Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer

Hozzászólások

(#301) makoss válasza makoss (#300) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#302) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt hogyan lehetne beállítani, ha egyáltalán lehet, hogy csak a forced felirat legyen elsődleges, ne az egész szinkronos film alatt feliratozzon? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#303) Weor válasza makoss (#302) üzenetére


Weor
csendes tag

Itt tudod:

Nekem ezek a szavak vannak beírva:

kényszerített&magyar alapértelmezett&magyar hu hun hungary hungarian forced

Viszont nekem is lenne 1 kérdésem:

Bizonyos Youtube-zenéket lejátszik, de a nagy részét (90%-át) nem. Csak kiírja a hibaüzenetet, hogy nem tudja lejátszani:

Régebben nem volt ilyen gondom, bármit ctrl+c ctrl+v-vel simán lejátszott. Viszont ami videó és nem zene, azoknál meg fordított az arány. Esetleg valakinek van tippje?

(#304) Weor válasza Weor (#303) üzenetére


Weor
csendes tag

Mos' má' semmilyen Youtube-videót nem játszik le :(

(#305) EmptyParadox válasza Weor (#304) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

YT letiltotta EU-ban a network streaminget. Vagy VPN/Proxy, vagy frissítsd beta-ra, elvileg 210617-tel megy.
Bár a napokban megint volt API change, lehet várnunk kell még egy frissítést, hogy menjen rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#306) Weor válasza EmptyParadox (#305) üzenetére


Weor
csendes tag

Köszi, ezt nem tudtam.

Felfrissítettem bétára, de még mindig nem megy, akkor várunk tovább :)

(#307) Weor


Weor
csendes tag

Feltettem a tegnap kijött bétát, megy a YT, mint az álom :C

(#308) EmptyParadox válasza Weor (#307) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Köszi az infót, hogy kijött az új beta.
Itt is megy megint szépen youtube. :)

(#309) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Sziasztok! Most ismerkedem a potplayerrel, eddig KMPlayert használtam. Szeretném úgy használni ahogy az eődjét már megszoktam. Viszont az AB szakasz ismétlése elég fura. Eleve nem érzékeli az [ karaktert ami alapjáraton rendelve van az A kezdőpont beállításához. Ez nem is lenne nagy baj, ott a hotkey... De ha beállítok a hotkeyekkel egy ablakban egy szakaszt, majd nyitok egy másik ablakot, azon már nem tudom beállítani. Mindig az első ablakon változtatja meg a végpontokat, hiába a második ablak az aktuális. Remélem sikerűlt érthetően leírnom. Tudjátok mitől lehet ez?

(#310) Pierre75 válasza SzekeresPeti (#309) üzenetére


Pierre75
senior tag

AB kijelölése f7, f8. Ha új szakaszt akarsz kijelölni, f9 törli az előzőt, és csak utána engedi az új kijelölést.

(#311) SzekeresPeti válasza Pierre75 (#310) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Neked milyen verziód van? Nekem 1.7.21527. Ebben nem ezekre van kiosztva, amiket írsz.

Akkor a potplayerrel nem is lehet több fájlt elindítva egyszerre, több ablakban is beállítani egy-egy szakaszt? A Kmplayer erre képes volt.

[ Szerkesztve ]

(#312) Pierre75 válasza SzekeresPeti (#311) üzenetére


Pierre75
senior tag

Sorry, most nézem, hogy reg fájlból szoktam telepítés után a beállítást végezni, így akkor én módosítottam vmikor.
Hotkey-ben állítsd át neked tetszőn.
Több ablakban nem használom.

(#313) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Használja még valaki a PotPlayert? Nagyon kihalt a topik.
Nálam évek óta ugyanúgy volt beállítva, nem is nagyon foglalkoztam vele, mert jó volt.
Tegnap ránéztem a legújabb verzióra és ugyanazokat a beállításokat használtam, mint korábban. Viszont a színek nagyon nem stimmeltek. Minden videó képe sárgás életlen volt. Aztán rájöttem, hogy a Videóleképező (Renderer) okozza a problémát. Hiába állítom a megszokott Madshi-re, akkor sem lesznek szép a színek, sem az alapbeállítással.
Letöltöttem a legújabb (és több régebbi) MadVR-t, amivel már jó lett a szín, de kicsit remegett a kép. A régebbi verziós PotPlayerben és az újban is. Végül törölnöm kellett és akkor visszaállt a korábbi Madshi, így a régi PLayerben ismét jó lett, de az új Playerben megint sárgás fakó lett a szín.

Mi lehet az oka, hogy ugyanazon a gépen, ugyanazokkal a beállításokkal nem ugyanolyanok a színek? Végül ugyanazt a színt az új Playerben a Beépített OpenGL videóleképezőre állítva tudtam csak elérni.

(#314) Weor válasza Krystal_s (#313) üzenetére


Weor
csendes tag

Még szép, hogy használom, csak nem volt vele problémám 1,5 éve :)

Nálam nem okozott az új verzió ilyen gondot.

Bár írtad, hogy "sem az alapbeállítással", de nem világos, hogy resetelted-e a teljes Potplayert? Ha nem, akkor én exportálnám a beállításokat, majd a visszaállít gombbal mindent alapértelmezettre tennék és megnézném, hogy úgy mi a szitu.

Nálam egyébként az alapértelmezett videóleképező a Beépített Direct3D 11 leképező. Plusz a hardveres gyorsítás is be van kapcsolva, hogy ne (csak) a processzort használja, hanem a videókártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#315) Krystal_s válasza Weor (#314) üzenetére


Krystal_s
addikt

Telepítve egy régebbi verzió van, ami jól működik. Az új verzió portable, nincs telepítve. Egymás mellett futtattam és hasonlítottam össze a két verziót.

