Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) tannoyfan válasza Chal (#850) üzenetére


tannoyfan
tag

https://github.com/nibi79/worxlandroid/
Őt használom OH alatt. Talán hasznos lehet a doksiból a sok channel, amit képes kihúzni a felhőből, könnyebb megfeleltetni az AH-s hasonló elemeknek.

Ez sem tűnik rossznak, HA alá: https://github.com/Barma-lej/halandroid

[ Szerkesztve ]

(#852) Chal válasza tannoyfan (#851) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, úgy látom mindegyik mqtt alapú, illetve írják hogy hajlamos a Worx banolni, ha detektálják az idegen mqtt klienst. Neked ezzel nem volt gondod? Mondjuk nem egy nagy tragédia ha megtörténik, azt írják unlink, újraregisztráció más e-mail accounttal, és megint megy, csak nem biztos hogy ezzel akarnék szívni, akkor se ha csak fél évente van :)

(#853) tannoyfan válasza Chal (#852) üzenetére


tannoyfan
tag

Nincs gond vele, néha nem sikerül csatlakoznia, dob egy csodás java exception-t, de aztán megy tovább. Kézzel még nem kellett beavatkoznom egyszer sem.

(#854) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Korábban már írtam, hogy én is robotfűnyíróban gondolkodom. Mivel 270m2-es a kert, a legkisebb modellekben. Ami "specialitás", hogy van egy teljesen különálló kb. 20m2-es rész (ahová kézzel kell áttenni) és egy erős emelkedő (amin valószínűleg egyik kiszemelt modell sem tud felmenni egyenesen - vagy egyáltalán nem).

Az alábbi modelleket néztem ki. Összeírtam a számomra pozitív/negatív dolgokat (ez másnak is hasznos lehet) illetve pár kérdést, amire esetleg az olyan modellel rendelkező tulajok válaszolhatnak - köszi előre is:

WORX S300:
+ a kés követi a domborzatot
+ esőérzékelő (bár tudna, de ne dolgozzon esőben)
+ szegélynyíró (border cut) üzemmód (heti 1-2 alkalommal körbejár)
+ legszebb (szubjektív)
+ legolcsóbb
- folyamatos wifi-kapcsolat szükséges, ha a pin védelem be van kapcsolva (nem rajongok a gondolatért, hogy a kertemet wifisíteni kell)
? nem tiszta, hogy megoldott-e a szervízelés és pótalkatrész Magyarországon és mennyi jótállás van rá és az hogyan érvényesíthető

Gondolkodtam az M500-ban is az asszimetrikus vágóél elhelyezés miatt, de az drágább a többinél.

Gardena City 400:
+ leghalkabb
+ tisztítható slaggal
+ kezelő panelről vagy bluetooth kapcsolattal app-ról lehet programozni
+ vezetőszállal jól megadható, hogy a kert mely részén mennyi időt töltsön
? nem kell esőérzékelő, mert bármikor dolgozhat: jó az nekem, ha esőben nyír?

Bosch Indego XS 300:
+ szisztematikus nyírás, gyorsabban végez
+ esőérzékelő
+ szegélynyíró (border cut) üzemmód (heti 1-2 alkalommal körbejár)
- nem programozható app-ból
? mintha nem lenne teljesen vízálló

[ Szerkesztve ]

(#855) tannoyfan válasza zsuri0 (#854) üzenetére


tannoyfan
tag

Az M500Plus is mosható slaggal. Azaz minden idei v2.0 vagy Plus jelzésű.
Az esőben nyírás nagy hátránya, hogy a nyesedék nagyon durván összeáll a technika alján, annak minden szegletében, ami ha megszárad, nagyon nehezen eltávolítható. A kések és a késtárcsa közé is bemegy, blokkolja a kések szabad forgását, teljesen kimerevíti őket.
A PIN védelem wifi nélkül is működik, a wifi csak annyit tesz hozzá, hogy az app közel folyamatos kapcsolatban van a technikával, így ha megáll, vagy valaki lenyúlná, arról kapsz értesítést. A PIN kódot a support tudja törölni/átállítani, ha tudod igazolni, hogy a tiéd a doboz, nélküle elindítani sem lehet. Sógoréknál a myrobotcenter.eu 5 év garit ad a Worx robotokra, van külön garis oldal, ahol le van írva, milyen formában és mire. A szállítást kell fizetned gari idő alatt, ami a gép árához mérten nem egy egetverő összeg. Május óta fut nálam az M700Plus, elégedett felhasználó vagyok. Az FB csoport tele van furcsa Bosch/Gardena hibákra kérdezőkkel, de persze az is lehet, hogy a nagy számok törvénye alapján csak ennyivel többen vannak. Mindenesetre látványosan sok nyűg van velük. Tetszett a legutóbbi, miszerint a Bosch magasságállítója beadta a kulcsot (persze a mm helyett konzekvensen cm-t írt, ami önmagában mókás... 30cm-es magasságra állítva...), erre többen jelezték, no para, jégkrém pálcikával orvosolható...

