Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Thom! válasza Divinity (#1350) üzenetére


Thom!
veterán

Pixel 4 jövök lehet én is már nálam a teló elég fasza eddig.
Kamerát hétvégén kivesezem pro kontra gyári Pixellel szemben.

Méretét szokni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1352) Divinity válasza Thom! (#1351) üzenetére


Divinity
őstag

Biztosíthatlak, hogy kamerába közelében sincs a P4-nek :DDD
Ellenben ezt az egyetlen hiányosságát véltem felfedezni eddig. Teljesítmény szuper, akku idő tökéletes a kijelző pedig gyönyörű, kényelem, hogy a kamera csak átlagos

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1353) Thom! válasza Divinity (#1352) üzenetére


Thom!
veterán

Ez attól függ.
Van pár terület ahol még mindig jobb, de azért nem rossz.
Gcam segít a bajban :D

(#1354) tibike8 válasza tibike8 (#1347) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem azért vannak bosszantó észrevételeim az S8+ után. Novát használok már régóta és fura módon van olyan alkalmazások amik itt nem akarnak vagy problémásan működnek. Használnám pl a your calendar widgetet, de ahogy belépek a beállításába, nem reagál semmire többet. A google naptár rendben működik a widgetén keresztül is. A xiaomi naptár éppúgy nem megy a saját widgetén keresztül. Kiteszem és nem reagál semmire. A 3G Watchdog meg nem látja a SIM kártyát. Amúgy a agyári launcherben a google hírek oldalt hogy lehet kikapcsolni? Illetve hogy tudom meghatározni, hogy melyik oldal legyen a kezdő oldal, ha a home gombra nyomok?
Aztán használnám még a PhoneProfilePlust is ami folyamatosan leáll és újraindul.
Mondták mások, hogy a MIUI-t eléggé szokni kell majd. És valóban. Sok év Samu és LG után...

(#1355) tibike8 válasza tibike8 (#1354) üzenetére


tibike8
őstag

Na közbe a googlet le tudtam kapcsolni.
És eddig szerettem használni a One Hand Operationt ami meg már nem kompatibilis a mi 10-el. A gondjaim amúgy nem tudom, hogy a MIUI vagy a 11-es droid nyűgjei.

(#1356) rjg válasza tibike8 (#1355) üzenetére


rjg
őstag

Sajnos a natív gesztus vezérlés sem megy Nova alatt, én is ezért váltottam a gyári launcher-re. Azt viszont szerencsére már annyira "felokosították", - ikonok mérete, kiosztása, stb. - hogy ugyanúgy be tudtam állítani, mint korábban a Novát. Minden gyári és külsős widget is rendesen működik. (Egyébként Samsungnál is emlékszem olyanra, hogy valamelyik saját widget-jük csak a saját launcher-jükkel ment.)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1357) Zsoleszhun válasza tibike8 (#1354) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Most nincs miui-m így nem tudom kipróbálni de egy másik topikban írtam, szerintem ez megoldja a widget problémádat.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1358) Thom!


Thom!
veterán

Auto fényerőszabályzás nem igazán működik úgy mint a Pixelemen?
Ez még mindig Xiaomi betegség.
Hátha Miui 12.5 és Android 11 megoldja :D
jelenleg Miui 12.06 fut

(#1359) Thom! válasza Divinity (#1352) üzenetére


Thom!
veterán

Igazad van bízok benne tudnak jobb kameraszoftvert írni.
HDR, Portré, és néhol éjszaka nem tud mit kezdeni a Pixellel.

Gcam meg olyan amilyen a Xiaomin, javít de sok potenciállt bennehagy sajnos.

(#1360) hroberto válasza Thom! (#1358) üzenetére


hroberto
veterán

Mi a baj vele? Régebben sötétben nagyon levette a fényerőt, de már egy jó ideje nincs ezzel gond.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1361) Thom! válasza hroberto (#1360) üzenetére


Thom!
veterán

Még mindig leveszi.
A kamera ddig jó amíg oda nem teszel mellé iPhone vagy Pixelt 😆😆

(#1362) hroberto válasza Thom! (#1361) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem szerencsére normálisan működik, és a kamerával is meg vagyok elégedve. Ebben a kategóriában már minimális különbségek vannak a kamerák között. De nem szeretnék itt hitvitát nyitni. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1363) tibike8 válasza Zsoleszhun (#1357) üzenetére


tibike8
őstag

Közben addig állítgattam az engedélyeket, hogy most már megy minden a Nova alatt is. A dupla kopp lezárás nem, de az nem annyira zavar. A One Hand Operation ami nem kompatibilis a mi 10-zel, kicsit zavar, illetve hogy a profil alkalmazás sokszor leáll.
Nekem a gyári launcher nagyon fapados. De kb minden mobilnál ez van. Az LG volt az egyetlen amiben a gyári megfelelt nekem.

(#1364) kkdesign válasza hroberto (#1362) üzenetére


kkdesign
senior tag

Egyetértek, kevés a különbség. Én most vizsgáltam a piacot. Számomra ha pontozni kell, kamerában i12pro max most a 10/10, pro raw miatt, azért hatalmas pacsi nekik. Aztán mi10 ultra/pixel 9,5 és mi 10. Megapixelben a 12 már kevéske számomra, samsung a 9 es pixelosszevonassal nem hoz ilyen minoseget, oneplus 8pro is alulmarad a szememnek kamerában a mi 10hez kepest. És ha az árakat is most nézzük, akkor míg ez a teló 200 jelenleg, addig az i12promax ~fel misi, samsung s20 szeriaja majdnem 300+, op8pro 350, sima iphone 350. Stb, magyarul majdnem vehet az ember 2db mi10et abból az árból, amiben esetleg tenyleg jobb a kamera. Vagy 2és felet.. és sztem ez a nem mindegy :B
Meg ha fotózás, 27mpx es fotók készülnek főszenzorral. Ott a snapseed program, ha szeret valaki fotószerkesztéssel foglalkozni. Meg manuál módnál a raw szerkesztés. Meg lehet úgy oldani, hogy eltűnjenek a kisebb különbségek is. ;)
Én sem vita nyitásból írtam le, vagy csatlakoztam, csak szerettem volna leírni a saját véleményem, álláspontom :B

[ Szerkesztve ]

(#1365) Divinity válasza kkdesign (#1364) üzenetére


Divinity
őstag

Hát akkor szerintem még nem volt a kezedben és képet se láttál se iPhone-tól se Pixeltől :)
Persze ha az az értéket nézzük akkor "jó" kamera van a mi10-ben de ha mint csúcs készülék nézzük akkor azért bőven, bőven elmarad az iPhone/Pixel duótól és még a Samsung S/Note szériát se éri utol.
Ez nem ízlés kérdése, ez tény sajnos. A fő szenzor képes normális képeket produkálni de csak tökéletes fényviszonyok mellett. A low light képeket nagyon zajosak. A HDR nagyon erőltetetten hat ha nagyobb dinamika tartományt kéne átfogni. A vonalélesség se az igazi. A többi szenzorról ugyanezeket lehet elmondani csak hatványozottan.
Ez egy erős felső-középkategóriás fényképes képesség.
Ami talán menthet rajta az a Pro mód de azt még nem állt módomban tesztelni, majd sort kerítek rá.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1366) novinyul válasza Divinity (#1365) üzenetére


novinyul
veterán

Még jó hogy a MI10 Pro lett volna ezeknek a telefonoknak az ellenfele, de ugye sajnos nem került be a hivatalos forgalmazásba(B20 legalább van, az Ultra még azt sem kapott :((( ) Nagy a különbség a két telefon között, ahogy a Note 10 és Note 10 Pro között is. Sajnos a Xiaomi is nagyon tud legózni a kamerákkal, nehogy már az alap telefon is jó legyen. Most a M11-l is ugyan ezt eljátszották, ráadásul megint berakták a 108Mpx kamerát :(( Pedig adott lett volna az Ultra 48Mpx Omnivision kamerája(rohadt jó lett) De ugye a marketing ereje, mert ha a MI10T széria is 108Mpx kapott, akkor hogy nézne ki ha a MI11 széria csak 48Mpx :( .

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1367) Black&White


Black&White
addikt

GCam 8.1.008:

Changelog:
- Added all the fixes necessary for the first start
- Added Color Transform to fix saturation on devices with dull colors
- Added an option to disable tracking focus
- Added an option to disable motion photos
- Added OPModes to fix EIS
- Added buttons in the drop-down menu to enable/disable AWB
- Disabled Sabre on unsupported sensors
- Added an option to choose between Pixel 2, Pixel 3, IMX586 and IMX686 AWB
- Improved colors on Mi Note 10
- Added an option to disable Synthetic Fill Flash
- Added an option to disable auto night sight on portrait and photo

LINK

[ Szerkesztve ]

(#1368) odium válasza tibike8 (#1363) üzenetére


odium
aktív tag

Nálam megy Nova launcherrel a dupla koppos lezárás. MIUI 12.2.1.0 Stable (Android 11).

(#1369) Thom! válasza Black&White (#1367) üzenetére


Thom!
veterán

Az a baj hogy rohadt hibásan működik.
NS rosszabb képet lő szinte mint normálban.
Viewfinder olajfestmeny és laggzik néha.

[ Szerkesztve ]

(#1370) tibike8 válasza odium (#1368) üzenetére


tibike8
őstag

Pontosabban mehet nálam is, de akkor az ujjlenyomatos feloldás nem megy. Legalábbis azt írja.

(#1371) Black&White válasza Thom! (#1369) üzenetére


Black&White
addikt

Az első 8.1-es kiadás, ilyenkor ez majdhogynem természetes... 🙂

(#1372) odium válasza tibike8 (#1370) üzenetére


odium
aktív tag

Simán megy a kettő együtt.

(#1373) tibike8 válasza odium (#1372) üzenetére


tibike8
őstag

Na majd este megnézem. Nem is mentem tovább, miután kiírta, hogy ha aktiválom a dupla koppos zárást, csak jelszóval lehet feloldani a telót és az ujjlenyomattal nem.

(#1374) álarc


álarc
aktív tag

Na itt is kezdődik a kamera méregetés :N
Mi értelme? a Gcam -et még megértem, az lehet jobb, de más telóhoz hasonlítani minek?
Olyat kell venni ami bajnok, ha fotóra kell! pl. Mate 40 pro +. :K 1600 $

(#1375) bbubby00


bbubby00
őstag

Ujjlenyomat feloldas utan keresest vagy qr kodos beolvasast lehet kapcsolni. Nagyon idegesito. Hol lehet ezt a funkciot kikapcsolni???

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1376) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a teló, viszont nem látja a legújabb frissítést, a 11es Droiddal. Úgy tudom, Zip fáájlként is rá lehetne tenni. Honnan lehet a megfelelő, hivatalosan magyarországra szánt romból a legfrissebbet letölteni? Olyan megoldással akarnám, hogy ráteszem egy mappába, majd a telefonról menüben a frissítésnél érzékelje :) .

(#1377) kkdesign válasza kkdesign (#1376) üzenetére


kkdesign
senior tag

Előbb írtam mint gondolkodtam, benne van az összefoglalóban. Ha jár erre admin, törölhető ez a 2 hsz-em :) Elnézést :B

(#1378) Divinity válasza álarc (#1374) üzenetére


Divinity
őstag

Már miért ne lenne értelme? Mihez legyen hasonlítva ha ne másik eszközhöz? A kaputelfonhoz nem tudom hasonlítani, magához hasonlítani meg nem sok értelme van..
Az átfogó élménynek pedig a része a kamera minősége is szóval de van értelme összehasonlítani másokkal. Mást nem csak azért, hogy ha valakinek fontos a kamera és ilyen eszközön gondolkodik akkor helyén tudja kezelni a dolgot.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1379) hroberto válasza Divinity (#1365) üzenetére


hroberto
veterán

Azért erősen túlzó amit írsz, közel sem ilyen rossz a Mi10 kamerája.
Rengeteg tesztet néztem már meg, és abszolút nincsenek jelentős különbségek.
Sok esetben jobb képeket készít, mint az agyonsztárolt Iphone. De még egyszer elmondom: nem akarok hitvitát, viszont ne essünk már túlzásokba!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1380) Divinity válasza hroberto (#1379) üzenetére


Divinity
őstag

Ez továbbra sem túlzás. Bármennyire is elvakultak egyesek az aktuális modelljükkel ezek sajnos tények, nem egy ligában játszik a Mi10 a Pixelekkel, iPhoneokkal de még a Samukkal sem.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1381) Black&White


Black&White
addikt

Aktuális xiaomi.eu fent van.
Twrp-t cserélték megint, most a wzsx 1206-ra.
Lehet bootolni bele menüből, de csak az otg-s telepítés adott, ahogy mostanság mindig (nincs data decrypt)... 🙂

(#1382) álarc válasza Divinity (#1380) üzenetére


álarc
aktív tag

Ott a pl. a Dxo. Lehet nézegetni vásárlás előtt! Felesleges vitázni egy termékspecifikus fórumon.

(#1383) Divinity válasza álarc (#1382) üzenetére


Divinity
őstag

Ez nem vita. Tények. Az, hogy ha valaki nem tudja elfogadni vagy a helyén kezelni az nem vita. Dxo-n pedig pl a sima 10 nincs is fent csak a pro.
Na meg nem is csak arra való egy fórum, hogy csak szép és jót mondjuk egy egy termékről hanem, hogy valós dolgokat. Mivel én Pixel vonalról jövök így nekem elég érezhető a különbség ezért is mutattam rá

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1384) BullZeye válasza Black&White (#1381) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor minek cserélgetik? Legalább angol alapból?

(#1385) hroberto válasza Divinity (#1380) üzenetére


hroberto
veterán

Rendben, nem vitázom veled. Van szemem, annak hiszek, és a teszteknek. És ezek szerint abszolút valótlan amit mondasz. Úgyhogy az elvakult jelzőt talán inkább tedd a magadévá. ;)
Részemről téma lezárva!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1386) Black&White válasza BullZeye (#1384) üzenetére


Black&White
addikt

Passz...
Igen, angol nyelv az alapértelmezett.

(#1387) tibike8 válasza tibike8 (#1373) üzenetére


tibike8
őstag

És lőn, működik... :R

(#1388) Divinity válasza hroberto (#1385) üzenetére


Divinity
őstag

Akkor légy oly kedves mutass egy tesztet ahol a sima 10-et rakják szembe mondjuk egy Pixel 4-el és bárki is azt mondja, hogy egy ligában vannak. Sőt csak mutass olyat ahol szembe állítják őket.
Egyértelmű valótlant állítasz és/vagy egyáltalán nincs szemed hozzá. Az utóbbi esetben örülj neki, a boldog tudatlanság sokat segít. Értem én, hogy általában van egy rózsaszín köd az emberekben az aktuális imádott eszközük iránt de ez egy gyenge pontja a Mi10-nek és ezt be kell látni, ennyi. Minden másban tök szuper, kamerába csak elmegy, ennyi, nem dől össze a világ ha belátod.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1389) kkdesign válasza kkdesign (#1377) üzenetére


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Én is áldozatául estem a vodafonos romnak, hogy a fene vigye el... Nem is értem, direkbe megkérdeztem a Xiaomi.hu-sokat hogy Aqua-tól rendelve minden okés lesz-e... hivatalos partnerük-e, függetlenül, mintha ott venném náluk. IGEN volt a válasz. :W :W Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tud nekem segíteni EEA-s romot feltenni? Affinitásom megvan hozzá, Samsungon lazán lecserélem a romot, de xiaomi még új számomra, a bootloader nyitási folyamatban most jönne a lényeg, majd maga a nyitás, és majd utána egy fastboot rom feltevés. Valakivel tudnék esetleg konzultálni ezügyben real-time team viewer vagy bármi ilyenen, ha vkinek van ideje vmikor? :) előkészülni úgyérzem teljesen előkészültem.

[ Szerkesztve ]

(#1390) Black&White válasza kkdesign (#1389) üzenetére


Black&White
addikt

Írj rám, ha aktuális (letelt a várakozás bl nyitásra).

(#1391) kkdesign válasza Black&White (#1390) üzenetére


kkdesign
senior tag

Rendben, köszönöm.

Extra kérdés. Jelenlegi állapotban, kaptam egy Aqua-s számlát e-számla formában. Az elég a hivatalos jótálláshoz? Mert ha nem akkor hétfőn repül vissza a készülék. Nincs kedvem szarakodáshoz, főleg a vodafonos romjukkal. Arra utal a kérdésem, hogy ez így nem sufni gsm szinvonal Bolti garival? mert ha de, akkor azonnal elállok a vásártól hiába tetszik nagyon a teló. Akkor majd restartolok vele ~1-2hét múlva.. egy normális webshoptól... :O Pedig a waytech fel van nekik tüntetve mint szervizpartner... az pedig hivatalosnak tűnik. ELnézést a kirohanásért de nagyon nem akarok egy turbado szerű esetben részt venni, még véletlenül sem.

(#1392) hroberto válasza Divinity (#1388) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor még egyszer leírom, hogy megértsd: TÉMA RÉSZEMRŐL LEZÁRVA!
Eszem ágában sincs győzködni senkit, főleg nem téged. Keress teszteket ha akarsz, és talán meglátod, megérted miről beszélek.
Ráadásul ez a stílus nekem nem nagyon jön be!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1393) Divinity válasza hroberto (#1392) üzenetére


Divinity
őstag

Aha, szóval meggyőzni nem akarsz de én vagyok a hülye te meg a helikopter. Szépen megindokoltam miért mondom ezt neked pedig annyi érved volt, hogy há szerinted az nem úgy van. Már bocs de tényekre kéne valamit alapozni és ha indokolsz valamit akkor azt célszerű alátámasztani különben csak üres szavak.
Egyébként meg van egy 10+ év tapasztalatom képalkotás téren, mind készítés mind elemzés területén. Sőt, a 2010es évek elején pár képem nemzetközileg is elismert volt.
Szóval amit látok az nekem épp elég.
A Mi10 kamerájáról pedig a következőket tudom elmondani:
A fő szenzor vonal élessége gyenge, gyakran készít olaj festmény szerű képeket. A dinamika tartománya kicsi, ha pedig a gyári HDR-el akarod korrigálni akkor látszik a szoftver hiányossága. Szerencsére ezt a GCam egész jól tudja kiküszöbölni. A szín hűsége viszont nagyjából jó helyen van, néha talán alá tolja de ez pont egy olyan amivel nincs probléma csak úgy mint a fehér egyensúly. Viszont a portré mód gyakran kromatikusan aberált, kiégett, ez feltehetően szoftveres hiba szintén. A lencsék közötti képalkotás viszont nagyon nem kozisztens, bár ez simán lenyelhető átlag felhasználók számára. A alap probléma a vonalélesség és a dinamika tartomány csak. Ezek tökéletes fényviszonyok mellett minimálisan tűnnek fel így valószínűleg ezért nem zavarja a te szemedet. Ezek valószínűleg a tetra-binding miatt vannak, tehát beleszaladtak a nagy megapixel kétélű kardjába. Ami az átlag felhasználónak is zavaró lehet az az autofókusz sebessége. Azért ez is hagy maga után kérdéseket. Továbbra se mondtam, hogy egy szar kamera rendszer lenne a Mi10-ben, azt mondtam, hogy helyén kell kezelni és a felső-középkategóriába tenni nem a nagyok ellen indítani.

Hidd el neked akarok jót, hogy belásd ezt, ha belátod, hogy a hőn szeretett aktuális eszközöd(vagy bármid) nem tökéletes az emberileg sokat tud emelni.
Mindenestre én itt fejezetem be a kamera témát, többször is megindokoltam a véleményem ha ezek után is nekem akar állni valaki mert rosszat mertem szólni róla akkor az kérem privátban tegye és ott fogom leszarni ne itt floodoljuk a topikok :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1394) Black&White válasza kkdesign (#1391) üzenetére


Black&White
addikt

Biztos van valami trükk, mert ezzel a szoftververzióval hivatalos úton nem jelenhetett volna meg itthon.
Amúgy az Aqua, legyen bármennyire is bejáratot régi név a piacon, szerintem nem is hivatalos partner.

(#1395) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok! Újabb segítséget kérnék. Azt hogy kell beállítani, hogy bármiről is kapjak értesítést az AOD-n vagy a záron? Csak az akku meg az idő látszik. Az alkalmazásoknál az engedélyeket megadtam ahol szerintem kell.

(#1396) novinyul válasza kkdesign (#1391) üzenetére


novinyul
veterán

WayteQ garancia levelet megkaptad? Mert akkor lenne az a hivatalos importőri termék, a garanciális javítást pedig a TMX végzi.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1397) kkdesign válasza novinyul (#1396) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem, viszont egy jóbarátom ugyanígy nem kapott e-digitáltól sem, valamint más márka esetén mediamarktból sem. Ezek negyedéven belüli tapasztalatok. Ezért nemértem :( Mindegyik esetén a bolt logojával ellátott garijegy van kitöltve. Aqua-nál is a WayteQ van megjelölve szervizpartnerként a legördülő menüjükben.
Mindenesetre mivel Xiaomi oldalon a szerviz résznél a telefonban megerősítették az aqua-t meg az aqua is azt az infót adta hogy velük szervizelnek, mármint Wayteq-TMX, irtam nekik egy szép hosszú kellemes hangulatú e-mailt. hogy küldjenek WayteQ garilevelet, de már tegnapra... vagy elállok a vásárlástól

[ Szerkesztve ]

(#1398) Black&White válasza Bigemperor (#1313) üzenetére


Black&White
addikt

Jött frissítés indiai ágon is, próbáld ki: V12.2.5.0 RJBINXM Recovery ROM

(#1399) Thom!


Thom!
veterán

Mikor jöhet frissítés? 12.5 Miui 12.5 minimum tavasz ebben a tempóban.
12.0.6 elég régi, bezzeg a Pixelem havonta kapja az upadeteket

(#1400) Thom!


Thom!
veterán

Google fotokban miért csinál minden képből duplikatumot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.