Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Intruder2k5 válasza DVlad (#9600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok androidot, így nem is tudom, hogy ott milyen módszerrel lehet kinyerni a tárolt jelszavakat... Bár mivel Linux alapról beszélünk, így erős a gyanúm, hogy kicsit nehezebb mint Windows alatt! :)

Sajnos külön password reset nincs, így mindent újra be kell majd állítani! Telepíteni nem kell, hiszen egy routert sem kell telepíteni, csak az admin felületén konfigolni!

(#9602) DVlad válasza Intruder2k5 (#9601) üzenetére


DVlad
őstag

Ismét köszönöm!

(#9603) KelemenPepe


KelemenPepe
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS RT-N13U Rev.B1 router. Asus Download Master progival ha torrentezek csak a letöltés megy fel nem tölt. Van valakinek tapasztalata ezen a téren, illetve megoldása a problémára(?) mert ez az... :-S
Köszi előre is!

(#9604) Intruder2k5 válasza KelemenPepe (#9603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#9605) KelemenPepe válasza Intruder2k5 (#9604) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Köszönöm!
és
Attttyaúristen...
Azt hiszem ez egyszerű lesz... :-D

Köszi!
Próbálkozok!

A legjobbakat!

(#9606) KelemenPepe


KelemenPepe
csendes tag

És hoppá!

A PUTTY-nál elakadtam...
Network error:connection refused

Esetleg valami jó tanács hogyan sikerülhet?

Előre is köszi!

(#9607) KelemenPepe


KelemenPepe
csendes tag

Szal simán próbálok belépni 192.168.1.1
Ezután írja az előbbi szöveget Fatal error felkiáltással.
A vindóz tűzfal kikapcsolva vírusírtó kikapcsolva... má minden ki van kapcsolva lassan a gép is... :-)
"Gondolom" a jelszó kellene neki ami az alap de nemtom hová kellene írni ha kell egyáltalán.

(#9608) KelemenPepe válasza KelemenPepe (#9607) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Csak ssh módban nem tudok putty-val belépni...

(#9609) KelemenPepe válasza KelemenPepe (#9608) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

No jól elbeszélgetek magamban... :-D
De siker (mármint a putty), SSHd on és máris megy... :-)

(#9610) KelemenPepe


KelemenPepe
csendes tag

Sajnos nem mentem messzire:
A parancs amiket ír hogy futtassak le tele hibával illetve "not found" felkiáltással.
Ha esetleg tudnátok segíteni megköszönném!
:F

(#9611) Intruder2k5 válasza KelemenPepe (#9610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sokat nem tudok Neked segíteni ebben, mert személyesen nem csináltam ilyet... Nem volt ilyen routerem se, és az én routeremen csak futólag volt DD-WRT is! Javaslom keresd meg Dark1980 fórumtársat, akitől az írás is származik eredetileg!

(#9612) KelemenPepe válasza Intruder2k5 (#9611) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Köszi!
Megpróbálom felvenni a kapcsolatot a szerkesztővel! :-)

A legjobbakat!

(#9613) ludus válasza KelemenPepe (#9612) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia!
A megoldás a problémádra hogy a DD-WRT-ben engedélyezni kell az SSH-t. Egyszer a Services almenüben van egy Secure Shell SSHd, majd pedig az Administrationban van egy SSH management. Ha mindkettő enabled akkor menni fog az SSH elérés...
Na én meg ez után akadtam meg mert -sh ipgk not found miatt nem tudok továbbmenni :O

[ Szerkesztve ]

(#9614) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Pár napja használok wifi routert, és furcsálom hogy bár 100 méter van rá írva, mégis 5 méter távolságra már nagyon gyenge a jel... 2 szoba van közte, de van ajtó és nyitva is szokott lenni. Mi lehet a gond?? :-(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#9615) Soma01 válasza sid87 (#9614) üzenetére


Soma01
veterán

Olvasgass kicsit erről. Szinte semmit sem jelent az a 100 méter.
Vidd ki a routert a szabadba és úgy mérd le a jelét 100 méterről rendes antennával (nem beápítettel).
Ha sok a fal természetesen romlik a vétel. Ezek rádió hullámok, gondolj bele, nem mindenen mennek át akadálytalanul. Nem neutrinókat lő ki. :-)

(#9616) Soma01 válasza Soma01 (#9615) üzenetére


Soma01
veterán

"...egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át..."
Nem gyenge, szerinted 2db téglafal melyen akadályt képezhet nekik? :DDD

(#9617) sid87 válasza Soma01 (#9615) üzenetére


sid87
senior tag

Értem, de azt gondoltam h ezt a pár métert csak át tudja érni :-(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#9618) Soma01 válasza sid87 (#9617) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet jogos is az aggályod, de ha fal szerkezete olyan, akkor még örülhetsz is.
Milyen az router és az a kliens?