(#856) zsuri0 válasza tannoyfan (#855) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Köszi szépen, sokat segítettél, akkor félreértettem a PIN működését és a wifi szükségességét a Landroidoknál. Ha jobban belegondolok a slagos tisztítás abban az esetben szükséges, ha esőben dolgozik a gép, amit meg esőérzékelővel el lehet kerülni.

Pótalkatrész (elsősorban kés) beszerezhető egyszerűen?

(#857) Chal válasza zsuri0 (#856) üzenetére


Chal
addikt

Hazai OBI-kban van fixen Worx kés, 5eFt egy 12db-os (négy szett) készlet.

(#858) zsuri0 válasza tannoyfan (#855) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Jó tapasztalatok vannak a myrobotcenter.eu-val? Ott M500Plus + garázst lehet kapni kb. az S300 itthoni árában.

(#859) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Úgy látom az eső kezelésére a gyártók 2 stratégiát használnak:

1) Esőszenzor + esőben nem dolgozik a gép (Bosch, Robomow, Worx) - azt mondják jobb a gyepnek ha nem esőben vágják + a gép sem fog disznó módra kinézni. Ahogy olvastam a Worx-nél amúgy engedélyezhető az esőben nyírás is (lehet, hogy a többinél is)

2) A gép esőálló (Gardena, Husquarna) - azt mondják a gépet egyáltalán nem zavarja, ha esőben dolgozik (ezért is nincs benne esőszenzor) + ha napokig esős az idő megnő a fű és akkor kézzel kellene lenyírni, mert a robot már nem boldogul a hosszú fűvel. Ehhez a stratégiához mindenképpen szükséges, hogy az esős nyírás után disznó módon kinéző gép slaggal mosható legyen.

Nekem elsőre az "esőben nem nyírunk" stratégia jobban tetszik, ugyanakkor a Husquarna és a Gardena elég nagy név ahhoz, hogy elgondolkodtató legyen az ő hozzáállásuk. Persze a legjobb, ha a gép mindkettőt tudja (pl. Worx)

(#860) tannoyfan válasza zsuri0 (#858) üzenetére


tannoyfan
tag

Nehéz megítélni, a gyártó szívatta őket (meg mindenkit) tavasszal, nagyon nehezen érkeztek be az első szállítmányok... Februárban rendeltem, Májusban kaptam meg. Ettől én nem írnám le őket, bár garanciális ügyem még nem volt velük, így arról nem tudok nyilatkozni. Ha van a termékből, minden flottul megy, 3 nap alatt hozza a futár. Anno a kérdéseimre válaszoltak, volt, hogy csak a sablont, de érhető, ha nem ér oda a szállítmány, más is csak pingvinezne. Én úgy vélem, 2021-ben nem ördögtől való valamit Óóósztriából megrendelni.

(#861) Keef_Lee válasza zsuri0 (#859) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Esőben tapasztalatok alapján csak damilos fűkaszával lehet füvet nyírni normálisan.
(Igaz ahhoz is be kell öltözni rendesen. Gumicsizma, stb.)
Számomra meglepő, hogy ezekben a gépekben nincs esőszenzor. Kifejezetten örülök, hogy az enyémben van. Így is hetente kaparom a késről a fűnedvtől rákeményedett koszt, ami teljesen elfedi az élét, pedig éles a kés.

(#862) Leon77 válasza Keef_Lee (#861) üzenetére


Leon77
őstag

A bosch indego s 500+-ban van olyan, hogy intelligens indulás, nézi az időjárás előre jelzést és annak függvényében nyír, igaz van rajta eső szenzor is. Nem rég takarítottam ki az első kb 100 óra meló után és eléggé koszos volt, a kések viszont rendben vannak. Én mondjuk napi beállítást használok, azt tudom változtatni a távolból, pontosabban azt is. Minden be lehet állítani appból.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#863) tannoyfan válasza Leon77 (#862) üzenetére


tannoyfan
tag

"a kések viszont rendben vannak" - Ez azt jelenti, hogy 100 óra után is szépen könnyedén elfordulnak a csavar körül? Én hetente slaggal mosom az alját, addigra a kések szépen "beállnak" az alájuk szoruló kosztól és nyesedéktől. Megáztatom, majd kézzel forgatva kidolgozza maga alól a szutykot. Egy hét alatt viszont mindig megszorulnak...

(#864) bandoot


bandoot
lelkes újonc

Sziasztok!

