Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) arnyekxxx válasza mjani1172 (#349) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mikor elvégzed

miért nem kapsz egy fillért sem.

Biztos vagy benne, hogy az elállási jog alkalmazásakor a vevő megtarthatja a terméket miközben a vételárat is visszakapja?

Mondjuk nem tudom beleélni magam a helyzetbe mert ami munkát elvégzek azzal a megbízó elégette és boldogan kifizeti. Utólag, miután látta a végeredményt, nem látatlanban előre egy online marketinganyag alapján.

[ Szerkesztve ]

(#352) mjani1172 válasza Ezekiell (#350) üzenetére


mjani1172
addikt

A postaköltség oda-vissza amikor a majom át sem veszi?
A csomagoló anyag díja?
A raktáros ingyen csomagol?
Ez így kb 5 ezer forint.

És megnézném azt aki 5 % árengedménnyel elad egy 500.000 ft os tv-t amit láthatóan használtak. Akkorát bukik rajta, hogy 5 másikat kell eladjon, akkor lesz egálban.

De tényleg értelmetlen ez az egész, aki gondolkodik az átérzi, aki nem az meg tolja, hogy neki joga van mindenhez.

(#353) Ezekiell válasza mjani1172 (#352) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nemtom, családban van Emagos termékmenedzsertől kis info webshopot üzemeltető emberig sok mindenki, még senkit se hallottam ezen sírni, hogy mekkora hatalmas bukta ez. Van rajta néha veszteség? Igen. Bele kell ezt kalkulálni eleve az üzleti tervbe? Naná, legalábbis normális helyeken.

Ha láthatóan használt a TV, akkor nem felel meg a visszaküldés törvényi szabályainak, ergo lehet eljárni az ügyben.

Úgy teszel, mintha mindenki ezen trükközne, pedig nem. Vannak, akik igen, azokat ugyanúgy megvetem mint te. De a többségnek ez igenis nagyon hasznos, ne általánosítsunk.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#354) Norbi. válasza mjani1172 (#341) üzenetére


Norbi.
őstag

Nálam jobban kevesen utálják az elállást, telefonboltosként rühellek bármit is eladni neten, mert rengetegen csinálják ezt és ez főleg egy új telefonnál fájó, amikor visszaküldik, mert legtöbben nem 1 és 2 nap, hanem 13-14 nap után küldenék vissza, mikor 1. két hét alatt esett az ára mondjuk 10 ezret, 2. bontottként sokkal nehezebben, beszer ár alatt lehet eladni bőven.
És oké, kalkuláljuk be veszteségként, de ezt meg is lehetne fordítani, aki megvette és nem tetszik, ha nem nézett jól utána adja ő bukóval, kalkulálja ő bele a veszteséget.

Az árukereső.hu-s árversenynél, ahol 100forintokkal versengenek az első helyekért és egy 250 ezer forintos telefonon keresnek 5 ezer forintokat elég hamar buktás lehet a dolog. Persze, nem azért írtam, hogy sajnálja a telefonosokat, vagy bármilyen ekereskedőt bárki is, csak kicsit gondoljon bele mindenki. Nézzen utána alaposan amit vesz, ne aúgy álljon a dologhoz alapból hogy, á jóvanaz, berendelem, le*arom, max visszaküldöm. Persze, van amikor egy termék tényleg messze nem olyan minőségű, vagy nem azt tudja amit leírtak róla, akkor vissza lehet küldeni, csak ne ez legyen az általános.

Jó szakmai ez a topik amúgy. ;]

(#355) Ezekiell válasza Norbi. (#354) üzenetére


Ezekiell
veterán

kicsit gondoljon bele mindenki. Nézzen utána alaposan amit vesz, ne aúgy álljon a dologhoz alapból hogy, á jóvanaz, berendelem, le*arom, max visszaküldöm

+1, teljesen igazad van

Mivel nem sokaknak van még ilyen telója, ezért nem is lehet nagyon szkmai a topic :) Majd pár hónap múlv aaz lesz :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#356) INGJOKE válasza Norbi. (#354) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom én sokat vásárlok online, itthon is meg külföldről is, de még egyet sem küldtem vissza hogy nem tetszik. Mondjuk mindenki más, de én már nem éltem a 14 napos jogommal sosem, sőt amit most vettem a Lidl-be ventilátort 60!!! napig mindenféle indoklás nélkül visszavihetem ha nem tetszik. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy használom és 2 havonta újra cserélem... :D :D :D

