Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Aarpok válasza speki1982 (#30446) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor passzolom nem tudok érdemlegeset mondani.Igen arra én is emlékszem,de nem tudom hirtelen melyik módban volt (kicsit viccesek voltak).AZ SGM módokban szokott lenni egy SGM options menü az alatt ha a "Disable the colonization of empty places" be van pipálva akkor nem termelődnek újra.Magyarul most hirtelen nem tudom,hogy van bent,ha bent van.

Аарпок

(#30452) shield válasza Erdő (#30439) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem töltötted le a frissebb fordítást az oldalról? Mert ez a kaja rendelés.
Akkor hozzál «IRP-P» és «IRP-B» élelmiszer csomagot, de nem ártana valamilyen Medkomplekt sem... Összesen hatot.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30453) speki1982 válasza Aarpok (#30451) üzenetére


speki1982
tag

Jól írtad, ez az Üres helyek benépesítésének kikapcsolása menüpont. Vicces, ha kiírtok mindenkit a tisztítónál, akkor hamarosan benépesül a hely megint, ellenben ha meghagyok egy-vagy két zsoldost, akkor ők később sem kapnak erősítést, maradnak ketten.

Amúgy már a harmadik Svrarogot találtam meg (ezt épen Pripyatban), de az összekötős küldetés végén megadott rejtekhelyen egy igazán b*szó Omega detektor van. Na, ha ezt 12 ezerért feltuningolod Novikovnál, a Svraogokat is eladhatod, mert feleslegesek lesznek...
Amúgy egész jó ez a Diverzáns, csak kavarodós a sztori, és bosszantó mentési-visszatöltési problémák vannak vele. A jupiteri Szolgálatos-Szabadságos párhuzamos küldik, valamint az új mutánsokkal kibővített pripjatyi alagút pedig kifejezetten érdekesek voltak, ijesztőek a pókok és a többi új mutánsok (Halálkarom, valami vérfarkas, új kiméra stb.), tök jó új relikviák vannak. (lehet, hogy ezek már benne voltak a Geo-ban, de éppen azzal nem játszottam még.
(A mutánsok ellen szerintem a legjobb fegyver nem a gránát, vagy a gránátvető, hanem a lángszóró... égjetek, k*ccs*gök :DDD :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#30454) Aarpok válasza speki1982 (#30453) üzenetére


Aarpok
őstag

A módok már csak ilyenek jobb tölük a játék,de sajnos a hibák is sokasodhatnak.Amíg a Geo - hoz nem volt javítás pripyat - ig jól muzsikált,majd megkergült,de szerencsére kijavították és én az egyik legjobb sgm módnak tartom.Jó lenne fordítás hozzá,csak sok a szöveg és még senki nem vállata.Igen a Geoban is van lángszóró remekül lehet aprítani vele. :DDD

Аарпок

(#30455) SaGa59 válasza SaGa59 (#30444) üzenetére


SaGa59
őstag

E-book verzióban is kiadták az Agyart, ha valakinek e-olvasón jobban bejönne.
Bele is lehet olvasni... Az első "fejezet" teljes egészében letölthető e-pub formátumban. Abból már el lehet dönteni, érdekel-e annyira a történet, hogy megvedd.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30456) Erdő válasza shield (#30452) üzenetére


Erdő
tag

Lehet (biztos), hogy korábbi verzióm volt. Leszedem megint, és azt hiszem, nekifutok a Diverzánsnak újra, mert a feladatok sorrendje is fontos, ahogy tapasztaltam, és ahogy a hozzászólásokból is kiderül.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30457) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen konfiguráció megbirkózna a Stalkerrel, a Lost Alphat is beleértve? :F

Ház: Dell Optiplex 760T
Táp: Dell Optiplex 760
Alaplap: Dell Optiplex 760T
Processzor: Intel Quadcore Q6600 4x2400mhz
Memória: 4GB (4096MB) DDR2
VGA: ATI Radeon HD6450 1xDVI + 1x Displayport

(#30458) Balathruin válasza Dhampir (#30457) üzenetére


Balathruin
veterán

Stalkerhez nem túl jó, mivel a prociban nincs elég egy szálas erő és a VGA is harmatos szerintem.
Persze menni fog, csak béna grafikával és/vagy lassan.