Első benyomásom nem volt a legjobb az M700 plus-al (májusban írtam róla), de talán tényleg van valami az AI-ban, pár hét használat után teljesen eltűntek az elhagyott részek, sokkal szebben dolgozik, vagy esetleg a firmwaren javítottak valamit, mert a ritka elakadásai is teljesen megszűntek. Azt mondhatnám elégedett vagyok vele, megérte a pénzét, de most egy új idegesítő probléma jött elő:

Időnként amikor haza menne, továbbmegy az állomáson és addig köröz, míg le nem merül. Újraraktam az állomást vízmértékkel kiszintezve tutira 100% vízszintben legyen, de így is ugyan ez a gond. A pöcköket mindig éri, tehát szépen neki csattan, csak mintha túl gyorsan menne és egyszerűen továbbmegy rajta. Nem tudom az véletlen e, de szinte mindig a második nyírás után csinálja, tehát amikor kora délután végez, olyankor nem is nagyon emlékszem hogy lett volna ilyen gond(azért előfordult már), szinte mindig csak este. Van olyan, hogy pár napig semmi gond, aztán egymás után két nap vissza kell vigyem este a helyére. Ilyenkor elég lassan, igazgatva tudom elérni, hogy elkezdjen tölteni. Az a baj ezt nem tudom, ha lemerült teljesen, normális, hogy nem azonnal kezd el tölteni, vagy ez arra utalhat hogy érintkezéssel van a gond?
Néztem erről több külföldi fórumot, de ott úgy láttam ahol volt videó, mindenhol az volt a gond, hogy a robot elment a "lapok" mellett, tehát nem is érintette, nálam szépen nekimegy, "csattan" csak ennek ellenére továbbmegy.

(#865) MaCS_70 válasza bandoot (#864) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt én is tapasztaltam egy barátomnál, akinél én szoktam kiszabadítani a robotot. 2-3 centivel túlfut.

Még mi sem tudjuk a magyarázatát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#866) tannoyfan válasza bandoot (#864) üzenetére


tannoyfan
tag

Érdekes, ilyenről még nem hallottam. Nekem a dokkoló a füves területen kívül van, kis töréssel megy oda a kábel, majd a dokkoló előtt kb. 40cm-el egyenesedik ki, mögötte kicsit rövidebb a kifutás, utána törés, egyenesen a fűre. Eddig mindig megoldotta gond nélkül. Én ezt a másfél nm-es területet műfűvel fedtem le, a dokkolóból is csak a töltőfej áll ki, a rács a műfű alatt van. Így azért garantált, hogy a kábel nem mozog. Maga a talaj tiszta homok, így enélkül folyamatosan dózerolt, két nap alatt láthatóvá vált, ahogy berutinozott a garázsba.

(#867) tannoyfan


tannoyfan
tag

(#868) zsamiatt válasza tannoyfan (#867) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez baromi jól néz ki, diyben csináltad vagy készen vetted?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#869) tannoyfan válasza zsamiatt (#868) üzenetére


tannoyfan
tag

Köszi, DIY volt, BH-s előtető, két U vas a kertből, némi lécanyag, illetve kutyaajtónak árusított PVC szalag. Jah, és OPEL csavar, mert ezt is megtudtam, hogy így hívják :). Így azért megállt a felében a BH-s talán AL-KO házikónak, ami nagyjából ugyanez, kutya PVC nélkül... A Worx házikó meg kb. még ahhoz képest is x 2.

(#870) Chal válasza bandoot (#864) üzenetére


Chal
addikt

Ez tényleg érdekes. Érintkezők a roboton és a dokkon tiszták? Én egy nedves dörzsi szivaccsal megküldeném kicsit őket, akkor is hat tisztának látszanak, utána persze töröld jó szárazra. Nálam elég mostoha körülmények vannak, a dokkoló konkrétan befelé (a nyírandó terület felé) lejt kicsit, ráadásul sajnos nem igazán tud nyírni alatta, én meg le***om eléggé, szóval van hogy egy "bozót" alakul ki a dokkolónál, de nincs vele semmi gondom.

(#871) late


late
tag

Sziasztok!

Egy régebbi Robomow RL2000 gépem van, teljesen új késekkel (3db). Két különálló területet nyír, vagyis csak nyírna, mert a telepített gyep, ami idén 3 éves sajnos nem vágható vele. A másik 1000nm-es terület, ami nem gyepesített gyönyörűen vágható a robottal, szép képet mutat. Viszont a gyepesített 1000nm-t nem tudja a robot vágni, csak tépi, az összes fűszál szétcincálva, majd kisárgulva. Benzines fűnyíróval szépen lassan vágva, éles késsel tudom csak vágni.

