Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Banderasz74 válasza Djay (#1097) üzenetére


Banderasz74
tag

Szia.Nekem is jelzett ma a telefonom. Magyarban vagyok. 🙂 Szerintem másnál is elérhető lesz már. 🙂 Várok vele hogy mi lesz a vissza jelzések. 🙂

(#1102) Djay válasza Gymnova81 (#1100) üzenetére


Djay
csendes tag

Igen, stabil verzó.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1103) Djay válasza hroberto (#1098) üzenetére


Djay
csendes tag

Elvileg az nem támogatja a dual SIM-et, mivel az EU-s piacokra szánt MI 10 modellek 1 SIM-esek, csak meg lehet mókolni dual SIM-esre ezeket is.
Csak venni kell hozzá egy 2 SIM-es tálcát, és lecserélni a ROM-ot pl az indiaira.
De javítsatok ki ha valamit kihagytam, vagy hülyeséget írok.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1104) Black&White válasza Gymnova81 (#1099) üzenetére


Black&White
addikt

Te azon a verzión vagy, aminél TWRP váltás volt.
Innentől az OTG-s frissítést kell alkalmaznod, de adatvesztés nem lesz.
Csak egy heti frissítést raksz fel...
Ha jól emlékszem TWRP főmenü jobb oldalt, alulról a második menüpontban tudod angolra állítani (egy földgömb ikont keress).
Aztán Install, kiválasztod az OTG meghajtót mint forrás, magát a frissítő állományt (20.12.2)és mehet.
Ha stabilra akarsz váltani, az már másik történet, ott lesz adatvesztés.

(#1105) hroberto válasza Djay (#1103) üzenetére


hroberto
veterán

Nem az EEA-ra gondoltam, hanem az EU-ra, amit itt többen is használnak dual SIM-el.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1106) szpali válasza hroberto (#1105) üzenetére


szpali
addikt

Én is azt tettem fel, de még nem költöztem be.
Annál jobb az indiai? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1107) Gymnova81


Gymnova81
tag

Na várjatok! Elolvastam a leírást, és abban én úgy láttam mintha az EEA=EU. Vagy rosszul gondolom? :F

Black&White

És mivan ha nincs OTG képes kábelem a telefonhoz? Akkor hogyan tehetem fel a frissítést?
Mi van akkor, ha felteszem a TWRP legújabb verzióját amit ehhez adtak ki, majd és azzal próbálom feltelepíteni storage-ból?

[ Szerkesztve ]

(#1108) Black&White válasza Gymnova81 (#1107) üzenetére


Black&White
addikt

Első kérdésre:
Korábban írtam, jelenleg EEA-n vagyok újra, szóval most nem tudom kipróbálni neked, de OTG hiánya mellett elvileg fastboot módban be tudsz bootolni a wzsx féle twrp-be, aminél működik a tárhely titkosítás feloldása.
Egyszóval tudsz tallózni data-ról.
Ehhez a parancs: fastboot boot recoveryfileneve
Ez állítólag továbbra is működik a heti frissítéseknél.
Stabilnál nekem nem ment.

Második kérdésre egyszerű a válasz: nem fog bootolni a teló.
Saját felelősségre mindent, amíg ilyen zavaros a helyzet Mi 10-nél, csak annak ajánlom ezeket a dolgokat, aki tudja mit csinál.
Célszerű lesz nézned a mai frissítés topicját .eu fórumon, hátha lesz fejlemény.

(#1109) hroberto válasza szpali (#1106) üzenetére


hroberto
veterán

Nem gondolom, hogy jobb lenne az indiai.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1110) hroberto válasza Gymnova81 (#1107) üzenetére


hroberto
veterán

Van a Global EU ezt nevezik EEA-nak, és van a Xiaomi.eu ROM, amit csak röviden EU-nak is szoktak nevezni. Ez nem hivatalos ROM, de sokan használják, mert funkciógazdagabb mint az EEA. (Dual SIM, MIUI tarcsázó, stb.)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1111) trebrona válasza Black&White (#1108) üzenetére


trebrona
nagyúr

Javaslom a custom xiaomi.eu romra ne EU, .eu romként hivatkozz, írd végig, hogy xiaomi.eu, akkor mindenki számára érthetőbb. EU rom az EEA. :R

Szerk:
#1112hroberto
Mire leírtam, már te is kifejtetted. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1112) hroberto válasza trebrona (#1111) üzenetére


hroberto
veterán

Igazad van! A félreértések elkerülése érdekében jobb így! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1113) Black&White válasza trebrona (#1111) üzenetére


Black&White
addikt

Ezt biztos nekem akartad?

(#1114) trebrona válasza Black&White (#1113) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mindenkinek, aki úgy hivatkozik rá. Nálad a megválaszolt hsz utolsó sora szúrt szemet, ezért válaszoltam arra.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1115) Gymnova81 válasza hroberto (#1110) üzenetére


Gymnova81
tag

Köszi szépen, hogy tisztáztad!

Csak azért kérdeztem mert a leírásban külön sorban van a kettő:

"MIUI ROM-ok:
-EEA Stable és Stable Beta
-Global Itt létezik egy Pilot program is (korai tesztelőknek), a jelentkezés időről-időre meg van hirdetve.
-China Stable, Stable Beta és Weekly (Developer)"

Ez nem írja, hogy az EEA = Global EU. :F

Kellene akkor egy negyedik sor is kifejezetten a xiaomi.eu ROM-nak, mert nekem pl. az van fent a Dual Sim miatt. Én pl. ennek a weekly update-es frissítésénél akadtam el.

trebrona,
Jó ötlet! Az olyan noob-ok mint én csak ebből értenek. :C

(#1116) Nyiaz válasza hroberto (#1098) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

off

[ Szerkesztve ]

(#1117) Black&White válasza trebrona (#1114) üzenetére


Black&White
addikt

Hát igen, a böngészőm is mindig belekavarodik melyik eu fórumra vigyen... :DD

(#1118) trebrona válasza Gymnova81 (#1115) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pontosabban EEA=EU

Tehát vagy Global, vagy EU.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1119) Gymnova81 válasza trebrona (#1118) üzenetére


Gymnova81
tag

Aham....
Szóval akkor van:
- Global ROM
- China ROM
- EU (EEA) ROM
- és xiaomi.eu ROM
???
Jól gondolom?
Bocs ha értetlenkedésnek tűnik amit csinálok, csak próbálom átlátni a dolgot.

(#1120) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Na most akkor kezdek még jobban összezavarodni,amiket írtok,amiatt.
Nekem csak az a kérdésem, melyik az a legjobbnak tekinthető rom most,ami kezel dual simet és közel áll a costum verzióhoz,simán frissül mindenféle újabb és újabb varázslat nélkül akár ota-n is, és támogat minél több, népszerű appot (mobilbank,paypal,stb). Esetleg a bootloadert is zárhatom, már ha végre egyszer nyithatom is. :DD
Nem vagyok nagy rom-olo nem akarom teglasitani a telót.

[ Szerkesztve ]

(#1121) Black&White válasza Bigemperor (#1120) üzenetére


Black&White
addikt

India

(#1122) Radist1


Radist1
újonc

Sziasztok,
Tegnap nekem is megjött a megrendelt telefon és egy kérdéssel fordulok hozzátok.
MIUI11 volt rajta, ami egy újabb MIUI11.0.13.0 / Sabil verzióra frissült.
Azonban hiába kerestetem vele az újabb redszerfrissítést, a MIUI 12-őt nem ajánlja fel.
Várnom kell türelmesen, vagy van valami megoldás? (ROM-olni nem akarom)
Előre is köszi!

(#1123) Djay válasza Radist1 (#1122) üzenetére


Djay
csendes tag

Hali, lehet h neked egyértelmű volt, de nekem pl 2 nap után esett csak le mint friss MIUI usernek, h a beállitásokban, ne a rendszeralkalmazások frissítése menüben keresd, hanem a telefonról menübe menj be, majd bal felül a MIUI verziót ahol kiírja, arra bökj rá, és ott fogja ellenőrizni, hogy van-e frissebb verzió. Illetve érdemes egymás után többször rábökni h ellenőrizze, mert nekem is pl másodjára dobta csak be h ott az android 11-es frissítés.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1124) Black&White válasza Radist1 (#1122) üzenetére


Black&White
addikt

Rakj be egy képernyőmentést a telefonról menüpontról.
Csak hogy lássuk global, vagy global eea verziós.

(#1125) trebrona válasza Gymnova81 (#1119) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen. Viszont az utolsó nem gyári.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1126) Radist1 válasza Black&White (#1124) üzenetére


Radist1
újonc

[kép] Szia, ez a verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Black&White válasza Radist1 (#1126) üzenetére


Black&White
addikt

Sajna ez Vodafone-os verzió, német fórumok tele vannak panasszal, hogy nem frissül.
Szerintem ne várj rájuk, térj át valamelyik más frissítési ágra, és megoldódik a problémád.

(#1128) Radist1 válasza Black&White (#1127) üzenetére


Radist1
újonc

A más frissítési lehetőségről tudnál bővebb infót adni?
Továbbá az Android 11 frissítésnek is már meg kellett volna jönnie?
Köszi!

(#1129) Black&White válasza Radist1 (#1128) üzenetére


Black&White
addikt

Nyitni kell a Bootloader-t, felrakni egy Global EEA ROM-ot, visszazárni a BL-t és használni a telót tovább. 🙂
Igen, Global EEA-re egy hete jelent meg, előbb-utóbb megkapja mindenki.

(#1130) Radist1 válasza Black&White (#1129) üzenetére


Radist1
újonc

Köszi.
Hát pont nem szerettem volna ROM-olni. :(
Főleg olvasva, hogy elég összetett a folyamat (legalábbis nekem).
Ha így hagyom van esély, hogy idővel lesz frissítés, mint MIUI 12-re, ill. Android 11-re?

(#1131) Black&White válasza Radist1 (#1130) üzenetére


Black&White
addikt

Ezek a szolgáltatós Mi 10-ek (Voda, Orange) sajnos el vannak hanyagolva frissítés terén, nagy esélyt nem adok rá.
Merre laksz, nincs körülötted valaki, aki megcsinálná?
Sőt, igazából akár Teamviewer-en keresztül is megoldható.

(#1132) Radist1 válasza Black&White (#1131) üzenetére


Radist1
újonc

Lassan rábeszélsz, ill rábeszélem magam a ROM cserére. :)
Azonban követem egy ideje a fórumot és az alábbi bizonytlanlanságokat olvastam egyes ROM-okról.
- Banki app-ok nem működnek.
- Közelítés szenzor bizonytalankodik, stb.
Van olyan utólagosan feltett gyári ROM, amivel minden rendben van?
Továbbá tudsz segíteni, hogy a ROM cseréhez részletes leírást (lépésről lépésre) hol találok? (Ha van ilyen leírás).
Nem áll tőlem távol az ilyen jellegű mókolgatás, csak azt hittem most elkerülhetem.

Elnézést a sok kérdésért, de előre is köszönöm a válaszod. :R

(#1133) simon7012


simon7012
aktív tag

Szisztok!
Nekem még mindig a teszter verziót ajánlja fel az Eu-s Android 11 helyet..
Szerintetek magától átvált eu-ra vagy nekem le kell töltenem elötte a teszter verziót?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#1134) Gymnova81 válasza Black&White (#1129) üzenetére


Gymnova81
tag

Ne haragudj Black&White, nem személyes jellegű problémám van veled, és ne érts félre hogy megint ezzel jövök, már-már kezdem magam kellemetlenül érezni hogy ennyiszer teszem fel ugyanazt a kérdést, de nem úgy volt nemrég (egy pár hsz.-el visszább), hogy a Global az Global, az EEA az meg EEA - alias EU - ROM? Ezt trebrona nevű fórumtársunk is jóváhagyta.

Most akkor hogy van? Kezdem elveszíteni a fonalat, és jó lenne tisztán látni milyen verziók vannak MI10-re, melyik mit tud és mit nem. (Gondolok itt a Dual-Sim-re és a plusz funkciókra

Nekem pl. xiaomi.eu ROM van fent, így vettem meg, és támogatja a dual-sim funkciót. Mondjuk a Themes App kínai szövegezésű, amit nem is értek miért, de biztos tudja itt valaki és felvilágosít.

(#1135) mizoli válasza Gymnova81 (#1134) üzenetére


mizoli
addikt

Van az alap kínai rom.
Van a "normál" Global, amit kínán kívülre szántak.
Van az EEA, amit az EU-ba szántak, a Xiaomi ezt is Global-nak írja.
(Van még pl. orosz is.)
Amit keverni szoktak, a xiaomi.eu rom, ami custom rom, a kínai romból készül. Már javasoltam valahol, hogy ezt nevezzük eu/multi romnak, főleg, hogy a rom nevében is ez van.
Ez utóbbinak nem teljes a nyelvi fordítása.
Nagyjából ugyanazt tudja az összes rom, az EEA megfelel a GDPR - nek (pl. figyelmeztet, hogy az összes megadott adatodat felhasználják).
Az eu/multi rom-ból ki van szedve egy csomó kínai szemét, illetve tartalmazhat olyan tudást is, ami az alap kínaiban nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#1136) Gymnova81 válasza mizoli (#1135) üzenetére


Gymnova81
tag

Köszönöm a tisztázást mizoli! :R
Az indiai ROM az a Global-ból készült custom ROM?
Jól tudom, hogy a dual-sim funkció akkor csak a xiaomi.eu ROM-ban (eu/multi ROM) és az indiai ROM-ban érhető el? Nekem ez fontos lenne, mert 2 sim-et használok.

"Nagyjából ugyanazt tudja az összes rom, az EEA megfelel a GDPR - nek (pl. figyelmeztet, hogy az összes megadott adatodat felhasználják)."