(#30459) Dhampir válasza Balathruin (#30458) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, akkor erősebbet keresgélek.

(#30460) dodopek


dodopek
addikt

Ezt néztétek? Escape from Tarkov. Basszus, nagyon durván Stalker hangulat ült rajta... Várós erősen...

(#30461) Dhampir válasza dodopek (#30460) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó, hogy újra köztünk vagy. :)

Micsoda grafika! :-O

Előrendelésben 34.99€ az ára.

[ Szerkesztve ]

(#30462) dodopek válasza Dhampir (#30461) üzenetére


dodopek
addikt

Sosem tűntem el. Olvaslak benneteket folyamatosan. Csak fontosabb dolgom van, mint játszani. Ha nagy néha bekapcsolom az asztali gépet, akkor sem a Zónában vagyok. Bár Moszkva Metro (LL) alagútjai nincsenek olyan messze, de valahogy sosem futunk össze. :D

És egy közérdekű közlemény:
Ha valaki szeretné a The way in Pripyat, és AMK 2.0 weboldalaim forrását, írjon rám. Az eredeti weboldal megszűnt, nekem meg már nincs kedvem szórakozni vele. Szívesen átadom a komplett forráskódot.

(#30463) Antonius1978 válasza dodopek (#30460) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, udv ujra koztunk :D
Par eve en is lattam egy ehhez hasonlo jatekot, abban egy az egyben az eromuhoz kellett menni, nem volt valami nagy durranas, esztelen lovoldozos csojatek, igy nem jott be, a nevet el is felejtettem, az elejen amikor megneztem a videot, meg azt hittem hogy ugyanaz a jatek, mert epp ilyen volt.

(#30464) Dhampir válasza dodopek (#30462) üzenetére


Dhampir
félisten

Én sem játszom november óta, ha ez megvigasztal, még a Metroval sem, sőt egyik Metroval sem játszottam még. :D

Talán shield át tudná venni?

(#30465) rétisün


rétisün
veterán

a fene megeszi ezt a 4 marhát a pripjaty alagútban, rohannak előre ész nélkül, talán még idiótábbak, mint az alapjátékban. külön öröm az új mutánsok (pl. az ebédlőasztal méretű pókok) amiket nem nagyon tudok lelőni, mert valamelyik barom mindig útban van.

ja, még mindig diverzáns.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30466) dodopek válasza Dhampir (#30464) üzenetére


dodopek
addikt

Shild azt mondta, hogy végképp nincs aki foglalkozzon vele, akkor átveszi, de Ő sem annyira motivált ez irányban. Ha senkinek nem kell, odaadom neki. :)

Nekem bejött a Metro. Az első nagyon, de ez sem rossz. Nagyon szép a grafikája, és nagyon bejött a post kommunista világ.

[ Szerkesztve ]

(#30467) Dhampir válasza dodopek (#30466) üzenetére


Dhampir
félisten

Ti jobban értetek az információtechnológia szép új világához.

Amiket láttam a Metróról régebben, az érdekesnek tűnt. :K

(#30468) jsk válasza SaGa59 (#30455) üzenetére


jsk
senior tag

Sikerült kivégeznem két nap alatt A duplikátor gyermekeit. Na nem azért mert annyira jó lett volna, hanem túl akartam lenni rajta. A fordítás az első könyvhöz képest tényleg ég és föld. Maga a történet nem tetszett. Viszont a könyv elején olvasható bevezetőkért külön köszönet.

Ma kezdem el az Agyar-t. Nagyon bízok benne.

(#30469) shield válasza dodopek (#30462) üzenetére


shield
Topikgazda

Ha nincs rá jelentkező, akkor én átveszem.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30470) Aarpok válasza Dhampir (#30467) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem is jó játék, remek történettel és szép grafikával.Kedvencem a könyvtáros szuggerálása,hogy ne akarjon karatézni velem.Sajnos csak 2 - 3 alkalommal sikerült arra rávennem,hogy sarkon fordulva távozzon ellenkező esetben a nehéz sotival tömtem tele. :DDD

Аарпок

(#30471) Dhampir válasza Aarpok (#30470) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezzel a lénnyel csak a WiP-ben találkoztam. :D

(#30472) Aarpok válasza Dhampir (#30471) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen,mert az SGM -be nem voltál annyira kitartó,hogy találkozz vele pl: az X18 - ban. :DDD

Аарпок

(#30473) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Véleményetek szerint ezzel a masinával már játszogatni is lehetne, vagy ennyiből jobb teljesítményű új gépet lehetne összerakni? :F

(Már sok éve nem foglalkozok PC-vel, fogalmam sincsen a mai viszonyokról.)