Mi lehet a gond a fűvel, mert másra már nem tudok gondolni. Sport fűmaggal lett vetve 3 éve. A másik meg sima magától nőt füves terület.

Próbáltam már több féle műtrágyát, hogy megerősítsem a füvet, hátha a szálak gyengesége miatt nem tudja a robot normálisan vágni. De , ahogy fent is írtam új késekkel sem jobb a vágási kép. A magassággal is próbálkoztam, hogy csak picit csípjen a tetejéből, ez sem segít, kikapcsoltam az ECO módot, hogy folyamatosan 5000 fordulat/perccek vágjon.

2 éve szenvedek ezzel, van valami ötletetek?

Előre is köszönöm!

(#872) tannoyfan válasza late (#871) üzenetére


tannoyfan
tag

Valószínűleg a fű összetétele miatt, túl sok a vékonylevelű fajta benne, lágyak, elhajlanak a kés alatt. Nálam Toscana van, eleinte tépte a robot egy picit a tetejét, de a napi nyírás miatt, illetve valószínűleg a folyamatos mulcsolás okán olyan sűrű lett, hogy nem nagyon tudnak már elfeküdni a kés alatt, nagyon szépen vágja a technika. Lehet, hogy érdemes lenne felülvetni olyan fajtával, ami kicsit vastagabb levelű.

(#873) mutyi válasza tannoyfan (#872) üzenetére


mutyi
őstag

Most vettem az új épülő házhoz egy Bosch Indego S+500 fűnyírót.
Olyan kérdésem lenne, hogy 1 hétig még valszeg nem lesz az áram állandóra felkapcsolva.
Ilyen esetben hogyan működik egy robotfűnyíró?
Ha feltöltöm teljesen máshol,akkor attól hogy a dokkolóban nincs még áram, tud dolgozni,mert a gyepszőnyeg hétfőn lesz lefektetve és egyből szeretném vágni.

(#874) Chal válasza mutyi (#873) üzenetére


Chal
addikt

Sajnos nem fog menni, mert áram nélkül kb. olyan, mintha nem lenne lefektetve a határólókábel (hiszen nem lesz a vezetéken a megfelelő jel), így el sem fog indulni. Amúgy jól gondolom hogy még a vezeték sincs lefektetve? Gondolom ha még gyep sincs, akkor vezeték sincs.

[ Szerkesztve ]

(#875) Keef_Lee válasza Chal (#874) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Olyannyira drótfüggők, hogy én beüzemeléskor a felesleges drótot a tekercsen hagytam és úgy kötöttem be a másik végét a dokkolóba. Aztán csodálkoztam, hogy a dokklóhoz közeledve kiment határolón kívülre és dödögött.
Aztán rájöttem, hogy a tekercs belseje amerre mutat, arra gerjedhet valami mágneses indukció,a mit követ. Így levágtam méretre, aztán majd megtoldom ha átépítés lesz.
Egyből megjavult minden :) Azóta úgy dokkol, hogy Móriczka megirigyelhetné a nászéjszakán.

(#876) Leon77 válasza mutyi (#873) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem ilyen van. Kitelepítés nélkül nem fog menni. Van benne dokkoló nélküli nyírási funkció, de bevallom azt én még nem próbáltam, illetve van benne spotmow ahol egy bizonyos területet nyír le, meg van adva mekkorát és a terület bal sarkára kell tenni, ha jól emlékszem és elindítani a spotmow funkciót, de bevallom én ezt se használtam.

Kitelepítettem, aztán a tapasztalatok után ezen finomítottam, azóta megy minden nap, sőt, gyakorlatilag mikor nem vagyok otthon ő egyfolytában dolgozik, kivéve, ha esik az eső.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#877) insight


insight
aktív tag

Bosch Indego S+ 350 Connect fűnyíróm egyre gyakrabban akad el. Tavaly óta nem változtattam a határolóvezetéken, és idén is egész tavasszal szépen nyírt - viszont az legutóbbi frissítés óta gyakrabban akad el.
Lehet ez szoftvergond, vagy csak a körülmények balszerencsés együttállása (pl. olyan növények kezdtek nőni, amik fenn tudják akasztani a fűnyírót? Mire odaérek (tőlem 50 km-re van) már abbahagyja a próbálkozást, így nem vagyok tanúja magának az elakadásnak. Amikor ott vagyok, akkor persze gond nélkül nyír. Mit tegyek? Állítsam gyakoribbra a nyírást? A talaj egyenetlenre van belőve a menüben.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#878) zsamiatt válasza insight (#877) üzenetére


zsamiatt
őstag

valami kamerával nem tudod figyelni a mozgását?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#879) insight válasza zsamiatt (#878) üzenetére


insight
aktív tag

De tudom, ha épp a kamera környékén van. Az a baj, hogy különböző algoritmusokkal nyír, és ma pl beparkolt egy fa meg egy kerítés közé, ahol hosszában kellett volna ámennie, keresztben próbált, majd feladta.
Tavasszal lehet, hogy átvariálom a vezetéket, és kijelölök “no-go” zónákat, azokat a helyeket, ahol imád elakadni.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#880) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Egy nyitott területen(kert) lehet robotfűnyírót használni?
(nincsen kerítés, de egyéb akadályok azért igen, fák, bokrok, árok, ház, stb)

300-500 m2-re saccolom a nyírandó területet, jelenleg heti 1x van talán nyírva.

