagyok mert sgm modot nem is jó ikonal inditottam :D na de ment, elmentem elég hosszan :)

(#30760) Dhampir válasza Tekagi (#30757) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom "szajrézni" akarsz, Sötétvölgyben a banditák raktárában sok cucc volt, de a ShoC-ban és a LA-ban. :)

(#30761) Tekagi válasza Dhampir (#30760) üzenetére


Tekagi
tag

Én állandóan azt szeretnék, mindig gyűjtögetek :) Most kicsit hűtlen leszek cop-hoz, kiprobálom Lost Alpha-t :) iszonyú mennyi mod van a részekhez és egyet se probáltam ki.Vicces szitu volt, hidnál volt 6 katona, 5-t kilőttem, felmásztam vasúti kocsikhoz 6-ik ott aludt, hát nem volt egy idegbeteg tipus hogy mit lövöldöznek hid alatt :DD

[ Szerkesztve ]

(#30762) Vladi válasza emre (#30700) üzenetére


Vladi
nagyúr

3 éve? Baszki így repül az idő??? :Y

Lost alfát végig se vittem. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30763) Vladi válasza Tekagi (#30761) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha beszippant a zóna, akkor elleszel vele a következő.... évtizedben. VAgy kettőben. :DD

Lassan egy évtizede, hogy végigtoltam a soc-t. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30764) Tekagi


Tekagi
tag

Nah királyság, az egyik legfontosabb dolog LA-ban, mindig legyen elem a lámpához :D Most mehetek vissza kordon h vegyek :)

(#30765) emre válasza Vladi (#30762) üzenetére


emre
veterán

Azt még kitoltam a 02-es patch-al komolyabb probléma nélkül, de azóta nem foglalkoztam vele.
És egyből javítanom kell magam, mert két év az a három. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30766) Tekagi


Tekagi
tag

Sziasztok, kicsit trükköztem modokal, mert xp-t feltettem (légyszi ne fikázzátok h vacak) feltetem snipert s meg se nyekkent, nem indult, feltettem sgm 2.2-t a telepitős verziot. Aztán a feltelepitett sniperből bin+ gamedata mappát átmásoltam :) el is indult, szerintetek beválik ez igy?

[ Szerkesztve ]

(#30767) rétisün válasza Tekagi (#30766) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg működnie kell (főleg hogy el is indult) egy modnál ugye pont a gamedata mappa a lényeg, sok mod csak egyetlen gamedata mappából áll.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30768) Tekagi válasza rétisün (#30767) üzenetére


Tekagi
tag

Köszi szépen :) működik jól eddig, bár még Kordonnál emberkedek sniper fegyverrel :D Alfások majd bizti megintenek sniperestől :D Szeretek itt kérdezni, kulturáltak,türelmesek vagytok, köszönöm infokat mindenkinek :) Pont ma láttam egy erélyes választ arra kérdésre hogy lehet pénzt szerezni játékban. Idézet:A Stalker az egy olyan játék ahol csalás nélkül kegyetlen nehéz pénz meg lőszereket szerezni, illetve csak akkor ha rengeteg időt feláldozol rá. Válasz: Mert egy nagy senki vagy. Meg anyukád is az volt mikor megellett, hogy egy alap játékban is csalsz. Töltsd le a misery-t ott sírjon a szád nyomorék takony. Ilyen senkiknek nem gép előtt kellene ülniük hanem vagy a sitten amiért volt pofád megszületni vagy valami speciális iskolában ahol megtanít valamelyik türelmes tanár, hogy hogyan menjél halkan és csendben anyukádba. 10 éves szarok írni nem tudtok.... :D Aztán az ember merjen kérdezni)

(#30769) rétisün válasza Tekagi (#30768) üzenetére


rétisün
veterán

na itt ilyen választ nem fogsz kapni, én legalábbis még nem találkoztam ilyennel, pedig több mint 10 éve vagyok ide beregisztrálva.
de jó eséllyel ki is tennék a moderátorok, aki ilyen hangnemben válaszolna.

