Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áhh, igazad van, Ő volt az! Bocsi, már én is rosszul emlékeztem! :)

Leírva már nem, csak kimondva emlékeztem a nickjére... Még azt is tudtam, hogy a képe nem ez volt, hát de gondoltam megváltoztatta! Kerestem a régi priviket, de már azokat is kitöröltem! Ráadásul látom, hogy már UK a tartózkodási helye... Azt tudtam, hogy volt kint, de aztán visszajött, ezek szerint most újra kiment. Akkor Ő is kiesett!

[ Szerkesztve ]

(#10502) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10501) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én már régóta nem törlöm ki a priviket, elfér mind, hasznosak ha megvannak.

(#10503) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2011.04. óta én sem, de ezek még régebbiek voltak!

Az nvram show parancsra mit lép?

[ Szerkesztve ]

(#10504) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10503) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én a te időpontodtól fogva kb. 3 évvel ezelőttig teljesen leálltam a törléssel.

Egész bő információáradatot nyújtott ez a parancs :) :

CFE> nvram show
wl_radius_port=1812
wan_unit=0
os_ram_addr=80001000
wan_route=
wan0_primary=1
wl0_frameburst=on
wan_pppoe_keepalive=0
log_ipaddr=0.0.0.0
wan0_ipaddr=192.168.1.245
boardrev=0x10
il0macaddr=00:C0:49:DF:00:01
wan0_proto=static
et0macaddr=00:C0:49:DF:00:01
d11g_mode=1
wan_pppoe_passwd=
wl_maxassoc=128
wl0_akm=
boot_wait=off
watchdog=1000
wan0_dns=
wl_phytypes=g
wl0_infra=1
fw_disable=0
SNMPCommunityOne=public
et0mdcport=0
wl0_country_code=AU
wl_infra=1
reset_gpio=0
ses_event=0
pmon_ver=CFE 3.51.21.0.1
restore_defaults=1
antenna_selection=default
wan0_ifname=eth1
wan_lease=86400
wan_pppoe_service=
wl0_wme_sta_be=15 1023 3 0 0 off
d11g_dtim=3
ap_repeater_channel=6
http_wanport=
wl_radius_ipaddr=
lan_gateway=192.168.1.1
wl0_ifname=eth1
lan_domain=
timer_interval=3600
wl0_wme_sta_bk=15 1023 7 0 0 off
forward_port0=
wl_net_reauth=36000
wan_netmask_1=255
wan_netmask_2=255
ses_enable=1
wan_netmask_3=255
wan_pppoe_mru=1492
wan_netmask_4=0
lan_route=
wl0_mrate=0
wan_gateway=192.168.1.1
wl0_mode=wet
dhcp_start=192.168.1.100
wan_ipaddr_1=192
wan_ipaddr_2=168
wl0_ap_isolate=0
wan_ipaddr_3=1
dhcp_end=192.168.1.150
wl_mrate=0
wan_ipaddr_4=245
os_flash_addr=bfc40000
wl_akm=
sromrev=2
wl0_gmode=1
wl0_wme_no_ack=off
auth_mode=disab

[ Szerkesztve ]

(#10505) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és ott van közte a boot_wait=off is, amit valahogyan csak át kéne varázsolni boot_wait=on állásba! :)

A CFE-t hogyan flashelted rá? Esetleg azzal a módszerrel az NVRAM-ot is újra lehetne írni, és gondolom abban már boot_wait=on állásban lenne!

