Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Min volt alapból? Most vagy Te nem értesz engem, vagy én Téged!

Amikor először csatlakozol rá, akkor telnet-et használsz...

Miután megadtad a jelszót, onnantól már csak SSH-n lehet elérni!

OpenWrt - A PuTTY használata

[ Szerkesztve ]

(#9952) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9951) üzenetére


perfegor17
senior tag

ez eddig meg is volt pont ezt olvastam én is így csináltam és nem megy fel ledob inaktív hibával.

(#9953) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csinálj egy visszaállítást, hogy elérd ismét!

(#9954) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9953) üzenetére


perfegor17
senior tag

hogy tudom beállítani a statikus ip-t?

(#9955) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT megtalálod azt is...

(#9956) perfegor17


perfegor17
senior tag

na sikerült megcsinálni beírtam és ezeket adta ki.Nincs közte hogy lehet feltölteni a web-es felületet?

root@(none):/# ps
PID USER VSZ STAT COMMAND
1 root 1612 S {preinit} /bin/sh /etc/preinit
2 root 0 SW [kthreadd]
3 root 0 SW [ksoftirqd/0]
5 root 0 SW [kworker/u:0]
6 root 0 SW< [khelper]
7 root 0 SW [kworker/u:1]
49 root 0 SW [sync_supers]
51 root 0 SW [bdi-default]
53 root 0 SW< [kblockd]
83 root 0 SW [kswapd0]
131 root 0 SW [fsnotify_mark]
159 root 0 SW< [ath79-spi]
170 root 0 SW [mtdblock0]
175 root 0 SW [mtdblock1]
180 root 0 SW [mtdblock2]
185 root 0 SW [mtdblock3]
190 root 0 SW [mtdblock4]
195 root 0 SW [mtdblock5]
238 root 0 SW [kworker/0:1]
369 root 804 S /sbin/hotplug2 --set-worker /lib/hotplug2/worker_for
396 root 0 SW [kworker/0:2]
443 root 1492 S telnetd -l /bin/login.sh
445 root 1484 S lock /tmp/.failsafe
446 root 1496 S ash --login
496 root 0 SWN [jffs2_gcd_mtd3]
498 root 0 SW [flush-mtd-unmap]
524 root 0 SW [kworker/0:0]
525 root 1496 S /bin/ash --login
535 root 1492 R ps

(#9957) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg így...

opkg update
opkg install luci-admin-full luci-theme-openwrt luci-fastindex luci-app-firewall luci-app-qos luci luci-app-initmgr

Ha nem segít, akkor sajnos nem tudok segíteni, és javaslom kérdezz rá a 1043-as topikban, vagy keresd meg vargalex-et, Ő profi OpenWrt-ben!

(#9958) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9957) üzenetére


perfegor17
senior tag

És kicserélni mire lehetne csak a gyári fw menne rá vagy van más ilyesmi mert a gyárin adsl-en nagyon lassú a net.

(#9959) perfegor17


perfegor17
senior tag

Na erre a parancsra ezt írta ki ( opkg_conf_load: Could not create lock file /var/lock/opkg.lock: No such file or directory.)

(#9960) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen verziószámú a routered? Az oké, hogy 841ND, de kell lennie verziószámnak is rajta!

(#9961) perfegor17


perfegor17
senior tag

ver.7.2

(#9962) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csak DD-WRT, mert a Gargoyle csak v3, és v5 verziót r!

(#9963) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9962) üzenetére


perfegor17
senior tag

leszedtem a dd-wrt-t de hogy kell ezt feltenni?

(#9964) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg így...

cd /tmp
wget http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/download/TP-Link/WR841ND/7.0/factory-to-ddwrt.bin/3849
md5sum factory-to-ddwrt.bin
mtd -r write factory-to-ddwrt.bin firmware

De mielőtt az utolsó parancsot kiadod, feltétlenül ellenőrizd a letöltött fw-t, az md5sum paranccsal. Ezt az értéket kell kapd eredményül...

374336e05dc37fca36600badbe5c9e3b

Ha nem egyezik, ne add ki az mtd parancsot!

[ Szerkesztve ]

(#9965) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9964) üzenetére


perfegor17
senior tag

root@(none):/# cd/tmp
/bin/ash: cd/tmp: not found
root@(none):/# wget http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/download/TP-Link/WR841ND/7
.0/factory-to-ddwrt.bin/3849
wget: bad address 'www.dd-wrt.com'

(#9966) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rá van kötve netre az a router? Ha nincs, akkor esetleg WinSCP-vel is felmásolhatod rá a letöltött firmware-t.

(#9967) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9966) üzenetére


perfegor17
senior tag

rá van csak nekem invitelem van és a routerbe nem tudom beírni a felhasználó nevet meg a jelszót hogy fel tudjon menni.

(#9968) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt is meg lehet csinálni, de akkor egyszerűbb ez a WinSCP-s megoldás...

(#9969) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9968) üzenetére


perfegor17
senior tag

most próbáltam úgy ahogy le van írva és kapcsolódási hibát ír ki.pedig a gép össze van kötve a géppel de nem hoz be semmi rá kapcsolódási hiba és számol vissza hogy újrakapcsolódás.

(#9970) perfegor17 válasza perfegor17 (#9969) üzenetére


perfegor17
senior tag

ja és putty ban csak telnettel tudok belépni ssh-val nem.

(#9971) perfegor17


perfegor17
senior tag

az van hogy semmilyen parancsot nem fogad most olvasom hogy az ssh-nak futnia kell de az putty-ban sem fut.azért nem jó ez se.

(#9972) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez gáz... Akkor azt tudom ajánlani, hogy töltsd le ezt a HFS nevű kicsi fileszervert, a firmware-t tedd a megosztott mappába, majd ezen keresztül le tudod tölteni a routered /tmp mappájába, csak tudnod kell a géped LAN IP címét.

cd /tmp
wget http://192.168.1.10/factory-to-ddwrt.bin
md5sum factory-to-ddwrt.bin
mtd -r write factory-to-ddwrt.bin firmware

Az md5sum ellenőrzés ezután is fontos! IP cím helyére a Te géped LAN IP címét írd.

(#9973) perfegor17


perfegor17
senior tag

most már lehet jó lenne de hogy kell a fileszervert indítani mert azt írja hogy nem található a gép ip-t azt kiírta a progi.

(#9974) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én elindítottam, és azonnal megy! Állíts be egy fix IP címet addig a helyi kapcsolatra, és kész.

Bár pontosan nem értem, hogy mi nem található...

[ Szerkesztve ]

(#9975) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9974) üzenetére


perfegor17
senior tag

na majd holnap próbálkozok már nincs türelmem hozzá.

(#9976) Penndragon


Penndragon
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget / információt kapni. A problémám a következő lenne: Adott egy D-Link Dir-100 -as router, legfrissebb FW-vel. egy DIGI-s PPPoE -net 2 db PC egyiknek XP másikon WIN 7. Na most a lényeg csak a Win 7-es gép. Minden tökéletesen megy (torrend, internet..stb), Na most, elkövettem azt a hibát hogy befektettem a BF3-ra, megy is a játék...stb viszont a battlelog-on nem látom a pingemet, és a játékban sem látom... :( Próbáltam a neten utána olvasni és alkalmaztam az ott leírtakat (port átirányítás, DMZ, UPnP....stb). Semmi siker, ha router nélkül használnom akkor mutatja a pinget rendesen.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a ha a routert újra indítom akkor megint van lehetőség a pingelésre. Sőt amíg nem nyitom meg a fránya battlelogot, addig tökéletesen tudok bármit pingelni, ha megnyitom utána 1-2 perc után behal. És ilyenkor más oldalt sem tudok pingelni kifelé, de a router mögött és a routert továbbra is tudom pingelni. Ilyenkor a másik (XP-vel rendelkező) PC sem tud kifelé már pingelni. Megpróbáltam kábelcserét, fix ip, dinamikus ip, van egy "WAN Ping Respond" beállítási lehetőség a routeren belűl, ezzel is próbálkoztam... de semmi siker.) :(
Másik oldallal nem találkoztam ami ezt a hibát okozná. Különböző fórumokon az ICMP "port" engedélyezését ajánlják, de sajna ilyet nem találtam a routerembe... (de hát a DMZ nem kerülné ezt is ki?). Ahogy láttam a fórumokon elég sokan szenvednek ezzel a hibával, de sehol nincs még rá megoldás... :(
Lenne olyan hogy "telítődik" a router ? XD vagy elfogynak a pingek? :))

Mindenesetre hálás lennék ha valaki tudna nekem ebben a kérdésben segíteni... Persze tudom nem egy nagy probléma, hiszen megy tőle minden rendesen csak zavaró egy dolog.

Válaszokat előre is köszönöm!
További szép napot!

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#9977) Intruder2k5 válasza Penndragon (#9976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szerintem valami típushiba a DIR-100 esetében, nekem is van ilyen routerem a melóhelyen, és az is ezt csinálja! Pedig ott aztán semmi játék, de még csak nagy sávszélesség sincs, tehát abszolút alapjáraton ketyeg még ez az ősrégi router is. Áramtalanítás után minden oké, de másnapra már tuti nem megy ki a ping sehova! Megoldás szerintem csak a router csere!

(#9978) Penndragon válasza Intruder2k5 (#9977) üzenetére


Penndragon
tag

Köszönöm a válaszod. Én is erre gondoltam. Idővel majd akkor lecserélem a routert valami komolyabbra... most a pingen kívül minden megy rendesen :)

[ Szerkesztve ]

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#9979) Intruder2k5 válasza Penndragon (#9978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, más bajom nekem sincs vele odabent, csak ezt vettük észre...

(#9980) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy kis, vagy inkább nagy problémám lenne:

Épp állok át T-home -os netre, de az általuk adott hulladék router helyett szeretném a sajátomat használni, azt amit eddig is. Okok: Egyrészt nem mindegy hogy DLINK DIR-655 3db külső antennával vagy egy ZTE 1db nyákantennával, másrészt az enyém szép stabil és gyors évek óta, szépen felparaméterezve, míg erről a csoda-routerről nem hallani jókat és nem szeretnék azzal foglalkozni, hogy újraindítgassam mikor olyan kedve van. Sorba se szeretném kötni a kettőt már csak az áramfogyasztás miatt se.

Vajon az én routeremet fel lehet úgy paraméterezni, hogy átvegye a másik szerepét? (van egyébként rajta voip telefon is, de azt nem használom, szóval készülék sincs rajta és nem is kell)

Azt már konstatáltam, hogy a routerjükbe RJ-11 es csati megy, nem RJ-45. Ez lehet hogy már gondot is okoz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9981) Intruder2k5 válasza Tigerclaw (#9980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A ZTE nyilván egy modem-router kombó, a Te D-LINK-ed pedig csak router, tehát nem tudja kiváltani azt!

(#9982) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet. Az enyémen Internet feliratú csatlakozó van, azon meg DSL jelzésű. Mondjuk az enyém is tud mindenféle bejelentkezési formákat, mint pl. PPPoE.

Olyat nem lehet kérni a T-home -tól, hogy csak egy modemet adjanak egy ilyen helyett?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9983) Krissz5435 válasza Tigerclaw (#9982) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Esetleg nem te is egy ilyen csodaszerkentyűt kaptál? Nekem ilyen van és tényleg nem alkalmas arra amire adták. Nekem van mögötte egy router és csak modem szerepet tölt be de azt sem teljes sikerrel.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#9984) Tigerclaw válasza Krissz5435 (#9983) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem, ez egy ZXV10 H201L és már van is egy topikja itt: [link]

Megnézve a DIR-655 beállításait, van egy halom előparaméterezett beállítás különböző külföldi DSL szolgáltatókhoz. Ez most azt jelenti, hogy DSL modemként is funkcionálhatna a régi routerem, kiváltva azt amit hoztak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9985) Intruder2k5 válasza Tigerclaw (#9984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIR-655-be nincs modem!

(#9986) Tigerclaw válasza Intruder2k5 (#9985) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vajon abba bele menne a T-home ha csak modemet kérnék?

Mondjuk most lemértem és a korábbi kábelmodem szinte hajszálra ugyanannyit fogyasztott, mint ez egyportos LAN-al (5,5W), szóval egyelőre megfelel sorbafűzve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9987) Intruder2k5 válasza Tigerclaw (#9986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem hiszem, mivel van telefon előfizetésed is! Ha gondolod vegyél magadnak egy DSL modemet, és kész! Lehet kapni a T pontokban DSL-360R T1-est, a fekete színűt, ami egy nagyon jó modem, az ára 6500Ft körül van. Ha ezt sokallod, akkor a hardverapro-n már ennek a harmadáért is kapsz valami egyéb típust, például a régi DSL-360R-t, amit a szolgáltatók is millió számra osztottak!

(#9988) Krissz5435 válasza Tigerclaw (#9986) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy milyen fajta a net(gondolom adsl, de azért megkérdem) és mekkora sebességű? Mert pl nekem 25/5-ös vdsl van(ami adsl, de másik készülék kell hozzá) és ahhoz a régi dlinkes modemek nem jók.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#9989) Tigerclaw válasza Krissz5435 (#9988) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

5 megabites csak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9990) Krissz5435 válasza Tigerclaw (#9989) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ahhoz tényleg jobb lenne egy sima modem, és a saját routered. Egyébként ezek a t-homeos vackok nem valami jók. Nekem pl a zte 2 percig üzemel nettel, aztán folyamat újraindul, szóval csak modemként használom.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#9991) Tigerclaw válasza Krissz5435 (#9990) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kiváncsiság kedvéért rádugtam egy telefont (persze a telefon portjára) és meg se mukkan, ha felveszem, szóval lehet hogy már gyárilag hibás. A net viszont gyors rajta, igaz vagy 1,2-2 perc mire bebootol nulláról.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9992) Penndragon válasza Intruder2k5 (#9977) üzenetére


Penndragon
tag

Sziasztok!

A hibát sikerült azzal "kiküszöbölnöm" hogy a Battlelog szerverkeresőjében egyszerre max csak 10 szervert jelenítek meg a 150-ből. Eddig így nem vesztek el a Pingek, de lehet csak idő kérdése és így is behal... :S

Másik érdekes tapasztalatom egy SMC Routerrel (SMC SMC2804WBRP-G) ugyan az a 2 gép, egyiken Win 7 a másikon XP, Digi PPPoE net. A Win 7-en a net tökéletesen megy, semmi akadás szakadás, az XP-gép újra indulás utána elkezdi kiírni hogy "Egy hálózati kábel nincs bedugva" de csak 1-2 másodperc majd eltűnik, eltelik egy félperc és újra feltűnik a hiba üzente 1-2 másodpercre, majd el és...újra...és újra... próbáltam már kábel cserét, másik hálókártyát, fix IP-t még az XP-t is újra húztam hátha az a gond, de semmi javulás. Még ha nincs is rajta tényleges forgalom akkor is ezt produkálja... van valami ötletetek mi lehet a gond ??? :W
Ja AVG vírusirtó + tűzfal van a gépen de már azt is kikapcsoltam úgy se megy rendesen... :S

A segítséget előre is köszönöm! :R

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#9993) sNORh


sNORh
addikt

Üdv
Van egy Modecom WR22-es routerem, és minden pöpec, tettem rá 2db 5dB-es antennát, hatótávolsága is nagyon rendben van. Viszont a facebookon és máshol is egyes képeket nem tölt be. Valami tűzfal okozhatja?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9994) sNORh válasza sNORh (#9993) üzenetére


sNORh
addikt

Megoldotta a Fix DNS szerver beállítás :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9995) perfegor17


perfegor17
senior tag

Na megint itt vagyok és segítség kellene akkor hogy a gyári fw-t vissza tudjam tenni.

(#9996) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A művelet ugyanaz, csak a gyári fw-t használod!

(#9997) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9996) üzenetére


perfegor17
senior tag

ja de nincs se web-je meg csak telnettel megy bele.

(#9998) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor HFS szerver, amit múltkor linkeltem... Más megoldás nincs!

(#9999) perfegor17 válasza Intruder2k5 (#9998) üzenetére


perfegor17
senior tag

de az azt írja hogy nincs SSH hozzáférés vagy mi.

(#10000) Intruder2k5 válasza perfegor17 (#9999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

HFS File Server

Ennek semmi köze nincsen az SSH-hoz...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.