Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) forestia válasza tibike8 (#1500) üzenetére


forestia
tag

Amiket linkeltem Baseus fejekkel (1,2). Mindkét fajtával megy.
A közeljövőben leírom majd pontosan a tapasztalataimat, miután a cuccaimmal végig zongoráztam az összes scenariot.

(#1502) tibike8 válasza forestia (#1501) üzenetére


tibike8
őstag

Én meg még egyszer értelmezve a telóhoz kapott másik töltőt, 33W-os, de akkor is csak a sima gyors töltéssel tölt a teló. Így gondolom, hogy a kábel sem az eredeti nálam mert írod, hogy a gyári kábellel megy a szupergyors töltés.

(#1503) Avicularia válasza forestia (#1497) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam a gyári töltőfejjel csak a gyári kábellal megy a mi turbo charge.
Viszont a fentebb linkelt baseus 65w-os töltővel és ezzel a blitzwolf kábellal [link] megy a mi turbo charge.
Érdeke, hogy a gyári fejjel és ezzel a blitzwolf kábellal csak gyorstöltést ír ki a telefon, szóval ezzel a párosítással nem megy a turbocharge.

(#1504) tibike8 válasza Avicularia (#1503) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam a 33W-os fejjel és ilyen blitzwolf kábellel csak a sima gyors töltés megy.
Ja de ha jól értem a blitzwolf és a gyári töltő sem okés együtt, azaz a turbó úgy nem megy.
Na mindegy, berendeltem 1 Baseus 65W-os fejet kábellel meg úton van az 55W-os Xiaomi bölcső a 65W-os fejjel meg kábellel. Ezekkel le leszek fedve itthon és melóban is ami a turbo töltést illeti. Illetve a kocsiban már most is megy a Xiaomi QI töltővel a turbo töltés.

[ Szerkesztve ]

(#1505) Avicularia válasza tibike8 (#1504) üzenetére


Avicularia
veterán

Jól érted, a gyári fej és azzal blitzwolf kábellel nem megy a turbó töltés.
Viszont a baseus 65w-os töltővel és azzal a blitzwolf kábellal amit linkeltem azzal megy.

(#1506) Viper26


Viper26
nagyúr

Hazai piacra szánt Mi 10-zel megy a Gpay (Revolut kártya) igaz?

Játékok terén mi a tapasztalat? Bár gondolom SD865 mellett minden simán fut.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#1507) Divinity válasza Viper26 (#1506) üzenetére


Divinity
őstag

Megy simán a GPay :K

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1508) Viper26 válasza Divinity (#1507) üzenetére


Viper26
nagyúr

:R

Nálam ez a telefon és az S20+ az esélyes.

Pixel 7 | FR955

(#1509) koxminator


koxminator
senior tag

Egy kis tanácsot/segítséget kérnék. Lefrissítettem a legfrissebb Globalra, írtam is.
Viszont egy dolog zavar és egyelőre nem tudom, mit lehet vele kezdeni.
Pl. Telegramnál, Vibernél azt vettem észre, hogy megjelenik a fenti értesítési sávon kívül egy "buborékfej" is (ilyen volt eddig FB Messengernél is, de az jól működik, teljesképernyőre vált, ha rábökök a bubifejre). Ezeknél sajnos nem, a kép alsó és felső részében az adott kezdőképernyő hátterét látni (mintha szélesvásznú kép lenne, hogy levágja alul-felül), ha rábökök a bubira. Így az írás is sokkal rosszabb, mert nem látom, mit írok, le kell görgetni hozzá, meg aztán vissza, elég rossz. :(((

Néztem a Beállítások -> Speciális funkciók -> Lebegő ablakok részt, de azokat a műveleteket egyáltalán nem tudom előidézni, semmit nem tudok vele kezdeni. Vissza kell menni a bubira nyomás után teljesen, hogy eltűnjön a bubi, majd normálisan ikonjára kattintva megnyitni és akkor lesz teljesen jó teljesképernyős.

Lehet ezzel valamit valahol állítani? Köszi előre is (remélem érthető volt, amit leírtam). :R

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1510) Divinity válasza Viper26 (#1508) üzenetére


Divinity
őstag

Az exynos nálam egy elég nagy no-no, viszont az kamerába jobb

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1511) giroud199 válasza Divinity (#1510) üzenetére


giroud199
aktív tag

Így igaz, viszont az uzemido borzalmas a samsungnal és rettentően melegszik is..

