Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) rétisün válasza Erdő (#30400) üzenetére


rétisün
veterán

én nem raktam fel, csak a diverzánst, meg a 2 patchet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30402) Erdő válasza rétisün (#30401) üzenetére


Erdő
tag

Kösz, akkor félreértettem.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30403) CJ4567 válasza Antonius1978 (#30399) üzenetére


CJ4567
veterán

A 9500GT-vel legalább objektum dinamikus megvilágításban mennie kell, de teljes dinamikus sincs veszve. Javított teljes dinamikusnak már jobb gép kell, DX10 magas alá(1360x768-ban teszteltem csak) egy HD4670 is elég már.

No Sana No Life

(#30404) Aarpok válasza Antonius1978 (#30399) üzenetére


Aarpok
őstag

Elhiszem neked viszont nálam úgy nem ment.A menüig oké aztán akartam játékot kezdeni már repültem is az asztalra.Utána próbáltam a teljes dinamikust,de az közelített a dia vetítéshez azután objekttel nagyjából jól ment.

Аарпок

(#30405) borovi válasza Alienhun79 (#30398) üzenetére


borovi
aktív tag

A S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost 3.1-ről elég jókat ír.
Lehet, hogy érdemes volna letölteni és kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#30406) borovi válasza borovi (#30405) üzenetére


borovi
aktív tag

Hopp, már látom, a másik fórumon (SoCh) volt róla szó. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#30407) Antonius1978 válasza Aarpok (#30404) üzenetére


Antonius1978
addikt

En is meglepodtem a dolgon, mert ugy frissiben nem is jutott a dolog eszembe, csak akkor mikor lementem a laborba, hogy elvileg ki kellett volna akadjon.
De van egy lehetseges magyarazatom, mert tudom, hogy nem torodtem az ilyen aprosagokkal.
Elvileg egyes modoknal van, ugy emlekszem egy .ini allomany, amiben valamit at kell tenni OFF-ra, vagy ON-ra, mar fene emlekszik.Na en az ilyesmivel nem torodom,semmit sem allitottam at, de mindig ment minden mod.
Talan ez kavarhat be azoknak, akik kovettek a leirt utasitasokat.En nem, es lehet ebben keresendo az hogy nalam statikussal is ment.

(#30408) shield válasza Erdő (#30392) üzenetére


shield
Topikgazda

Sajnos, valószínűleg ez sem Serega-Lus repack. Már annyi helyen kerestem, de eddig eredménytelenül. Lehet hogy nem is csinálta meg. Köszi, de azért ezt is kipróbálom.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30409) shield válasza shield (#30408) üzenetére


shield
Topikgazda

Ez van meg nekem is. A mod, külön a CoP és egyéb.
Azért keresek Serega-Lus verziót, mert elég sikeresen összehozza az egészet és a legtöbb stabil lesz.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30410) rétisün


rétisün
veterán

diverzáns mod:

-informátortól lehetne venni (kapni?) hacker cuccot, valami pda feltöréséhez, cserébe információt kér (egy informátor! :Y ) a hajnalosok bázisáról. megvan a bázis, elbeszélgettem vele róla, a hacker cuccról viszont semmi info. ha megkérdezem a 'szomszéd' boltost, informátorhoz irányít ez ügyben, de semmi..... gondolom a feltörés után ugyanúgy megkapom a hullák pénzét, mint a többi sgm alapú modban.

- a hűtőtoronynál a furcsa anomália megvizsgálása benne maradt a játékban, viszont ahhoz, hogy szerezzek hozzá svarogot, kéne bagoly/szakáll küldije a velesekkel. ezt is benne hagyták (bár szakáll helyett egy gizi van) vagy majd találok egy svarogot valahol?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30411) hubai1979 válasza rétisün (#30410) üzenetére


hubai1979
őstag

1-hejszin,vagy ketes.

Körűlbelűl félúton találod a zsoldosok bázisa fölöt lévő padláson.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30412) rétisün válasza hubai1979 (#30411) üzenetére


rétisün
veterán

köszi!

vagy ki kell pucolnom a zsoldosok tanyáját, vagy kell vennem egy zsoldos ruhát, a jelszó már megvan, elvileg beenged a 'kapus'.

mod: elhagytam kopacsiban egy leharcolt zsoldos exo-t, lehet az is jó lenne :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30413) Erdő válasza rétisün (#30410) üzenetére


Erdő
tag

Úgy tűnik, hogy nem elég megtalálni a tábort, hanem (talán) be kell lépni a hajnalosok közé. Ezt egyelőre nem próbáltam ki, mert előbb a zsoldosok feladatait intézném, szóval csak egy tipp.
Vannak más furcsaságok is, például nekem a Janovon csücsülő pilóta nem adja oda a helikopterekhez az univerzális kulcsot, Zatonon meg az Alállomás nagyon éhes zsoldosai nem veszik el a kaját. Az Erdőgazdaságban Csapajev nem ad munkát - esetleg később?
De a DSR-1-es mesterlövész puskát bírom...

