Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Dhampir válasza kekeeci (#30650) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemcsak a SeregA-k, például a Változás ideje is tartalmazza az alapot, ha jól rémlik (vagy az is SeregA-Lus volt?).

Itt szinte mindenkinek megvannak az alapjátékok is, de eleve jobban működnek bizonyos modifikációk a letesztelt integrációval együtt.

(#30652) Antonius1978 válasza kekeeci (#30650) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat csak a hivatkozasok kellenenek egy csokorba gyujtve, mindegyik jatekhoz, mindenki a sajat felelossegere toltene le, meg aztan nekem is megvan az eredeti jatek, pl a Lost Alpha is az alapjatekra epul, nem ?

(#30653) Dhampir válasza Antonius1978 (#30652) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, a Lost Alpha is az alapra épül, benne van. :K

(#30654) SaGa59 válasza Dhampir (#30653) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem egészen. A LA egy kereskedelmi forgalomba sosem került változatra épül, az van belecsomagolva.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30655) Dhampir válasza SaGa59 (#30654) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont tartalmaz részeket az alapjátékból, de jogi szempontból biztosan elintézték, hogy ne legyen probléma a felhasználással.

(#30656) rétisün válasza Dhampir (#30655) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, 'eredeti' GSC(?)-s fejlesztők is segítették dezoékat, szóval ez egész másként nézhet ki jogi szempontból, mint egy teljesen saját modnál.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30657) Dhampir válasza rétisün (#30656) üzenetére


Dhampir
félisten

Biztosan.

Egyébiránt a most még kicsiny "áradatot" elindító hozzászólást tekintve talán kár lenne nagy hűhót csinálni a "semmiért", hiszen már évek óta szabadon használjuk a különféle modokat, erre most egy önjelölt jogásznak elkezdett fájni (még ha valahol igaza is van), és a végén még be fogják zárni az egész hóbelevancot. :D

Maradjunk inkább az ezeréves alapjátékoknál, amit csak a modderek hajlandóak tovább fejleszteni.

További félreértéseket elkerülvén, nekem (is) megvan lemezes kiadásban az összes alapjáték.

Egyébként az általam használt hardverkonfiguráción a Lost Alpha esetében csak a SeregA-Lus volt "hajlandó" rendesen működni (a béta fejlesztés hibáit persze nem javította ki, de legalább végig futtathattam, míg az az alapjáték több ízben is csődöt mondott, de másoknál meg az is jó volt).

[ Szerkesztve ]

(#30658) rétisün válasza Dhampir (#30657) üzenetére


rétisün
veterán

"erre most egy önjelölt jogásznak elkezdett fájni (még ha valahol igaza is van)"

:F azt hiszem, valami elkerülte a figyelmemet :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30659) Fred23 válasza Dhampir (#30657) üzenetére


Fred23
nagyúr

Olyan mod nincs, ahol megoldották a több mag kihasználását? Időnként belassul a játék, és ez ellen állítólag semmit se lehet tenni, talán csak azt, hogy 4GHz-n járatsz egy magot -ilyet viszont én nem tudok csinálni a saját -nem túl acélos- konfigommal.

(#30660) Dhampir válasza rétisün (#30658) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit túloztam, de valaki rámutatott a modderek "törésére".

(#30659) Fred23

Utána kell járni, így hirtelenjében fogalmam sincsen, de hátha hozzászól egy tájékozottabb sztalker. :)

[ Szerkesztve ]

(#30661) Balathruin válasza Fred23 (#30659) üzenetére


Balathruin
veterán

Sajnos nincs. Ami viszont furcsa hogy a régi CoP benchmark 8 magot is szétizzaszt ha kell...

(#30662) rétisün válasza Fred23 (#30659) üzenetére


rétisün
veterán

azt hiszem, a memóriahasználatra van valami patch, hogy jobban használja a játék a memóriát, de a több szálon futtatás talán csak a lost alphánál lett megoldva (lehet, hogy pont az 'eredeti' fejlesztők segítségével :F ) de ez is csak nagyon halványan rémlik..... :B

aztán lehet, hogy nagyon rosszul emlékszem dolgokra, és most egy szép nagy hülyeséget írtam, szóval nem voltam nagyon a segítségedre :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30663) Balathruin válasza rétisün (#30662) üzenetére


Balathruin
veterán

A memóriára való patch se ér sokat, az LA meg ugyan úgy 1 magot terhel.