aztán meg hogyan kérdeznék azután, hogy így válaszoltam valakinek? márpedig a stalkereknél, főleg az olyan modoknál, ahol a sztori se a 'gyári' bizony elkél a segítség.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30770) CJ4567 válasza Tekagi (#30768) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem annyira nehéz pénzt és lőszert szerezni ha jól csinálod, SoC-ban játék végére katonai páncéllal(160k RU) + G36 + 1000+ ammoval tudsz menni, ha pl kiírod a Freedomot, és oda-vissza rohangálsz a loottal(Bár - Army Warehouse - Bár, pár kör)

No Sana No Life

(#30771) Tekagi válasza CJ4567 (#30770) üzenetére


Tekagi
tag

Jah én nem aggodok pénz miatt, Sniper mod van az meg irto könnyitetten kezd. Spécizett páncél, mesterlövész fegyver, meg egy iránytű :) Sgm 2.2- vel eljutottam alfásokig, az ő fegyvereikért meg már nagyon jó pénzt kaptam :) 1 kérdés, nem lehet sniper modban beállitanni h bal felső sarokban mutassa fegyver sebzését?

(#30772) rétisün


rétisün
veterán

érdekes

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30773) Dhampir válasza rétisün (#30772) üzenetére


Dhampir
félisten

Artyifaktért mennek azok. :D

(#30774) Tekagi


Tekagi
tag

Képzeljétek, bejutottam az összemodolt Sniper-el Zatonba, addig talán ha 2x kidobott. Átléptem Zaton, ejj mondom felteszem trade modot legyen a hajón mesterlövész töltény eladó, kilépek, modolok, játék inditás,elindulok hajó felé 17x dobott ki hajóig ugy hogy még bárba be se jutottam :D Bakker, mondom nehéz ügy skulot venni :D Ennyire zavarhatná a trade? Visszatudom cserélni fájlokat szerencsére :) Most szervoruhára gyűjtök) RétiSün hsz-át nem találtam ahol irta hol találta ruhát :(

[ Szerkesztve ]

(#30775) rétisün válasza Tekagi (#30774) üzenetére


rétisün
veterán

a sevcsenko-n van, igaz nem mindig exo van a batyuban, nálam az első 2 alkalommal az volt, utána már nem. lehet, elkezdem még egyszer, már csak kiváncsiből is, most mit találok, bár a legutóbbi sniper verzióban lehet már nincs is benne.

mod: nem is a sniperből, az enotból jött ki valami újabb verzió, abban amúgy sem volt ott a batyu.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30776) Tekagi válasza rétisün (#7893) üzenetére


Tekagi
tag

Köszi)) azé elrohanok megnézni, hátha...) Nah különbe megoldottam sniper lőszer gondot, vettem bárban 200db-ot és visszacseréltem fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#30777) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Emberek, a Call of Chernobyl egy tök jó koncepció, tetszik, jó nagy, de annyira üres, mint Magyarország gazdasági teljesítménye az elmúlt 6 év alatt.

Én OWR-el, Expanded Variation Mod, DoctorXquestlines, Outfit mod-dal nyomom, és neeeeeem.

Valaki tud valami jót mondani arról, hogy mennyire dolgoznak azon hogy Sztori modokkal pakolják tele? Mert ide az kéne.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30778) Tekagi


Tekagi
tag

Lesz abbol gond ha legyilkolok 4 stalkert??? Mert végeztem egy alpha osztaggal, jó messziről távcsőves fegyverrel, rohantam oda h fuh micsoda cuccokat szedek össze, odaértem és 4 jómadár már ott fosztogatta őket :W Stalkerek voltak, nem banditák.Azé ez nem szép dolog tőlük....