(#316) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A képet a num pad-on a + vagy a 9-es gombbal lehet nagyítani (zoom in). Mivel lehet mozogni a kinagyított képben? Ez így pontosan a kép közepére zoomol. Nem oda akarok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#317) Weor válasza tknof1871 (#316) üzenetére


Weor
csendes tag

CTRL + NumPAD 2, 4, 6, 8

(#318) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha megpróbálom megnyitni az egyik mappa összes videóját akkor felugrik agy hibaüzenet és a program bezár. Csak ennél az egy mappánál csinálja. Mi a hiba oka?
Ez a hibaüzenet:
Unhandled exception
occurred[0xC0000DFD@0x00007FFBC711E8F6] at windows.storage.dll
Additional exception information has been stored locally and this application will be terminated

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#319) Krystal_s válasza tknof1871 (#318) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pot Player Unhandled Exception occurred
Ez akkor szokott lenni, ha régebbi verziót használsz és olyan formátumot akarsz megnyitni, amit az még nem támogat. Frissíteni kell új verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#320) tknof1871 válasza Krystal_s (#319) üzenetére


tknof1871
őstag

A PotPlayer az amit nem szabad a programból frissíteni, mert koreaira cseréli a nyelvet? Már nem emlékszem, hogyan kell frissíteni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#321) Long Man válasza tknof1871 (#320) üzenetére


Long Man
tag

"A PotPlayer az amit nem szabad a programból frissíteni, mert koreaira cseréli a nyelvet?"
Nálam még nem volt ilyen hiba, pedig mindig a programon belülről indítottam a frissítést.

"Már nem emlékszem, hogyan kell frissíteni."
PotPlayer indít, F1 gomb lenyom (Névjegy), jobb alsó gomb [Frissítések ellenőrzése]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#322) tknof1871 válasza Long Man (#321) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
Mindenkinek köszönöm a segítséget! A program frissítve lett. A hiba még mindig előjön. Ha az egyik mappám megnyitom akkor a program a #318 kommentben leírt hibaüzenetet adja. Nem működik. A többi mappa megnyitásakor nem csinálja ezt a hibát és tökéletesen működik a lejátszás.
Sajnos a hibaüzenet nem ad információt melyik fájl okozza a hibát. Végiggondolva csak 1 megoldás marad. A problémás mappa tartalmának a felét át kell helyezni egy másik mappába. Megpróbálni megnyitni mindkét mappát. Amelyiknél előjön a hiba ott megismételni a felezést. A folyamat végén 2 fájl marad. Az egyik az lesz amelyik a hibát okozza.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#323) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv, Amikor elindítok egy videót, megoldható hogy csak annak a hangja szóljon és kb minden egyéb lejátszó halkuljon el?

(#324) tknof1871 válasza Long Man (#321) üzenetére


tknof1871
őstag

Most ismét frissítettem a programból. Erre eltűnt a PotPlayerMini64.exe fájl. A parancsikon nem tudja elindítani a program futását mert nincs fájl. :F

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#325) Long Man válasza tknof1871 (#324) üzenetére


Long Man
tag

Esetleg nézd meg, hogy mit ír a Névjegy -> Információk résznél.
Ha ott (32-bites)-t ír, akkor megvan a hiba oka.

Esetleg próbáld meg a parancsikon-ban átírni az elérési út végét
..\PotPlayerMini.exe -re. (nálam hibátlanul fut a 32-bites)

(vagy ráfrissíteni a 64-bites setup-al)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#326) tknof1871 válasza Long Man (#325) üzenetére


tknof1871
őstag

Valahol érdekes ennek a Potplayer lejátszónak a hivatalos oldal mizériája.

Azt hiszem először ez volt. http://potplayer.daum.net/. Aztán https://potplayer.daum.net/ lett. Az angol wikipedia szerint most https://potplayer.tv/.

A redditen egy szálon vitatkoztak. Valaki szerint a https://potplayer.tv/ fake. A virustotal nekem nem talált problémát.

Nem tudom, ez valami tréfa a reddit-en, de a Microsoft Store-ból telepítésre valaki csak azt írta Nooooo!!

Viszont az szerintem nem jó, hogy az itcafe.hu-nak ebben e topikjában még vannak olyan linkek, amik tényleg kártékony oldalakra mutatnak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#327) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Vannak videók, amiket mintha sokkal rosszabb minőségben vagy felbontásban játszana le. Még csak nem is folyamatosan, hanem szaggatottan. Emlékeik szerint korábban normálisan játszotta le őket a potplayer. Az újratelepítésnél biztos vagyok, minden kodeket telepítettem, az opcionálisakat is. 0-ról telepítettem újra.

Valamit át kell állítani a beállításokban, ugye így van? Mit kell csinálni?

Talán a default beállítás, hogy van videókártya ami valami számítási műveletet elvégez? Nos, nekem nincs videokártyám, az Intel i3 CPU integrált videokártyája csinálja a képet. Mivel a CPU-ban nincs RAM a kép előállításhoz ezért az alaplapon lévő RAM-ot használja. Ennél többet nem is tudok, hogyan jön létre a kép és mozgókép a monitoron.

(Megszoktam, megszerettem a PotPlayer-t, csak a Beállítások egy labirintus, elveszek benne, nem értem a zsargont.)

más
A kedvenc skin-em nincs benne az új telepítésben. Van Backup HDD-m. Talán ott megvan a régi skin. Ha onnan a nem tudom melyik mappából átmásolom az új telepítés megfelelő mappájába akkor újra használhatom a régi skin-t?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.