Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Indian74 válasza Indian74 (#1300) üzenetére


Indian74
senior tag

Pontositva 283 óra :F

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#1302) Black&White válasza Indian74 (#1301) üzenetére


Black&White
addikt

Érdekesek ezek a számok... :)
Nekem új készüléknél 168 óra egy ideje.
Miért szeretnél visszamenni?
Gyári visszaállítást próbáltad? Az esetek nagy részében az is segíthet.

(#1303) Zsoleszhun válasza Indian74 (#1300) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem még több is volt egy új accounttal [link]

Sajáttal már nem is nyithatok ebben az évben :DDD

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1304) Indian74 válasza Zsoleszhun (#1303) üzenetére


Indian74
senior tag

Sajnos de ez van 😭 Csak vissza szeretnék menni a Android 10 re mert még nem érzem hogy jó lenne a 11,de akkor marad,azt meglátjuk :R

NAGYPAPA

(#1305) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok! E simmel működik a telefon?

(#1306) hroberto válasza Indian74 (#1304) üzenetére


hroberto
veterán

De pontosan mi a gondod a 11-el?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1307) Indian74 válasza hroberto (#1306) üzenetére


Indian74
senior tag

Például újra indításnál minthogyha több üzenetet kapnék sokat csippan vagy hogy mondjam bár ritkán indítom újra.A másik mint hogyha az okosórával nem találnál meg egy egymást mindig leesik róla amikor üzenetet kapok nem rezeg és nem kapom meg az üzeneteket ugyanúgy JBL fülhallgató nál ugyanez szakadozik a zene főleg ha sokat be van mondjuk ez nem olyan ritka de előfordul. És előfordult mint hogyha akadna a telefon lapozás közben mind böngésző például én csak simán egyik oldalon a másikon lapozok mondjuk ez is ritka eset. Újra nem húzta a telefont úgy tettem föl a 10 es 11 es re de ezek szerint akkor újra kéne húznom? :Y

NAGYPAPA

(#1308) hroberto válasza Indian74 (#1307) üzenetére


hroberto
veterán

Igen, egy alaphelyzetbe állítás valószínűleg segíteni fog.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1309) álarc válasza Indian74 (#1307) üzenetére


álarc
aktív tag

A 10 is ilyen! Nem éri meg! Tiszta bughalmaz volt.

(#1310) Indian74 válasza álarc (#1309) üzenetére


Indian74
senior tag

Kösz mindenkinek,akkor majd csinálok egy visszaállitást... :Y :R

NAGYPAPA

(#1311) hroberto válasza álarc (#1309) üzenetére


hroberto
veterán

Bughalmaz?! :U Ha ez általánosan jellemző lenne, már biztosan nem lenne meg nálam a telefon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1312) Black&White


Black&White
addikt

Egesz jol fest az uj, 12.5-os miui, emellett kimondottan pattogos is.
Nagyobb bakival meg nem talalkoztam.Ahhoz kepest hogy az elso nightly, meggyozo...
Par kep: LINK

(#1313) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Én indiai stabil romon vagyok, továbbra is extrém merülés és használat közbeni hasonló melegedést tapasztalok, és akárhányszor kattintok a rendszerfrissítésre, mindig legújabb frissítőcsomagot jelez, gyanítom, hogy ugyanazt folyton , mivel semmi többletet nem látok a leírásban.
Úgy tettem fel, ahogy itt leírtátok, amúgy a rendszer és a teló teljesen rendben van, nem tudom, mit kellene tennem.
DualSim miatt szükségem van rá, a bottloadert visszazártam.

[ Szerkesztve ]

(#1314) Black&White


Black&White
addikt

Gondolom az akku statisztikán nem nagyon lehet látni, mi a gond...🙂
Próbáld meg, hogy belépsz a teszt menübe, tárcsázóba *#*#4636#*#*
Itt láthatod a 2 SIM kártyád beállításait, stb.
Ha jól emlékszem Telefon 0 és Telefon 1 menüpontok vannak Dual-SIM esetén.
Azt a kártyát, amelyiken mobilnetet is használsz, állítsd GSM/WCDMA/LTE (PRL)-re
Ha a másik mondjuk céges és csak hívnak rajta azt GSM Only-ra.

