Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) pityulee™ válasza Gubek-Einste (#9137) üzenetére


pityulee™
tag

25/1.5 Mbps-os a net csomagom az ígéret szerint.
Az mit jelent, hogy nem tudja NAT-olni? Gyengusz a router?

(#9152) ToMoC78


ToMoC78
csendes tag

Szijasztok.

Új vagyok itt és rögtön 1 kérdéssel fordulnék mindenkihez. Van nekem egy WRT160n v3-as routerem. A minap áramszünet volt és azóta se kép se hang. Az összes port 1-4ig világít és az internet visszajelző is világít folyamatosan. Ha van benne bármilyen kábel ha nincs. Kihúzom visszadugom nem reagál semmit csak ezek világítanak. Van valakinek valami ötlete? Kuka a kicsike vagy menthető? :F :F

(#9153) Intruder2k5 válasza ToMoC78 (#9152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad reset-elni? Ehhez a reset gombot tartsd nyomva 10+ másodpercig, miközben a router áram alatt van!

(#9154) ToMoC78 válasza Intruder2k5 (#9153) üzenetére


ToMoC78
csendes tag

Igen próbáltam. Meg se moccan. 10mp 30mp 1p ig tartottam nyomva akkor se reagált. Stabilan világit a 4led +az internet led :O

(#9155) Gubek-Einste válasza pityulee™ (#9151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

25 megát le kell tudnia NAT-olni.
Reset/firmware frissítés volt? Ha nem akkor érdemes megpróbálkozni vele.

ToMoC78: Akkor ez már menthetetlen. Ha garis cserélted ki, ha már nem akkor vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9156) Intruder2k5 válasza ToMoC78 (#9154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg EZT!

(#9157) Intruder2k5 válasza ToMoC78 (#9154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve ha az előző sem segít, akkor keresd meg Őt!

(#9158) pityulee™ válasza Gubek-Einste (#9155) üzenetére


pityulee™
tag

Igen. Reset is, és firmware frissítés is (aztán mivel az újabb firmmel nem ment a jelszóval védett wifi-s megosztás) volt. Amihez nem értek, az most elméletileg gyári beállításon van.

(#9159) ToMoC78 válasza Intruder2k5 (#9156) üzenetére


ToMoC78
csendes tag

Ha erre se reagál? :F

(#9160) Intruder2k5 válasza ToMoC78 (#9159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#9161) pityulee™ válasza pityulee™ (#9158) üzenetére


pityulee™
tag

Upsz kimaradt egy "vissza".
Tehát 1.61-ről frissítettem NFR 1.63-ra, majd vissza 1.61-re.
De mindkét fw-vel lassabb volt a letöltés, mint router nélkül.

(#9162) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#9150) üzenetére


sp@rtan
senior tag

:R
De még mindig van egy bajom.. Cisco EPC3925 HGW-be jön be a net, onnan egy TP-Link switchből mennek szét a házba az UTP kábelek. Ez a pincében van, a földszinten van egy másik switch, onnan az STB-be és egy médialejátszóba megy, az emeleten meg itt az Asus switchként beállítva. Gondoltam leírom most már az egész hálózatot, nem tudok dülőre jutni velük.. :(
Az Asus wifijét használnánk, mert a HGW mondhatni két hálózatként kezeli a Wifit meg a Lant. De egy idő után a wifi meghal, se a HGW-re, se az Asusra nem lehet visszacsatlakozni, csak újraindítások után. Ez akkor is így van, ha a HGW wifije ki van kapcsolva. Ez mitől lehet? Esetleg tanácsos lenne újra rakni az Asuson a DD-WRT-t?

[ Szerkesztve ]

(#9163) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#9162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a firmware újrahúzása nem fogja megoldani... Mi több, az egy teljesen felesleges művelet, ugyanazt a firmware-t semmi értelme még egyszer flashelni, e-helyett esetleg egy reset-et kell nyomni! De jelen esetben szerintem inkább WiFi csatornát kellene váltani, mert lehet elnyomják egymást a HGW-vel, vagy valamelyik szomszéddal. Próbálj meg fix csatornát beállítani, ami lehetőleg ne az 1, 6, 11-es csatorna legyen!

