- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- CsST: Mi az az instant túra?
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ldave: New Game Blitz - 2025
- gerner1
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsuri0
csendes tag
A hétvégén a kert nagyobb és egyszerűbb részében üzembe állt a Landroid M500 Plus.Elég sokat kellett utólag igazgatni a kábelt (főleg a bonyolultabb/meredekebb/szűkebb részeken), pár tapasztalat:
- olyan 15 méterenként (vagy ahol gyanús volt, hogy szükség lehet rá) hagytam egy-egy félméteres hurkot (a hurokban hagyott + kábeleket szigorúan egymás mellett vezetve, hogy ő nem érzékelje) - szükség is volt rá az utólagos igazgatáskor
- a 26cm-től közelebb is tud menni egy falhoz, feltéve hogy viszonylag sima/egyenletes/vízszintes a talaj, azaz nincs ami megzavarja
- a szűk átjáróhoz ajánlott 15cm-es dróttávolságot lejjebb kellett vegyem 10cm-re, mert első bekapcsoláskor 5percen belül betalált az átjáróba és ott próbált a 15cm-en navigálni
- 55%-os száraz emelkedőn simán felmegy (tehát egyenes átvezetés egy másik zónába száraz fűvön nem gond ilyen meredekségen), viszont fordulás közben csúszkál, kapar. Ez egyrészt rossz a fűnek, másrészt volt olyan hogy emiatt kicsúszott a kábelen kívül.
- nálam a 270m2-es kerthez szükség volt még kb. +15m határoló kábelre és +150 cövekre. Automow cövekeket vettem (az volt a közelben), de a Worx strapabíróbb. De amúgy mindegy, a célnak megfelel mindkettő
- nagyon okos: a szűk átjárót egy másik zónába átvezetéskor vagy "border cut"-kor használja, viszont amikor "Going Home" van nem megy be az átjáróba, hanem simán levágja hogy hamarabb visszataláljon a töltőre.
- szép halk: lehet, hogy papíron 10dB-el hangosabb, mint a Gardena, de a gyakorlatban nagyon halk, nem is hallani ahogy dolgozikKét kérdés Landroid tulajokhoz:
- valaki használja az auto schedule-ot? Ha igen az mivel jobb?
- ha az eső miat késleltetés van és kicsúszik a napi időszakból, akkor az a nap kimarad? -
zsuri0
csendes tag
A hétvégén elkezdtem a határoló kábel lefektetését. Hát akinek ez 3 óra alatt sikerült annak nagyon egyszerű kertje lehet ... Én eddig kb 6 órát töltöttem vele és tartok a felénél. Szerencsére a második fele egyszerűbb lesz. Pedig csak 270m2 a kertünk. Igaz, nem egyszerű: már az elinduláshoz multizóna kell, hogy azt a 3m kivezessem a szűk helyen levő dokkolótól. Aztán nem túl egyenletes, úgyhogy az ajánlott 80cm helyett inkább 40 cm-enként kell tegyem a tüskéket, de lehet, hogy túl óvatos vagyok. Van még egy erős emelkedő, amin egy szűkülettel vezetem fel + járdán átmenet, ahol kiflexeltem a fugát és oda megy a kábel. A 130m határolókábel egyértelműen kevés lesz, ugyanúgy ahogy a 210 tüske. Nem is értem hogyan gondolta a Worx: nekem a 270m2-re édeskevés ez a mennyiség, hogyan lenne ez elég 500m2-re? Ez csak akkor lehet elég, ha egyszerű négyszögletes kertje van az embernek, nincsen elhatárolandó sziget és szép egyenletes, hogy 80cm-re lehet tenni a tüskéket.
Mondjuk 2x kezdtem neki: először leraktam próba nélkül kb 50m-t - voltak is hibák, fel kellett szedni. Onnantól már úgy csináltam, hogy letekertem az egészet a kábeldobról, bekötöttem a dokkolóba és amikor egy 10-20m-el készen voltam akkor indítottam egy "border cut" menetet, hogy lássam végig tud-e menni a kábel mentén. Érdekes módon felmegy a kb. 50%-os emelkedőn is, bár volt rá példa hogy megkapart. Ez csak arra szolgál, hogy átvezesse a másik zónába, hogy ne kelljen kézzel áttenni. De ha nem működik hosszú távon akkor teljesen elválasztom a 2 zónát.
