Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!
Könyörgöm az égre, ha valaki tudja, hogyan kell pontosan beállítani a Messengert, akkor írja le nekem, mert megbolondít ez a szar.
Ha bekapcsolom a hangjelzést és rezgést, akkor minden alkalommal zenél és rezeg akkor is, amikor az alkalmazáson belül belépek egy beszélgetésbe. Ha visszalépek onnét a beszélgetések nézetbe, akkor megint. Ha a kezdőlapomról megnyitom a Messengert, akkor is. Ha viszont kikapcsolom a jelzéseket, akkor kussol bejövő üzenet, felugró ablak esetén is, szóval nem értesít semmivel. Én nem értem, hogy kéne ezt beállítani... :( Vagy el van cseszve, mint a Ne zavarjanak mód...

[ Szerkesztve ]

(#1702) Clay válasza supertrezi (#1701) üzenetére


Clay
senior tag

Beállítások/Alkalmazások/alkalmazáskezelés/messenger/értesítések

Szerk.: minden alkalmazás jelzéseit külön-külön beállíthatod. Ne a globális beállítást állítsd át ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1703) kkdesign válasza supertrezi (#1701) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem tudom, hogy hogy lehet nálad beállítva, mert nekem ez teljesen jól működik. Messengerben csak a chat fejes dolog egy nagy szar mióta áttértek a sima droidos api-ra :/ de az valami kegyetlen rossz :(

(#1704) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak xiaomi telefonjaim voltak, redmi 4a, note7, mindkettővel megvoltam elégedve, most váltani szeretnék mi 10-re, vagy10pro-ra, az lenne a kérdésem, ár érték arányban melyik éri meg jobban?

(#1705) rjg válasza bacsaba (#1704) üzenetére


rjg
őstag

Ez attól függ, mekkora a különbség és azt Neked megéri-e a Pro jobb kamera szettje.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1706) kkdesign válasza bacsaba (#1704) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát, szerintem a sima mi10 jobb ar ertek arannyal rendelkezik. A pro olyan 300 korul van, a sima 180 200. És 300-320 korul jon be majd a mi 11 is, akkor mar inkabb az majd :)

(#1707) bacsaba


bacsaba
csendes tag

A mi 10 és a mi 10 t nem ugyanaz?

(#1708) bacsaba


bacsaba
csendes tag

A mi10 t a firstphonon van 130-ért.

(#1709) tibike8 válasza bacsaba (#1707) üzenetére


tibike8
őstag

Nem. Bár ez a pro-kat veti össze de kb. ilyen különbség van a nem prok közt is. Pl a T-sek nem AMOLED kijelzősök, más a kamera - küllemre is...

[ Szerkesztve ]

(#1710) tibike8 válasza bacsaba (#1708) üzenetére


tibike8
őstag

Ha a T-t vennéd, jobban jársz a 220V-al 140-ért. Már ha szeretnél gyári garit is mellé.

(#1711) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#1712) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Egy oylan kérdésem lenne, hogy az mitől lehet, hogy a wifitől távolabb szakadozik a jel egy ideje. Szoba-konyha távolság, pár hete ez nem volt jellemző, 4ből 2 csík volt akkoris és most is. Zavaró eszköz nem lett közbeiktatva, így lövésem sincs mi lehet 🤷‍♂️ update nem érkezett azóta a mi10emre se és a routerre sem. Falu révén kb még a szomszéd wifije se látszik, így az sem zavarhatja.

(#1713) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Euronics-ben tudja valaki, hogy milyen garit adnak?