Nem ismerem a működésüket, márkákat, így egy kis útbaigazítást szívesen veszek.

Köszönöm

(#881) Chal válasza static00 (#880) üzenetére


Chal
addikt

Nem a kerítés "fogja meg" a gépet, hanem a határolókábel. Ezt egy normál vezeték, ki kell feszíteni, vagy műanyag tüskékkel leszurkálva, vagy vannak sokan akik pár cm mélyen a föld alá helyezik. Az összes gép így működik. Értelem szerűen az akadályokat is ezen vezeték megfelelő fektetésével tudod kizárni. Fákat, egyéb hasonló akadályokat nem kell feltétlenül így kizárni, azokat lekoccolja a gép és továbbmegy. Bokrokat, virágágyást viszont célszerű, mert nem "határozott" akadály, és csak összedarálja/elakad benne.

Viszonylag rendezett, sík terület azért szükséges hozzá, az árok pl. vélhetően probléma lesz. Kisebb emelkedő nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#882) Leon77 válasza static00 (#880) üzenetére


Leon77
őstag

Még annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy normál kézi fűnyíróval a heti egy nyírás teljesen rendben van, de ezek a robotok nem erre vannak kitalálva. A füvet nem gyűjti, szétszórja, ami remek. Minden nap, vagy minden másnap kell mennie és 1-2mm füvet "nyír" le, gyakorlatilag szinten tartja.

A lenyírt fű viszont nagyon hamar vissza kerül a talajba és sokkal több tápanyag lesz benne, mintha folyton kidobálod a lenyírt füvet. Nálam minden nap megy a robot, amikor nem esik az eső, ez a dolga. A vezetéknek az a lényege, hogy a dokkolóból indul és oda is tér vissza, feszültség van benne és egy minimális elhanyagolható mértékű áram folyik benne ami egy bizonyos irányú elektromágneses mezőt hoz létre és ezt érzékeli a robot és ezt a határt nem lépi át.

Amikor kizársz egy területet akkor a határoló vezetéket viszed a kizárandó területhez (mondjuk egy bográcshely) körbe mész vele, majd a bemenő vezeték mentén szorosan, de párhuzamosan vissza a határhoz és folytatod a határt. Na mármost, amikor a határvezetékek egymás mellett párhuzamosan futnak (de nem keresztezik egymást, az tilos) akkor a két ellentétes mező kioltja egymást és így a robot számára az láthatatlan lesz. Így lehet bárhol kizárni egy részt a telken. Nekem például 3 ilyen van, 2 fa és egy nagyobb akna fedő, amire virágokat szoktam tenni.

Elsőre nagyon bonyolultnak tűnik, én is féltem tőle, de valójában nagyon egyszerű. Nálam a vezeték a robothoz adott lefogató tüskékkel van a földhöz rögzítve, de ősszel beásom.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#883) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Nálam élesedik a helyzet, szerintem a héten vagy jövő héten megrendeljük a robotot. Végül 1000+ tesztet, véleményt, fórumot átolvasva 2-re szűkítettem a "versenyt":
1) Worx Landroid M500 Plus
2) Gardena Sileno City 400

Pillanatnyilag inkább az elsőre hajlok, de a végső szót még nem mondtam ki :-) Az első gyakorlatilag mindent tud, amit a második + "cut to the edge" + trimmelő (szélvágó) program + esőszenzor + floating deck + power share + wifi + bővíthető mindenfélével (amiben egyébként nem gondolkodom). A Gardena talán halkabb és a vezetődrót-tal tud többet, amivel könnyebben visszanavigál a helyére. IIlletve számunkra ismertebb név és a vásárlása egyszerűbb szokásos magyarországi boltokban. Mindkettő tud multizónát, mindkettő átvezethető szűk folyosón, mindkettő vízálló. Megbízhatóságban úgy látom a két eszköz kb. azonos.