Amúgy simán az nvram parancs mit mond? Szerintem kellene, hogy ismerje a set és commit paramétereket...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# nvram
NVRAM Utility
Copyright (C) 2006-2009 Jonathan Zarate

Usage: nvram set <key=value> | get <key> | unset <key> |
ren <key> <key> | commit | erase | show [--nosort|--nostat] |
find <text> | defaults <--yes|--initcheck> | backup <filename> |
restore <filename> [--test] [--force] [--forceall] [--nocommit] |
export <--quote|--c|--set|--tab> [--nodefaults] |
export <--dump|--dump0> | import [--forceall] <filename> |
setfb64 <key> <filename> | getfb64 <key> <filename> |
setfile <key> <filename> | getfile <key> <filename> | setfile2nvram <filename>
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

(#10506) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10505) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah át kéne, de ha már belekezdtem a JTAG-olásba, akkor véghez is viszem! (úgy sem csináltam még eddig.. :D)
Méghozzá szereztem WAP54G_v2-es CFE-t és ráteszem azt.
(Látom találtál dd-wrt-n pont ehhez valót, majd azt is megpróbálom ha már működik tnx, amúgy is kíváncsi vagyok valamire evvel kapcsolatban)

A CFE-t sehogy se flash-eltem rá, szimplán csak nem brickelődött az a része.. ha előbbi ment volna, már rég tftp-n ráküldtem volna rá a firmware-t.. :D

Jah, jól rémlett; próbltam már ezt is és ezt írja az 'nvram'-ra: *** command status = -8

[ Szerkesztve ]

(#10507) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem, csak fentebb írtál egy ilyet...

"Szerintem újra megpróbálkozok egy CFE reflash-sel."

és én ebből gondoltam, hogy már túl egy CFE cserén! :)

(#10508) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10507) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, ha nem próbálkoznékot írtam volna, akkor valahogy úgy fogalmaztam volna, hogy újra flash-elek egy CFE-t, bár ilyenre már az első után nem lenne szükség, csak ha pont ezen gyártó szerinti CFE-t szeretnék rajta tudni. :D

A DD-WRT-vel kapcsolatban viszont van egy kis anomália: az összes USR MAC címének végét átírja DF:00:01-re vagy valami hasonlóra, de a lényeg, hogy ugyanarra, bár interface-enként még eltér. Valamint ezt csak hw_reset után csinálja, közvetlenül upgrade után még a gyári MAC címekkel rendelkezik.
Ez egy eszköznél még nem is lenne gond, de kettő pároztatásánál már igen. Még ezért is gondoltam WAP54G_v2-es CFE-re, hogy ez esetben is megtörténik-e vajon.

[ Szerkesztve ]

(#10509) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Közben találtam CFE parancsokat: [link]

A boot_wait-et még csak nem is írja...

[ Szerkesztve ]

(#10510) Tendd válasza Intruder2k5 (#10498) üzenetére


Tendd
tag

Nem működik sajnos.
Most mindent ismét beállítottam úgy, ahogy a notebookon van. A modem admin felületén pedig a Lease Time-ot 1 hétről foreverre változtattam, hátha... de semmi.

(#10511) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A boot_wait csak egy NVRAM változó, nem egy külön parancs! Viszont írja ezt...

setenv varname value

This command sets an environment variable. By default, an environment variable is stored only in memory and will not be retained across system restart. if an NVRAM device is present, the variable is also stored there and is persistent across reboot.

Vagyis így kellene valahogy?

setenv boot_wait on
setenv boot_wait=on

[ Szerkesztve ]

(#10512) Intruder2k5 válasza Tendd (#10510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A működő noti ipconfig-ja mit ad válaszul?

(#10513) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10511) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah...
Előbb próbáltam, nem megy se egyenlőségjellel, se nélküle.

Available commands: et, nvram, reboot, flash, autoboot, batch, go, boot, load, save, ping, arp, ifconfig, unsetenv, printenv, setenv, help

(#10514) Tendd válasza Intruder2k5 (#10512) üzenetére


Tendd
tag

[ Szerkesztve ]

(#10515) Intruder2k5 válasza Tendd (#10514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ez az, jól gondoltam, a Te gépeden még a maszk sem jó! Állítsd be ezeket fix-en a nem működő gépen...

IP cím: 192.168.1.100
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Így működnie kell!

(#10516) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Akkor én ezt nem értem! Ott van a setenv az available command-ok közt, de mégsem fogadja el!