[ Szerkesztve ]

(#30664) CJ4567 válasza Balathruin (#30661) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam valamiért egy magot használt ugyan úgy.

No Sana No Life

(#30665) Aarpok válasza Fred23 (#30659) üzenetére


Aarpok
őstag

Régebben írtak egy cpu control nevű progiról, de ez sem volt 100%-os valakinél ment valakinél nem.A modderek szerintem nem csinálják a többmagosítást azt a fejlesztőknek kellett volna megoldani.

Аарпок

(#30666) Balathruin válasza Aarpok (#30665) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyik megoldás se fogja rávenni a több szál kihasználására. Max annyi érhető el hogy eloszlik a terhelés, nem egyetlen mag teker 100-on.

(#30667) SaGa59 válasza Fred23 (#30659) üzenetére


SaGa59
őstag

A belassulás általában inkább beszaggatás szokott lenni, ami ellen egy SSD és a gamedata mappa összecsomagolása sokat segít. Meg a prefetch. Ez utóbbi ugyan rontja a pályabetöltési időt, de csökkenti a szaggatást.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30668) Aarpok válasza Balathruin (#30666) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezért is irtam,hogy az sem 100%-os mert a tuti az, ha a fejlesztők megcsinálták volna,de nem tették így ez van.

Аарпок

(#30669) Antonius1978 válasza Aarpok (#30665) üzenetére


Antonius1978
addikt

CPU Control ? Az a World of Tanks-hoz ajanlottak, de mintha kiprobaltam volna a Stalkerrel is,de nem tudom mekkora sikerrel, habar ha valamennyire tehermentesiti az a magot amivel fut a jatek, akkor talan kellene legyen egy kis eredmenye, nem ?

SaGa59 : mi is az a prefetch, olyan ismeros a megnevezes, de nem tudom mit takar...

(#30670) Balathruin válasza Antonius1978 (#30669) üzenetére


Balathruin
veterán

Pont ez a baj hogy egyáltalán nem javul. Ha sikerül 2 magra bírni akkor max 50%-ra pörgeti, ha 3 akkor 33% és így tovább...

(#30671) Antonius1978 válasza Balathruin (#30670) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szoval akkor tok folosleges hasznalni egyutt a Stalkerrel ???

(#30672) Balathruin válasza Antonius1978 (#30671) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.

(#30673) SaGa59 válasza Antonius1978 (#30669) üzenetére


SaGa59
őstag

Tulajdonképpen „előtöltés”. Pályaváltáskor mindent betölt, ami azon a pályán kellhet, függetlenül attól, hogy akkor kell-e vagy sem, így amikor tényleg kell, már a memóriában van, nem akad meg a játék a töltögetés miatt. Cserébe a pálya betöltése hosszabb, hisz olyasmiket is behúz, ami akkor még nem kellene. Ehhez persze sok RAM kell, meg olyan exe, amiben a LAA bit be van kapcsolva, hogy 2 GB-nál többet is használni tudjon.
A stalkereknél a prefetch alapértelmezetten be van kapcsolva, a -noprefetch opcióval lehet kikapcsolni, ha kevés a RAM.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30674) Antonius1978 válasza SaGa59 (#30673) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.Akkor valoszinuleg mar nalam is - otthon - be van kapcsolva, mivel valami olyat hasznalok exe-t, ami 3 gigat enged, asszem van 4 gigas is, de mivel 32 bites otthon a rendszer, ugyis csak 3 gigat lat a 4-bol.