(#9164) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#9163) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Resetre gondoltam, nem FW újrahúzásra. :B
HGW-vel nem hiszem hogy elnyomják egymást, próbáltam a HGW wifijét is kikapcsolni.
Csatornát megpróbálom. AP módban kell legyen, igaz?

(#9165) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#9164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Van egy program, az inSSIDer2, amivel egy WiFI-s gépen tudod scannelni az étert, és keresni egy szabad csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#9166) ToMoC78 válasza Intruder2k5 (#9157) üzenetére


ToMoC78
csendes tag

Köszönöm

(#9167) Intruder2k5 válasza ToMoC78 (#9166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincs mit, remélem sikerül megcsinálni!

(#9168) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#9149) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Végül is megoldódott a gond.
Aki brickelte a WAP11V28-asát (fontos a hardververziószám!) és elszánta már magát a recoveryhez, az semmiképp ne a brickelést okozó v2.05-ös fw-t próbálja visszatenni, hanem innen [link] (a német oldalról) szedje le a v2.06 eu-s fw.-t és avval már menni fog, ha nem is elsőre, másodszorra tuti!

[ Szerkesztve ]

(#9169) Claude Leon válasza pityulee™ (#9151) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az egy gyenge vas a 25Mbit-hez, volt hasonlóm (br6304)
Van hozzá esetleg alternatív fw, de olvass utána, mielőtt téglásítani akarnád a routered.
(innen olvastam, de aztán inkább lecseréltem 741-es tp-linkre, még mielőtt bármit bepróbáltam volna)

[ Szerkesztve ]

(#9170) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#9165) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Kipróbáltam, átraktam egy másik csatornára, de ott is csinálja. Ami feltűnt ebben a programban, hogy volt egy grafikon amin látszott a wifi jele. A HGW vékony de folyamatos vonalat húzott, az Asus vastag volt, viszont nem folyamatos. Lehet, hogy hibás benne a wifi? :F

(#9171) Wind-Storm válasza sp@rtan (#9170) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az csak a jelölés miatt van, mivel van olyan eset (nálam is), hogy 110 AP-t lát, és nincs annyi szín amivel mind egyedivé tehető lenne, ezért néha csíkos vonalakat is húz,de így is lesz egy csomó azonos színnel és vonallal jelölt.
Illetve amit kijelöltél az látszik vastagnak, amint leveszed a kijelölést, mind egyforma vastag lesz..
Amit nézni kéne az az RSSI, minél kisebb a minusz értéke illetve minél magasabban van a grafikonon, annál erősebb a jel.

(#9172) sp@rtan válasza Wind-Storm (#9171) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nem úgy csíkos. Egy ideig látszik, majd eltűnik, majd megint látszik.

(#9173) Wind-Storm válasza sp@rtan (#9172) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudnál egy képet csinálni róla?

(#9174) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#9170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen fw van rajta jelenleg? Meg kellene próbálni másikkal...

(#9175) pityulee™ válasza Claude Leon (#9169) üzenetére


pityulee™
tag

Köszi a tippet, de valami más gyíkja lehet, nem a gyengeség.
Most perpillanat router nélkül is csak 9Mbit-tel jön lefelé, 25 helyett, és ha bekötöm a routert, akkor ezt a kilencet is nagyjából lefelezi.Holott ezelőtt vígan jött ~2MB-tal is. Bár ugye a 25Mbit akkor is kb. 3MB kellett volna legyen, csak úgy nem tűnt fel, mert azzal jól elvoltam.

Lehetséges, hogy valami "meggyengült" amikor a tápja 12V helyett csak 7-8V-ot adott neki, és így ment egy darabig?

(#9176) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Sziasztok. Adott egy Fritz!box von wlan 7050. A probléma az,hogy mellette vagyok 30 cm-re,és a telefonomon nem lehet megnézni vele egy youtube videót,mivel az első ~ 50 másodpercig jut el,utána leválasz,és ez így megy a facebookkal,markettel,stb... A teló Xperia X8. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#9177) kali válasza BMWFan (#9176) üzenetére


kali
legenda

próbálj ki más/minden csatornát!