(#30472) Aarpok

Majd egyszer kipróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

(#30474) Balathruin válasza Dhampir (#30473) üzenetére


Balathruin
veterán

Normális videokártya hiányában nem hinném hogy jól vinné a játékokat. Amúgy 100-110 ezer Ft-ból túl sokat nem lehet kihozni, max összevadászni lehet darabonként.

(#30475) hubai1979 válasza Balathruin (#30474) üzenetére


hubai1979
őstag

Maga az Intel Quad-Core Xeon processzorhoz mit szólsz?

Mert láttam egy pár darabot elég jó áron.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30476) Balathruin válasza hubai1979 (#30475) üzenetére


Balathruin
veterán

Elég sok 4 magos Xeon van, szóval konkrét modellszám nélkül semmit. Ami a linken van egy i7-860-hoz áll a legközelebb, ami azért nem mai darab.

(#30477) Dhampir válasza Balathruin (#30474) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban nem éri meg, köszi.

Van egy ilyen új összerakású gép is, AM3+-os (FM2+ a jó, igaz? :F ), ez egyénileg összeválogatva kábé csak 10.000-el lenne olcsóbb. Ez azért elég sokba kerülne, lassan DDR4 memóriás, i3 Skylake-ra épülő gépet is karcolja.

Gondolkodtam még ASUS A88X-GAMER alaplap + AMD A8 7670K processzor köré épülő gépen is, az a fentihez hasonló alkatrészekkel együtt (kivéve a dVGA-t) már ~100-asból kijönne.

[ Szerkesztve ]

(#30478) hubai1979 válasza Balathruin (#30476) üzenetére


hubai1979
őstag

PÉLDA[link]

Az oldalon van egy-két cuc.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30479) Balathruin válasza Dhampir (#30477) üzenetére


Balathruin
veterán

AM3+ nem biztos hogy jó ötlet, mert a gyári hűtés cseréje drágít rajta. Ha APU-t vennél akkor azt elég jól össze lehet hozni kis pénzből, csak a RAM fontos hogy gyors legyen (2133/2400 CL9/10/11) és érdemes lehet rögtön 16GB-s kitet venni hogy mehessen 2GB a GPU-nak.

hubai1979: Az mind szép és jó, hogy van egy szálanként viszonylag lassú 6 magosod olcsón, de láttad az alá való alaplapok árát?

[ Szerkesztve ]

(#30480) Dhampir válasza Balathruin (#30479) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor lehet, hogy érdemesebb lenne Intelre gyűjteni, ha csendes asztali gép a cél. :U
Persze csak gondolkodok rajta.

(#30481) hubai1979 válasza Balathruin (#30479) üzenetére


hubai1979
őstag

Oké hiszek neked.De akkor ebben a kategóriában ,amit nézegessünk meg tudod milyen az alaplapom,mit ajánlanál? :R :R :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30482) Balathruin válasza hubai1979 (#30481) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha akarsz valamire menni akkor alaplap és processzor kombó kell (legalább 2. gen i5), de utána meg a VGA lesz gyenge...

(#30483) hubai1979 válasza Balathruin (#30482) üzenetére


hubai1979
őstag

Ja-ja és súlyos pénzek,az amit most nagyon elakarok keülni.

De azért köszi.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30484) hubai1979 válasza shield (#30469) üzenetére


hubai1979
őstag

Mester a legendary-2.0- ről mit tudsz.[link]

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30485) Dhampir válasza hubai1979 (#30484) üzenetére


Dhampir
félisten

A képeken olyan szépek a színei, mint egy mesés lányregénynek. :D

(#30486) hubai1979 válasza hubai1979 (#30484) üzenetére


hubai1979
őstag

Föl raktam hozzá a magyarosítást,egyenlőre működik igaz az elején vagyok de a betűk kicsit furcsák.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30487) Dhampir válasza hubai1979 (#30486) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen komoly fegyvert szerváltál már az elején?