Beállítások/Mobilhálózatok pontnál kapcsold ki a Volte opciót, hátha.
Mi 9-nél szintén extrém merülések voltak Dual-SIM esetén, ott érdemes volt játszani ezekkel.

(#1315) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Az én telefonom még nagyon nem szólt, hogy letölthető és telepíthető az Android 11.

Jelenleg ez van most rajta:

MIUI Global 12.0.6 stable
12.0.6.0 (QJBEUXM)

Android verzió: 10 QKQ1.191117.002
októberi bizt. csomag

Próbáltam VPN-nel német szerverre menni és úgy sem talált frissebbet.

Várjak még ki tudja meddig, vagy akár letölthetem innen is ezt a csomagot:
miui_UMIEEAGlobal_V12.2.1.0.RJBEUXM_f95762fd18_11.0.zip

Ennek a feltelepítése MIUI verzió alatt 3 pötty, majd a frissítőcsomag kiválasztása? (előbb persze a downloadedROM mappába másolom, gondolom)

Vagy 3 pötty után "Újraindítás recovery módba" ?

Most még pár napot nem melózom, tudok vele kicsit bíbelődni. Van amúgy olyan program, aminek gondja van az Android 11-gyel? Ezekre gondolok konkrétan: OTP Smartbank, Simple, Revolut, Google Pay, Microsoft Authenticator.

Köszi előre is. :R

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1316) álarc válasza koxminator (#1315) üzenetére


álarc
aktív tag

[link] ez jó lesz. mi 10 1 SIM Android 11 EEA. Beta stable Sima frissítő csomag kiválasztása. A többi megy magától.

(#1317) Djay válasza hroberto (#1260) üzenetére


Djay
csendes tag

Egy kis update, sajnos nem tudtam kivárni még megjön a MIUI 12.5 frissítés, szóval muszáj voltam megcsinálni a gyári visszaállítást és az megoldotta a problémát (az volt a baj, hogy nem tudott egyik alkalmazás egy másikat megnyitni, olyankor folyton csak egy fekete képernyőn ragadtam).
Illetve korábban szívtam még android auto alatt a waze-zel, az kifagyott állandóan pár másodperc után. Erre az a megoldás, hogy az alkalmazás tulajdonságai között az akkumulátor optimalizálást ki kell kapcsolni.
Onnantól az is megy hibátlanul.
Gondoltam megosztom, hátha más is beleszalad hasonló problémákba.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1318) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Még régebben írtam ide kérdésként mi10-zel kapcsolatban. Mert nem tudtam dönteni, hogy i12/mi10 legyen. Mostanra a márka megvan, de most azzal kapcsolatosan szeretném kérdezni a véleményeteket, hogy mi 10, vagy mi11? szerintetek ebből az árból amit a kínai verzióról tudunk, megállhat majd 260 körül? valamiért úgyérzem, hogy 300 alatt nem várható :N Ti kivárnátok egyébként mostmár a kövi szériára? sok jót vonultat fel, de ha kivárom és ráaggatják a 330k-t a simára, és 400at a próra, akkor "szíjjeeevetne" az ideg :) Mert már hivatalosan ugye nem kapható a mi 10,nem várható új rakomány, csak amik még viszonteladói raktárakba vannak.

(#1319) koxminator válasza álarc (#1316) üzenetére


koxminator
senior tag

Köszi, de ha jól látom, ez beta. Amúgy meg pont ugyanazt linkelted, amit én, csak másik oldalról :) Beta verziókkal nem szeretnék foglalkozni, ezek szerint akkor nincs még végleges stable verzió, csak ez a beta stable? :R

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1320) dsr válasza kkdesign (#1318) üzenetére


dsr
senior tag

510€ ugye a megjelenéskor kikiáltott ára , jelenleg a legolcsóbb kínai webshopon az előrendelés ( nem szállít MO-ra ) 600€ ~ 220e ft , banggod-on , ami szállít hozzánk is ott 280e ft az előrendelés , szerintem ha az 510eus árat vesszük alapnak , akkor is bőven becsúszik 300k-ba mire ideér.
A mi10 induló ára is mikor kijött 550€ volt , aztán mire ideért lett abból 310e ft.