(#9178) ABal


ABal
őstag

Két napja vettem egy TP-LINKWR841N routert (Bocsi, Intruder2k5 :) ) Tegnap még szépen ment a laptop és a telefonom is. Mára mindkettő kizáródott a hálózatból, a telefont nagy nehezen vissza tudtam tolni (bár nem tudom, hogyan), de a laptop az istennek sem tud csatlakozni. Már az SSID-t is kiközvetítem, hogy ne bajlódjon a rejtettséggel, de hiába látja, nem tud felmenni rá.
Mivel nem vagyok egy technikai zseni, már kifogytam az ötletekből. Milyen okai lehetnek, ha a laptop látja a wifit, de nem kapcsolódik össze vele? Melyik menüben kotorásszak?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#9179) Intruder2k5 válasza ABal (#9178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te akartad magadnak a bajt, hát megkaptad! :)

Csatornaváltást próbáltad? Ha nem megy, próbáld meg titkosítás nélkül, ha úgy jó, akkor kapcsold vissza azt is, vagy esetleg próbáld meg más beállítással. Egyébként passz!

(#9180) kali válasza ABal (#9178) üzenetére


kali
legenda

nincs más zavaró hálózat, ami elnyomja a tiédet, mert azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaz? próbálj ki más/minden csatornát!
a titkosítás módja megfelelően megválasztva?

Intruder2k5; persze, mintha asus, linksys/cisco, netgear...stb esetén nem lehetne ilyen hibákról eleget olvasni... :U
tp-link esetén a router a rossz, a többinél meg nem ért hozzá a kedves felhasználó, mi? :DD

[ Szerkesztve ]

(#9181) Intruder2k5 válasza kali (#9180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan, ahogy mondod! :)

De remélem azért észrevetted a humort és az iróniát is a hozzászólásainkban, és nem gondoltad komolyan, hogy ABal-nak bocsánatot kellene kérnie, mert megvett egy TP-LINK routert, vagy, hogy én ezt elvárnám...?! Még ha valóban ki nem állhatom is a TP-LINK-eket, mert meggyőződésem, hogy több velük a baj... De amint látod, szinte pontosan azt javasoltam amit Te! :)

[ Szerkesztve ]

(#9182) kali válasza Intruder2k5 (#9181) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy észre, azért a pattogós figura! :)
sajnos nekem már nincs meg a tp-link router, most egy cisco csodával kell beérnem - de legalább ezzel sincs probléma... :))

(#9183) Intruder2k5 válasza kali (#9182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom akkor Te is beláttad végre a dolgokat! :DD

Na de komolyra fordítva a szót, tőlem aztán mindenki azt vesz amit akar, ha gondja van vele én ugyanúgy próbálok majd segíteni neki, ha tudok, de ajánlani soha senkinek fogok TP-LINK eszközt (a tudomány mai álláspontja szerint)! :)

[ Szerkesztve ]

(#9184) kali válasza Intruder2k5 (#9183) üzenetére


kali
legenda

nem volt mit belátnom, tényleg sajnálom a tl-wr941nd routeremet, mert az még v3 volt, tehát a tl-wr1043nd motoros, és hibátlanul működött, de a cisco meg a szolgáltató erőltetése, és felesleges volt két router!
mondjuk wifi szempontjából jobb volt a külső antennás tp-link, mint a jelenlegi - beépített kis antennás - cisco, de azért utóbbi is bőven beszórja a lakást, szóval elviselem! :P
én nem/sem beszélek le senkit az asus, linksys, cisco...stb routerekről, vagy más hálózati eszközökről - pláne nem, mert sok széria tényleg jó -, ha adott összeget rászánta, max a linksys/cisco beépített antennájának a hátrányát szoktam megemlíteni, de tényleg csak ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#9185) Intruder2k5 válasza kali (#9184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaa... Azt hittem valami jó kis WRT320N, vagy E4200 lett belőle!