(#30488) xFreex válasza hubai1979 (#30486) üzenetére


xFreex
aktív tag

Csak a szép magyar ékezetes betük lesznek ilyenek. Többségében.... :U

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#30489) shield válasza hubai1979 (#30484) üzenetére


shield
Topikgazda

Ha jól emlékszem, már begyűjtöttem, de többet nem tudok róla. De azért utána nézek, hogy tényleg meg van-e.
Úgy látom, néhány kis moddal feldobták és gondolom több a fegyver.

Dhampir ne tudd meg milyen kemény volt az első része is már Kordonon. Pár mondatot írtam róla az oldalamon.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30490) CJ4567 válasza Dhampir (#30487) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez csak egy M5K, holografikus célzóval.

No Sana No Life

(#30491) hubai1979


hubai1979
őstag

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...alker shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:169: C stack overflow

stack trace:

Hát már sajna volt ilyen balesetem vele.Csak körűlnéztem a padlásokon meg hasonló dolgok.

FATAL ERROR

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : xrServer::Process_event_ownership
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_ownership.cpp
[error]Line : 23
[error]Description : e_parent

stack trace:

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30492) hubai1979 válasza hubai1979 (#30491) üzenetére


hubai1979
őstag

De tényleg komoly ez a mod,kicsit koborlok bele botlotam,zsoldosokba,szervósruhás banditákba,tudósokba.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30493) shield válasza hubai1979 (#30492) üzenetére


shield
Topikgazda

Miért, az első résszel nem játszottál? Abban is ez volt.
Megfelelő verziójú az alapjáték?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30494) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

A STALKER-t az után tettem le, mikor végigvittem a LEGENDARY mod-ot. Nálam a legjobb modnak számít.

Most nézem hogy van belőle 2.0? Hát ha végig megvan csinálva akkor tuti telepítés lesz a következő lépés.

"végig megcsinálva" alatt azt értem, hogy az előző v1 változatban a katonai raktárak után semmi nincs. Mármint a megszokott katonákon kívül semmi +őrjárat vagy generált csapatok. :(

This mod is simply a compilation.. :O

(#30454) Aarpok : Melyik Geo-t tartod a legjobbnak? Azt még nem toltam végig!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30495) hubai1979 válasza shield (#30493) üzenetére


hubai1979
őstag

Az előrészt nem sikerült, mindig megszakadt a letöltés.

Ez ha jóltudom az 1.0005-10006 javítással működik, nekem meg pont az van.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30496) Aarpok válasza Carasc0 (#30494) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia!

Én csak egyről tudok a neve pedig SGM Geonezis All in one.Alap SGM 2.0 - ra van feltéve az Geo-addon és pluszban még időjárási mód, illetve fegyvercsomag.Alapból angol.

Аарпок

(#30497) shield válasza hubai1979 (#30495) üzenetére


shield
Topikgazda

Én már Kordonon magamhoz vettem egy exos társat, jól felfegyvereztem és végig kísért a játékon. Földalatti helyekre nem jött le, de ezt mondta is felvételkor.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30498) hubai1979 válasza shield (#30497) üzenetére


hubai1979
őstag

Bm,én még nem is probáltam társat magamhoz venni :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30499) hubai1979 válasza shield (#30497) üzenetére


hubai1979
őstag

FATAL ERROR

[error]Expression : assertion failed
[error]Function : xrServer::Process_event_ownership
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_ownership.cpp
[error]Line : 23
[error]Description : e_parent

Most beszéltem vakondal,mielőt lementem volna a pinébe lecsapot.

10005-10006 javítással megy a mod azt irják, mi lehet a gond,álandóai kivág a picsába.

Nézegetem de nem találtam hozzá javítást.

Az a zöld smajli mi a franc benne.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30500) hubai1979 válasza hubai1979 (#30499) üzenetére


hubai1979
őstag

Baszús [L:/dl/upc/2016-04/10/403558_jupnt7vpp3ofm9ch_ss_hubai_gyozo_04-10-16_17-49-07_mainmenu.jpg](IMG:/dl/upc/2016-04/10/403558_jupnt7vpp3ofm9ch_ss_hubai_gyozo_04-10-16_17-49-07_mainmenu.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

10004-javítású stalkerem van, lehet hogy azzal nem lenne gond,a legendary 1 melyik javítást használja?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.