(#9619) qqq


qqq
tag

Sziasztok! Pár órája már bújom a netet, de csak odáig jutok, hogy mások hasonló kérdéseit találom meg, választ nem.:
Ma cseréltünk Vidanet-ről (10/1) Digitv-re (40/20). az SMC WBR14-G2 routerem tökéletesen működött, a digi UTP-t viszont amint rádugom a WAN portra, már nem érhető el sem LAN-on a router, sem WiFin. PPPoE beállítva. Tudtok segíteni? Ha kell, veszek másik routert, de azért nem szívesen selejetezek le egy amúgy más szolgáltatóval tökéletes routert. Előre is köszönöm.

(#9620) sid87 válasza Soma01 (#9618) üzenetére


sid87
senior tag

TP-LINK WR1043ND

A kliens az mi? :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#9621) Gubek-Einste válasza sid87 (#9620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amivel csatlakozol a router-hez.
Mobillal vagy tablettel teszed akkor annak a típusa, ha notebook-kal vagy asztali géppel akkor a hozzá csatlakoztatott/rádugott/belerakott wifi kártya pontos típusa kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9622) ludus válasza ludus (#9613) üzenetére


ludus
aktív tag

Magamnak válaszolva megvan a megoldás! A leírás nem említi hogy kell az ext3-ra formázott usb eszköz is a telepítéshez mivel a script arra telepíti a torrent klienst...

(#9623) gadgetfreak válasza sid87 (#9614) üzenetére


gadgetfreak
csendes tag

Nálam is a netelőfizetéshez kapott router jelét sehogy nem tudtam a folyosó végén lévő tesómhoz átvinni.Aztán haver ajánlotta a Linksysnek ezt a range extenderes cuccát,asszem RE1000, ami megnöveli a hatótávolságot, azóta a szomszédig elér, pedig másik emeleten van:D

(#9624) sid87 válasza Gubek-Einste (#9621) üzenetére


sid87
senior tag

Pfff, de amatőr vagyok :-)

Az aláírásomban lévő cuccokkal. Mind a kettővel ilyen gyenge. Esetleg egy nagyobb antenna megoldás lehet?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#9625) mongo


mongo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy D-link DI-524 routerem, a hiba, hogy nem lehet felcsatlakozni rá. Minden led villog vagy vagy sorba felgyullad, mint egy futófény, kb 3 napja kezdte, de eddig segített, hogy kíhúzom-bedugom de mostmár ez a módszer és a resetelés se segít.
Valaki tud rá megoldást vagy magyarázatot?

(#9626) Intruder2k5 válasza mongo (#9625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Behalt a tápja, rosszabb esetben a routerben (is) egy-két kondi... Ez az öregedéssel jár! Ha van kedved barkácsolni akkor ezek 1-200Ft-ból cserélhetőek, de más módon szerintem nem éri meg a javítása, javíttatása. Új tápot körülbelül 2000Ft-ért lehet venni hozzá, de ha mégis a routerben van a hiba, akkor bebuktad ezt az összeget is. Esetleg ha van otthon ugyanolyan feszültségű tápod, próbáld meg azzal. Ha ezek egyike sem járható út, akkor új routert kell venned!

[ Szerkesztve ]

(#9627) mongo válasza Intruder2k5 (#9626) üzenetére


mongo
csendes tag

Köszi a gyors választ, utánna is nézek hol a gond.

(#9628) mongo válasza mongo (#9627) üzenetére


mongo
csendes tag

Kondik nem púposak, a nyákon nincs semmi rendellenesnek tűnő, ezek szerint a táp lesz az.

(#9629) Intruder2k5 válasza mongo (#9628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jellemzően a tápban szokott lenni a gond... Az ITT található negyedik hozzászólás alapján megnézheted a tápot is, bár nyilván nem ugyanilyen lesz, de az elv erre is jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#9630) mongo válasza Intruder2k5 (#9629) üzenetére


mongo
csendes tag

Most néztem, lehet még garanciás. A d-link oldalán 3 évet írnak, eszerint még van rajta 2 hónap garancia, de nem lenne meglepő, ha a bolt nem vállalna rá ennyit :(

[ Szerkesztve ]

(#9631) Gubek-Einste válasza sid87 (#9624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1043ND egy jó, külső antennákkal szerelt típus, meg lehet próbálni erősebb antennákra cserélni a jelenlegieket de az sem garantálja az eredményt. Elsőnek a router-nek a fizikai mozgatása + az összes csatorna végig próbálása.