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#1512) Divinity válasza giroud199 (#1511) üzenetére


Divinity
őstag

Igen, erre céloztam az exynossal :DDD
Note 10-em volt, közel 1 évig. Hát ég és föld egy Qualcomm chipes eszközhöz képest és nem jó értelemben

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1513) Pool_ válasza tibike8 (#1504) üzenetére


Pool_
tag

Az 55W-os wireless töltőre gondolsz? Múltkor olvastam egy hozzászólást valamelyik oldalon róla, fényképeket is csinált a csóka hogy csak 14W jön ki belőle mi 10-el. Szóval lehet érdemes a 30w-osat venni abból inkább. Majd írd meg milyen ha megjött.

Ha már töltők:
Van valakinek ilyen 30W-os xiaomi wireless töltője?
Igazából a hangszóró hangja érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1514) tibike8 válasza Pool_ (#1513) üzenetére


tibike8
őstag

Erre gondoltam, de Magura fórumtársnak van róla tapasztalata, ha pár kommenttel feljebb olvasol.

(#1515) Pool_ válasza tibike8 (#1514) üzenetére


Pool_
tag

Köszi, akkor lehet az a srác sem gyári kábellel próbálta.

(#1516) Bigemperor válasza Black&White (#1494) üzenetére


Bigemperor
senior tag

és Aviculria: nagyon köszi, a tapasztalatom az, hogy a kábel és nem a töltőfej a szűk keresztmetszet, ezeknél az is tudja,amit kell?

(#1517) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok! Másik topikban már próbálkoztam, eddig sikertelenül. Ti több email cím kezelésére milyen naptár appot használtok? Van egy gmail es egy nem vállalati outlook címem, és sem a gmailt sem a mi calendart nem tudom életre csiholni úgy hogy mind2 szinkronizálódjon. Nem veszi fel oda az outlook naptárát. Tudtok esetleg erre megoldást?
12.2.4 eea rom van a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#1518) tibike8


tibike8
őstag

Na közben tesztelgettem ezt a töltést. Van itthon egy ilyen xiaomi töltőfejem ami 27W-os. És ezzel meg eredeti xiaomi kábellel (amit az autós QI töltőhöz adtak), de a fentebb említett Blitzwolf kábellel is megy a turbo töltés vezetékesen is. Illetve ez a fej és kábelekkel megy a QI turbo töltés ezzel a dokkolóval is ami ugyebár 20W-os. És a 33W-os EU adapteres Xiaomi töltőfejjel meg nem. Se simán vezetékesen, se vezeték nélkül. Gondolom az EU-s adapter miatt nem tudja megfelelően kezelni. De a lényeg, hogy egy 27W-os fejjel is tud működni. Szóval csak mint tapasztalatot írom :K :)

[ Szerkesztve ]

(#1519) tuningmike válasza tibike8 (#1518) üzenetére


tuningmike
csendes tag

mennyire melegedik az akksi nezted már ?mondjuk temperature monitorral?hogy amikor elkezded tölteni hány fok és közben hány fokra megy fel az akksi hőmérseklete.én is akarok rendelni egy qi töltőt majd.azt a 33w os xiaomi töltöt..azta fehéret ami aktiv hütéssel rendelkezik.mert elvileg amiben nincs ventillátor nagyobb a hő termelése is....

(#1520) tibike8 válasza tuningmike (#1519) üzenetére


tibike8
őstag

Igen, tudom nézni a hőfokot is, de még tartósan nem töltöttem turbon, csak me megnéztem, hogy milyen variációkban indul el nálam a turbo. Most autóban teszteltem, de csak 72-ről jó 90%-ra töltöttem. Az alatt 44 fokos volt max, de a szellőző rácson van a töltő és a fűtés is ment rá. Itthon nem néztem még.

És nem az 55W-os bölcsőre gondolsz? Abban van aktív hűtés.

(#1521) tuningmike válasza tibike8 (#1520) üzenetére


tuningmike
csendes tag

tudom az 55 ösben van aktiv hütés de van a 30 asban iselőbb elírtam a 33 at.bocs..az fehér xiaomi .. végul is ugyanolyan árban van amind a kettő
Original Xiaomi Vertical Air-cooled Wireless Charger 30W

(#1522) tibike8 válasza tuningmike (#1521) üzenetére


tibike8
őstag

Ja, ebbe nem is futottam még bele, csak az 55W-osba. Tényleg egyforma a forma, csak színben más. Én az 55-öst rendeltem meg Kínából a 65-ös fejjel meg kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#1523) tuningmike válasza tibike8 (#1522) üzenetére


tuningmike
csendes tag

De ez az 55 w os már nálad van?hogy működik mennyi idő alatt tölti a vasat?meg hány fok töltés közben a teló akksija?
Irkald már le róla az infókat mert rendelni akarok majd én is eggyet...lehet inkább az 55 os kéne ha már egy árban van a 30 assal

(#1524) tibike8 válasza tuningmike (#1523) üzenetére


tibike8
őstag

A héten rendeltem mint a Baseus 65W-os fejet is. Szóval majd márciusban kb megkapom. Most csak egy 27 W-os fej van amivel használni tudom meg egy régi 10W-os bölcső amiben éjszaka szokott töltődni.