(#1321) szpali válasza kkdesign (#1318) üzenetére


szpali
addikt

Én inkább 300e Ft körüli induló árra tippelek, tekintve, hogy a Mi10 is 3999¥ induló áron lett bejelentve... :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1322) álarc válasza koxminator (#1319) üzenetére


álarc
aktív tag

Egyelőre ez van. Amit linkeltél az android 10. Ez 11 beta. De semmivel nem rosszabb!

(#1323) BullZeye válasza szpali (#1321) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak mivel a kínai verzió is tartalmaz B20at, így nem árazhatják itthon az egekbe, mert akkor inkább megrendelik kínai webshopból.

Sőt, a nem gyártói shopokban valszeg ez lesz kapható kínai beker +20%-on, így 300k-ért majd megy majd a lurdyban, és 220k körül meg lesz a smartshopban.

(#1324) Black&White válasza BullZeye (#1323) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, de akkor még mindig ott van a probléma, hogy a CN verzió csak kínai és angol nyelvet tartalmaz.

(#1325) Zyrox21 válasza kkdesign (#1318) üzenetére


Zyrox21
csendes tag

Igazábol amire ide kijön,és érelmesebb árra beesik,szerintem már május végét fogjuk irni.Én 2 hónapja vettem a mi 10et,én is már vaciláltam melyik legyen,de inkább nem vártam ki,meg is bántam meg nem is.Ütős lett,de nekem nem ért volna meg megint közel 8 hónap várakozást.Ilyenerővel várhattam volna megint 8 hónapot,aztán megint,megint.Neked más a helyzet mivel te jóval később vennéd.Szerintem ez is 300k körül fog startolni.

[ Szerkesztve ]

(#1326) kkdesign válasza Zyrox21 (#1325) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igazából azon vacilálok én, hogy 128gbos i12 375 lett volna. bele voltam bolondulva, aztán jött a vezérfonal, h az eszem azért csak nem ment el annyira, hogy közel 400k-t kidobjak egy telóra. a mi 10 széria nagyon tetszik, kinézetre jobban is mint a mi11. az húzza a bajszom, hogy 2 kamerás setup, mert a tof meg a 2mpx makró kb mintha rajta se lenne. szal az 5mpx makró Win a 11 esetén. De olvasni hogy szép makrókat lehet a nagylátószöggel is csinálni kollektíve a telóknál. A mi 10et jövőhéten fizukor meg is venném ha eldöntöm véglegesen. De ha meg várok, kifut viszonteladóktól is a 10es, meg a 11is drága lesz annyira, hogy akkor már i12-t is vehettem volna.. tudom world first problem :D

(#1327) Zyrox21


Zyrox21
csendes tag

Én biztos ki nem adnék az i12ért közel 400k-t nem ér,és nincs benne 90hz sem.Nekem tökéletes a mi 10,a 90hz eléggé fluid,és a 120hzes ipademhez képest nincs nagy különbség,nehéz észrevenni.A felbontás aztmondom elegendő.Hát igazábol a főkamerával és az ultraszélessel is jó makro fotót lehet lőni,tényleg semmi értelme nincsen,szerintem csak a marketing miatt rakták bele,meg milyen faxán néz ki a 4 kamera a hátlapján,mint a kettő :DD

[ Szerkesztve ]

(#1328) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Kijött az eu dev xiaomi.eu_multi_MI10_20.12.29_v12-11.zip
Ez már MIUI12.5 :)

¯\_(ツ)_/¯

(#1329) porkiy válasza Zsoleszhun (#1328) üzenetére


porkiy
aktív tag

Ez felmegy úgy, hogy rendszer, jobb felső sarok három pötty, "Frissítőcsomag kiválasztása", és a letöltött fájl betallózása?.

(#1330) Zsoleszhun válasza porkiy (#1329) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A bugos twrp miatt sajnos még nem megy így.

