Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nekem kellene egy Firmware! Mégpedig az alábbihoz:

SMC 7004VBR EU-hoz. A trükk azonban a part numberrel van. Ugyanis seholse találom a 720.646-os part No.-hoz tartozó firmware-hez. Tud valaki segíteni? Igen fontos lenne, mert jelenleg nem birom használni ezt a szerencsétlen routert, valamiért...


SÍRNI TUDNÉK!

Segítsetek! :O

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#102) -=Valium=- válasza Agyasima (#101) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Az SMC oldalon én sem találtam.Nekem is ez volt.Már nem emléxem melyiket raktam fel de amelyik nem jó az nem is megy fel rá.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#103) Agyasima válasza -=Valium=- (#102) üzenetére


Agyasima
senior tag

Köccer! :)
Akkor letöltök egy párat, azt próbálhatom...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#104) Chieftec válasza Chieftec (#100) üzenetére


Chieftec
őstag

jupsz

(#105) -=Valium=- válasza Chieftec (#104) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Szerintem max a FW frissítés jöhet szóba.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#106) Chieftec válasza -=Valium=- (#105) üzenetére


Chieftec
őstag

Feltettem a legújabbat, azzal meg fagyogat a menü.

(#107) -=Valium=- válasza Chieftec (#106) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nemtom milyen routered van de valami ''stable'' version-t tegyél fel ha van hozzá.A beta meg a hackelt FW-t kerüld.

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#108) Chieftec válasza -=Valium=- (#107) üzenetére


Chieftec
őstag

Oks, bár ez a gyártó oldalán volt kb 2-3 hónapja szórakoztam vele.

(#109) PoLizei válasza Spec (#99) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Hello, Spec!
Vannak olyan routerek, amikben te tudod megadni hogy kapcsolódjon-e vagy ne. Sőt, a ''dial on demand'' üzemmód némelyikben azt is tudja, hogy ha kell csatlakozik, ha egy bizonyos ideig nincs forgalom kifele, szétbont. Nekem egy Gigabyte GN BR01-G van, ezen lehet ''kézzel'' csatlakozni, bontani, a DOD csak addig terjed, hogy az ''Idle Time'' után szétkapcsol. Amiért viszont nem ajánlom ezt a típust, az az, hogy mindezt csak a leírás szerint tudja, a bontás után sokszor ki kellett húznom, majd újraindítanom a routert, hogy egyáltalán be tudjak lépni a menübe pl. újrakapcsolódni :F . Talán egy fw frissítés majd megoldja, de a mostani legfrisebb verziót fel sem tudom tölteni rá.
( mondjuk, most cseréltem le az időkorlátos ADSL-emet Chello lightra, így már nem zavar a dolog :P,)

[Szerkesztve]

P*L****

(#110) ByB


ByB
addikt

SOS HELP KELLENE!!! Ez Enternet se szó se beszéd úgy döntött, hogy megváltozik a belépési cím, amit a routerem nem tud véghezvinni: SMC7004ABR EU! Az a baj, hogy se az ADMIN, se az SMCADMIN jelszóval nem lép be, a RESET gombra pedig nem reagál? Mi tévő legyek...? :O

(#111) Noxy válasza ByB (#110) üzenetére


Noxy
veterán

És ha így irod be : smcadmin
A reset gombot + hosszab ideig kell nyomni. 30-40 mp

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#112) -=Valium=- válasza ByB (#110) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ennek semmi köze az Enternethez.A routert a belső hálóról éred el.

Hosszabban nyomd a reset gombot.

Nekem a jelszó gyárilag üres volt.Próbáld meg azzal is.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#113) ByB


ByB
addikt

Köszönöm a válaszokat, próbálkozok! Kisbetűvel próbáltam és tudom, hogy a router belső hálón van, de nem találja az enternetet...

(#114) ByB válasza ByB (#113) üzenetére


ByB
addikt

Sikerült megoldanom mindent! Nem tudom, hogy nyomkodtam, de elkezdett villózni és már yoó! :C THX

(#115) Trainer


Trainer
csendes tag

Lenne egy nagy kérdésem!?!
Hogy lehet állandó ip címet csinálni, ha adsl netem van és routerem??
Válasz előre is köszi! :F

(#116) -=Valium=- válasza Trainer (#115) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Állandó IP-címet nem lehet csinálni.Esetleg regelsz magadnak valamelyik DDNS szolgáltatónál(pld. myip.hu) és akkor a névvel tudod azonosítani a géped. :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#117) Czibu


Czibu
tag

Helló!

Nékem is lenne egy különleges problémám:
még tavaly vettem sulinetbe egy SMC WBR2804 (azt hiszem), wirelesses kis frankó router, most, egy évre rá annyira beadta a kulcsot, hogy pppoe-ra egyáltalán nem hajlandó csatlakozni semilyen modemmel (thomson, és dialcom). ráadásul a thomson modemet is hazavághatta, mert valamilyen úton módon az meg routerekkel nem hajlandó működni (pc-re kötve megy, routeren nem, több routerrel is próbáltam) most van egy vacak routerem, és egy modemem amit:
az invitel rt nem cserél ke, merhogy pcn megy, a router őket meg nem izgatja :O

a routert elvittem szervízbe, Test ok-val visszaküldték, hogy működik. összerak egy olyan modemmel ami jó, és minden routerrel faxán megy, de ez megint nem szereti ez a smc genyó, csak a cannotconnettoPPPOE szerver üzit dobja ki.
mit lehet ezek ellen tenni?

:Y

szóhoz sem juttok mi? ha valami nem vili, kérdezzetek!

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#118) -=Valium=- válasza Czibu (#117) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Próbáld meg sztem. a gép hálókarijának MAC címét klónozni.Hátha. :F

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#119) steve@prhw válasza Czibu (#117) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem lehet, hogy az újabb PPPoE protokollra állt át a szolgáltatód? A dialcom modemmel más router rendben működik, csak ez nem?

A MAC-klónozás PPPoE-nél nem jellemző, viszont egy firmware frissítést, valamint egy teljes factory resetet és újrakonfigurálást kipróbálhatsz, az talán segít.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#120) johan


johan
csendes tag

Üdv van egy SMC BR14UP routerem minden ok csak hiába telepitek printert a hálózatra
a nyomtatás nemindul el.A printerek a következők: Canon BJC-240,Samsung ML-1610, Lexmark Z33 egyik sem nyomtat a printer serverröl.Segitsetek mi lehet a probléma ?amugy a telepitéseket megcsináltam . :C

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.