Amikor éppen ment akkor nagyon tetszett, szép halkan működik - már várom, hogy körbeérjek a kábellel és a szenvedés után végre nyírni kezdjen.
-
zsuri0
csendes tag
Sziasztok!
Múlt csütörtökön még Pre-Order időszakban megrendeltem a myrobotcenter-től a Landroid M500 Plus-t és ma (4 munkanapon belül) megérkezett. Mondjuk most már a webshop is azt mutatja, hogy van nekik raktáron. Eddig elégedett vagyok, meglesz a hétvégi elfoglaltságom :-)
-
zsuri0
csendes tag
Ebben a teszben:
https://www.allesbeste.de/test/der-beste-maehroboter/
a Worx M700-at hozzák ki győztesnek. Az M500-ra (RW141E) azt írják hátrányként, hogy App/wifi nélkül nincs automatikus működés. Ugye ez nem igaz? Ha egyszer az app-ból beállítom wifi-n keresztül, akkor utána wifi nélkül is tud működni? A másik, hogy valóban nem konfigurálható a kezelőpanelről? Én úgy látom az Installation Guide-ban, hogy pár dolog beállítható, azaz működésbe hozható csak a panelről is.
-
zsuri0
csendes tag
Kérdés Worx tulajokhoz: ha jól tudom az elektromos kábel 10m. Mi van, ha nekem több kellene? Van gyári hosszabbító a kisfeszültségű részhez? A tápegység vízálló, azaz ha a 220V-ot hosszabbítom meg a tápegység lehet szabadban?
-
zsuri0
csendes tag
Én is nehezen hiszem, a katonai GPS sem tud cm-es pontosságot. Kamera + AI is kérdéses, hiszen a fa ágak nőnek, a levelek lehullanak, erre nagyon durva algoritmus kellene - kérdés, hogy van-e ennyi pénze a SegWay-nek és várható-e annyi bevétel, hogy megérje ilyesmit fejleszteni.
-
zsuri0
csendes tag
válasz
static00 #880 üzenetére
Szia!
300-500m2-re szerintem olyan gépet érdemes venni, amit 500m2-re ajánlanak, ezzel sem alá sem fölé nem lősz. Ha kifejezetten "nehéz" a terep (göröngyös nem egyenletes talaj, van benne erős emelkedő) akkor esetleg eggyel nagyobb 700m2-re való.
Magyarországon a Husquarna, Gardena, Bosch és Robomow van elterjedve a "nagyobb" nevek közül, de van számtalan nálunk kevésbé ismert/elterjedt de jó minőségű gyártó (pl. Worx). Azt hiszem a legnagyobb névnek a Husquarna számít, de ez drágább is a többinél.
Szempontok a döntéshez (valami fontos lehet neked, valami nem):
- ár
- zajszint
- mennyire hibatűrő (állandóan pátyolgatni kell mert elakad, vagy sem)
- tud-e kezelni keskeny folyosókat
- tud-e több zónát kezelni (mennyit dolgozzon a gyep egy adott részén)
- tud-e több nem összekötött zónát kezelni (különálló gyeprész, ahová csak kézzel tudod áttenni), ha igen mi szükséges hozzá
- mennyi gyepet hagy el maga után a széleken nyíráskor
- milyen emelkedőn tud felmenni / lejönni
- véletlenszerűen vagy szisztematikusan dolgozik (ha ez szempont)
- tud-e dolgozni esőben illetve tilthatod-e, ha ezt szeretnéd (van-e esőszenzora)
- vízállóság (pl. mosható-e slaggal)
- hogyan lehet beállítani a működését (fizikai kezelőfelület, telefonos app)
- felügyelhető-e a működése távolról, ha igen milyen infrastruktúra szükséges ehhez (wifi)
- védelem lopás ellen (pinkód, sziréna stb.)
- GPS (navigációhoz, lopás elleni védelemhez)
- akadályelkerülő szenzor
- egyes gyártóknál olyan akksival működik, amit a gyártó többi eszközében is lehet használni
- mennyire biztonságos kisgyerekek/állatok esetén
- mennyire könnyű a pótalkatrészek beszerzése
- van-e neki rendes szervíz(hálózat)a Magyarországonés még számtalan más kisebb / nagyobb szempont.