¯\_(ツ)_/¯

(#1331) Avicularia válasza Zsoleszhun (#1328) üzenetére


Avicularia
veterán

BUÉK minden kedves topiktársnak!

Ha 20.11.18-ról szeretnék frissíteni rá akkor milyen lépésekben tudom ezt megtenni?
Ebben azt hiszem már a bugos twrp van, és nem szeretném téglásítani.
Korábban több mindent olvastam, de nem tiszta, hogy akkor mit is kéne pontosan csinálni. OTG képes pendrive-om van ha az kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1332) BullZeye válasza Black&White (#1324) üzenetére


BullZeye
veterán

És gondolod, hogy nem lehet rárakni a global romot? Vagy nem lesz Xiaomi.eu rom rá?

(#1331) Avicularia
Ha van OTG pendriveot akkor simán rámásolod a romot, bootolsz TWRP-be átállítod angolra kínairól, aztán szokásos módon flasheled.

Aki próbálta már, ezen javították a TWRP-t, vagy ezután is csak OTG vagy gépről lehet telepíteni a romot?

[ Szerkesztve ]

(#1333) Black&White válasza BullZeye (#1332) üzenetére


Black&White
addikt

CN régiós készüléken, ha nyitod a BL-t, felraksz egy Global ROM-ot, majd zárod újra a BL-t az eredmény egy szép tégla lesz (csak authorized xiaomi accal lehet visszahozni).
Azt meg a sufnigsmekből se nézem ki, hogy nyitott BL-el fogják árulni a telókat.
Ez a dolog inkább azoknak opció, akik maguknak szerzik be a telót és nincs gondjuk azzal, ha mókolni kell kicsit.
Bár ez is csak addig opció, amíg a google be nem keményít...

(#1334) Avicularia válasza BullZeye (#1332) üzenetére


Avicularia
veterán

Pin kódot le kell szedni előtte? Mintha ez az új twrp nem tudná dekódolni ha be van állítva titkosítás.

(#1335) Black&White válasza Avicularia (#1334) üzenetére


Black&White
addikt

xiaomi.eu-n a kérdéses időponttól ugyanaz a TWRP van mellékelve.
Az e hetiben is.
OTG-ről frissíthető csak, továbbra sem tudja dekriptálni a data partíciót, így jelszót sem kér induláskor.

(#1336) álarc válasza Black&White (#1335) üzenetére


álarc
aktív tag

Xiaomi Eu. Most hogy áll a dolog? Minden frissítéskor törölni kell mindent?
Gondoltam kipróbálom. Mi nem működik? Play protect?
Köszönöm!

(#1337) Black&White válasza álarc (#1336) üzenetére


Black&White
addikt

12.5-ös verziónál járunk.
Nem kell, ezt miből gondoltad?
De ettől függetlenül a jelenlegi formájában nem ajánlom próbálgatni.
Az előző években megszokottakhoz képest most már több dolgot kell észben tartani, mind felrakásnál, de például akkor is, ha vissza szeretnénk térni, teszem azt EEA-re.
Google Pay nem megy, SafetyNet ellenőrzésen elhasal, VoWifi sincs.Van pár kisebb bug is, de nem vészesek.
Nálam az Android R alapú EEA a nyerő.

(#1338) álarc válasza Black&White (#1337) üzenetére


álarc
aktív tag

Köszönöm!
Akkor nem szívatom magam!
Nálam is ez a verzió van jelenleg. :R

[ Szerkesztve ]

(#1339) rjg válasza Black&White (#1337) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem nem gáz a heti frissítés sem. A Safetynet ez alapján megoldható. Így nálam annyi a frissítés, hogy az aktuális heti után a Magisk 11-es és 21.1-es zippet is felflasshelem a TWRP-ben az OTG pendrive-ról. A Safetynet is megmarad és simán használom a Google Pay-t.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1340) Thom!


Thom!
veterán

Miui 12.5 mikor jön ki a telóra?

(#1341) BullZeye


BullZeye
veterán

Megjött az OTG pendrive, úgyhogy updatelném xiaomi.eu romot.