Viszont a Worx ára csak akkor fér bele a keretbe ha a myrobotcenter-től rendelem (mind az OBI mind az Amazon sokkal drágább), amivel kapcsolatban azért olvastam sok elégedetlen hangot is mind szállítási idő mind 3 éven túli garanciális ügyintézés kapcsán. Tehát valószínűleg a myrobotcenter +2 év garanciájában nem igazán kell gondolkodni. És úgy látom akármit is írnak raktárkészletnek előzetesen rá kell kérdezni, hogy valóban elérhető-e.

A szervíz kapcsán beszéltem az OBI-val és a Worx ügyfélszolgálattal is és mindkét helyen azt mondták, hogy Magyarországon az EWS Kft. (Bp. XI. Andor utca) látja el a szervízelést. Rákérdeztem az EWS Kft-nél, hogy erről ők is tudnak-e :-) és igen: azt mondták akár magyarországi akár EU vásárlás akár garanciális akár azon túli ők szevízelik a Worx termékeket és csak ajánlani tudják, mert jó minőségű termékek megfelelő alkatrész utánpótlással.

(#884) mutyi válasza Chal (#874) üzenetére


mutyi
őstag

Sziasztok!
Köszönöm a sok hasznos választ.
Jól gondoltad, még semmi sem volt meg.
Összegzés:
Két terület van a leírás alapján a B. típusú a mi kertünk, aza van hátul a nagyobb kert 100 nm, ott lett elhelyezve a dokkoló is, amibe elvileg holnap kerül kábel. Az áramot sem egyszerű elvezetni,mert a villanyszerelő nem akar semmi kültéri dolgot bekötni....de úgy néz ki, rábírtam.
Szóval a hátsó kert 100 nm, dokkoló ott lesz a sarokban. Lefektették a határolókábelt.
Ma az első kertet csinálták meg és úgy volt,hogy azt nem fogja tudni a robot,mert a két kert között kavicsos szakasz van, nem megy át a gép.
De olvastam,hogy mivel a B. típusú kertünk van, ezért igenis működik a dolog, azt kell csinálni hogy a dokkolón állva a gépet be kell állítani egy olyan üzemmódba, hogy dokkoló nélküli üzemmód és kézben átvinni az első kertbe.
Lett volna még egy opció, a C. típusú kert,amikor a kiskertbe is vettem volna egy másik dokkolót. Na erről gyorsan letettem,mert 158 ezer ft. Vicc.
Szóval ma a kiskertben levő gyepet is bekábelezték és össze lett kötve a hátsó kerttel.
Holnap viszek áramot hosszabbítóval hogy mielőbb le tudjam tesztelni, hogy működik-e a gép rendesen.
Én egyetlen dolgot nem látok még tisztán.
A két kert között ahol kavicsos terület van és össze kellett kötni ugyanúgy kábellel, ott nem akar majd a kertből kimenni és a kavicson elmenni a robot?
Annyit csináltunk,hogy a nagy kert sarkánál ahol a kavicsos rész előremegy az első kertbe, elvágtuk a kábelt és az első kertből mind a két végét toldóval rákötöttük az elvágott szakaszra.
Az oda-vissza menő szakasz között viszont nem tudom hogy szükséges-e x centi távolságot kihagyni, hogy folytonos legyen.

(#885) static00 válasza Leon77 (#882) üzenetére


static00
csendes tag

köszi szépen a leírást, hozzánéztem pár videót, és már látom, hogy ez nem való oda, ahova szeretném, mert ezt tutujgatni kell, és ahova vinném, az nem az a korosztály, aki ezzel szórakozna. bár ha kifizet az ember mondjuk egy 100ast a telepítésre, akkor lehet lenne értelme, de látom a szemeim előtt, hogy "ez a vacak oda se megy be, oda se, azt nem nyírja le, fogom a fűkaszát oszt lenyírom én, be se kapcsolom mert a kutya ugatja meg el kell pakolni előle az ágat stb stb :D
én értem, de van hogy ha 30 éve valaki valahogy nyír, az úgy van és egy kis vödör ne nyírogasson már a kertemben :D vicces :D
de köszi mégegyszer!
nekem viszont jól fog jönni pár éven belül, engem kifejezetten érdekel az ilyen porszívó-fűnyíró téma, gondolom ezek is fejlődnek évről-évre

most pedig keresek olyan videót, ahol sört hoz a fűnyíró ;)

(#886) zsamiatt válasza static00 (#885) üzenetére


zsamiatt
őstag

"most pedig keresek olyan videót, ahol sört hoz a fűnyíró"
Némi automatizálással, szenzorokkal, motorokkal ez is megoldható :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#887) bodogabor23


bodogabor23
újonc

Sziasztok!
A kertem két részből áll, ezért Bosch s+500-ra esett a választás (multiarea miatt).
A mellékelt képen látszik kb minden. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom átvinni a térkövön a vezetőkábelt?
Nem akarom megvágni a követ, mert "random" van lerakva 3féle méretben. Van vmi más megoldás?
Folyókában is gondolkodtam, de nem tudom mennyinek kell lenni a távolságnak a két huzal között. Van, aki szerint 1 m, van aki szerint 40 cm, de láttam videót, ahol egy öreg német kb 5cm-re tette és teljesen jól átment neki rajta.