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30414) Erdő válasza shield (#30408) üzenetére


Erdő
tag

Nálam egyelőre nincs visszatöltési probléma (később jön?), és kiakadás is csak ritkán. (Nem a 6 gigásat tettem fel, hanem az oldaladról a patch-elt változatot.)

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30415) rétisün válasza Erdő (#30413) üzenetére


rétisün
veterán

nem elég belépni a hajnalosokhoz, utána még visszamentem, beszéltem a főnökükkel, akkor lett befejezett az ezzel kapcsolatos küldi. beszéltem informátorral, megint kérdeztem a helikoptereket, elmondta, hogy a pilóta janovon van a tudósoknál, utána odamentem, ezután már a pilóta is odaadta a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30416) hubai1979 válasza Erdő (#30413) üzenetére


hubai1979
őstag

Beszélnikel a kopasz bandavezérel a hajon,ő majd mond valami baromságot hogy üdvözöld őket a nevébe, akkor fog valami munkákat adni Csapajev.

rétisün, ha ha jólemlékszem jólesz bármelyik zsoldos ruha.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#30417) Erdő válasza hubai1979 (#30416) üzenetére


Erdő
tag

Igen, kösz, azután sikerült odáig eljutnom: Szultán feladatait kellett megcsinálni, és utána küldött el Csapajevhez.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30418) Erdő válasza rétisün (#30415) üzenetére


Erdő
tag

Na, erre nem jöttem volna rá! Kösz!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30419) Out


Out
addikt

Megérte végigszenvednem a Shadow of Chernobylt és a Clear Sky-t, mert a Call of Pripyat nagyon tetszik. Az előző két rész tényleg szenvedés volt, sokszor lőszer-, élet-, páncélhiány övezte a játékomat és volt, hogy csalásokat kerestem, de (szerencsére) nem találtam könnyen aktiválható bármilyen könnyítést :) A legrosszabb a Clear Sky vége volt, amikor már szinte semmim nem volt és ellenfélről, ellenfélre haladtam és kutattam bármilyen használható fegyver/lőszer és mentőcsomag után, ott akkor nagyon utáltam a S.T.A.L.K.E.R. sorozatot és mikor végeztem mégis úgy döntöttem, hogy megveszem a Call of Pripyat-ot, hátha jobb lesz a játékélmény és igen, sokkal-sokkal jobb. A Shadow of Chernobyl-nak kellett volna ilyennek lennie, hogy ne rossz szájízzel üljek le sokszor a játék elé, csak azért, mert végig akarom játszani, de tudtam, hogy csak a szenvedés fog várni rám.
Most az ünnepek alatt volt időm játszani és nagyon nehezen tudom abbahagyni a Call of Pripyat-ot, felfedezni minden egyes járművet/épületet/objektumot, mert magával ragad a világ és a játékélmény. Ez nagyon jóra sikerült, megérte megvenni :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#30420) shield válasza rétisün (#30410) üzenetére


shield
Topikgazda

A hekkelős dolgot elég későn kaptam meg, már nem emlékszem miután. A svarogot is találtam valahol, akkor tudtam a térbuborékos küldit megcsinálni.

Az alállomási zsoldos etetés után, bent meg lesznek a gránátok amik a duplázott gránátokhoz kell Janovon. Ezeket nehogy elhasználjátok. Azt hiszem az M68 gránát.
Sajnos én előbbre vettem a janovi küldetéseket és csak azután csináltam a zatoniakat, így a már elkészült duplázott gránátokat Fajd már nem vette át. Ezért érdemes a a zsoldos etetést előbb megcsinálni.
Sajnos nem találtam meg újra azt az oldalt ahol le volt írva az ajánlott feladat végrehajtási sorrend.

Erdő amit letöltöttél tőlem az ugyan az a 6 gigás. Külön van a CoP , a mod és egyéb.
Úgy emlékszem, hogy kijavítottam, mit kell vinni a zsoldosoknak. Nem a kolbász meg konzerv, ami a másik modokban van. Nagy kajás csomagokat és a nagy Medkomplekt-eket, összesen 6-ot.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30421) rétisün válasza Out (#30419) üzenetére


rétisün
veterán

a CoP-ban külön jó, hogy rengeteg mod is készült hozzá, jó párhoz magyarítás is van, SaGa és shield jóvoltából :R szóval az alap CoP után még (szó szerint) évekig lehet nyomni a stalker játékokat :C

shield, hubai: köszi !

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30422) Out válasza rétisün (#30421) üzenetére


Out
addikt

Szerintem sokat fogok ezzel játszani és még az is előfordulhat, hogy csinálok saját térképet/küldetéseket :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#30423) rétisün válasza Out (#30422) üzenetére


rétisün
veterán

ha értesz hozzá, csak tessék, majd jól leteszteljük ;] (mint a legtöbb magyarítást is :K )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30424) CJ4567 válasza Out (#30422) üzenetére


CJ4567
veterán

Régen én MOHAA-ba szerkesztettem magamnak ACDSeevel textúrákat, abból állt hogy sötétítettem rajta, meg élénkebb lett :D

Szép is volt a fekete STG44 barna markolattal :)

No Sana No Life

(#30425) Aarpok válasza rétisün (#30423) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem tudom mennyire rokon a geonezis - el a mód amivel játszol,de a Geo - ban 3 munka után adta csak oda a hacker DVD informátor.Egy pendrive, egy pda és egy dokumentum leszállítása után.

Аарпок

(#30426) speki1982


speki1982
tag

Svarogot a fentebb, hubai sztalkertárs által említett helyen, a jupiteri zsoldostáborban lehet megtalálni (az épület emeletén, elektromos anomáliákn sűrűjében, egy cső alatti rejtekhelyen, ahol az alapjátékban egy burer volt és asszem az egyik szerszámkészlet)
Ilyen detektort a zatoni Danyilás-vérszopós-Fajdos küldetésénél is lehet szerezni: miután Reszketeg fejbe lövi magát a daruknál lévő szobában: az asztalon fekvő halott Fajdnál van egy pendrive, ami a benzinkúton lévő rejtekhelyét adja meg, abban van egy svarog. (Novikovhoz érdemes elvinni, tud rajta pimpelni párezer rubelért)

Ez a küldetésszál mondjuk nekem elég későn jött elő, már régen Pripyatban járok, a tudóst szabadítom ki. De gond nélkül teljesült.

Az M68-as gránátokat venni is lehet, nekem így is sikerült teljesíteni a duplázott küldetést. A zsoldikat az alállomáson viszont végül kinyírtam, nem kellett nekik a teszkós kolbász meg a finom rozskenyér, egyik se. Bemérgeltem magam és elküldtem őket az örök búzamezőkre, abból készítsenek maguknak cipót !?#&@

(#30427) Aarpok válasza speki1982 (#30426) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet azért nem kellett nekik,mert inkább kajacsomagot szerettek volna.Most képet nem tudok adni róluk,de ha van a módban 2 féle nagy zöld színű csomag.

< - - Ilyenek

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#30428) rétisün válasza speki1982 (#30426) üzenetére


rétisün
veterán

"a zatoni Danyilás-vérszopós-Fajdos küldetésénél is lehet szerezni: miután Reszketeg fejbe lövi magát a daruknál lévő szobában"

nálam még ez a küldi se került elő, pedig igyekszem mindenkivel többször is beszélni, mer' hátha....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30429) speki1982 válasza Aarpok (#30427) üzenetére


speki1982
tag

Igen, köszi, ez kiderült már, shield is írta. Sokáig próbálkoztam mindenféle kajával, amikor odamentem hozzájuk, akkor a párbeszédpanelen csak a kérdés látszott, a válaszok helye pedig üres volt, egyszerűen nem volt válaszlehetőség. Ezért gondoltam, ez egy bug, így akkor csak egy megoldás van: a halál ;] ;]
Így mondjuk elestem a zsoldis küldetéssortól, ami a sima SGM 2.2-ben is benne van, és amibe belekeveredik a Szolgálat és a tudósok.. asszem.