(#1714) szpali válasza HAGYMAFA (#1713) üzenetére


szpali
addikt

tudtommal ofisölt, olyat, mint a lurdyban

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1715) Bathorypeter válasza HAGYMAFA (#1713) üzenetére


Bathorypeter
tag

Szia.Én ott vettem 2.5 hete,nekem saját garanciát adtak.
De a Lurdy garival kitörölheted,az elöző telefonomat ott vettem,a gariztatás egyenlő volt a nullával.Amúgy ezt is ott vettem volna,de választék egyáltalán nincsen

[ Szerkesztve ]

(#1716) novinyul válasza Bathorypeter (#1715) üzenetére


novinyul
veterán

Még jó hogy a TMX szervizel, a MI Store csak leadja nekik. Persze hozzák a szokásos formájukat :(((

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1717) Quqesz válasza novinyul (#1716) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már nem a Wayteq? Pedig még hirdetik a xiaomi modelleket....tmx, hát jobbat is találhattak volna...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1718) hroberto válasza Quqesz (#1717) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem WayteQ garancialevél van a telefonhoz úgy rémlik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1719) novinyul válasza Quqesz (#1717) üzenetére


novinyul
veterán

Mióta van hazai Xiaomi "képviselet" akkor került át a TMX-hez a szerviz. A WayteQ garancia levéllel nincs gond, ő az egyig hivatalos disztribútor.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1720) alex.3


alex.3
tag

Lesz eu frissítést a héten, tudunk erről valamit?:DDD

(#1721) Black&White válasza alex.3 (#1720) üzenetére


Black&White
addikt

Lesz.

(#1722) Bathorypeter válasza Black&White (#1721) üzenetére


Bathorypeter
tag

Sajnos muszály nekem a 2 sim használat,ezért feladtam hirdetni a telefonom,de nem igazán van rá kapás,igy úgy döntöttem hogy felrakom az EU romot,meg veszek hozzá sim tálcát.Mível még sose csináltam,mennyire veszélyes művelet,és megmarad a garancia,?Esetleg foglalkozik valaki ezzel Pesten,aki persze nem ingyen megcsinálná nekem? :R

(#1723) Black&White válasza Bathorypeter (#1722) üzenetére


Black&White
addikt

Nem különösebben veszélyes, csak oda kell figyelni az egyes lépésekre.
Az eu ROM nem gyári ROM, szóval a többit képzeld hozzá. 🙂
Amúgy a Dual-SIM funkciót az indiai ROM-mal is elő tudod csalogatni és ott a garancia miatt sem kell aggódni.
Elképzelhető, hogy találsz bp-i segítséget itt, elég sokan használják azzal.

(#1724) Bathorypeter válasza Black&White (#1723) üzenetére


Bathorypeter
tag

hú ezt nem tudtam.És az Indiai romot minden mókolás nélkül fel lehet rakni?Köszi a segítséget.Ez az ami a linken van?

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

(#1725) szpali válasza Bathorypeter (#1724) üzenetére


szpali
addikt

Igen, ez az.

BL nyitás, Fastboot módban flash-elés, utána vissz is zárhatod a BL-t
én is pont 2 hete csináltam meg, a legutóbbi .eu weekly után
sajnos butább, még nem 12.5, nincsen, csak google üzenetek és tárcsázó, hívás rögzítés is 3rd party megoldás van csak rá, de nem érdekel, jól levagyok ezzel is, használni szeretném a készüléket, nem rom-ot hegeszteni

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1726) Bathorypeter válasza szpali (#1725) üzenetére


Bathorypeter
tag

Értem,köszi a választ.Hagyom inkább úgy ahogy van veszek hozzá valami kis olcsó telefont mellé.De nem értem miért kellett lebutitani 1 simesre a telefont.Annyira megfelelne számomra,de sajnos 2 sim használata kell,ez meg csak mokolással tudja.Én meg nem igazán értek hozzá.Ezzel a rommal meg semmi bajom.

(#1727) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Nem nagyon lehet már kapni a telót a boltokban, de ha esetleg valakit érdekel, az euronicsnál most 170k.

(#1728) Bathorypeter válasza HAGYMAFA (#1727) üzenetére


Bathorypeter
tag

az szuper.Én még 180+20000 ft biztositással vettem 3 hete.

(#1729) Black&White válasza Bathorypeter (#1726) üzenetére


Black&White
addikt

Azért várjál még vele kicsit, simán betoppanhat valaki, aki megcsinálja neked.
Vagy, ha esetleg jársz valamikor Tatabányán, beszélhetünk róla...

(#1730) szpali válasza Bathorypeter (#1726) üzenetére


szpali
addikt

Pedig nem bonyolult, nekem is sikerült, aki utoljára a Nexus 5-ön mókolt 2014-ben... :U
Én az itteni + a Mi 8 topik összefoglaló alapján csináltam, amiben meg elakadtam, arra hamar kaptam is választ a fórumtársaktól.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1731) supertrezi válasza HAGYMAFA (#1713) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló!

Az van rajta, hogy vihetem a TMX-be,ha úgy esik.

(#1732) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

sziasztok.Egy kis segítséget szeretnék kérni.Hogy tudom beállítani a telefonon,hogy a media tartalmakat is átküldje a kocsira?Van valami beállitás hozzá?Iphone 12 minivel megy minden további nélkül

[ Szerkesztve ]

(#1733) supertrezi válasza Clay (#1702) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló!
Kösz a válaszokat. Végül egy nap után rájöttem, hogy mi az édesanyja van. A Messenger vagonnyi értesítése között van egy olyan, hogy "aktív chat-fejek". Nagy nehezen rájöttem, hogy ha ezt letiltom a fenébe, akkor végre nem zenél meg rezeg nekem a menüjében való ide-oda lépkedéskor. Nem nagyon vágom, hogy mi is ez a menüpont, de azóta végre megfelelően működik az alkalmazás. :)

(#1734) Clay válasza supertrezi (#1733) üzenetére


Clay
senior tag

Ezért mondtam, hogy az alkalmazás saját értesítési beállításait nézegesd. Többet nem tudtam mondani, mert nekem nincs messengerem és minden alkalmazásban mások az értesítések.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1735) Clay válasza Bathorypeter (#1732) üzenetére


Clay
senior tag

Milyen médiatartalmat akarsz átvinni? Ha zenét, akkor az android auto, kezeli a spotify-t. Ha a telefonon tárolt zenéket akarod hallgatni, akkor bluetooth csatlakozás után az autó fejegységén kell a forrást kiválasztani. Filmet, képeket nem fogsz tudni lejátszani.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1736) Bathorypeter válasza Clay (#1735) üzenetére


Bathorypeter
tag

Szia.Simán csak zenét akarok lejatszani,de kiírja ahogy a képeken is látszik,hogy médiát nem visz át a fejegységre.Samsung,régi zte bade meg az iphone 12 mini,minden hiba nélkül lejatsza a telefonon tárolt zenéket.Ezzel a szuper telefonnal sajnos nem megy.Megöl az ideg.

(#1737) Clay válasza Bathorypeter (#1736) üzenetére


Clay
senior tag

Akkor vmit nem jól csinálsz, az vmi headset csatlakozás. Én hallgatok így bluetooth-on spotify-t, tárolt zenéket és AA-keresztül spotify-t is.

Szerk.: Most nézem nálam is ezzel az ikonnal csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1738) Clay válasza Bathorypeter (#1736) üzenetére


Clay
senior tag

Sejtem már, hogy mi lehet a gond, a fejegység BT beállításai között nem kéne átállítani a carplay-t AA-ra?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1739) Bathorypeter válasza Clay (#1738) üzenetére


Bathorypeter
tag

átvan állitva,mondom a samsunggal meg egy zte bladeval is megy.De köszi a segítséget,nem eröltetem,ez ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#1740) Clay válasza Bathorypeter (#1739) üzenetére


Clay
senior tag

Nem ez nem ilyen. Mennie kell, mert megy is, ment a mi4s, mi mix2s, mi8 lite, mi4x telefonokon hibátlanul. És most megy a mi10-zel is, mindenféle mókolgatás meg erőlködés nélkül. Ráadásul mindegyik ki lett próbálva Suzukiban, Fordban, Opelben, Skodában....Szóval én még mindig azt mondom, mindenféle rosszindulat és bántási szándék nélkül, hogy ez user error.