(#357) Norbi. válasza INGJOKE (#356) üzenetére


Norbi.
őstag

Pedig csak kétszer kéne a ventillátort visszavinned évente és ingyenbe megoldottad a dolgot. :))

Azt imádom, mikor youtube videósok (akiket nem szponzorál az adott gyártó, vagy egy cég) berendelik netről megcsinálják a teszjüket, felveszik a videót, aztán visszaküldik a telefont, vagy bármit, ők meg kaszálnak belőle. Ez a legnagyobb pofátlanság szerintem.
Anno mi adtuk Magyarósinak a Vivo Nex S-t kölcsön, meg még valami Xiaomit régebben, a Vivot jó karcosan hozta vissza, bár legalább valaki látta a videót és írt nekünk, hogy meg akarja venni azt a telefont, úgyhogy nem volt nagy bukó. :))

(#358) mizoli


mizoli
addikt

Azt hiszem egyszerűen meg lehetne oldani ezt a megrendelem-használom-visszaküldöm problémát.
Ha a termék hibátlan, akkor -20% a visszaküldő vesztesége.
Ha karcos, vagy egyéb, a kipróbáló által okozott hiba van, a bolt dönt, hogy visszaveszi vagy sem.
Ha a termék gyári hibás volt, akkor a teljes összeg visszajár.

Nem vagyok boltos, semmi közöm a kereskedelemhez, csak beledumálok :D

[ Szerkesztve ]

(#359) Ezekiell válasza mizoli (#358) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha a termék hibátlan, akkor -20% a visszaküldő vesztesége.

Mi alapján is? És amikor a bolt eladja 10%-al csökkentett áron újra a terméket, tehát nyer 10%-ot, akkor az meg úgy jó? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#360) mizoli válasza Ezekiell (#359) üzenetére


mizoli
addikt

Nem, az sincs rendben. Arra valaki más találjon ki szabályt.
:D
Amit írtam, arra lehet megoldás, hogy szórakozásból ne rendelgessenek valamit, amit majd úgyis visszaküldenek. Azt írtad, ezt Te is elítéled.

(#361) Ezekiell válasza mizoli (#360) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azt el bizony, nem is kicsit. Csak éppen nem látom, hogy lehetne az elállási jogot bárhogy módosítani úgy, hogy az "fair"ebb legyen. Ez egy fogyasztóvédelmi törvény elvégre, nem a cégeket kell védenie.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#362) mizoli válasza Ezekiell (#361) üzenetére


mizoli
addikt

Ez igaz, de hátrányba sem kellene hozni őket.
Persze csak a tisztességes kereskedőket.
A többieket lehet ;]

Jön egy modi, aztán kereskedhetünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#363) Carlytoo válasza INGJOKE (#348) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Kifejtenéd kérlek.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#364) arnyekxxx válasza mizoli (#362) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez igaz, de hátrányba sem kellene hozni őket.

Mihez képest hátrányba?

(#365) mizoli válasza arnyekxxx (#364) üzenetére


mizoli
addikt

Van egy valamennyi ideig használt telefonja, amit már csak csökkentett áron tud eladni. Plusz az egyéb költségek is terhelik, amit előttem már leírtak. Ehhez képest.
Ismétlem, semmi közöm a kereskedelemhez.
Kell nekem beledumálni olyanba, amihez nem értek :D

(#366) mjani1172 válasza arnyekxxx (#364) üzenetére


mjani1172
addikt

Most tényleg nem érted? :F

A GLSnem ingyen szállít.
A csomagoló anyag díja?
A raktáros ingyen csomagol?
Ez így kb 5 ezer forint.
Ezen kívül a kibontott termék értékcsökkenése.
+ Azzal is foglalkozni kell, újracsomagolni, külön tárolni,cikkszámozni, stb......
Csak az értékcsökkenés simán lehet 50 ezer forint.

Ezt miért fizesse más helyett a kereskedő?

[ Szerkesztve ]

(#367) arnyekxxx válasza mjani1172 (#366) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De értem. Az üzletelésnek van kockázata. Akinek ez nem fér bele az menjen el más munkahelyre, nem kötelező telefonnepernek lenni annyi szép más hivatás is van.