(#30779) rétisün válasza Tekagi (#30778) üzenetére


rétisün
veterán

ha elmész a szkodovszkra (vagy amelyik pályán vagy, a 'központba') és nem lett az összes mindenki piros, meg nem támadnak rád, akkor nem gond. de a stalker játékok már csak ilyenek, sietni kell a cuccért :D

(#30777) Riot Gin: őszintén szólva, én nem nagyon követem, mikor milyen mod jelent meg, de ha kijött volna a CoC-ból valami sztoris mod, itt valószínűleg lett volna, aki belinkeli.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30780) Balathruin válasza Riot Gin (#30777) üzenetére


Balathruin
veterán

Warfare
Választasz egy sok ellenségű frakciót és mehetsz foglalni. :)

(#30781) Tekagi válasza rétisün (#30779) üzenetére


Tekagi
tag

Nem megyek megnézni, feltettem gun addon-t s kinyirta snipert :) Ehh nem vergödök sgm 2.2+gun addon az nem dob ki meg megy szépen. S legalább pénzem is lesz :D Megtudná irni valaki m14-t venni fogom Zaton-on vagy el van rejtve? Most egy fantasztikusan jó ak-val rohangálok. 41-es tár és olyat sebez mint egy géppuska :) Még elég pontos is.Megjegyzem a multkori összedolgozott modom nem volt tökéletes, pl első pályán nem volt meg a szokott helyén a képzödmény az árusnak. Sniperből csak a kezdő fegyvert sajnálom nagyon. :(( De valamit elnyomtam igy is, mert kivan kapcsolva npc-nél gránát és vigan dobálják :DD

[ Szerkesztve ]

(#30782) rétisün válasza Tekagi (#30781) üzenetére


rétisün
veterán

én pont a gun addon miatt kezdtem újra az sgm-et, túl hamar lehet túl sok pénzhez/túl jó cuccokhoz jutni, nem igazán találtam úgy érdekesnek a játékot :(
máshogy meg nem lehet kiszedni a gun addont, csak új gamedata mappával, akkor viszont nem indulnak a régi mentések.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30783) Tekagi válasza rétisün (#30782) üzenetére


Tekagi
tag

Igen, már 200k van nálam és ingoványban vagyok még csak. Lenne egy nagyon buta kérdésem, a sniper modban kezdésnek kaptuk a mesterlövész fegyvert, az a célzó pont nagyon tetszett, olyat v azt nem lehet sgm-be áttenni?

(#30784) rétisün válasza Tekagi (#30783) üzenetére


rétisün
veterán

a komlett fegyvert, vagy csak a 'távcső-nézetét'?

dehogyisnem, ha benne van az sgm-ben is, akkor elég csak a fegyver config fájlját átírni, hogy azt használja. persze előbb a sniper gamedata mappájában meg kell keresni, melyik fájl tartozik ahhoz a nézethez, megkeresni az sgm-ben, benne van-e, ha nincs, beletenni, és hozzárendelni ahhoz a fegyverhez, amelyiknél azon a távcsövön akarsz kukucskálni :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30785) Tekagi válasza rétisün (#30784) üzenetére


Tekagi
tag

Köszi, már telepittem is Snipert hogy megkeressem azt a célzót :) A kezdeti sniper fegyver célzóját tenném át smg-be mindegyik mester lövész fegyverhez :)

(#30786) rétisün válasza Tekagi (#30785) üzenetére


rétisün
veterán

nem kell mindig telepítgetni a másik modot, elég ha átnevezed, amit éppen nem használsz. egy CoP mappában simán lehet pl. egy gamedata_enot meg egy gamedata mappa, ha a gamedata az sgm-hez tartozik, az sgm fog indulni. ha enotozni akarsz, átnevezed gamedata_sgm-re, a másikat gamedata_enotról gamedatára, és máris van egy enotod.
csak a mentéseket ne keverd össze.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30787) Erdő válasza rétisün (#30782) üzenetére