(#10517) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10516) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem baj, minden erőmmel azon leszek, hogy megkapja a CFE reflash-t... :D

(#10518) krealon válasza speed008 (#10482) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a ZyXEL P660 egy modem-router kombo, igy a legegyszerubb a TP-link AP modu hasznalata lenne.

(#10519) Tendd válasza Intruder2k5 (#10515) üzenetére


Tendd
tag

Beállítottam, de amikor leokézom nem zárja be. Majd megjelenik a (Nem válaszol) felirat. Restart után már csatlakozva van viszont így sem akarja elérni. Lehet, hogy az oprendszerben lesz valami hiba, és nem képes beállítani rendesen?

(#10520) f_sanyee válasza Tendd (#10519) üzenetére


f_sanyee
senior tag

halokartya divert szedd le es rakj vmi frissebbet.

(#10521) Intruder2k5 válasza Tendd (#10519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez már tuti nem router hiba!

(#10522) Papabear195 válasza Intruder2k5 (#10480) üzenetére


Papabear195
tag

Amikor rájön a "bolondóra", akkor mindegy, hogy mi van bedugva, csak világítanak a ledek és ennyi, mondjuk újraindulni csak akkor volt hajlandó (sok k-be húzgálás után), ha le volt húzva róla minden, de lehet, hogy ez csak véletlen. Nem áramtalanítottam amióta hajlandó volt beindulni, és működik is rendesen...

(#10523) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
2 problémám lenne,ehhez kellene segítség!
1:Kaptam egy Micra digitel 54 mbps 802.11g routert,és ehhez nem találok beállítási utasítást..kerestem a Googlén,de nem sokra jutottam...azt hiszem 192.168.2.1 a megnyitandó oldal..ennyi..
UPC a net szolgáltató, PPPoE felhasználó szavas,és jel szavas..
2:van egy TL-WR741N routerem,és ezzel szeretném megosztani a netet a másik router fele,mert az alsó lakásban van jel,fent nem sok..híddal megoldható?
Várom segítő válaszotokat,de nézzétek el nekem,ha nem mindig értek meg egyből mindent,hiszen én még eléggé laikus vagyok a dolgokban,mint mondják:műkedvelő!:)

(#10524) Intruder2k5 válasza Papabear195 (#10522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csupaszon is produkálja, akkor pedig nincsen kérdés, ez router hiba! Ütni kell az asztalt, hogy próbálgassák tovább...

Vagy tönkre kell tenni olyan szinten, hogy el se induljon, és akkor kénytelenek kicserélni! Ez már bevált módszer olyan hibáknál, ami nehezen reprodukálható! Egy kis túláram csodákra képes, persze mértékkel, nem szénné égetve a panelt! :)

[ Szerkesztve ]

(#10525) Tendd válasza Intruder2k5 (#10521) üzenetére


Tendd
tag

Telepítettem új windowst. Egy másik verziót. A hiba pedig továbbra is fennáll.
Próbáltam pingelni, amire ezt a választ kaptam:
A célállomás nem érhető el.
"Ez az üzenet azt jelenti, hogy a küldő állomásnál vagy egy útválasztónál nem létezik a célállomáshoz vezető helyi vagy távoli útvonal. Ilyen esetben a helyi állomás vagy az útválasztó útválasztási táblájának hibaelhárítására van szükség."

(#10526) Intruder2k5 válasza Tendd (#10525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Oprendszer hibát kizártad, mivel teljes csere volt!
- A router működik, mert más géppel tökéletes.
- A kábelt tesztelted, működik!

Mi maradt? A hálózati adapter! Cseréld ki, vagy ha integrált, akkor tegyél be egy kártyát!

(#10527) Tendd válasza Intruder2k5 (#10526) üzenetére


Tendd
tag

Oké! Esetleg le lehet tesztelni a hálózati adaptert a noti segítségével, mielőtt még vennék egyet?

