Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) #95462144


#95462144
törölt tag

Idén ez a gyártó is fordítva ül a lovon.

(#102) Stabi83 válasza Juhaszatti (#97) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ha arra gondolt akkor félreértettem.
Az oldalt lehajló kijelzőnek csak annyi hasznát látom hogy jó drágán tudjuk eladni rá a kijelző védő üvegeket. Sok relefonom volt ezzel a megoldásal de egyiken sem szerettem. Kész felüdülés a sík kijelző most.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#103) INGJOKE válasza GreatL (#98) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem még csak miui 11 van stabil romba. Fejlesztőibe már megy az enyémen is a miui 12 szerintem nagyon jó lett, igaz hajaz nagyon az ios-re de engem nem érdekel nekem anno az is tetszett. :D

Szerencsére emui nincs rajta és nem is lesz soha... :D :D :D :D

(#104) weberzolee válasza Noukoum (#96) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nem iPhone SE árban van, hanem iPhone 11 árban :))

(#105) NemMo válasza GreatL (#98) üzenetére


NemMo
őstag

Ezen még miui 11 van a 12-t csak most fogják bemutatni

(#106) Zsoleszhun válasza INGJOKE (#103) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nemrég váltottam P30pro-ra, az EMUI el van maradva egy évvel simán a MIUI- hoz képest.
Egyelőre kivárok, hátha beesnek az árak :)

¯\_(ツ)_/¯

(#107) INGJOKE válasza Zsoleszhun (#106) üzenetére


INGJOKE
veterán

A p40 pro nekem is tetszik, de gms nélkül nekem kb megállna az élet és nem nem akarok szenvedni meg alternatívát keresni, ha lehetne nyitni és hackkelni és lenne arra is hetente/kéthetente rom akkor az ellenszenvem is félre tudnám tenni a márkával szemben...

De most a Xiaomi is feladta leckét, hogy milyen telefonra cseréljek idén... vagy várjak jövő évig? Hmm kemény év lesz ez... de legalább a bajnokság újraindul az nb1-ben... :D :D :D

(#108) Juhaszatti válasza Stabi83 (#102) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én meg 4. éve használok elégedetten edge kijelzőjű telefont, védőüveg nélkül, szimpla fóliával. Még komolyabb karcom sem volt, pedig találkozott az előző a fürdőszoba kövével, meg a kád szélével is.
Amíg tehetem nem is fogok sík kijelzőset venni, én nagyon megszerettem ezt.

Hogy van-e gyakorlati haszna? Szerintem nincs. De mivel mint designelem nekem nagyon tetszik, gyakorlati hátrány pedig ennyi év során sem jött elő, így én maradok ennél.
Nagyon szubjektív dolog ez, ezért remélem hogy sokáig lesz választási lehetőségünk, és mindenki megtalálhatja a magának valót. :)

(#109) nuke7 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


nuke7
veterán

az új SE nagyon jó vétel! :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#110) INGJOKE válasza nuke7 (#109) üzenetére


INGJOKE
veterán

már aki ios-t szeretne és nincs pénze normális modellre, annak jó vétel... :DDD :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#111) t72killer válasza gattolino (#90) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyrészt amit ugye a kolléga mond, 300eFt-nál, igencsak takarékos üzemben futó biznisz (hol is van Mo.-gon szerviz?) mellett kétlem, hogy csak a tanúsítvány hiányozna, sokkal valószínűbb, hogy nem is tudja egy valamirevaló tanúsítványban előírtakat. +olvastam én már beázott 7T-ről, szóval inkább olyan telót vennék, amiről legalább állítja a gyártó, hogy bírja.

"Vízbe meg nem kell vinni telefont." - [link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#112) enginev3.0 válasza nuke7 (#109) üzenetére


enginev3.0
félisten

A mikro akksival? :B
Plusz nekem a kis kijelző sem jön be :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113) gattolino válasza t72killer (#111) üzenetére


gattolino
senior tag

Ez az Ulefone nem annyira mainstream gyártó. Egyszer vettem C kategóriás kínai márkát. Soha többet. Inkább egy GoPro 10.000 Ft. Azt legalább nem kell annyira félteni :R