Valakinek vmi ötlet? Köszönöm!

(#888) zsuri0 válasza static00 (#880) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Szia!

300-500m2-re szerintem olyan gépet érdemes venni, amit 500m2-re ajánlanak, ezzel sem alá sem fölé nem lősz. Ha kifejezetten "nehéz" a terep (göröngyös nem egyenletes talaj, van benne erős emelkedő) akkor esetleg eggyel nagyobb 700m2-re való.

Magyarországon a Husquarna, Gardena, Bosch és Robomow van elterjedve a "nagyobb" nevek közül, de van számtalan nálunk kevésbé ismert/elterjedt de jó minőségű gyártó (pl. Worx). Azt hiszem a legnagyobb névnek a Husquarna számít, de ez drágább is a többinél.

Szempontok a döntéshez (valami fontos lehet neked, valami nem):
- ár
- zajszint
- mennyire hibatűrő (állandóan pátyolgatni kell mert elakad, vagy sem)
- tud-e kezelni keskeny folyosókat
- tud-e több zónát kezelni (mennyit dolgozzon a gyep egy adott részén)
- tud-e több nem összekötött zónát kezelni (különálló gyeprész, ahová csak kézzel tudod áttenni), ha igen mi szükséges hozzá
- mennyi gyepet hagy el maga után a széleken nyíráskor
- milyen emelkedőn tud felmenni / lejönni
- véletlenszerűen vagy szisztematikusan dolgozik (ha ez szempont)
- tud-e dolgozni esőben illetve tilthatod-e, ha ezt szeretnéd (van-e esőszenzora)
- vízállóság (pl. mosható-e slaggal)
- hogyan lehet beállítani a működését (fizikai kezelőfelület, telefonos app)
- felügyelhető-e a működése távolról, ha igen milyen infrastruktúra szükséges ehhez (wifi)
- védelem lopás ellen (pinkód, sziréna stb.)
- GPS (navigációhoz, lopás elleni védelemhez)
- akadályelkerülő szenzor
- egyes gyártóknál olyan akksival működik, amit a gyártó többi eszközében is lehet használni
- mennyire biztonságos kisgyerekek/állatok esetén
- mennyire könnyű a pótalkatrészek beszerzése
- van-e neki rendes szervíz(hálózat)a Magyarországon

és még számtalan más kisebb / nagyobb szempont.

(#889) zsamiatt válasza zsuri0 (#888) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem még a felhő mentesíthetőség is fontos a smart funkciók megtartása mellett.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#890) mutyi válasza bodogabor23 (#887) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!
Mi tegnap élesítettük be a Bosch s+500-at, hasonló feltételek mellett.
A nagy területre a sarokba telepítettük a dokkolót.
Első induláskor ment egy métert,majd hibát írt ki a kábelre. Felszedtük ott a füvet és igazítottunk rajta, utána jó lett.
A kert széleinél tuják vannak, ami alatt köves, tehát nem akadályozza a fordulásban és hogy tudjon menni félig a köveken, így ott 5 cm-re tettük a szegélytől.
1 fa van benne, azt körbe kerítettük, viszont valszeg rosszul,mert a fához bemenő és kijövő kábelnek 1 cm-en belül kell tudtommal lennie.
Fő kert: 100 nm

Megcsinálták az első kiskertben is a kábelezést, ami 18 nm.
Ide be állítottam még a dokkolón, hogy fűnyírás dokkoló nélkül,majd pin kód és vittem át kézben a kis területre.

A fő kert és a kis kert közötti összekötő terület kulé kovicsos, alatta lett a kábel mind a két irányba elvezetve és ha jól értelmeztük, akkor 1 cm-en belül kell hogy legyen az oda és vissza jövő kábel közötti rés, azokkal a kis szarokkal kell lenyomkodni a földbe.

Tapasztalat:
a gyep szélén félig a kis kőben tud menni és dolgozik.
Az akadályt,pl fát kikerüli, úgy tűnik nem veszi figyelembe a fa körüli határoló kábelt, valszeg azért,mert ott nem tartottuk be az oda és visszamenő kábel 1 centin belüli távolságot.