(#30430) speki1982 válasza rétisün (#30428) üzenetére


speki1982
tag

Ez a küldi a sima alapsztori elején jönne fel alapesetben a Zatonon, de valamiért - nem tudom, miért - fordítottak egyet a cselekmények menetén a diverzánsban. Azon lepődtem meg, hogy gyakorlatilag az játék legelején át lehet menni Jupiterre a kalauzzal 3 ezer rubelért, a sima sztroriban ugye előbb meg kell találni a térképeket neki a Vaserdőnél lévő helikopternél (vagyis úgy emlékszem)
Én hamarabb csináltam meg a jupiteri mellékküldiket, mint az alap fősztorit, így jött elő, hogy a Fajdos M68-as duplikált gránátos küldetés sikeres teljesítése után engedte meg felvenni Fajdtól a Danyilás szálat. (Addig hiába mentem oda, egy "te mivel foglalkozol?" kérdésnél többet nem lehetett vele beszélgetni, hiába ez a fősztori elvileg).
Szintén a mod sajátossága, hogy nincsen a három detektoros Baglyos-Novikovos küldetés sem, így tőlük nem lehet Svarogot kapni, hanem találni kell a fent említett helyeken. Furcsa volt nekem is, mert azt hittem, lemaradtam valamiről útközben.
Kaki volt az is, hogy csak a három fejlesztéses megkeresős Informátoros küldi után lehetett megkapni a hullakizsebelős cd-t az Informátortól. Komolyan azt hittem, hogy buktam ezt a küldit és nem lesz e-rubelem, de aztán mégis előjött...mondjuk már mindegy, mert már nincs is szükségem erre a pénzre, eddigre mindent felfejlesztettem magamon (a rangom már 2700 nál tart és nem használtam semmilyen cheat-et)
Én még a magyarítás előtt, orosz szöveggel kezdtem el a játékot, kattintgattam mint az őrült, fogalmam sem volt róla, milyen küldiket veszek fel. Aztán jött shield és a magyarítása (ezer hála :R )viszont nem kezdtem el újra a játékot.

(#30431) rétisün válasza speki1982 (#30430) üzenetére


rétisün
veterán

én is csodálkozom sokszor, hogyan jönnek a küldik sorban, de akkor ezek szerint a mod készítői keverték meg kicsit, nem én bénáztam el valamit :)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30432) speki1982 válasza rétisün (#30431) üzenetére


speki1982
tag

Én is azt hittem, de a játék vége felé már tisztább a helyzet... szóval, a hiba nem az ön készülékében van :)

(#30433) rétisün válasza speki1982 (#30432) üzenetére


rétisün
veterán

akkor asszem folytatom is, a tervezett bringázást úgyis elmossa az eső mindjárt :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30434) shield válasza speki1982 (#30429) üzenetére


shield
Topikgazda

Ha jól emlékszem az alállomási zsoldosoktól nem kaptam küldetést, de a banditáktól igen. Az Alállomásra kellett menni Sakált kinyírni, na az szívás volt, én kerültem volna terítékre.

Így akkor lemaradtam a vérszopós küldiről.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#30435) Aarpok válasza speki1982 (#30430) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem lesz Bagoly - Novikov küldetés,de csak Chapaev és társai halála után.Haláluk után Szultán adni fogja a Sevchenko - s bulit,majd Szakálltól a fegyverüzlet meghiúsítása és ezután szerintem már kapni fogod a 3 veles küldetést (legalább is a SGM Geo - ban így volt).

Аарпок

(#30436) speki1982 válasza shield (#30434) üzenetére


speki1982
tag

Hátha még fel lehet venni később... én ebben a modban már nem kiabálok el semmit. Okozott meglepetéseket... :C

(#30437) speki1982 válasza Aarpok (#30435) üzenetére


speki1982
tag

Köszi, ezt nem tudtam, a Geo-val még nem játszottam. Csapajev már halott, várom a detektoros küldiket. A jupiteri bioradaros quest alig akar összejönni... előbb a megszerzett vérszopó-csápokat nem akarta elfogadni (mindegyikből legalább tíz volt a tatyóban), most meg egy húscafattal vesződök, mert a kitöréseknél nem jelennek meg új artik az anomáliákban

(#30438) Aarpok válasza speki1982 (#30437) üzenetére


Aarpok
őstag

Az igaz a bioradarhoz lehet futkozni eleget.A Sevcsenko és Morgan küldetések meg voltak?

Аарпок

(#30439) Erdő válasza shield (#30420) üzenetére


Erdő
tag

Alállomás - zsoldosok: úgy rémlik, hogy a szövegben kolbász, kenyér és konzerv volt, és nem kajacsomag és medkit. Ezért én is kinyírtam szegényeket, hogy Csapajevnek elvihessem a pisztolyát - és hogy azután őket is kinyírjam, mert a pisztoly átadása után pirosra váltottak.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#30440) speki1982 válasza Aarpok (#30438) üzenetére


speki1982
tag

Nem, még nem dobta fel őket, ezután várható még.
egy rossz vicc:

- Hogy hívják a Csernobilba induló magyar vonatot?

- Váci zónázó...

bocs :O

(#30441) Aarpok válasza speki1982 (#30440) üzenetére


Aarpok
őstag

Gondolom a szennyvíznél tanyázó zsoldosokat is kivontad a zónából (bagoly adja ezt is) ha igen akkor adnia kellene a veles - küldetést.Persze néha másképp mennek a dolgok a módokban (valakinél öröm, valakinél üröm)

Аарпок

(#30442) rétisün válasza Aarpok (#30441) üzenetére


rétisün
veterán

nem kell szegény ártatlan zsoldosokat lemészárolni, anélkül is meg lehet szerezni a bagolynak kellő információkat. :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30443) Aarpok válasza rétisün (#30442) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem mindig útban voltak így nem élték túl sosem.Mostanában már az alállomáson sem nyújtok kaját hanem ólmot.Sosem voltak szimpatikusak nekem. :D

Аарпок

(#30444) SaGa59


SaGa59
őstag

Boltokban az Agyar. Egy részlet itt olvasható belőle, itt pedig megrendelhető.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30445) rétisün válasza SaGa59 (#30444) üzenetére


rétisün
veterán

"úgy látszott, egyszerűen csak a kengek sikítozása miatt jöttek"

kengek: ez valami új dolog? vagy benne van a játékokban is, csak más néven?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30446) speki1982 válasza Aarpok (#30441) üzenetére


speki1982
tag

Persze, többször is... :DD de mindig újratermelődtek. (valamelyik modban németül is beszéltek, olyan kiejtéssel, mint a Wehrmachtosok, komolyan) De a velest csak nem adta Bagoly, furcsa, de tényleg ez van. Neki a tisztítóból kellett elhozni az elején valamit, asszem táskát vagy laptopot, de azóta nála semmi.
nagyon furcsán jönnek a küldetések, teljes káosz (legalábbis nálam)

[ Szerkesztve ]

(#30447) Antonius1978 válasza SaGa59 (#30444) üzenetére


Antonius1978
addikt

Elolvasom a reszletet, eszembe jutott valami, irok neked privit.Mar eddig is akartam, de elfelejtettem.

(#30448) SaGa59 válasza rétisün (#30445) üzenetére


SaGa59
őstag

A játékokban nincsenek benne. Tulajdonképpen az ugrópatkányra (rágcsa) hasonlítanak, de szelídek, emberre nem támadnak, inkább csak egyfajta jelző, riasztó (mármint a mutánsokat riasztják, ha megtámadják őket) szerepük van. Agyar kedveli őket, azok is őt.

Ez a Zóna nem egésze az a Zóna, amit a játékokból ismerünk, emiatt írtam is egy előszót kifejezetten a játékosok számára. Mivel a ShoC-cal együtt jelent meg, az író még a korábbi, a tervezett Oblivion Lost-hoz készülő Zóna alapján dolgozott. Ez kicsit misztikusabb, létrejöttének oka is eltérő, itt nincs O-Tudat, de vannak (voltak) fekete kutyák és olyan emberi szereplők, akiknek a származását inkább nem spoilerezném el, mert akkor veszít a történet a misztikumából.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30449) rétisün válasza SaGa59 (#30448) üzenetére


rétisün
veterán

ezek szerint akkor ez önálló sztori? ha jól emlékszem, az első 2 könyv kapcsolódott egymáshoz. (őszintén megmondom, a 2. nem vettem meg, miután írtad hogy az elsőből 1 komplett fejezet kiaradt, valahogy ezzel nagyon elment a kedvem galaktika könyvektől. meg amúgy is van vagy 8-10.000 oldal elmaradásom könyvekből, és ebben még benne sincs, amit újra akarok olvasni)

mod: az író is más szóval jó eséllyel külön sztori :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30450) SaGa59 válasza rétisün (#30449) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez a sorozat első kötetének nagyobb részét kitevő regény, emiatt némileg el is válik a többitől, hisz azok már a ShoC után jelentek meg, az alapján írták meg őket.
Ebben a kötetben volt még néhány novella is, azok a Galaktikákban jönnek ki, augusztus óta, közülük kettő még nem jelent meg.

A Vasziljev féle történet egy nem túl csavaros krimiszerűség, csak a Zónába helyezve, egy kötetben is bőven elég lett volna. A második része, amit nem vettél meg, valamivel jobban sikerült, mint az első, de egyik sem hozza azt a S.T.A.L.K.E.R. hangulatot, amit ismerünk. Az Agyar igen.
Meg szerintem a sorozat következő könyve is a Katasztrófa sújtotta terület, bár annak csak az első néhány oldalát fordítottam le eddig (Vörös Suhov, a Fekete Sztalker sztorijával kezdődik), mert szóltak a kiadótól, hogy az idén már nem akarnak több sztalker kötetet, itt van viszont egy Sztrugackij kötet kritikai kiadása. Most azt fordítom.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.