Vivo X90 Pro Plus

(#114) Stabi83 válasza Juhaszatti (#108) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy már nincs választási lehetőség, szinte mindenki ezt az irányt követi. Én is együtt tudtam vele élni és megszoktam de nem rajongtam érte.
Ez tényleg egyén függő, nem is akarok róla vitát i dítani :R

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#115) t72killer válasza gattolino (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt egy mainstream gyártó jelenleg már <300<200eFt telefonja, tengervíz alatt, amit a vízzel való érintkezés után alaposan lemosol csapvízzel/desztvízzel. Nem mondom, hogy ezekkel búvárkodni kell, de:
1. Kajakozol, megmerülsz miközben zsebben a teló, x perc mire kimászol = nulla para
2. Víz alatt használnád tényleg, veszel hozzá egy 5$-os hullazsákot aliról. Hullazsákot kiszúrja valami víz alatt = nulla para

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#116) nuke7 válasza INGJOKE (#110) üzenetére


nuke7
veterán

hát én mini tabletet nem veszek telefon helyett, köszi :N

#112) enginev3.0: Nekem meg a hatalmas :N - az akksi elvileg ugyannyira jó mint a nyolcasban, nem?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#117) Noukoum válasza weberzolee (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

[link]
i11-ből nincs is 256gb-os. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) enginev3.0 válasza nuke7 (#116) üzenetére


enginev3.0
félisten

Írták már itt fórumon is hogy gyenge
És nekem az i8 akksija is gyenge, 2 munkatársamnak is van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119) Ezekiell válasza t72killer (#115) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én simán az S8+-al is mentem tengerbe fürödni meg fotózgatni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#120) nuke7 válasza enginev3.0 (#118) üzenetére


nuke7
veterán

az első SE-nek jó az akksija, öcsém nem panaszkodik a 8-ra.. .nyilván lehetne benne nagyobb is, de akkor senki nem venne drágább apple telefont... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#121) t72killer válasza Ezekiell (#119) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van:K. Ennek egy OP7-el nem lett vna jó vége.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#122) gattolino válasza t72killer (#115) üzenetére


gattolino
senior tag

Oké, én akkor sem szeretem fürdetni a telefonjaim :Y

Vivo X90 Pro Plus

(#123) hroberto válasza nuke7 (#109) üzenetére


hroberto
veterán

Annak akinek tetszik az ósdi design, a nagy kávák az apró kijelző.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#124) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ez jól hangzik.

[link] :)

(#125) Sgr_A válasza Noukoum (#117) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hogyne volna

[ Szerkesztve ]

(#126) Graphics válasza t72killer (#111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Veszek egy SJCAM-ot vízálló tokkal és azzal lehet hepajkodni a magyar tengeren is...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) Noukoum válasza Sgr_A (#125) üzenetére


Noukoum
veterán

Jujj csúnyán benéztem :(
[link] De az már 50ezerrel drágább mint a mi 10. És ahhoz képest is rengeteget ad.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#128) #10949376 válasza Sgr_A (#85) üzenetére


#10949376
törölt tag

Szten ez a mi 10 pro a legjobb most a piacon miui is teljesen jó es fluid minden soha nem fagyott nálam

Az iphone csak a márkát adja azoknak akiknek teljesen mind1 milyen alkatrész van benne csak apple azt kész szamomra apple semmit nem ér mert csak jó telefont veszek ami megéri talán még a 60hz sem tudja az iphone
, Játszok rajta video nézés...min 90hz snapdragon,nem ratyi samsung meg iphone.

Nekem bejön ezen a kijelző hajlitás pont ennyi még belefér és a gestus vezérléssel nagyon kényelmes meg a taptic rezgés is kiváló,a széleken állítható a véletlen érintés ha zavar az edge panel,nagy kézben kényelmes használat prémium összeszerelés.

40 év felett vannak kivételek nem azt montam ,de átlag
Olyan.

