Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Antonius1978 válasza rétisün (#30150) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ahhoz kepest, hogy azt irja, hogy minden nyavajat gyogyit, nem latom a jellemzoiben azt a hatalmas gyogyerot amit irnak rola :DDD

(#30152) Dhampir válasza Antonius1978 (#30151) üzenetére


Dhampir
félisten

"A halál ellen" nincs orvosság. :D

(#30153) SaGa59 válasza Antonius1978 (#30151) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez betegségeket és nem sérüléseket gyógyít. Ha megfázol a Zónában, vagy kialakul a sugárzástól a fehérvérűség azt meggyógyítja, de ha lelőnek, azt nem...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30154) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Anno én is oda meg vissza voltam amikor a Call of Chernobyl mod kijött. Aztán ugye rá kellett jönnünk, hogy ez így küldetések nélkül csak ideig óráig élvezetes és új. Szóval akkor tettem fel utoljára a gamet, hogy feltegyem a CoC modot. Aztán pár napra rá le is szedtem mert küldik nélkül nem volt túl izgi a dolog. Gondoltam adok a moddereknek időt arra, hogy kidobjanak valamiféle kieget (addon) hozzá, hogy lehessen értelmesen játszani ezzel az amúgy nagyszerű moddal. Most eszembe jutott, és ránéztem a moddb-n, hogy miújság. Kellemesen meglepődtem, hogy már elég sok kieget feltettek hozzá! :C Viszont most meg annyi van, hogy fingom sincs milyen sorrendben tegyem fel őket, hogy ne legyen "conflict" a modok között. :( Láttam, hogy van már "Warfare" nevű addon is amivel legalább már harc van a frakció közt. Van honosítás is, AO3,stb.,stb....
Valaki esetleg tudna segíteni mit és milyen sorrendben érdemes feltenni hozzá? Hátha valaki már tolja vele nagyiparban! :D :R
Előre is köszönöm a segítséget!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30155) ' Tzs , válasza Highground (#30154) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Sajnos újfent problémák vannak a CoC-al nálam is. A 10-et kukáztam egyenlőre és vissza raktam a 7-et.
Szép sorrendben feltetem mindent, kiegészítettem az új fegyver moddal. Az még hagyján, hogy a fegyverek nevei nem jelennek meg rendesen, de mondom átmegyek a roncstemetőhöz, érdekel a pálya, de egy szép kis hiba üzenet fogad: CoC error
Valakinek van ötlete, hogy mi ez? (Zsoldosként kezdtem. Ja és még valami, ha már írok: a vasember mod mit takar?)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30156) Balathruin válasza ' Tzs , (#30155) üzenetére


Balathruin
veterán

Ironman mode: Halál után törli a mentéseket.

(#30157) Highground válasza ' Tzs , (#30155) üzenetére


Highground
aktív tag

"A 10-et kukáztam egyenlőre és vissza raktam a 7-et."
Miért? Valami nem jó Win10 alatt? Csak azért mert azóta nekem is az van fent.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30158) ' Tzs , válasza Highground (#30157) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Most, hogy másodszor írom a választ (az előbbi elveszett) rövidebbre fogom:
Tapasztalataim:
Előny, ill. amik tetszettek;
- gyorsabb boot idő és használhatóság,
- stabilitás (nem sikerült kék halált előidéznem, pedig próbálkoztam :) )
- régebbi eszközökhöz szinte azonnali auto-driver keresés, nincs szükség keresgetésre, manuális installálásra.

Amik nekem nem tetszettek;
- start menű,
- a régi játékok nem támogatása,
- a rendszer kezelhetősége és beálítása (a 7-es vezérlőpultot jobban kedvelem),
- az áruház és az egyéb számomra teljesen felesleges dolgok megjelenése,
- stalker modok nem mindegyikének működése (7 alatt nem volt ilyen probléma),
- a mikrofos túlzott érdeklődése.

Most így negyed 2-kor ezek ugrottak be. Talán lehet, hogy régimódi vagyok, de egyenlőre nagyon jó a 7, nem érzem szükségét az agresszív 10-re való frissítésre, és az agyonreklámozott "új funkciók" kipróbálására sem. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30159) CJ4567 válasza ' Tzs , (#30158) üzenetére


CJ4567
veterán

Támogatásra kompatibilis mód, vezérlőpult meg ugyan úgy ott van a rendszerben.

No Sana No Life

(#30160) Dhampir válasza CJ4567 (#30159) üzenetére


Dhampir
félisten

Ám a Vezérlőpult szegényesebb lett, ha jól emlékszem.