[ Szerkesztve ]

(#10528) Intruder2k5 válasza Tendd (#10527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éppen le lehet... Állíts be mindkettőnek fix ip címet, azonos tartományba, tehát csak az utolsó szám legyen eltérő! Mondjuk 192.168.1.x Ezen kívül kell még a maszk, 255.255.255.0, és más nem is nagyon. Így már el kel érd a másik gépet, és annak minden futó szolgáltatását. FTP szerver, Windows nyomtató és file megosztás, stb... Vagy egyszerűen csak pingeled a másik gépet! Ja, és még mindig crossover kábel kell közéjük!

[ Szerkesztve ]

(#10529) Papabear195 válasza Intruder2k5 (#10524) üzenetére


Papabear195
tag

Köszi a segítséget, szerintem hétvégén az egyik haverral megcsináljuk a szükséges beavatkozást, mert most pl csupaszon is csak a kb. a 10. bekapcsolásra volt hajlandó elindulni, azt nem értem az egészben, hogy ilyenkor meg tökéletesen működik...

(#10530) Tendd válasza Intruder2k5 (#10528) üzenetére


Tendd
tag

Rendben! Holnap kipróbálom.

(#10531) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#10524) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egy kis túláram csodákra képes

Evvel nagyon óvatosan, csak saját felelősségre.

Mellesleg a fogyasztóban nem lehet csak úgy túláramot elérni, max. többletfeszültséggel nagyobb fogyasztást és így -> nagyobb áramerősség keresztülhaladását elérni.

Az én barátom a CP-2-es gázgyújtó [link] , aki a konvektoromban lakik. A siker garantált és gari megőrzés szempontjából teljesen biztonságos. Nagy feszültség (2-3 cm ívkisülés), kis áramerősség és semmilyen beavatkozás sem látszik. Gyengébb piezzo dolgokkal is összejöhet, de lehet nem elsőre.

Én a rotuert mindenképp szétszedném és úgy adnék neki ha a portokon keresztül nem megy, gari cetli úgy sincs rajta, de semmi se látsszon!

[ Szerkesztve ]

(#10532) szp1


szp1
addikt

Tisztelt szakértők, kérdésem volna.

Adott egy 20 megás kábelnet ( szolg : vidanet ) egy D-Link kábelmodemmel amire egy Belkin G-s wifi router van kötve, ez utóbbi egy elég régi motoros, négy éves.
LAN kábelen rá van kötve egy PC, valamint megy róla wifin egy G-s noti és általában egy-két N-es noti is. ( nagy a család.... ;) ) A PC ritkán megy csak komolyabb dolgokra használjuk.
A jelenség a következő : ha csak egy noti megy róla akkor eléggé stabil a net, de ha több is csatlakozik akkor ledobálja a kapcsolatot a Belkin és csak ki-be kapcsolással állítható helyre a "vezetéknélküli kapcsolat" ( tápkábel ki-be ). Ezt elég gyakran eljátssza naponta...
A másik : ha, teszem fel, elindítok egy speedtest-et a G-s notin a ping-ig eljut, de a letöltés teszt alatt már ledobja a router a gépemet és szintén "újra kell indítani". Ugyanez van egy-két weboldalnál is. Ha véletlenül sikerül a speedtest-et lefuttatni, 10 megát mér. A vezetékes PC stabilan hozza a 20 megát. Jelerősség általában kiváló, kb 7 méterre van a gép a router-től. Az N-es notik is 10 m-en belül vannak.

Mitől lehet ez az eldobálás?
Érdemes új routerben gondolkodni?
Hozzáteszem : tök analfabéta vagyok a témához, tehát mintha hülyegyereknek magyaráznátok pls.
Előre is kösz :R

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10533) Gubek-Einste válasza szp1 (#10532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűbb és gyorsabb lenne ha vennél egy legalább Lite N-es router-t.
Többen is panaszkodtak itt a fórumon a Belkin router-ekre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10534) szp1 válasza Gubek-Einste (#10533) üzenetére


szp1
addikt

Én is fontolgatom ....TP-Link?
Kösz a gyors választ.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10535) Gubek-Einste válasza szp1 (#10534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbban a beszerzést egy TP-Link 74x tudod megúszni de érdemes átnézned a router ajánlgatós topicba is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10536) szp1 válasza Gubek-Einste (#10535) üzenetére


szp1
addikt

Köszi.
Ha esetleg egy komolyabb cuccra beruháznék, mondjuk egy 300-as TP-Linkre, az nem okozna gondot a G-s notinál?
Mondom, nem értek hozzá....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10537) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilvánvaló, hogy csak saját felelősségre! A többi részletkérdés, nem atomfizikusokat képzünk itt, és szerintem azért érthető volt, hogy mit szeretnék mondani! :)