(#368) Postas99


Postas99
senior tag

[Ez a kedvenc kereskedőm] Miért? Egyszerű a 14 napos elállást úgy határozta meg, hogy a boltva vissza kell vinni SZEMÉLYESEN a terméket.MIÉRT? egyszerű TV nagy érték és bármi történhet szállításkor. Újra beüzemelésnél megnézik a FUTOTT óraszámot. Ha az viszonylag alacsony.. a termék vételárát visszafizetik.. Ha több mint 3-5 óra akkor levonás következik, mert 5 óra alatt meg lehet állapítani hogy jó-e nekem a Tv vagy sem..

Sarkalatos dolog, de ilyen terméknél működik.

Amúgy az órák is ilyenek van olyan kaucsuk vagy silicone szíjas óra ami több 100e Ft ha hordod több órát az már használt (a használat nyomai látszanak a szíjon) a csere szíj ára 10-20e Ft között mozog. A kereskedő nem fogja benyelni helyetted hogy csak villogni akartál a cuccal.

Nekem az ilyen WEB-es vásárlások bejönnek, és 1* küldtem vissza terméket (mert hibásan jött de mivel kértem hogy cseréljék ki) ezért nem volt elállás. Korrekt volt a kereskedő és én is patyolat tisztán visszacsomagoltam neki.

[ Szerkesztve ]

(#369) Ezekiell válasza Postas99 (#368) üzenetére


Ezekiell
veterán

A honlapjuk nagyon nem azt írja ám, amit te mondasz. Amít te írsz, az nettó törvénytelen, az elállási jog nem korlátozható személyes átvételre, nem is csinálják.

Az, hogy 10%ot levonnak 8 használt óra után a honlapjuk szerint, az is necces kicsit, mert a törvény szerint ugyan lehet levonni értékcsökkenést előzetes tájékoztatás után, de csak akkor, ha "a fogyasztó a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó mértékben használta a terméket". Na most 8 óra screen ontime az azért necces lehet, támadhatónak érzem egy jó fogyvéd ügyvéd által - de lehet h igazuk van, ezt nem tudom megítélni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#370) joey04 válasza Ezekiell (#369) üzenetére


joey04
titán

nem is kicsit necces, lehet meg is fog érni a levelet a fogyvéd felé.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#371) arnyekxxx válasza Postas99 (#368) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyetlen webshopos magyarázkodás sem irja felül a jogszabályokat.

(#372) Norbi.


Norbi.
őstag

Na, megjött a Nillkin Frosted tokom, ez a kékeszöld variáns, de képen tök sötétnek tűnik. [kép] [kép]

Mi 9-en alul volt két bevágás, hálistennek ezen nincs. Elől nincs akkora pereme, mint a gyári szilikonnak, viszont a kameránál jobban túllóg, én tudom ajánlani. :K

(#373) Carlytoo válasza Postas99 (#368) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ez így ahogy van hülyeség. Egy valamit magára adó ügyvéd nem állna be a kereskedő mögé.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#374) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

(#375) nnandi


nnandi
csendes tag

Fura, hogy dual simes is és EU-s is egyben...

(#376) Zsoleszhun válasza Zsoleszhun (#374) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Van egy másik 206,950 HUF-ért [link] :Y

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#377) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok!
A főkamera manuális módban mekkora maximális záridőt tud? :)

(#378) hroberto


hroberto
addikt

Úgy néz ki eldőlt, Mi 10 váltja a Mi 9-et. Kérdés, hogy hol vegyem? Jó lenne minél olcsóbban. :P

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#379) androklész


androklész
csendes tag

Parasztvakítás 380 ezerért. Nem bővíthető, nincsen belőle az EU-ba szánt 2 kártyás (2. hely műanyaggal kiöntve? vicc!), nincsen 3.5 csatlakozó, a 4 kamerából, a 0 tudása miatt 2 teljesen fölösleges, az akku pedig hiába nagy, ha az energia igény is az, mert ezzel az akkuval a teljesítmény csökkenése miatt egy év után már majd az egy napot se bírja intenzív használattal. Pontosan azok a dolgok lettek az új Xiaomi telefonokban elhanyagolva és kihagyva, amelyek miatt eddig szerethetők voltak, és ár-érték arányban megállták a helyüket. Xiaomi 5 Plusom van, az erősebb verzió, a mai napig nem találtam jobbat, és megkockáztatom, hogy az volt az utolsó olyan telefonjuk, ami mindenben versenyképes volt, ráadásul igen jó áron.

(#380) Bazi.Joe válasza androklész (#379) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Oké!