Amit nem értek, hogy amikor a kiskertben dolgozik ahol a dokkoló nélküli funckióval vág, akkor egy idő után kimegy a kertből ott ahol az átmenő szakasz van és elindul a kavicsban, pedig nem szabadna, hisz elvileg 1 centin belül van a két kábel.
Ha ezt meg tudom oldani, akkor tökéletes,mert teszi a dolgát.

Gyepszőnyeg nem tudom alapból mekkora a fűmagasság, de szerintem nem 5 mm, vágja, meg hallom hogy vágja, de lehet hogy le kellett volna vágni normál fűnyíróval előtte???

Mennyire érheti víz a dokkolót, a dokkoló kábelt, tápegységet,mert nem csak az eső megy oda, hanem az öntöző is ugyanúgy oda is szórja a vizet?

Vett már valaki Bosch garázst, mennyibe kerül,mert az eső ellen is jó lenne meg a nap ereje ellen is.

(#891) Leon77 válasza mutyi (#890) üzenetére


Leon77
őstag

Szia, ha kijön a zárt kertből, akkor biztosan rosszul tetted le a kábelt. A kábelnek azért kell egy centin belül lennie, mert akkor azt NEM veszi észre és ez a bemenetnél is ilyen kell legyen. A fa körül látnia KELL a vezetéket, az odavezetés azért kell egy centin belül legyen, hogy azt ne lássa, így a fa körül is, meg a zárt kertben is egy körülhatárolt területet kell, hogy lásson, a fa körül kívülről, a zárt kertben meg belülről.

Így kell lennie, ahogyan lerajzoltam az oda-vissza menő vezetékek között ne legyen egy centinél nagyobb a hézag. Ebben az esetben a fát ki fogja kerülni, amennyiben 30 cm-re tetted a törzsétől minimum a kábelt, ha közelebb, akkor neki fog menni illetve a zárt kertből nem fog kiszökni a robot. Gyanítom, ahol kettéágazik a két kábel, abban a pontban nagyobb a hézag egy centinél.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#892) mutyi válasza Leon77 (#891) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a segítséget.
Tehát ha jól értem,akkor az első kocka az lenne nálam a kis kert és ahol szűkül, ott van az oda-vissza ág a nagy kerthez.
Nem én tettem le, de akkor megpróbálom megnézni, mielőtt a gyepszőnyeg gyökerezik,mert a kiskertnél a két ég ahol találkozik, már ott sem lehet 1 centinél nagyobb?
Mi van akkor ha ott a két szál találkozásánál még nagyobb pl. 10 centi és pl. fél méter múlva lett összehúzva 1 centi alá a két kábel távolsága?
Akkor ebben az esetben odáig kimegy a robot,majd vissza fordul,hiszen attól kezdve meg már nem látja a további útirányt?

(#893) Leon77 válasza mutyi (#892) üzenetére


Leon77
őstag

Azért kell a lehető legszögletesebben megoldani 1 centin belül, mert ahol oda vissza megy a kábel egy centin belül, ott az láthatatlan, de a leágazó kábelek között meg azért nem szabad, hogy egy centinél nagyobb legyen a hely, mert akkor a határt már nem látja folytonos vonalnak. Az ilyen tölcsérszerűen kinyílónak valószínűleg az az eredménye, hogy lesz egy picit nagyobb vakfolt és, ha a robot pont ott menne, akkor ki fog "szökni" .

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#894) mutyi válasza Leon77 (#893) üzenetére


mutyi
őstag

Lehet erre megoldás, hogy ne kelljen esetleg felszedni a gyepszőnyeget ahol kiszökik, hogy arra a területre teszek egy akadályt, mert igazad lesz és mind a kétszer ugyanott szökött meg.
Ha viszont ott akadályba ütközik,akkor ott visszafordul és teszi a dolgát tovább?
Jó lehet így?

(#895) Leon77 válasza mutyi (#894) üzenetére


Leon77
őstag

Szerintem simán

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#896) tannoyfan


tannoyfan
tag

http://navimow.segway.com/

Nincs madzag... meg még forgalmazó se nagyon...

(#898) Chal válasza tannoyfan (#897) üzenetére


Chal
addikt

Na ezt kíváncsian várom. Jó lenne a piacnak egy kis pezsgés, és ez nem csak hogy új fejlesztés, de új szereplő is.

(#899) tannoyfan válasza Chal (#898) üzenetére


tannoyfan
tag

A Segway egy csoda számomra, mint műszaki embernek, remélem, hogy ez sem csak pdf-ben lesz innovatív.

(#900) Chal válasza tannoyfan (#899) üzenetére


Chal
addikt

Én egyelőre hiszem ha látom, nem igazán megy senkinek az ilyen jellegű cm-re pontos pozicionálás lidar és/vagy kamera+AI nélkül. Ha ők tényleg jól meg tudják oldani, akkor azzal nagyot fognak kaszálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.