(#30675) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#30649) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Én egyszer indítványoztam ezt a dolgot, de nem sokan voltak partnerek ebben. Persze most itt nem szúrkálódni akarok. Ebben szívesen segítek a portálom simán adna helyet ezeknek a modoknak!
Ahogyan annó el is kezdtem itt: [LINK]

Aki társulna velem a leírások elkészítésében írjon privátban és kezdjük el :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30676) SaGa59 válasza ' Tzs , (#30675) üzenetére


SaGa59
őstag

A gyűjteményedhez jelezném, hogy talán jobb lenne a magyarításokhoz inkább a Googledrive-os linket használni a signómból, mert a Mega elég bizonytalan néha, ott már csak azért vannak fent, mert lusta voltam megszüntetni az accomat. Onnan előbb-utóbb el fognak tűnni.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30677) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#30675) üzenetére


Antonius1978
addikt

En vagy nem olvastam, vagy atsiklottam a dolog felett, habar enyhen emlekszem egy ilyen kezdemenyezesre, de az mintha valaki mas lett volna, nem te.En sivesen segitek a leirasok elkesziteseben, csak epp idom kell legyen hozza, az pedig nem sok van...

(#30678) ' Tzs , válasza SaGa59 (#30676) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

SaGa, köszi a reagálást! Akkor a pontos linkek miatt szerintem még váltsunk pár szót e-mail-ben :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30679) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#30677) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hát igen, még régebben mondtam ezt, nem tudom hány hónapja, mindegy is.
Nekem se annyira, de szép lassan összehozhatnánk a dolgokat. :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30680) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#30679) üzenetére


Antonius1978
addikt

Majd lassacskan valamikor osszehozzuk.Amiatt hogy eljottem Angliaba, a modforditast - aminek nekialltam - abba kellett hagynom, nagyon szukos a programom itt.

(#30681) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#30680) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Jól van nem kell kapkodni sehova, csak összehozzuk. Angliában nem kell unatkozni az biztos :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30682) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#30681) üzenetére


Antonius1978
addikt

Majd valamikor.
Mindenesetre az egyik mod - ami a Holdon jatszodik - nagyon megragadta a fantaziam :C

(#30683) Erdő


Erdő
tag

Üdv!
The Project Medeiros: Pripjatyban, a műv. ház (vagy mi) legfelső emeletén, amikor bekapcsolom a lift generátorát, kiakad a program. Előtte is kiakadt elég sűrűn, de új betöltésre mindig továbbment, itt viszont nem, menetrendszerűen kiakad, tizedszerre is. Már levettem minimumra a felbontást.
Ha valakinek van ötlete, megköszönném!
Egyáltalán mi jön még a Medeirosban? Itt ugyanúgy labor, mint az alapjátékban? És érdemes volna továbbmenni úgy, hogy a laborba nem jutok le? És Jupiterre át lehet menni?...
Kösz!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30684) Antonius1978 válasza Erdő (#30683) üzenetére


Antonius1978
addikt

Asszem kb 1 eve hogy jatszottam a jatekkal, igy sok mindenre nem emlekszem, de valami olyasmi azert dereng, hogy nem is kell oda lemenni, de ha kell is, akkor asszem mashogyan kell, nem a lifttel, vagy valami ilyesmi.Nezd meg hogy szol-e oda egyaltalan kuldetes, mar nem emlekszem, ha nem tudod megoldani a dolgot, akkor keress videot, hogy lasd hogyan kell.

(#30685) Erdő válasza Antonius1978 (#30684) üzenetére


Erdő
tag

Kösz a gyors választ!
Küldetés tényleg nem szól oda, csak ugyanúgy megvan a tudós holtteste, a pda-ján az infó stb.
Dolgozok rajta...

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30686) Antonius1978 válasza Erdő (#30685) üzenetére


Antonius1978
addikt

Remelem megalalod a valaszt, mert csak ennyi dereng, hogy nem is kell oda lemenni, az masik dolog, hogy esetleg megis le lehet.Sajna tobbre nem emlekszem...

(#30687) Erdő válasza Antonius1978 (#30686) üzenetére


Erdő
tag

Végigcsináltam a pripjatyos részt, és valószínűleg nem kell oda lemenni, mert nincs ilyen feladat annál az egy szem embernél, aki Pripjatyban van. Azért kösz a segítséget! Nem jó, amikor így oldanak meg valamit, mert bizonytalanságot okoz.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30688) Dhampir válasza Erdő (#30683) üzenetére


Dhampir
félisten

A megvilágítással variáltál? DX 9, 10 váltogatás?