-
zsuri0
csendes tag
Nálam élesedik a helyzet, szerintem a héten vagy jövő héten megrendeljük a robotot. Végül 1000+ tesztet, véleményt, fórumot átolvasva 2-re szűkítettem a "versenyt":
1) Worx Landroid M500 Plus
2) Gardena Sileno City 400Pillanatnyilag inkább az elsőre hajlok, de a végső szót még nem mondtam ki :-) Az első gyakorlatilag mindent tud, amit a második + "cut to the edge" + trimmelő (szélvágó) program + esőszenzor + floating deck + power share + wifi + bővíthető mindenfélével (amiben egyébként nem gondolkodom). A Gardena talán halkabb és a vezetődrót-tal tud többet, amivel könnyebben visszanavigál a helyére. IIlletve számunkra ismertebb név és a vásárlása egyszerűbb szokásos magyarországi boltokban. Mindkettő tud multizónát, mindkettő átvezethető szűk folyosón, mindkettő vízálló. Megbízhatóságban úgy látom a két eszköz kb. azonos.
Viszont a Worx ára csak akkor fér bele a keretbe ha a myrobotcenter-től rendelem (mind az OBI mind az Amazon sokkal drágább), amivel kapcsolatban azért olvastam sok elégedetlen hangot is mind szállítási idő mind 3 éven túli garanciális ügyintézés kapcsán. Tehát valószínűleg a myrobotcenter +2 év garanciájában nem igazán kell gondolkodni. És úgy látom akármit is írnak raktárkészletnek előzetesen rá kell kérdezni, hogy valóban elérhető-e.
A szervíz kapcsán beszéltem az OBI-val és a Worx ügyfélszolgálattal is és mindkét helyen azt mondták, hogy Magyarországon az EWS Kft. (Bp. XI. Andor utca) látja el a szervízelést. Rákérdeztem az EWS Kft-nél, hogy erről ők is tudnak-e :-) és igen: azt mondták akár magyarországi akár EU vásárlás akár garanciális akár azon túli ők szevízelik a Worx termékeket és csak ajánlani tudják, mert jó minőségű termékek megfelelő alkatrész utánpótlással.
-
zsuri0
csendes tag
Úgy látom az eső kezelésére a gyártók 2 stratégiát használnak:
1) Esőszenzor + esőben nem dolgozik a gép (Bosch, Robomow, Worx) - azt mondják jobb a gyepnek ha nem esőben vágják + a gép sem fog disznó módra kinézni. Ahogy olvastam a Worx-nél amúgy engedélyezhető az esőben nyírás is (lehet, hogy a többinél is)
2) A gép esőálló (Gardena, Husquarna) - azt mondják a gépet egyáltalán nem zavarja, ha esőben dolgozik (ezért is nincs benne esőszenzor) + ha napokig esős az idő megnő a fű és akkor kézzel kellene lenyírni, mert a robot már nem boldogul a hosszú fűvel. Ehhez a stratégiához mindenképpen szükséges, hogy az esős nyírás után disznó módon kinéző gép slaggal mosható legyen.
Nekem elsőre az "esőben nem nyírunk" stratégia jobban tetszik, ugyanakkor a Husquarna és a Gardena elég nagy név ahhoz, hogy elgondolkodtató legyen az ő hozzáállásuk. Persze a legjobb, ha a gép mindkettőt tudja (pl. Worx)
-
zsuri0
csendes tag
válasz
tannoyfan #855 üzenetére
Köszi szépen, sokat segítettél, akkor félreértettem a PIN működését és a wifi szükségességét a Landroidoknál. Ha jobban belegondolok a slagos tisztítás abban az esetben szükséges, ha esőben dolgozik a gép, amit meg esőérzékelővel el lehet kerülni.
Pótalkatrész (elsősorban kés) beszerezhető egyszerűen? -
zsuri0
csendes tag
Korábban már írtam, hogy én is robotfűnyíróban gondolkodom. Mivel 270m2-es a kert, a legkisebb modellekben. Ami "specialitás", hogy van egy teljesen különálló kb. 20m2-es rész (ahová kézzel kell áttenni) és egy erős emelkedő (amin valószínűleg egyik kiszemelt modell sem tud felmenni egyenesen - vagy egyáltalán nem).