(#381) hroberto válasza androklész (#379) üzenetére


hroberto
addikt

:DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#382) judas13 válasza Postas99 (#368) üzenetére


judas13
addikt

Nettó törvénytelenség zajlik itt éppen.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#383) hroberto


hroberto
addikt

Rendeltem egy Mi 10 - et a Hancosy Digital-tól. Elvileg gyári garanciát adnak rá.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#384) novinyul válasza hroberto (#383) üzenetére


novinyul
veterán

Két év hivatalos garanciával? Mert az árak az oldalukon nem azok amiket a Xiaomi Magyarország megszabott. Akkor faxa a garancia ha, a WayteQ garilevele van hozzá mellékelve. Én holnap hozom el a MI10-t, kíváncsi leszek rá :) Sajnos a kamerák miatt kicsit nyűgös vagyok, de legalább a főszenzor megmaradt, végül is a 2* zoom megoldható. Sajnos a faxa 5* zoom és a 20Mpx szélest bukom.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#385) hroberto válasza novinyul (#384) üzenetére


hroberto
addikt

Igen, WayteQ garancialevéllel jött, és 215 ezer volt a 8/256-os.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#386) novinyul válasza hroberto (#385) üzenetére


novinyul
veterán

Akkor jó vétel volt ;)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#387) hroberto válasza novinyul (#386) üzenetére


hroberto
addikt

:K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#388) novinyul válasza hroberto (#387) üzenetére


novinyul
veterán

Sikerült vadásznom hydrogel fóliát(előre és hátulra is) meg tokot. Amúgy van rajta fólia? :F Mert a Note 9 alapból kapott fóliát.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#389) Norbi. válasza novinyul (#388) üzenetére


Norbi.
őstag

van igen elől

[ Szerkesztve ]

(#390) novinyul válasza Norbi. (#389) üzenetére


novinyul
veterán

Ez nagyon jó hír :) Na akkor ma esti program meg is van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#391) Norbi.


Norbi.
őstag

Van egy tokom meg egy első hátsó hydrogel fóliám amúgy, akinek kell, viheti, én eladtam a telefont már. Bp, 9. kerület. Akinek kell, írjon privátot.

Esetleg, piát, csokit elfogadok érte. :P

(#392) hroberto válasza Norbi. (#389) üzenetére


hroberto
addikt

Basszus, tényleg van rajta fólia! Ha nem mondod, észre sem veszem. :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#393) hroberto


hroberto
addikt

Ma próbaképpen csináltam pár fotót, szerintem nagyon szép képeket készít a telefon. A Mi9-et magasan veri ezen a téren is.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#394) novinyul válasza hroberto (#393) üzenetére


novinyul
veterán

Nincs nagy meglepetés :) Legalább is nekem a Note10 Pro után. Viszont itt semmi várakozás nincs a 108Mpx kép készítésénél, hiába na a Snapi 865 megoldja. Amit még vártam és bizony baromi jó lett, az a stereo hangszórók. Ezt most végre megcsinálták rendesen :K

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#395) Norbi. válasza novinyul (#394) üzenetére


Norbi.
őstag

:K

Ugyan már nincs meg a teló, visszatértem iOs-re, de kellemes meglepetés volt a telefon.

(#396) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Ha jól értem, akkor csak a kínai a Dual-Simes (ezt lehet itthon is kapni különböző nem hivatalos helyekről). Az viszont nem tudja a B20-at 4G-n, ha jól tudom, igaz? Nekem fontos lenne a Dual-Sim, az utóbbi években csak ilyen telefonjaim voltak már ,mert mindig a saját+céges számomat használtam benne (jelenleg Telenor Hello Data Start korlátlan nettel+Voda).
Viszont ha meg itthon venném a Globalt, az meg csak 1 SIM-es, azt meg max. mókolással lehetne Dual SIM-esíteni, jól gondolom? :F

Erre valakinek valamilyen ötlet, javaslat, esetleg tapasztalat, használ dualsimest? Köszi előre is.

Üdv,
Kox

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#397) hroberto válasza koxminator (#396) üzenetére


hroberto
addikt

Kell hozzá venni egy dual SIM-es tálcát, és feltenni a Xiaomi.eu ROM-ot.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#398) Zsoleszhun válasza koxminator (#396) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Itt az xda leírás hozzá de viszont dual sim-nél nincs 5G

¯\_(ツ)_/¯

(#399) hroberto válasza Zsoleszhun (#398) üzenetére


hroberto
addikt

Nem jó a link.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#400) Zsoleszhun válasza hroberto (#399) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszi, hogy szóltál. (Törölhető)
Itt az xda leírás hozzá de viszont dual sim-nél nincs 5G.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.