(#1525) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Már több ízben észrevettem, hogy a biztonság app ikonjai elkezdenek megjelenni a kezdőképernyőn. Kikapcsoltam a biztonsag appban minden erre utaló dolgot. Mégis. Ez bug, vagy tudok vele mit kezdeni? Zárolvást is alkalmazok szóval ezért nem értem.. :)

(#1526) szpali válasza tibike8 (#1524) üzenetére


szpali
addikt

Én ilyen szettet rendeltem nemrég. Lassan meg kell érkeznie, mert tacking alapján már az országban van.
alt="" title=""
Van mellé egy ilyen, a melóhelyre pedig bevittem egy ilyet a fekete és a fehér füles töltése miatt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1527) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Kijött a heti eu dev: xiaomi.eu_multi_MI10_21.1.13_v12-11.zip

¯\_(ツ)_/¯

(#1528) dobolson


dobolson
senior tag

Sziasztok! Az új frissítéssel eltűnt a face messenger chat-fejes megoldása? Látom, hogy van helyette valami buburék izé, de az rettenetesen béna. Mi történik itt? :Y

(#1529) kkdesign válasza dobolson (#1528) üzenetére


kkdesign
senior tag

Az android 11nek az újdonsága, hogy messenger szerű buborékos lehetőséget kínál. Így a fb váltott a natív droidosra. Nekem sem szimpatikus sajna :( pont ma gondolkodtam, hogy újra használnám a chat fejeket, de így mégsem akaródzik :)

[ Szerkesztve ]

(#1530) tibike8 válasza szpali (#1526) üzenetére


tibike8
őstag

Én is ilyet rendeltem a hét elején és a 20W-os már régebben meg van és azzal is megy a turbo töltés ahogy ma néztem.

(#1531) dobolson válasza kkdesign (#1529) üzenetére


dobolson
senior tag

Ahh, köszi az infót! Hát az ötlet oké, de marha bénán sikerült megoldaniuk, ezt nem is értem. :N A messengernél legalább működött normálisan, itt meg össze-vissza jelez, nem ugyanott jelenik meg a buborék, ahova legutóbb helyezted, a felugró ablak is használhatatlan, ha egyből visszaírnál. Szerintem ezt nehezebb elb@szni,mint jól megcsinálni, de nekik sikerült. :U Vagy nem tudom, lehet itt a mi10-en bugus, fene tudja, mindenesetre ez így rettentő gáz.

[ Szerkesztve ]

(#1532) dobolson


dobolson
senior tag

Más: valaki használ samsung okosórát? Valahogy az istennek se enged be a Samsung health alkalmazásba a teló. Jön a mail, h beléptem, de csak teker és az app nem indul el úgy, h egyébként az órát sikerül csatlakoztatni a wear alkalmazásban. :W

(#1533) Black&White


Black&White
addikt

Ma újabb custom rom jelent meg:

(#1534) zsoltix válasza dobolson (#1532) üzenetére


zsoltix
tag

Nekem sem működik vele valamiért. Nekem a teloval valo összekapcsolás sem jon letre.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#1535) Black&White válasza zsoltix (#1534) üzenetére


Black&White
addikt

LINK
Google translate segít, próbáljátok ki.

(#1536) dobolson válasza Black&White (#1535) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszi! Na igen, akkor itt a bibi, mert már android 10en is szívtam ezzel, mikor megvettem a telót nyáron. Aztán valahogy beengedett az app mégis, és most rájöttem, ahogy olvasom, h így, h az a verzió nem kért bejelentkezést, de az újon már kötelező.

Zsoltix: letöltöttem az apk-t, így most jó az app, vendégként beenged. :)

[ Szerkesztve ]

(#1537) Gymnova81


Gymnova81
tag

Nálam a 20.12.29 van most fent. Ezt OTG-n keresztűl letetett ráfrissíteni az előző verzióra.
Még mindig csak OTG-n lehet frissíteni a xiaomi.eu ROM weekly-n?

(#1538) Black&White válasza Gymnova81 (#1537) üzenetére


Black&White
addikt

Az a legegyszerűbb és legbiztonságosabb!