(#9630) mongo: Hosszú távú megoldásnak ajánlott inkább egy minimum Lite N-es router beszerzése.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9632) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy Netgear WNDR4000 routerem és olyan problémám van vele hgoy miután frisitettem a gyári szoftverét és kapott egy ujabb kezelőfeluletet a netgear álltal olyan mintha egy két hálozati eszközöm rejőöne a hálozatban. Legfőképp a hálozati nyomtatóval nem müködik azóta tökéletesen.A nyomtatóm Canon MX885 tipusú készülék. A másdok kérdésem az lenne érdemesbb lenne rátenni a ddwrrt fw-ét. Ha igen akkor ezt hogyan tudom megtenni. Előre is köszönöm a segítséget és várom a válaszokat

(#9633) KissLucifer válasza Casper36662 (#9548) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Szia!

Nekem ezt az oldalt ajánlották itt ph-n és utána simán ment a net routerrel is.
http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa

(#9634) czekmasi


czekmasi
csendes tag

Hali

vettem egy TP-LINK TL-WR740N routert és lassú a sebessége, router nélkül jön rendesen
Digis kábeles netem van

(#9635) Gubek-Einste válasza czekmasi (#9634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit konkrétabban???

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9636) czekmasi


czekmasi
csendes tag

Kábelen próbáltam
a netem 40/20 a router után a sebessége 2/1

[ Szerkesztve ]

(#9637) czekmasi


czekmasi
csendes tag

mi lehet a probléma
a router rossz? vagy beállítási hiba

(#9638) dr.bubo válasza czekmasi (#9637) üzenetére


dr.bubo
őstag

Router fw-je volt frissítve? Ha volt és nem javult a sebesség, akkor valószínűleg az utp kábel csatlakozójánál el van kötve egy szál. A PC-d hálókártyájának ez nem gond (auto/midix, de a router wan portja nem tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9639) czekmasi


czekmasi
csendes tag

Frissítettem és a letöltési sebesség 20 Mbps lett, de a feltöltés 0.62 Mbps

(#9640) KelemenPepe válasza ludus (#9613) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Szia!
ext3-ra formatált usb partíciót használtál?

(#9641) KelemenPepe válasza KelemenPepe (#9640) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

ipkg:can't handle reloc type 47
ipk: bla-bla is not an elf file

Esetleg valaki hozzáértő aki tudná a megoldást tudna segíteni?

Előre is köszi!

(#9643) ludus válasza Intruder2k5 (#9642) üzenetére


ludus
aktív tag

Megoldottam közben, amit elfelejtenek az elején írni hogy kezdésnek csatlakoztasd az ext3-ra formázott háttértárat és engedélyezd az ssh daemont és az ssd elérést a dd-wrt-n. Aztán mehet minden a leírás szerint. :K

(#9644) Intruder2k5 válasza ludus (#9643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen... És, hogy az egészet helyezd áram alá!

A lényeg, hogy sikerült! :)

[ Szerkesztve ]

(#9645) ludus válasza Intruder2k5 (#9644) üzenetére


ludus
aktív tag

Hehe azaz!

(#9646) KelemenPepe válasza Intruder2k5 (#9642) üzenetére


KelemenPepe
csendes tag

Igen azzal is próbálkoztam... :F
Dark1980 fórumtárs nem elérhető...
Azért köszi!

(#9647) czekmasi


czekmasi
csendes tag

Hali

vettem egy TP-LINK TL-WR740N routert, digis netem van 40/20 a sebessége,
ha csatlakoztatom a routert lecsökken 20/1 !! már frissítettem fw-t mert előtte ennyi se volt
mi lehet a probléma?

(#9648) Intruder2k5 válasza KelemenPepe (#9646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Küldtem PM-et!

(#9649) tevfik


tevfik
tag

Hello!

Van egy TL- WR741N - routerem és mostanában mire haza érek mindig a wifi kapcsolatoknál sárga felszólítás fogad, hogy nincs internet kapcsolat. Természetesen a router-t elérem a címén és egy távoli azaz admin menün belüli reboot parancs után felcsatlakozik a wifi-re a gép.

Ez a szolgáltató miatt van és nem tud a router vissza csatlakozni, vagy a router dobálja?

Tetszőlegesen dobálja van amikor naponta többször van amikor nem, csak másnap.

(#9650) Pulsar válasza tevfik (#9649) üzenetére


Pulsar
veterán

inkább router. Nincs a környéken hasonló SSID-val ellátott wifi hálózat?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.