(#9186) ABal


ABal
őstag

Bűnhődöm az tuti, bár abban nem vagyok annyira biztos, hogy ennek a márkaválasztáshoz van konkrét köze. Az iróniát én is értettem. :)
A csatornákat most nézegetem, de semmi változás. Már nagyon unom. A routert meg már 50-szer indítottam újra ma, mert minden vátozás után basszus azt kéri.
Azt nem értem, hogy miért nem kéri a jelszót a laptopon felkapcsolódáshoz? Csak kiírja, hogy kapcsolódás, aztán hogy sikertelen. Közben a telefonom vidáman fellép, akárhova is állítom a csatornát.

Most nézem, laptopon a QSS sem működik, a telefonomon akkor is megy, ha titkos az SSID.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#9187) kali válasza ABal (#9186) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen csak a beállításokkal lesz gond, írd le ide, hogy miként konfiguráltad, és átnézzük, hogy minden okés legyen!

(#9188) Intruder2k5 válasza ABal (#9186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem valami "régi" klienssel próbálkozol esetleg, ami nem ismeri a használt titkosítást? Vagy véletlenül nem g-s az említett adapter? Azok meg nem szeretik a 40MHz-es sávszélességet...

[ Szerkesztve ]

(#9189) ABal válasza Intruder2k5 (#9188) üzenetére


ABal
őstag

Ez lehetséges, de nem értek hozzá. Viszont tegnap én ezt a laptopot használtam, és teljes sebességgel hasított.

Megpróbálom kideríteni, hogy mi van a laptopban. Most egy kicsit szünetelnem kell, de majd ha kiderítettem többet, akkor visszajövök.

kali: Majd beírom a beállításokat is, és bevágok priviben néhány képet. Már gondolkodtam teamvieweren is. Majd meglátom. Köszi az eddigieket!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#9190) f_sanyee válasza ABal (#9186) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Ha a telefonoddal mukodik es a laptoppal nem, akkor ne a routerben keresd a hibat.

(#9191) ABal válasza f_sanyee (#9190) üzenetére


ABal
őstag

Mindezek után valóban csak ez maradt. Én is erre jutottam, és vérengzést rendeztem a laptopon. Minden eddigi beállítást töröltem és nulláról kezdettem el vele a kapcsolatfelvételt. El is jutottunk a hálózati kulcs beírásáig, és most éppen minden oké.

Köszönet mindenkinek a türelméért és segítségéért!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#9193) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv!
Olyan gondom lenne, hogy egy asus oplay medialejátszót szeretnék összekötni a pc-vel.
http://www.asus.hu/Multimedia/Digital_Media_Player/OPlay_HDPR1/

Egy tp-link tl-mr3420 routerrel szeretném megoldani.Megoldható ez ugye?

(#9194) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#9174) üzenetére


sp@rtan
senior tag

DD-WRT v24 preSP2. Buildet nem tudok most mondani. :( Gyari ASUS-t vissza lehet rakni? Azt meg megprobalnam, ha ugyse megy, akkor hagyom...

(#9195) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Valaki használja most a legújabb, 3 nappal ezelőtt kijött DD-WRT fw.-t 1043nd-n?

[ Szerkesztve ]

(#9196) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Van egy D-Link DIR-301 típusú routerem, viszont van vele egy kis gond. Modemmel tökéletesen működik az internet, viszont routeren keresztül iszonyatosan belassul, dobálja a hálózatot is néha.
Segíthet ezen a problémán egy új firmware telepítése a routerre? Ha igen, tudnátok linkelni egy fw-t? Köszönöm előre is a segítséget :))

(#9197) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#9194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen vissza, egy firmware sem ég bele a flashbe! :)

(#9198) sp@rtan válasza Intruder2k5 (#9197) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Úgy tudom, hogy DD-WRT-vel .bin-t lehet flashelni, az Asus FW-k meg .trx-ek. Akkor hogy kell? :)

(#9199) Intruder2k5 válasza kozicsd (#9196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen sávszélességről van szó? Az a router nem 80-as DIGI-hez, vagy 120-as FP-hez van kitalálva! :)

(#9200) Intruder2k5 válasza sp@rtan (#9198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS Firmware Restoration Tool-al!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

Ezt megkaptad hozzá a CD-n, de le is tölthető az ASUS honlapjáról, a Utility csomag részeként...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.