Szerk.:
Esetleg próbáld meg törölni a párosítást és újra párosítani.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1741) rjg válasza Bathorypeter (#1736) üzenetére


rjg
őstag

Töröld a párosítást és add hozzá újra. Gond nélkül mennie kell.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1742) Bathorypeter válasza Clay (#1740) üzenetére


Bathorypeter
tag

sajnos nem megy.Leteszteltük egy másik mi10-el azzal megy.Kinulláztam az egész telefont,és most se megy.Valami szerintem szoftveresen szar az enyémbe.Lehet leszedem a legfrisebb romot és újrarakom hátha jó lessz.Köszönöm mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#1743) Clay válasza Bathorypeter (#1742) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem ment a global stabil-lal és most megy az eu hetivel is...

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1744) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Na én is MI 10 tulaj lettem, egyelőre ami nem tetszik, de nagyon az az aksi. Nem igazán tartom normálisnak, hogy 18:15-tól 19:00 ig úgy hogy hozzá se nyúltam a telefonhoz 93%ról 81%-ra merült.... Küldhetem vissza? :F :F

(#1745) hroberto válasza HAGYMAFA (#1744) üzenetére


hroberto
veterán

Ha új, akkor még várj egy-két napot. Valószínűleg még telepítget. Be fog az állni

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1746) HAGYMAFA válasza hroberto (#1745) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Igen új ma bontottam ki a fóliából. Csak szokatlan, mert nem tapasztaltam más telónál eddig ilyet, hogy ennyire merülne a "semmitől"..

(#1747) GuruZone


GuruZone
őstag

Sziasztok! Mi10-et vettem az asszonynak.

Megvártam szépen a 168 órát, BL nyitás, majd tegnap felment a 3.4.2b-s twrp és az ünnep előtti 21.2.3-as xiaomi.eu heti beta.

"Sajnos" tegnap faszán be is laktuk. Azért sajnos, mert ma ki is nyírtam.
Ma megérkezett a várva várt 21.2.24 ami úgy kinyírta a telefont, hogy csak fastboot és twrp maradt.

(A telón lévő updater progi nem is tudta feltelepíteni, feltettem hát twrp-ből.)

Szóval maradt a fastboot és a TWRP.
A twrp-ben innentől nem volt USB kapcsolat a számítógéppel és a pendrive-ot sem látta.

Csak a fastboot rom segített:
MiFlash > tgz file kicsomizva > MIUI 12.0.1.0 szépen visszamászott.

Bootlader továbbra is nyitva maradt, teló szépen elindult.

Más választásom nincs, 21.2.3 megy vissza, de én a 21.2.24 telepítését NEM AJÁNLOM!

Az én Poco F2 Pro-mra viszont minden további nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1748) Black&White válasza GuruZone (#1747) üzenetére


Black&White
addikt

Nem láttam ilyen problémát se .eu fórumon, se telegramon.
Ráadásul az egyik fő dev (Igor) Mi 10 tulaj, így nehezen elképzelhető, hogy ekkora buggal megy ki a ROM mindenkinek.
Amúgy updaterből már egy ideje nem frissítünk (nem lehet) . TWRP-t véletlenül nem próbáltad lecserélni? Mert az ugyanilyen jellegű szívásokat okoz, mint amit írsz... :)

(#1749) hroberto válasza HAGYMAFA (#1746) üzenetére


hroberto
veterán

Amúgy nincs véletlenül bekapcsolva az 5G? Mert ha be van, és olyan helyen laksz ahol nincs 5G, akkor folyamatosan keresi a hálózatot, ami szépen beleharap az akkuba.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1750) HAGYMAFA válasza hroberto (#1749) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Hol tudom ezt megnézni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.