1) Boot TWRP-be
2) Install from pendrive
3) Zip betallózása
4) Install és restart

Kell bármi mást tennem, vagy ez így működni fog, esetleg Cache, Dalvik bármit kell törölni ilyenkor?
Az, hogy a storage TWRP-ben encryptelve van, befolyásolja az updatet, vagy mivel attól független helyre települ, updatelődik, így nem lesz baj?

(#1342) Black&White válasza BullZeye (#1341) üzenetére


Black&White
addikt

Kínai nyelven fogad a TWRP.
Jobb oldalon, felülről a 3. ikon a Settings.
Utána jobb felül, a földgömb ikonnal angolra tudod rakni a nyelvet.
Főmenü, Install, Select Storage, OTG.
Betallózod a ROM-ot és meg is vagy.
A többit intézi az installer script.
Majd reboot system.

Csak a data partíció van titkosítva, azért nem tudsz tallózni onnan és ezért kell az otg.

(#1343) BullZeye válasza Black&White (#1342) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, sikerült is. :)

(#1344) Black&White válasza BullZeye (#1343) üzenetére


Black&White
addikt

Remek! :)

(#1345) kkdesign


kkdesign
senior tag

Tegnap leadtam a rendelést egy 8/256-os szürke példányra :) remélem a héten meg is érkezik, de sztem legkésőbb jövőhéten, így hamarosan csatlakozom a csapathoz! :) Egy S9+-t fog váltani, remélem nem bánom meg :)

[ Szerkesztve ]

(#1346) kkdesign válasza kkdesign (#1345) üzenetére


kkdesign
senior tag

Lenne is rögtön egy kérdésem.
[link] Ilyen tokot szeretnék venni hozzá, lehet akár univerzális is, vagy mi10-re szabott is. Márka nem lényeges, ellenben a minőség nagyon is.Árban is elfogadnám ha drága :) Ez a márka szolgálja az S9+omat is, és 2 év után annyi baja van, hogy a sarkain sima a bőr redőzet és ennyi :) Használ valaki közületek ilyen belebújtatós tokot? én plusz védelemként szeretném ezt a szilikon tok + kijelzővédő mellé. mint eddigi telóimnál :)

(#1347) tibike8


tibike8
őstag

Én meg ma kaptam meg egy 128-ast ami egy samu S8+ utódja lett. Eléggé szokni kell és nem tudom, hogy be tudok-e mindent úgy állítani mint a samun volt.

(#1348) koxminator válasza kkdesign (#1346) üzenetére


koxminator
senior tag

Igen, Nillkin tok + képernyővédő fólia mellett ilyenben használom. Első pár napban elég szoros volt, alig lehetett kihúzni, de aztán pont annyit tágult, hogy most már pont jó és elég erős a mágnese is. Augusztus vége óta használom, azóta semmit nem vesztett a minőségéből. De mint látszik, angol amazonon már nincs. Viszont tudtommal van saját weboldaluk is. 7 GBP volt + szállítás (asszem 4 GBP).

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1349) forestia


forestia
tag

Csatlakozom én is a táborhoz egy 8/256 szürkével (A10/MIUI12). Redmi Note 5 Pro-ról váltottam 1 hete. (Picivel több mint 2,5 évig nyúztam. Családban marad egyébként, mert majdnem hibátlanul működik. A kijelzője nem tartósan, de beég. Sárgulni nem sárgult, mint olvastam anno több embernél. Az akksija pazar, 10-11,5 óra SOT kipréselhető máig(!)

Elégedett vagyok a Mi 10-zel úgy ámblokk. Akksija meglepően jól bírja. Gyári tokkal, gyári kijelzővédővel egyelőre.

Bízom benne, hogy jó darabig használhatom majd, akárcsak az elődjét.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1350) Divinity


Divinity
őstag

Sziasztok!
Én is beszálltam a csapatba még év végén. Egy Pixel 4 XL-t váltott mint első Xiaomi telefonom, eddig vártam hátha kiesik bármi hiba amiért tudnék egyből kérdezni de hihetetlen megvagyok vele elégedve szóval csak köszönni jöttem :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.