Az alábbi modelleket néztem ki. Összeírtam a számomra pozitív/negatív dolgokat (ez másnak is hasznos lehet) illetve pár kérdést, amire esetleg az olyan modellel rendelkező tulajok válaszolhatnak - köszi előre is:
WORX S300:
+ a kés követi a domborzatot
+ esőérzékelő (bár tudna, de ne dolgozzon esőben)
+ szegélynyíró (border cut) üzemmód (heti 1-2 alkalommal körbejár)
+ legszebb (szubjektív)
+ legolcsóbb
- folyamatos wifi-kapcsolat szükséges, ha a pin védelem be van kapcsolva (nem rajongok a gondolatért, hogy a kertemet wifisíteni kell)
? nem tiszta, hogy megoldott-e a szervízelés és pótalkatrész Magyarországon és mennyi jótállás van rá és az hogyan érvényesíthetőGondolkodtam az M500-ban is az asszimetrikus vágóél elhelyezés miatt, de az drágább a többinél.
Gardena City 400:
+ leghalkabb
+ tisztítható slaggal
+ kezelő panelről vagy bluetooth kapcsolattal app-ról lehet programozni
+ vezetőszállal jól megadható, hogy a kert mely részén mennyi időt töltsön
? nem kell esőérzékelő, mert bármikor dolgozhat: jó az nekem, ha esőben nyír?Bosch Indego XS 300:
+ szisztematikus nyírás, gyorsabban végez
+ esőérzékelő
+ szegélynyíró (border cut) üzemmód (heti 1-2 alkalommal körbejár)
- nem programozható app-ból
? mintha nem lenne teljesen vízálló -
zsuri0
csendes tag
Worx M500-700 tulajokhoz lenne 3 kérdésem:
- a 270m2-es kertem nyírására a legkisebb S300 is tökéletes lenne. Jó annyira az M500/700 szegélynyírási funkciója, hogy amiatt kiadjak 70e forinttal többet? Az egyébként biztos, hogy a szegélynyírást nem fogom tudni teljesen elkerülni, hiszem több helyen sziklák mellett nő a fű.
- a Worx robotok tudnak olyan, hogy másodlagos zóna? Azaz teljesen különálló zóna, ahová nem tud átmenni a gép és ahol töltő sincs, amikor úgy gondolom kézzel átrakom oda, hogy dolgozzon ott egy kicsit.
- van egy elég erős emelkedő a kertben, ahol egyenesen biztosan nem tud felmenni a robot (max. a Husquarna 4x4). Vezetőszálas robotok esetén (Husquarna, Gardena) a szálat ferdén vezetve talán feloldalazhat a robot, mintha szerpentinen menne. Mit javasolnátok, egy ilyen emelkedőt hogyan tudna a Worx lekezelni?
-
zsuri0
csendes tag
Sziasztok!
Kb. 270m2 lenyírására keresek robotgépet. Eddig a Gardena és a Husquarna-t néztem - az utóbbit aztán kiejtettem, mert a nevét és azt a pár plusz csicsát amire nincs szükségem nem akarom megfizetni. Szóval eddig a kiszemelt gép a Gardena Sileno Minimo 500 volt (talán a 250 is elég lenne, de mindenhol azt olvasom hogy inkább kicsit fölé, mint alá lőjünk - főleg hogy kicsit egyenetlen is a kert) viszont tegnap az OBI-ban felfigyeltem a Worx gépekre. A gyepterület szempontjából a legkisebb S300 is elég lenne, viszont az M500 - igaz jókora felárral - elméletileg jobban boldogul a szegéllyel. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
- mennyire jó az M500 szegélynyírása? Jobb, mintha az amúgy kisebb, kevesebb szegélyt hagyó S300 (vagy Gardena Minimo) halad el ugyanott? Nekem azért elég sok olyan rész van, ahol valamiféle kerítés/kőfal mellett kell mennie, azaz nem tud félkerékkel felmenni a járdára és úgy szegélyezni
Illetve általános kérdések:
- mennyire kell a fákat körbekeríteni a határolóvezetékkel? Nem elég, ha tényleg csak a határt jelölöm ki és a fűnyíró nekimegy a fának aztán rájön, hogy akadály van? Ha éveken át ez történik attól nem sérül meg a gép?
- a lehullott gyümölccsel, cseresznyemagokkal hogyan boldogulnak a robotok? Nem teszi őket tönkre?
Új hozzászólás Aktív témák
- PowerColor AMD RX5700XT 8GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással / számlával
- Samsung Galaxy A35 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RX 5700 8GB Rampage SHIVA FSP 600W
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! Intel I7 6700/ RX 580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest