Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) LouiS22 válasza Bathorypeter (#2000) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért, leírták bárhol, hogy június 1-ig frissítés fog érkezni és tutira megkapod?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2002) hroberto válasza LouiS22 (#1999) üzenetére


hroberto
addikt

Bármilyen hihetetlen, vannak akik nem akarják/tudják ROM-olni a telefont. Szóval nem kell ezt lépten-nyomon erőltetni! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2003) LouiS22 válasza hroberto (#2002) üzenetére


LouiS22
veterán

Értem, viszont akkor "elégedetlenkedni" sem kell, hogy miért nem jött meg még a gyári frissítés ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2004) Bathorypeter válasza LouiS22 (#2003) üzenetére


Bathorypeter
tag

látom nehéz felfogni amiről érdeklödtem.Nem az a legnagyobb bajom hogy mikor frissitik,hanem az,hogy úgy volt beharangozva,hogy első körben kapja meg a MI11-el.Ezzel szemben a MI11-em már lassan 1 hete frissült,a kollégám redmi note 10 pro telefonja is,ez meg még nem.A biztonsági frissités is februári.Ennyi.Azért vettem Xiaomit,hogy ez majd folyamatosan megkapja a frissitést,hát baromira nem frissitik.A másik nem vagyok hülye gyerek,hogy mókolgassam a telefonomat,mert nem érdekel,és nem is értek hozzá,szeretem ha valami gyári állapotú.Annak idején még a zte bladenel meg a motorola telefonomnál megtanultam,hogy a gyári rom a legjobb,pedig elég sokat kipróbáltam.

De látom te vagy a megmondó,okoskodó itt a forumon.Amúgy meg nem érdekel hogy ha Júliusba jön meg a frissités,csak idegesít,hogy úgy volt beharangozva hogy első körben kapja meg a frissitést.Ez a bajom

[ Szerkesztve ]

(#2005) Black&White válasza Bathorypeter (#2004) üzenetére


Black&White
addikt

Global már érkezőben, sztem az EEA sincs messze.

(#2006) LouiS22 válasza Bathorypeter (#2004) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem kell elhinni minden marketing bullshitet - ha meg tényleg arra vágysz, hogy minden friss legyen, akkor ott a nyitó posztban a leírás, elrontani szinte lehetetetlen.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2007) aprokaroka87 válasza Bathorypeter (#2004) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Mi 11 és a Redmi note 10 pro mind frissebb kiadások.

Ez meg ahogy nézem kb 1 éves kiadás.

Szokj hozzá hogy a Xiaomi igy csinálja.

Meg már ennyi készülék tipus mellett, kicsit lehet is " játszadozni " a frissítések-el.

(#2008) hroberto válasza LouiS22 (#2003) üzenetére


hroberto
addikt

Szóval nem érdeklődhet az ember az aktuális frissítésről ami már időszerű... Értem. :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2009) LouiS22 válasza hroberto (#2008) üzenetére


LouiS22
veterán

Érdeklődhet, persze. De nem a xiaomi üzemelteti ezt a topicot, a jövőbe pedig senki nem lát egyelőre :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2010) tibike8


tibike8
őstag

Na éjszaka csak megérkezett a MIUI global 12,5 a telóra. Lassan, de csordogál lefelé.

(#2011) tibike8 válasza tibike8 (#2010) üzenetére


tibike8
őstag

Hát ezért kár volt várni. Nova alatt visszalépés. Dupla koppos lezárás után nem lehet ujjlenyomattal feloldani. Ezen kívül semmi érdekeset nem találtam az egészben... :(((

(#2012) tibike8 válasza tibike8 (#2011) üzenetére


tibike8
őstag

Megoldottam. A Nova képernyő zárolási módszere átbillent rendszergazdaira.
Így viszont kb semmi változást nem tapasztaltam a 12,5-el. Legalábbis nem gyári launcher használata mellett.

(#2013) tibike8 válasza tibike8 (#2012) üzenetére


tibike8
őstag

Nova mellett a tapasztalataim:
Főbb változások:
Hozzávetőleges hely: A MIUI 12.5 jobban védi a tartózkodási helyed, az alkalmazásoknak nem a pontos, hanem csak a hozzávetőleges helyedet adja meg, amíg ezt külön meg nem engeded neki – Ez nem látszik használat közben
Hangerő szabályzó: Új kinézet, plusz gomb a DND módnak – Máshogy néz ki és még kényelmetlenebb a használata.
Kezdőlap animáció: Új és átdolgozott ikon és mappa animációk – Passz mert Novát használok, de a gyári képernyőn sem látok változás. Pont olyan fapados buta a gyári launcher mint volt.
Kikapcsoló menü: Új, slide gomb, kikapcsoláshoz és újraindításhoz – Semmi nem változott
Kép konvertálás: Fotók gyors konvertálása PDF formátumba – Nem használom így passz
Futó alkalmazások: Az alkalmazás váltó menü testreszabhatósága, akár MIUI 9 stílusban – nem látok változást
Kamera funkciók: A kamera funkciók egyértelműbb gombokkal segít kiválasztani a megfelelő szűrőt, effektet – nem látok változást
Komolyabb animációk: átdolgozott animációk, tisztább és élvezhetőbb – nem látok változást
Értesítési felület: Új értesítései felület, Android 11 dizájn – nem látok változást
Új ujjlenyomat-animációk – más, de semmi gyakorlati haszna
Buborékértesítési támogatás (Android 11) – nem használom
Szuper felbontás – nem tudom mit jelent
Hangvezérlés – nincs ilyen beállítás
Új QR Kód felület – nincs gyakorlati haszna
Új ikonstílusok – nincs gyakorlati haszna / csicsa - irreleváns

Szóval nem értem ezt a marha nagy várakozást.

És az is fura, hogy a 2,6Gb-es méretből 1Gb lett ami a frissítés méretét illeti.

[ Szerkesztve ]

(#2014) aprokaroka87 válasza tibike8 (#2013) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Azt hitted majd valami hatalmas nagy változás lesz?

Annyi hogy itt-ott változtattak a Miui 12-n, ezeket mondjuk oda is bele tehették volna.

Akiknél meg nem jár droid váltással a frissítés, azoknál még lehet hogy még kevesebb újdonság lesz.

(#2015) Banderasz74


Banderasz74
tag

Szia. A Nova eddig is úgy működött hogy rendszergazdai kellett a dupla koppra. Úgy emlékszem. 🤔🙂Lehet törölni gyári alkalmazásokat, mint pl. Mi böngésző?

(#2016) tibike8 válasza aprokaroka87 (#2014) üzenetére


tibike8
őstag

Hát én kérek elnézés, de olyan cikkekkel harangozták be ezt a verziót, hogy szinte egy új telód lesz meg hasonlók... Amúgy tényleg gyorsabb lett a rendszer és ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#2017) tibike8 válasza Banderasz74 (#2015) üzenetére


tibike8
őstag

Pont nem rendszergazdai kell, hanem a másik. A kisegítő lehetőség nevű opció.

És böngészőm eleve nem volt fent, de pl a naptárnál ott a törlés lehetőség. Bár én nem szoktam törölni gyári appokat.

[ Szerkesztve ]

(#2018) aprokaroka87 válasza tibike8 (#2016) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

A Xiaomi is ért már a marketing-hez....

(#2019) tibike8 válasza aprokaroka87 (#2018) üzenetére


tibike8
őstag

Meg az árképzést is megtanulta :D
A gesztus vezérlés is éppolyan használhatatlan mint volt. Az S8+ -os Samsungomon tudtam csak használni eddig a gesztus vezérlést normálisan. Ott szerettem is nagyon.
De akkor örülök annak ami van és gyorsabb lett a teló :D És 1 óra tökölés után ugyanúgy működik minden mint előtte. :C

[ Szerkesztve ]

(#2020) gretzky77 válasza tibike8 (#2019) üzenetére


gretzky77
veterán

A gesztusvezérléssel mi a baj? Nekem semmi gondom vele Mi 10 Pron

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2021) tibike8 válasza gretzky77 (#2020) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam semmire nem reagál. A beállításoknál ott van a gesztus vezérlés tréningje. Ott jó minden. Úgy reagál ahogy kell, de élesben meg simogatom a kijelzőt és semmi nem történik vagy nagyon ritkán. Nova alatt meg kb nem is reagál semmire. A gyári launchert meg nem használom, de ott sem tudtam használni mikor próbáltam. De lehet csak a Samsung után fapados a számomra. Mindenesetre maradtam a hagyományos vezérlésnél. Illetve a Swipe back jól működik. Azt használom gesztusokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#2022) Viktor0610 válasza tibike8 (#2021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a gyári launcherrel működik a gesztusvezérlés.
Azzal próbáltad?

Samsung Galaxy A54

(#2023) mizoli válasza tibike8 (#2021) üzenetére


mizoli
addikt

Gesztusvezérléshez ez nekem nagyon bevált.
Ha van root (nekem van), még többet tud.

(#2024) tibike8 válasza Viktor0610 (#2022) üzenetére


tibike8
őstag

Próbáltam ls nem akarom a samuhoz hasonlítani, de itt hanyagolom inkább. A samun nem csak a gyárival megy. De ez a teló is tetszik persze. :R

(#2025) tibike8 válasza mizoli (#2023) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt nem néztem még, de azzal is jó amit használok. És nincs root.
Illetve ami javulás még a 12,5-ben, hogy hívás közben le lehet végre megint zárni a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#2026) gretzky77


gretzky77
veterán

Ott valószínűleg a Novával akad össze akkor! Én is Nováztam sokáig de itt Xiaominál a Nova sajnos nem annyira jó! Így maradtam a gyárinál

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2027) tibike8 válasza gretzky77 (#2026) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt mire írtad?

(#2028) gretzky77 válasza tibike8 (#2027) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát hogy a Nova meg a Xiaomi annyira nem jön ki jól

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2029) Viktor0610 válasza gretzky77 (#2028) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pontosabban a Nova (vagy bármelyik nem gyári launcher) és a gesztusvezérlés nem működik együtt.

Samsung Galaxy A54

(#2030) Sgt. Chris válasza tibike8 (#2010) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Ez a12.2.7. Global Stabilra jött? RJBEUXM ?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#2031) tibike8 válasza gretzky77 (#2028) üzenetére


tibike8
őstag

Értem. Én meg sokkal inkább a Novát választom mint bármelyik gyári launchert.

(#2032) tibike8 válasza Viktor0610 (#2029) üzenetére


tibike8
őstag

Mondom, a Samunál nem volt gond a gesztus vezérléssel a Nova alatt sem. De nekem fontosabb a testre szabhatóság mint a gesztusok.

(#2033) tibike8 válasza Sgt. Chris (#2030) üzenetére


tibike8
őstag

Szerintem igen. Már nem tudom megnézni utólag, de vodás teló és 12.2. valami volt előtte rajta.

(#2034) hroberto válasza Sgt. Chris (#2030) üzenetére


hroberto
addikt

EEA-ra még nem jött.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2035) tibike8


tibike8
őstag

Ebből kiderül, hogy nálam melyik verzió volt?

(#2036) hroberto válasza tibike8 (#2035) üzenetére


hroberto
addikt

Ez a Global ROM.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2037) tibike8 válasza hroberto (#2036) üzenetére


tibike8
őstag

Jól van, Sgt. Chris is erre kérdezett rá.

(#2039) Black&White


Black&White
addikt

Mi Pilot felhasználóknak megérkezett a 12.5-ös frissítés EEA-re, kitartás! 😁

(#2040) hroberto válasza Black&White (#2039) üzenetére


hroberto
addikt

Akkor már csak hetek kérdése... :DDD ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2041) Black&White válasza hroberto (#2040) üzenetére


Black&White
addikt

;]

(#2042) Bathorypeter válasza Black&White (#2039) üzenetére


Bathorypeter
tag

ahoz képest hogy már uton van a MIUI 13

[link]

(#2043) Avicularia


Avicularia
veterán

Heti EU romnál nem működik a sunlight mode nálam, nem csinál semmit, direkt napfényre nem nyomja fen maxra a fényerőt. Már pár rom óta figyelem, és nem akar működni. Másnál rendben van?

(#2044) gretzky77 válasza Avicularia (#2043) üzenetére


gretzky77
veterán

Hol van ez a sunlight mode? Megtaláltam közben, de ugye úgy írja,hogy akkor ha az auto fényerő nincs bekapcsolva!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2045) Avicularia válasza gretzky77 (#2044) üzenetére


Avicularia
veterán

Nincs bekapcsolva soha, mert az én szememnek túl sötétre veszi mindig, így ki van kapcsolva.

(#2046) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Mi 10 Pro-nál ma nyitnám a BL-t és telepítenék EU romot, de szükségem lenne egy kis segítségre az alábbiakkal kapcsolatban:

- TWRP-t tudna valaki linkelni? Most 12.5 van fenn, EU romból is ezt tenném fel, ha van már. Nem tudom ennek van-e köze a TWRP verzióhoz
- ha most csinálok egy backupot, azt az EU romra gond nélkül fel tudom majd tenni?
- ezt a romot töltöm: xiaomi.eu_multi_MI10Pro_V12.5.4.0.RJACNXM_v12-11.zip <= jó lesz hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat! Ja és bocs, a Pro topicja eléggé kihalt :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2047) gretzky77 válasza hito (#2046) üzenetére


gretzky77
veterán

Sajnos TWRP-ben nem tudok segíteni, viszont sztem az említett Romnál van frissebb! Nekem is xiaomi.eu van fent de 12.6! Heti frissítésű

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2048) hito válasza gretzky77 (#2047) üzenetére


hito
nagyúr

Az a heti nem a stable, nem?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2049) Black&White válasza hito (#2046) üzenetére


Black&White
addikt

A legfrissebb TWRP-t itt találod a Pro-hoz (CMI).
Mentést nem szoktam készíteni, csak más partíciókról, így azt passzolom én is.

Szerk: ha kifejezetten a stabil kiadást szeretnéd, akkor az tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#2050) gretzky77 válasza hito (#2048) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen igen bocs, amit használok az a heti! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.