Nekem egy 36V-os HP tápom van erre a célra, amivel már néhány eszközt sikerült a másvilágra küldeni óvatosan, teljesen nyomtalanul, miután olyan hibájuk volt, amivel nehezebb lett volna gariztatni! Mindet kicserélték szó nélkül...

(#10538) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

létezik olyan, hogy egy darabig nem működik egy routeres kapcsolat, majd 4-5 nap elteltével magától megjavul?

erről van szó:

modem - kábel - router - wifi - router - kábel - pc

és eddig az volt, hogy a "kábel - pc" rész nem ment, nem lehetett elérni a netet így, de ez megszűnt magától.
lehetséges ez?

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#10539) Tendd válasza Intruder2k5 (#10528) üzenetére


Tendd
tag

Vettem hálózati kártyát és... talán csak ennyit írnék:
:R :R :R

(#10540) Intruder2k5 válasza Tendd (#10539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy megoldódott! Szívesen! :)

(#10541) Wind-Storm válasza piadex2 (#10538) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezek szerint létezik :DD
Kábelnetnél egyáltalán nem csoda ha időnként elszáll.

(#10537) Intruder2k5

Mondjuk ilyet már én is csináltam, de nem táppal, viszont nagyon rizikós, hogy bármi látszhat, főleg ha nem tudod gari vesztés nélkül szétszedni és megnézni.

(#10542) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#10541) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem látszik az... Természetesen nem folyamatosan nyomom neki, hiszen az akár megégetné a nyákot is, hanem csak impulzusokban, és esetleg fordított polaritással! Na de mindegy is, van erre több lehetséges megoldás, ki így, ki úgy csinálja, a lényeg, hogy meg lehet oldani!

(#10543) Gubek-Einste válasza szp1 (#10536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Visszafelé kompatibilis így nem lehet semmilyen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10544) atirag


atirag
őstag

Szeretném felrakni a vargalex féle firmware-t. Kell valami különöset csinálnom vagy a router menüjében firmware ugrade-re megyek?
És gondolom nekem a factory build kell ugye?

[ Szerkesztve ]

(#10545) Intruder2k5 válasza atirag (#10544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az kell, nem kell semmit csinálnod, de ehhez a spec témához sokkal több segítséget kaphatsz ITT!

(#10546) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Sziasztok! Tp link router nagyobb fájlok letöltésénél ,vagy hosszabb youtube nézésénél lefagy. Amúgy megy szépen. Ez valami beállítási gond ,vagy valami más hiba lehet? :R

(#10547) Intruder2k5 válasza -atesz- (#10546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmi ilyen beállítás nincs a routerben! WiFi-ről vagy kábelről beszélünk?

(#10548) MemphisHU


MemphisHU
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy problémám lenne, ami a családban két új okostelefon és egy új laptop mellett már egyre irritálóbb.
Annyi a baj, hogy a routerünk (TP-Link) csak az én laptopomat engedi csatlakozni a hálózathoz WiFi-n. LAN kábelen tökéletesen megy minden géppel, de ez a telefonoknál nem megoldható. Tehát az 5 gépből csak ez az egy tud csatlakozni wireless. A hálózatot a többi is látja, csak fellépni nem enged. Mi lehet a baj?
Köszönettel: Memphis

(#10549) Intruder2k5 válasza MemphisHU (#10548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg be van kapcsolva a MAC szűrés?!

(#10550) -atesz- válasza Intruder2k5 (#10547) üzenetére


-atesz-
aktív tag

Szia! Wifi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.