(#30689) Erdő válasza Dhampir (#30688) üzenetére


Erdő
tag

Nem, ez nem jutott eszembe. De lezártam a Project Medeiros-t. Néhány olyan függő ügy maradt, mint a Zatonon lévő monolitosoknak egy feladat (találni egy képet egy lányról), meg a Svarog összeállítása, de ezeket esélytelennek láttam.
Kösz!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30690) Antonius1978 válasza Erdő (#30687) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mondom, mintha nekem is ugy derengene, hogy nem kell.
Attol, hogy mi tudjuk hogy le lehet, de nem mutat oda kuldetes, es igy oldottak meg, nos hat ez van, en sem igazan ertem az ilyeneket, de bizonyara nem tudtak kiszedni az alapjatekbol.

(#30691) Erdő


Erdő
tag

Még egy kérdés, úgyis uborkaszezon van: nézegettem, hogy a Medeiros után mit érdemes kipróbálni, és mivel nekem a The Way to Pripyat eddig kimaradt, felraktam ezt. Viszont, hiába állítom alacsony minőségre és próbálgatom a különböző dinamikus megvilágításokat, mindenhogy akadozik. A gépem talán nem annyira erős, de azért 4 magja van, 64 bites win 10-zel - lehet valamit tenni, hogy normálisan működjön a Way? Összetett, kidogozott mod-nak tűnik, de így élvezhetetlen.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30692) Balathruin válasza Erdő (#30691) üzenetére


Balathruin
veterán

A játéknak erős egy szálas professzor, legalább 4-6GB RAM és egy kellően erős VGA kell. Milyen gépen játszol?

(#30693) Erdő válasza Balathruin (#30692) üzenetére


Erdő
tag

Kösz!
4 magos proci, 4 giga RAM, ATI Radeon 3000.
Az a furcsa, hogy nem következetesen szar, hanem hol akad, hol nem. Érdekes jelenségre figyeltem fel ezzel kapcsolatban: épp nem akadozott, amikor átkeltem a katonai raktárakhoz, ahol viszont elkezdett akadni. Kiléptem, visszaléptem, így is. Mentem azért tovább, megjelent egy vérszívó, erre elkezdett normális tempóban menni a karakter. Ezek szerint a mellékvesém és az adrenalin-termelésem is hatással van a program működésére, nem csak a hardver.
Utána találkoztam Lokival a bázison, aki épp CoP-ot játszik, és akadozik neki... :) Egyre interaktívabb a dolog.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30694) CJ4567 válasza Erdő (#30693) üzenetére


CJ4567
veterán

Radeon 3000 micsoda? Pontos típus kéne.

Milyen 4 magos processzor?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#30695) Erdő válasza CJ4567 (#30694) üzenetére


Erdő
tag

Letöltöttem a SIW-et, hogy pontosabban megnézzem:
Proci: AMD-4130 Quad-Core 3.8 GHz
Videó: AMD/ATI RS780L Radeon 3000 (Adapter: 400MHz; Memória: 256 Mbyte)

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30696) kekeeci válasza Erdő (#30695) üzenetére


kekeeci
senior tag

Szerintem a videókártya a ludas:

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/stalker-call-of-pripyat/10943

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#30697) CJ4567 válasza Erdő (#30695) üzenetére


CJ4567
veterán

4 magos a CPU, de 1 szálon nem a legjobb, AMD-k nem a legjobbak ezen a téren Intellel szemben. :( De még nem gond.

VGA annál inkább gond.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#30698) Erdő


Erdő
tag

Igen, a videókártya... várható volt. Kellene egy jobb. Nem is szoktam dinamikus fényekkel játszani, de a WoP csak ezt engedi. Kösz az észrevételeket!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30699) Balathruin válasza Erdő (#30698) üzenetére


Balathruin
veterán

Igazából minden téren harmatos a gép, de talán megoldható hogy fusson játszhatóan. A VGA mindenképpen kevés, de a processzorral és a memóriával is lesznek gondok.

(#30700) emre


emre
veterán

Kellene megint lövöldöznöm egy kicsit. :)
Tudtok ajánlani valami jóféle magyarított mod-ot?

Kb. 3 éve nem játszottam semmiféle stalkerral, mert a fiam egyből ült az ölembe hogy nézze, az éjszaka meg állandóan felsírt. Most hogy külön szobám van megnézném mit alkottak azóta.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.