(#30161) Highground


Highground
aktív tag

Kompatibilitási mód nem sokat ér... :) Ha valami nem akar menni akkor nem fog :) Nekem ez a tapasztalatom. A vezérlőpult viszont tényleg ott van, csak be kell írni a keresőbe és ki is hozza. Ugyanúgy mint a régi eszközkezelő, stb. A marketre, meg a reklámokra nekem van egy nagyon jó megoldásom (amit amúgy is elsőként teszek meg általában) UAC TELJES (helyi biztonsági házirendben is) kikapcsolása! Így nem pofázik, és nem kell mindenre kétszer igent mondani. És nem működnek a microsoftos hülyeségek sem! Nekem úgysem kell az edge meg a többi. Jól megvagyok nélkülük. :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30162) sklopp


sklopp
őstag

Pripyat 2016. január.

[ Szerkesztve ]

(#30163) M@trixfan válasza sklopp (#30162) üzenetére


M@trixfan
addikt

Zseniális, köszönöm! Mint Stalker nem tetszik az új dóm a reaktor felett, számomra nem kánon... :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#30164) CJ4567 válasza Dhampir (#30160) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem, teljesen ugyan olyan.

Highground: de segít, bár az NFS4 simán ment W10 alatt, csak kellett hozzá egy fanok által csinált patch. De volt már rá példa hogy segített a kompatibilis mód.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#30165) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Amúgy bevallom, nem nagyon volt türelmem és kedvem a 10-est rendesen átnézni, pedig 2 hónapig fent volt kb. Én valahogy a 7-nél megragadtam, megszoktam már stb.

Viszont, van köztetek valaki aki router konfigolásban otthon van? (Sorry az off-ért)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30166) SaGa59 válasza ' Tzs , (#30165) üzenetére


SaGa59
őstag

Mi a kérdés routerrel kapcsolatban? Küldheted PÜ, akkor nem zavarjuk a sztalkereket vele.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30167) ' Tzs , válasza SaGa59 (#30166) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

SaGa, köszönöm a reagálást ;) Ha nem bánod e-mailban kereslek meg inkább, de ha van skype az is jó :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30168) Zsoxx válasza rétisün (#30150) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Hali

Ez melyik modból van?
Most tervezem, hogy a 30 éves évfordulóra felrakom valamelyik rész moddolt verzióját. Mit javasoltok?

(#30169) rétisün válasza Zsoxx (#30168) üzenetére


rétisün
veterán

Halál ellen (Смерти вопреки) mod, azt hiszem SaGa59 google drive oldaláról töltöttem le, magyarítással együtt.
de maga a mod csak zatonon játszódik, az alapjátéktól teljesen eltérő sztorival, a jupiter/pripjaty részek nincsenek benne, de az erdőgazdaság tetején lévő teleporttal át lehet jutni. ott is vannak küldik, azok nagy része viszont már nincs lefordítva.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30170) Ricordo


Ricordo
újonc

Üdv, a Way to Pripyatot tolom éppen (a legújabb változat+magyarítás). Ott tartok, hogy Pripjatyban az X8 laborban megvan a gyógyszer és hoznám ki, de kifelé menet a liftben minden alkalommal visszadob a laborba. Enter után elkezdi betölteni a Pripyat mapot, azután azonnal visszatölti az X8-at és áttesz az X8 pálya elejére. Azt szeretném kérdezni, hogy ez bug, vagy van valahol egy másik kijárat, amit meg kellene keresni? A neten nem találtam meg választ.

(#30171) sklopp válasza Ricordo (#30170) üzenetére


sklopp
őstag

Máshol van a kijárat.

(#30172) Zsoxx válasza Zsoxx (#30168) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Valami olyasmi modra gondoltam, amiben van storyline és van hozzá magyarítás. Bármelyik részhez megfelel.

(#30173) Ricordo válasza sklopp (#30171) üzenetére


Ricordo
újonc

Valóban ott van, köszönöm! Magamtól sosem jöttem volna rá, mert semmi nem jelzi, hogy ott a kijárat.

(#30174) rétisün válasza Zsoxx (#30172) üzenetére


rétisün
veterán

A Szövetség ideje - ВРЕМЯ АЛЬЯНСА, SaGa59 google drive-járól letöltheted, magyarítással együtt. de itt találsz más modokat is, elég sokhoz ott a magyarítás is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30175) Antonius1978 válasza sklopp (#30171) üzenetére


Antonius1978
addikt

Most kb 1 honapja vegigvittem a WIP-t ujra, es nem hiszed el, de nem talaltam meg a kijaratot.
Mind ott jottem-mentem, es nem dobott vissza a felszinre.Csak azert nem idegesitettem jobban fel magam, mert emlekeztem erre a dologra, hogy ide egyszer a forumba beirtam, hogy ott a kijarat :DD
Aztan egyszercsak a jo pontra leptem ra, es irany Pripjaty :D

(#30176) sklopp válasza Antonius1978 (#30175) üzenetére


sklopp
őstag

Jó ez a fórum! :DDD

(#30177) Dhampir válasza Antonius1978 (#30175) üzenetére


Dhampir
félisten

Jómagam is szeretném másodjára végigvinni. Emlékeim szerint csak az volt bosszantó, hogy elég sokat kellett puskázni a küldetések helyszínét illetően, mert a PDA nem mutatta meg.