Erdő
tag

Viszont az SGM gun addon-ban van Barrett puska stb. Ezért fel szoktam rakni, bár tényleg kitalálhattak volna valamit arra, hogy mire legyen érdemes gyűjteni (pl. lakás Pripjatyban), hogy az ösztönzés ne lanyhuljon. A bankárokról nem is beszélve. Így aztán az ember simán eljut oda, hogy már le se hajol a képződményekért - 2-3 ezer, a bankban meg van 10 millió...
Alternatív megoldás: Bagolynak eladni az alfás fegyvereket. Ő a töredékét fizeti annak, amit a sztalker kereskedő adna.
Az alfásokat kizsebelő sztalkerektől én is kiakadtam, le is lőttem egyszer-kétszer a szemtelenkedő sztalkert. A legdurvább az, amikor még tart a tűzharc, de besétálnak a tűzvonalba, és elkezdik összeszedni a cuccot. Én meg közben nem győzők fedezékbe bújni.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30788) Tekagi


Tekagi
tag

RétiSün köszöntem szépen tanácsot :) 2 kérdésem lenne, Zatonban kereskedőnél (mindegy melyiknél) hogy tudom feloldanni h minden féle lőszert áruljon? A másik kérdés, szóval sgm-ben tetszik hogy bal felső sarokban irja sebzést, lőtávot kézben tartott fegyvernél, ezt sniperben hogy lehetne előhozni? Lesz nekem gondom kordonnál az árussal? Mert képzödményt istennek se találom neki, bejártam egész pályát :) Jah meg javitásnál kicsit rosszabb a cuccom már elküld a szerelő, ezen a hozzáálláson mivel változtathatnák?

[ Szerkesztve ]

(#30789) rétisün válasza Tekagi (#30788) üzenetére


rétisün
veterán

az árusokat a gamedata\configs\misc\trade mappában található fájlokbapiszkálással lehet jobb belátásra téríteni, ha az adott cuccnál no trade van, akkor nem foglalkozik vele, ha olyan számokra cseréled, ami a többi árunál van, akkor olyan arányban fogja adni-venni.

a javításhoz valahol korábban (pár éve :D ) már egyszer kibogarásztam, mit kell átírni, megpróbálom megkeresni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30790) rétisün válasza Tekagi (#30788) üzenetére


rétisün
veterán

itt van e.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30791) Tekagi válasza rétisün (#30790) üzenetére


Tekagi
tag

Nagyon szépen köszi :) Most megint sniperezgetek, később átirom kordonos fickó árúkészletét) meg szerelőből élmunkást csinálok :DD Sniperben is megvan a képződmény csak máshol volt mint sgm-be, de asszem megtartom magamnak, szép értékei vannak :)

(#30792) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Call of Chernobyl : ne vedd elő a Steyr Augot az inventoryból. Még gondolatban se. Mert a játék kifagy...

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30793) Balathruin válasza Riot Gin (#30792) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem nem volt ilyen problémám egyik fegyveres moddal és az alap játékkal sem. Verzió?

(#30794) Riot Gin válasza Balathruin (#30793) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

COC 1.3.20 vagy mi és OWR 3.0.8

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30795) Balathruin válasza Riot Gin (#30794) üzenetére


Balathruin
veterán

(#30796) Riot Gin válasza Balathruin (#30795) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Kösz, mindjárt tesztelem is.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30797) Riot Gin válasza Balathruin (#30795) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Egyébként az Outfit Addon vagy az alap COC outfitjai körül sincs rendben a dolog: SP99 és az SP99M Ugyan olyan stattal bír. Sőt, még a többi, csomó cucc is EGYFORMA ( kategóriánként persze) , de a lényeg az hogy zűrösebb mint egy plasztik cica play boy képe.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30798) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

A Augfix.zip működik: a játék már nem crashelt ki, ám a fegyver nem jelenik meg, nem tudsz vele lőni, nem tudsz vele semmit csinálni, hiába van a kezedben.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#30799) Balathruin válasza Riot Gin (#30797) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor valamit te kavartál el.

(#30800) Riot Gin válasza Balathruin (#30799) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

A-a: Én csak betettem az eredeti helyére. Bááár, lehet igazad van.....
Pedig csak ezek vannak a COC-hoz:
Doctorxquestline addon
Outfit Addon
OWR
Extended Variaton Mod

Nem is tudom..... Biztos én vagyok a hibás? ;) :DDD ;] :U

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.