A GDPR-nak nem pont az a lényege, hogy semmilyen magán jellegű adatot nem használhatnak fel? :D

(#1137) mizoli válasza Gymnova81 (#1136) üzenetére


mizoli
addikt

Dual SIM ügyben nem vagyok illetékes, nem ilyen telefonom van.
GDPR
A Xiaomi figyelmeztet, hogy felhasználja a személyes adataidat, reklámokat küld, stb.
Eldöntheted, hogy ebbe beleegyezel, vagy sem. Ha nem, akkor általában nem tudod használni azt a -mondjuk úgy- "szolgáltatást". Ha nagyon akarod, beleegyezel. De érdemes kipróbálni, hogy nem, aztán lehet, hogy mégis tovább enged. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#1138) Black&White válasza Gymnova81 (#1136) üzenetére


Black&White
addikt

Nem, az India az ugyanúgy hivatalos gyári ROM, mint a Global EEA, vagy a Global.

Igen, Dual-SIM funkciót ezek és a kínai ROM-ok(stable és weekly) támogatják (utóbbiban viszont nincsenek alapból Google szolgáltatások, csak kínai és angol nyelvet beszélnek).

(#1139) Nyiaz válasza Black&White (#1138) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

A fentiek alapján ha jól sejtem, akkor az indiai nem felel meg a GDPR-nak és a kinaiak csemegéznek az adatainkban. Nem tudom Indiában milyen a szabályozás, igy távolról nem hiszem hogy izgatja őket ilyesmi.

(#1140) trebrona válasza Black&White (#1138) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt a global eea-t honnan? Vagy global, vagy eea.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1141) Black&White válasza trebrona (#1140) üzenetére


Black&White
addikt

Csak is miattad csinálom :)

Amúgy meg tök mindegy, az EEA-ből már érthető kell legyen miről van szó.
De, ha akarsz egy konkrét példát, a xiaomi szerverein is így vannak fent a fájlok:
hxxps://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QJZEUXM/miui-blockota-joyeuse_eea_global-V11.0.6.0.QJZEUXM-V12.0.1.0.QJZEUXM-01f4b63a86-10.0.zip
Még szerencse, hogy a telefonoknak nem okoz gondot. :)

(#1142) Gymnova81


Gymnova81
tag

Értem! Köszi a kiegészítést!

"Amúgy meg tök mindegy, az EEA-ből már érthető kell legyen miről van szó."
Nem feltétlen, mert ha ide keveredik egy olyan amatőr, mint én, aki sohasem foglalkozott romolgatásokkal, akkor nem érti miről van szó, főleg, ha itt 3-an 5 féle képpen írják. :))

Más:
Ha megcsinálom a leírásodban lévő "Custom Recovery telepítése" lépéseit és ezzel feltelepítem az általad ajánlott TWRP-3.4.2B-0623-at, akkor az automatikusan upgrade-eli az előző verziót (ami most van rajta 3.4.0-11.0-1109)?
Ha igen, akkor elképzelhető, hogy a "jó" TWRP miatt a telefont újraindítva és belépve az Updater app-ba az már sikeresen végrehajtja a frissítést? Úgy értem mikor újraindul a telefon az updater app után, akkor lehet elindul a frissítés a twrp-ban úgy mint ezelőtt?

Az indiai és a xiaomi.eu ROM között milyen lényegi különbségek vannak a GDPR-tól eltekintve?

[ Szerkesztve ]

(#1144) trebrona válasza Black&White (#1141) üzenetére


trebrona
nagyúr

Értem, hogy miattam csinálod, megtisztelsz, de ezzel összezavarsz másokat. Nem véletlen az eredeti hivatkozás. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1145) Black&White válasza trebrona (#1144) üzenetére


Black&White
addikt

Rendben.

(#1146) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Az EEA egy butított Global csak, hogy ne legyen egyszerű :))
De az EU az mindenhol xiaomi.eu

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1147) Viper26


Viper26
nagyúr

A hazai régiós telefonokon global van fent? Ezek mennyire vannak kitakarítva bloatware / kínai appok terén?

Android 11 mikor várható global esetében?

Pixel 7 | FR955

(#1148) mizoli válasza Viper26 (#1147) üzenetére


mizoli
addikt

EEA ROM van fent a gyárilag EU-ba szánt telefonokon. (Ezt ugye szintén Global-nak nevezi a Xiaomi).

A takarítást rábízzák a felhasználókra 🙂

[ Szerkesztve ]

(#1149) Viper26 válasza mizoli (#1148) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azért reklámok ebben gondolom már nincsenek. :F

Pixel 7 | FR955

(#1150) mizoli válasza Viper26 (#1149) üzenetére


mizoli
addikt

Ha mindehol kikapcsolod -több helyen kell-, akkor nincs 🙂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.