[ Szerkesztve ]

(#129) Zsoleszhun válasza INGJOKE (#124) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Lesz vagy 600000Ft az induló ára :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#130) t72killer válasza Graphics (#126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Többnapos vizitúrára viszont nem megyek teló nélkül. Jópár éve céges túrán az egyik vízálló zsákot vmelyik okos nem zárta le jól: elázott benne pár db ruha - és az egyik kolléga új szifonja. Nem örült neki:(

Sose értettem: az egyik legpraktikusabb tulajdonság és minden topikban akad valaki, aki le akar dumálni. Másik lenne az alapból ütésálló kivitel, de arról ne is álmodjunk, "csak" kicsi kínai fiókgyártók tudják:(((.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#131) Sgr_A válasza #10949376 (#128) üzenetére


Sgr_A
addikt

Biztos nagyon jó csak a miuit nem szeretem, meg a méretét, nekem ez a 150mm pont megfelel
próbáltan nagyobbat nem kényelmes, játszani nem igen játszom filmet nem ezen nézek
aztán lehet benne bármilyen alkatrész ha egy hulladék szoftver van rajta
tíz év droid után váltottam iphone-ra végigpróbáltam jópár márkát, valami mindig volt
idáig az ios-el nincs problémám gyors teszi a dolgát kézre áll nincsnek váratlan merülések a 3000-esakkuval hozza a 4000-es droidok üzemidejét
jól összhangban van az ipad-el

szerk: a miuivál várj egy két frissítést, nekem a dobozból kivett xiaomikkal sosem volt gondom, mindig egy pár frissítés után kezdődtek problémák

[ Szerkesztve ]

(#132) INGJOKE válasza Zsoleszhun (#129) üzenetére


INGJOKE
veterán

Naaaah ez még azért nem Apple termék :DDD :DDD :DDD :DDD

(#133) Graphics válasza t72killer (#130) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bilibe lóg a kéz ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#134) t72killer válasza Graphics (#133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért? Az s7edge-em tökéletes volt a célra - járt egyébként víz alatt, csak mióta keresztberepedt a képernyője, óvom a víztől. Utódnak 2 verzión gondolkodom: egy strapafon (=gyenge SoC, gyenge szoftvertámogatás, viszont bika 10Ah akksi, elefántálló kivitel) vagy egy alapból vízálló normál teló vmi igencsak erős tokban.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#135) #10949376 válasza Sgr_A (#131) üzenetére


#10949376
törölt tag

Ha tudod valahol próbálj ki 90hz+ nagyobb érintés érzékeléssel szerelt telefont igy már sehol nincs az iphone sem nem fluidabb semmi még ram sincs benne annyi teszteknél is kijön már a kevesebb ram ,iphone etalonnak rég vége ,levan körözve ez csak maszlag már hogy ios bla hla jobb lejárt idén, cserébe kapsz egy zárt rendszert azt mindenért fizess,nincs választás.
Nem vagyok gyártó meg rendszerpárti de ha valami jobb már akkor ne tagadjuk le hogy az iphone de akkor is régen igen idéntől már vége hogy jobb,csak presztízs ennyi.jo cpu van benne de 3000 akuval 60hz alatti frissítéssel meg 5g nélkül sem hozza annak is vége mi 10 leveri a 11 maxot akuban is.

[ Szerkesztve ]

(#136) Graphics válasza t72killer (#134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyszerre nem fog minden teljesülnie

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#137) t72killer válasza Graphics (#136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, egy lépésből nem. kicsit használt Note10+ +strapatokon gondolkodom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#138) leslien


leslien
nagyúr

mindenesetre nem rossz az üzemidő.. és a képek sem olyan borzasztóak.. pláne Gcam al..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#139) Viper26 válasza #10949376 (#135) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az egy dolog hogy netto hülyeséget beszélsz, de legalább tennéd off-ba. :U

Pixel 7 | FR955

(#140) Sgr_A válasza Viper26 (#139) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hagyd rá nagyon gyerek
megvette most védi nagyon, mindennél jobb mindennél gyorsabb
az meg hogy az iphone-nál mindenért fizetni kell nem igaz idáig talán egy programot vettem meg pár centért több a fizetős tartalom mint a droidnál de mindenre van ingyenes is

[ Szerkesztve ]

(#141) beyruth82


beyruth82
veterán

Iphone vs android csata hevében egy kis kitérőként fényképező hardveres képességei alapján szerintetek a Mi 10 kamerája pariban van a Oneplus 7T Proéval kb? Jobb nála vagy van amiben jobb de van amiben kevésbé(mondjuk szelfije a Mi 10-nek a teszt szerint középszerű eléggé)?Erre nagyon kíváncsi lennék.Youtubeon csak egy tesztet láttam kettejükről de azon én sok különbséget nem látok youtube tesztek nem mérvadóak szamomra a dxomarkon pedig csak a mi 10 pro kameráját tesztelték eddig a Mi 10-ét nem.Nektek mi a véleményetek?