(#30178) Antonius1978 válasza sklopp (#30176) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nekem mondod ? :DDD

Dhampir olyan sokat nem kell puskazni, ha meg kell, akkor megkerdezed itt a forumon, en tudok neked segiteni, mert szinte mindenre emlekeztem, amire meg egybol nem, az kesobb kapasbol beugrott.
Amugy valahonnan nekem megvolt LeoDelux forditasa, meg emlekszem, hogy neki akartam fogni forditani, de o kozolte, hogy mar leforditotta.
Most nem tudom hogy honnan szereztem meg, de ha nem talalod meg, akkor majd feltoltom neked egyben valahova a modot es a forditast, raadasul osszecsomagoltam a modokat, azaz kotegeltem oket, azt irtak, hogy igy jobban fut a jatek (motorja), ha nem a sok kicsi allomanyt olvassa a Gamedata-bol, hanem egy az egyben a .db allomanybol.

De addig is elore kerdezhetsz, ha valami eszedbe jut, elmeletileg meg eleg frissek az emlekeim a modrol, - habar a rovidtavu memoriam eleg pocsek :D

(#30179) Dhampir válasza Antonius1978 (#30178) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, de még nem aktuális a sztalkerezés. :)

(#30180) Zsoxx válasza Dhampir (#30179) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Te is a 30 éves évfordulóra vársz? :)

(#30181) Dhampir válasza Zsoxx (#30180) üzenetére


Dhampir
félisten

Lesz ilyen? :F

(#30182) xFreex válasza Dhampir (#30181) üzenetére


xFreex
aktív tag

1986. április 26
Szerintem ezt te is tudod, csak nem erre gondoltál. ;)

Nincs olyan messze az évforduló.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#30183) Dhampir válasza xFreex (#30182) üzenetére


Dhampir
félisten

Nos igen, habár számomra még mindig kissé különös, hogy a játékban Csernobil által diktáltan köszön vissza a Sztrugackij-fivérek ötletéből származó Zóna és annak csapdái. Talán mindez most már korunk egyik traumájának sajátos feldolgozását szolgálja. Azonban ennek köszönhetően felkeltették az érdeklődést az eredeti mű iránt is.

[ Szerkesztve ]

(#30184) SaGa59 válasza Dhampir (#30183) üzenetére


SaGa59
őstag

A játékfejlesztők eredeti elképzelése a Zóna eredetéről közelebb állt a Piknik az árokparton egyik elméletéhez, csak a fejlesztés csúszása miatt ideges kiadó miatt változtatták meg, ugyanis az Oblivion Lost-ban nem véletlenül voltak pl űrhajók és robotok is betervezve. A ténylegesen kijött játék a Csernobil árnya alapkoncepciója a titkos katonai kutatólaborok és az ezekben létrehozott O-Tudat által kivetített Zóna a kényszerű egyszerűsítés eredménye. Ehhez képes elég kidolgozottra sikerült.

Javaslom a nemsokára megjelenő újabb S.T.A.L.K.E.R. kötet megvételét, abban az eredeti elképzelésről szól a történet, és az erőmű katasztrófája ugyan valamelyest hozzájárul a Zóna megjelenéséhez, de nem kiváltója és nem is fenntartója a Zónának. Ez még az Oblivion Lost tervein alapul.

Az eredeti mű, a Sztrugackij fivérek által írt és egy időre "elhallgattatott" Piknik az árokparton, illetve az abból készült Tarkovszkij film a Sztalker inkább lélektani mint akciódús történet. Ha izgalomra vágysz, hagyd ki, de ha arra vagy kíváncsi, mi vezérel egy embert a Zónába, miért lesz valakiből sztalker, hogyan tudja kezelni társai elvesztését, akkor erősen javasolt mindkettő.

Előbb a könyv.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30185) rétisün válasza SaGa59 (#30184) üzenetére


rétisün
veterán

milyen címmel fog megjelenni? ez már a te fordításod lesz?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30186) Dhampir válasza SaGa59 (#30184) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az ajánlást.

Olvastam a Piknik az árokparton-t és nagy kedvencem Tarkovszkij filmje is.