(#1539) Gymnova81 válasza Black&White (#1538) üzenetére


Gymnova81
tag

Értem én, de ez így akkor sem normális. :(((
Nem akarok minden egyes frissítés alkalmával gép elé ülni és ezzel "kínlódni". :(
Nem jól van ez így. Sajnálom, hogy ezt így lehet csak megoldani... De ez van....
Köszi azért a választ!

(#1540) Black&White válasza Gymnova81 (#1539) üzenetére


Black&White
addikt

Sajnos ezek már nem egyszerű projektek, még egy mauronofrio (talán ő legaktívabb dev a twrp teamben) kaliberű tagnak sem, szóval mást nem lehet csak várni.
Asztali gép emiatt még nem kell, az aktuális rom-ot le tudod menteni közvetlen, az otg-re lógatott (vagy otg képes pendrive-ra is) adathordozóra is.

(#1541) zbotond


zbotond
csendes tag

Sziasztok!
Véleményt szeretnék tőletek kérni ezzel a telefonnal kapcsolatosan. 10 éve vagyok iPhone felhasználó jelenleg egy XS max van hasznalatban, gondolkodom, hogy vegyek egy mi10-t. Van a csoportban valaki aki IOS ről valtott? Mennyire megbízható ez a készülék? Nem akarok Romolgatni csak simán használni...
Válaszokat előre is koszonom! :)

BlackBerry 8520, Samsung Galaxy S lll, Samsung Galaxy Note 2, Sony Xperia Z, iPhone 4s, Nokia 1320, iPhone 5s, iPhone 6s plus, iPhone 8 plus, Samsung Galaxy S10e, iPhone Xs Max(használatban) :)

(#1542) kkdesign válasza zbotond (#1541) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia! Én használok mindkettőt tabletfeonton értve az iost.
Új vagyok mi10 fronton, stabilitás szerintem olyan 95-97% talán. Vannak szerintem hibák a rendszerben stabil romon nálam. (Pl értesítési sáv reakciónál ui hiba belelóg ide oda) meg néha tesz ki gyorsikont a kepernyőre, ami elvileg zárolva van. De emellett nagyon szerethető rendszernek tartom, kezes, szép grafikailag, gyors, 12.5ttel méggyorsabb lesz. 90hz marhajó. Kamera is szuper, és még szuperebb ha molyolsz a pro móddal. Rendszeralkalmazásokat is karbantartják 1-2 naponta frissülnek a dolgok. Érdemes nagyon megnézni honnan veszi az ember a telefont nehogy a romban meglepetése legyen az embernek. De 1 hét várakozási idő után legálisan az általad szeretett/kívánt romra léphetsz viszonylag egyszerűen, és itt is segítenek benne tapsztalt topiktársak :):)

(#1543) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Xiaomi MI 10 5G-m van független. Xiaomi-ból nem az első mondjuk. Én egy nagy hibát tapasztalok: felrakattam minőségi üvegfóliát (van egy UV-s tartalékban, nem volt drága) és szokatlanul fura a szövegírás virtuális billentyűzeten... Ki milyen üvegfóliát rakott vagy rakatott fel? Más is tapasztal ilyen hibát? Nincs meg régóta, de a reális üzemidő olyan kb max másfél nap lehet nekem , ezt saccolom jelenleg.

(#1544) csabaspecial


csabaspecial
tag

VoLte-t úgy veszem eddig észre, hogy jól müködik egyenlőre. Nektek?

(#1545) tibike8 válasza csabaspecial (#1544) üzenetére


tibike8
őstag

A vowifi nem megy nálam (Telekom), a volte az rendben van. És a Nillkin üvegfólia óta az ujjlenyomat olvasás használhatatlan, de olvass vissza velem kapcsolatban amit ezzel kapcsolatban beszéltünk itt.

(#1546) tibike8


tibike8
őstag

A vibert használja valaki ezen? Egy ideje nem tölt le semmi kapott képet...

(#1547) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok.

Próbálkoztam feltenni a Youtube Vancedet. Azt írja, hogy kapcsoljam ki a MIUI Optimalizációt. Nem szívesen piszkálok bele oda, előzetes utánakérdezés nélkül.
Mivel járna ha azt kikapcsolom?

(#1548) Black&White válasza kkdesign (#1547) üzenetére


Black&White
addikt

Csak a telepítés idejére kell kikapcsolnod, utána visszakapcsolhatod.

(#1549) rjg válasza tibike8 (#1546) üzenetére


rjg
őstag

Nálam nincs ilyen gond, esetleg próbáld meg törölni a gyorsítótárat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1550) kkdesign válasza Black&White (#1548) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszönöm szépen, működik is szuperül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.