(#142) gabo0990


gabo0990
újonc

Én személy szerint egy picit drágállom az árát, hisz ennyi pénzből veszek egy komoly Huawei Samsung vagy akár egy Apple készüléket. Attól függetlenül egy jó kis telefon lett. Büszkék lehetnek rá :)

(#143) leslien válasza gabo0990 (#142) üzenetére


leslien
nagyúr

miből gondolod ,h egy pl egy Samsung jobb lenne? pl van már 235 k ért is...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144) t72killer válasza gabo0990 (#142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem annyira 1xerű: Hüjevejnél ugye ott a gugli problematika, samunál meg az, hogy a 9825-ös exynos talán a legvállalhatóbb az elmúlt 3év termése közül, de azt csak a note10/10+-ba szerelték. A többi SoC-jük gáz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#145) samu74 válasza t72killer (#144) üzenetére


samu74
addikt

2 éve használom az S9+ telót, ez se nagyon kérdez. :) Teszi a dolgát, nyilván a menedzsment lehetne jobb is ,de ez ilyen. Nekem egyedül a szoftveres része volt mindig kicsit fura a xiaomi telefonoknál(közelségérzékelő,agresszív memóriakezelés,kéretlen reklámok, stb.),de legalább olcsók voltak...

-----------

(#147) weberzolee válasza Noukoum (#127) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Áraknál mindig marginális kérdés a kereskedő, de ha a hivatalos árat nézzük
128-as: 299.000/309.000
256-os: 309.000/349.000
eben a sávban ez már nem egy egetrengető különbség ami a Xiaomi felé billentené a mérleget.
Ad is többet meg nem is. OIS, látószög váltás videóban, dual Sim, IP védettség ami elsőre eszembe jut. Szóval maradjunk annyiban hogy ez a telefon nem olcsó, és ezért az árért rengeteg mást is vehet az ember, és még a vérfanokat is gondolkodásra készteti hogy ez ennyiért megéri-e.

(#148) trebrona válasza Johnny (#58) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak a miheztartás miatt:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#149) Noukoum válasza weberzolee (#147) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iphonenál sem a hivatalos viszonteladót néztem, hanem az első “normálisabb” boltokat.
A felsorolásodból van ami jogos, de pl OIS ebben is van, pont mint az i11-ben, dual sim csak esimmel van amit inkább hagyjuk (itthon csak telekom), ip védettség addig parasztvakítás míg nem jár rá garancia (onnantól azt mondom hogy na igen, ez tényező)
Nekem meg az jut eszembe hogy 90hz-es amoled kijelző ami kb álom az i11-hez képest, modernebb deisgn vastag noccs nélkül, jobb hangzás, sokkal jobb üzemidő, több kamera (makró) , gyári gyorstöltés, visszatöltés, nagyobb wireless töltés.
Persze nem mondom azt hogy mindenkinek jobb a xiaomi, de ne legyünk már elfogultak. Az iphone nagy lemaradásban van (amit idén le is fognak dolgozni) kb mint 2017-ben mikor kijöttek x-zel. És akkor a jóval drágább i11-el hasonlítottam mert szegény SE-vel kár.. Szóval mindenki mondja hogy drága, csak aztán ha belemegyünk mégsem.. Sokba kerül, ez tény. A vérfanokat meg nem igazán érdekli az ár, mert a Xiaomisok többsége eddig sem flagshipet vett hanem középkategóriás telefonokat, ami most sem lett drágább. Aki meg eddig is megvette mindig a legújabb flagshipet a Xiaomitól az most is megfogja mert szereti a márkát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#150) joey04 válasza weberzolee (#147) üzenetére


joey04
titán

Most egyébként szerintem nagyon nagyot menne az Apple, mert samu kilőve sokaknál exynos miatt, huawei kilőve a gms miatt, xiaomi meg oneplus iphone árban meg bukta, akkor már inkább iPhone-t vesznek az emberek (természetesen az átlagról beszéltem, aki elkötelezett valamelyik irányba, annak ennél nagyobb buktatók kellenek, hogy váltson). Csak ugye a vírus miatt ez most nem fog nagyon kijönni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.