Edward Artemiev - Meditation (Stalker Movie Soundtrack).

Egyébként a játék nagy erénye, hogy Csernobil tragédiáján keresztül rámutat az ember felelősségére, amikor a bolygó sebeiből kizsákmányolt és nálánál nagyobb erőket próbál térdre kényszeríteni, miközben elhiteti magával, hogy ez következmények nélkül sikerülhet neki.

(#30187) SaGa59 válasza rétisün (#30185) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen ez a második kötet, amit én fordítottam. A címe ha meghagyja a kiadó Agyar. Ez az eredeti címe és a főhős neve. Nem az az Agyar (Fang), akit a ShoC-ból "ismerünk"...

Amikor kijön, úgy is jelzem majd... Szerintem messze jobb, mint a korábban megjelent történet.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30188) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Semmi új mod?

Az élet kegyetlen .

(#30189) rétisün válasza lsc (#30188) üzenetére


rétisün
veterán

nekem most a 'halál ellen' (Смерти вопреки) az új, igaz annyira már nem mert lassan egy kis kerülővel is a végére érek. SaGa magyarításával, alapból csak zatonon játszódó teljesen új sztori, amolyan nyomozósdi. viszont az erdőgazdaság tetején lévő teleport segítségével át lehet jutni pripjatyba meg jupiterre is, ott is kaphatsz küldiket, de ezek nem kapcsolódnak a mod sztorijához, és a szövegek nagy része itt már emiatt nincs is lefordítva.

közben shield is végez (végzett?) a diverzáns (szabotőr?) mod fordításával, nekem az is új lesz :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30190) ' Tzs , válasza rétisün (#30189) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

A diverzáns fordítása engem is érdekelne :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30191) lsc válasza rétisün (#30189) üzenetére


lsc
nagyúr

OK, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#30192) Ricordo


Ricordo
újonc

Lazán kapcsolódik: a Stalker film (Tarkovszkij) zenéje:

https://soundcloud.com/amr-alfiqy/edward-artemiev-meditation

(Eduard Artyemijev: Meditáció)

(#30193) shield válasza ' Tzs , (#30190) üzenetére


shield
Topikgazda

A héten közzé teszem az oldalamon, igaz még nem kész, de el lehet vele boldogulni. Folyamatosan fogom frissíteni. A hiányzó szövegek guglis angol lesz.
Lesz benne kisebb mod javítás is, és még van ami javításra szorul.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30194) Dhampir válasza Ricordo (#30192) üzenetére


Dhampir
félisten

(#30195) Erdő


Erdő
tag

Az SGM 2.2-höz keresem az Atmosfear 3 Sky Fix-et (az Atmosfear 3-at és a merge pack-ot megtaláltam).
Sajnos az összefoglalóban lévő link nem jó, a zip nevére keresve sem találtam letölthetőt, és még nashathedog is mintha törölte volna a gyűjteményét a moddb oldalon. Tudna valaki segíteni?

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30196) ' Tzs , válasza shield (#30193) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Oké, várjuk szerintem többen is. :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30197) xFreex válasza Erdő (#30195) üzenetére


xFreex
aktív tag

SGM 2.2 Sky Fix patch

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#30198) rétisün


rétisün
veterán

még mindig 'halál ellen':

bár ez már nem tartozik a modhoz, mivel pripjatyban vagyok a kivonulás után, ha maradok, itt is jön a tisztítsd meg a területet az agymosottatktól feladat. tudja valaki, hány zombit kell kinyírni? vagy ki lehet valahogy bogarászni a fájlokból?

amúgy tényleg nem lehet a mod szerint átjutni másik területekre, vannak itt is küldik, eléggé úgy látszik, hogy nem csak zatonra készült a mod....

más: nincs rá valami módszer, hogy az átvezető animációkhoz is legyen felirat? van egyáltalán a szövegfájlokban ilyesmi, vagy ezt jól kihagyták kifelejtették a fejlesztők? nem csak ennél a modnál, úgy általában....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30199) Sensut válasza rétisün (#30198) üzenetére


Sensut
őstag

Más területek nem tartoznak a Halál ellenhez, azok azért vannak benne, mert az alap SGM-et nem törölték. Lényegében azokon a pályákon már az SGM sztori fut és jó sok zombit meg kell ölni a kivonulás után. Annyi nem is volt Pripjátyban, nekem mindig Jupiteren teljesült a feladat, mivel azt a területet is elözönlötték a nagy kitörés után.

(#30200) sklopp válasza Sensut (#30199) üzenetére


sklopp
őstag

Így van mint írod, és ha igaz, 400 zombit kell örök nyugalomba küldeni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.