Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) NemMo válasza joey04 (#150) üzenetére


NemMo
őstag

Ez nem feltétlenül igaz. Én a i 11 pro és op 8 pro között vacilálok, de az iphone egyszerűen olyan mintha 1 generációval le lenne maradva hardveresen. Valószínűleg op-t fogok venni

(#152) joey04 válasza NemMo (#151) üzenetére


joey04
titán

Hol is beszélgetünk? Ja megvan egy kocka fórumon! Akkor se te, se én nem tartozunk az átlagba. A vélemény meg persze egyéni, én nem vennék sem iPhone helyett, sem amúgy op 8 pro-t, mert a kijelző nekem ad annyi pluszt, 60 hz-en használnám, kamerában meg üzemidőben pedig jobb egy mi 10 pro, tehát most a driodos kínálatból nekem pl. a legszimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#153) beyruth82 válasza trebrona (#148) üzenetére


beyruth82
veterán

Csak egy sima webshop az.Ráadasul eléggé sok rossz vélemény kering róla a neten.Náluk biztos nem érvényesíthető a törött kijelző csere garancia meg általában véve semmi sem 😀

[ Szerkesztve ]

(#154) NemMo válasza joey04 (#152) üzenetére


NemMo
őstag

Nem kötekedésből írtam, de abban mondjuk maximálisan igazad van, hogy nem az átlagot képviseljük. Sokáig nekem is a mi 10 volt a jelöltem, de végre ki akarom próbálni a qhd kijelzőt. Na meg a mi 10 pro-t drágának tartom.

(#155) joey04 válasza NemMo (#154) üzenetére


joey04
titán

Amúgy melléfogni nem nagyon lehet szerintem egy telefonnal sem, mert mindegyik használható, aztán az egyéni kérdések döntenek. Legyen az samu, alma, xiaomi, op, stb. Egyedül a huawei szopta be a gms hiányával, mert azt erősen megérzi az átlag laikus is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#156) Gubu0101 válasza joey04 (#155) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mar aki :P

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#157) joey04 válasza Gubu0101 (#156) üzenetére


joey04
titán

igen, tudjuk te vagy most az új huawei nagykövet a fórumon. :K

158: :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#158) Gubu0101 válasza joey04 (#157) üzenetére


Gubu0101
veterán

Aaa csak egy elegedett felhasznalo.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#159) hroberto válasza Gubu0101 (#156) üzenetére


hroberto
addikt

Kb. a felhasználók 90%-a. :P

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#160) #12535040


#12535040
törölt tag

Nagyon szép telefon lett,de eléggé elszállt a Xiaominal is az árazás.Nevet szerzet magának az egész világon,igy vége a kis haszonnal való eladásoknak :(

(#161) nuke7 válasza hroberto (#123) üzenetére


nuke7
veterán

:)) mutass még egy telefont ekkora méretben aminek ilyen teljesítménye van ;)
a design meg szubjektív, szóval maradjunk annyiban, hogy neked nem jön be ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#162) Zsoleszhun válasza nuke7 (#161) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Aha, 2014, September 19-én tényleg jó volt mikor megjelent iphone 6 néven.
2020-ban meg kapott egy A13-as procit és megveszik :C

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#163) Noukoum válasza nuke7 (#161) üzenetére


Noukoum
veterán

A nagy teljesítmény helyett inkább a hosszú supportot mondanám. Ha az a10 került volna bele akkor is pontosan ilyen élmény lenne használni. Kis felbontás, 60hz nem kér nagy hardvert.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#164) hroberto válasza nuke7 (#161) üzenetére


hroberto
addikt

Valószínűleg azért hanyagolják a gyártók ezt a méretet, mert nincs rá túl nagy igény.
A mai telefonok sem véletlenül néznek ki úgy ahogy kinéznek, tehát úgy tűnik a vásárlók nagy részének jobban tetszenek a káva nélküli telefonok.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#165) judas13 válasza joey04 (#155) üzenetére


judas13
addikt

+1

#162 Zsoleszhun
Ez kissé sarkîtott megfogalmazás, nem "csak" az A13-at kapta, de mindegy is, mindenestre vinni fogják igaz. Ahogy én is.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#166) INGJOKE válasza hroberto (#164) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mivel lassan mindent is a telefonon csinálunk, lusta elővenni az ember a laptopot, asztali gépek meg már csak kb a gamereknek van és a munkahelyen. Szóval legyen is szép nagy képernyő, hogy jól lehessen olvasni a MA cikkeket és a fórumot is. :)

(#167) beyruth82 válasza INGJOKE (#166) üzenetére


beyruth82
veterán

Mondjuk én sosem játszom telón és pc-n sem de többnyire tényleg telón netezek.A letöltögetések asztali gepen mennek ezerrel ezert sokat van bekapcsolva es akkor gyakran ülök le elé mert jó a 24"-os monitoron netezni es főleg online filmeket nézni.Telón soha nem nezek filmet, ahhoz még a 6,67-es kijelző is kicsi szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#168) INGJOKE válasza beyruth82 (#167) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én sem játszok telefonon, csak laptopon, de azt is egyre ritkábban. Filmet/sorozatot letöltöm és tv-n nézem, mert jó 55"-on. Minden másra ott a telefon. :)

(#169) Ezekiell válasza hroberto (#164) üzenetére


Ezekiell
veterán

Minél kisebb káva, annál jobb (a használhatóság keretein belül). A káva használhatatlan helyfoglaló.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#170) weberzolee válasza Noukoum (#149) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nem mondtam hogy mindenki vegyen iPhone-t. Te tudod hogy miért szereted az Androidot, én tudom hogy miért szeretem az iPhone-t. Egy átlag felhasználó meg csak választ mert ajánlanak neki valamit vagy másoknál látja és neki is az kell. Amikor ez a mezei felhasználó bemegy a boltba és elé tesznek egy iPhone 11-et és egy MI 10-et majd közlik hogy mindkettő 300.000 lesz, biztos nem fogja rávágni hogy legyen a Xiaomi. Minimum elgondolkodik mert az Apple az Apple. És ez itt a bibi.

(#171) t72killer válasza beyruth82 (#167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amin elgondolkodtam, hogy sok repülőn az elédnyomott képernyő kisebb ennél, ráadásul a legtöbb légitársaságnál hányadék a tartalom. Kéne valami szemüveg, ami felnagyítja a képet - normálisan, nem ahogy a VR-headsetek csinálják:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#172) beyruth82 válasza t72killer (#171) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez is vr szemcsi nem?

(#173) t72killer válasza beyruth82 (#172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kicsit más: a telefon képernyőjét nem felezik, hanem normál 1:1-ben megy rajta az adás, mindkét szem látja a teljes képernyőt, mint a moziban. Annyi, hogy a 3D tartalmat bukja az ember, mert ahhoz osztott képernyő kéne.

Az árát picit drágállom (a samu s7e-hez van vr cuccom, azt 50$ környékén vettem anno), plusz nem világos, hogy ezek most szállítanak, vagy még mindíg pre-order.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#174) beyruth82 válasza t72killer (#173) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem már köszi. De gondolom max 6"-ig van ez is nem? Nem terjedtek még el a 6" feletti ilyen tipusú kiegeszítők ahogy nézem.Érdekes....

(#175) t72killer válasza beyruth82 (#174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés, a weboldalukról nem derül ki, ott azt írják "minden telóval műkszik" - mondjuk kíváncsi lennék, vajon egy Shark 3 pro képszélei is átjönnek, jó minőségben:F?

Manapság a 6" kicsinek számít.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#176) hroberto válasza weberzolee (#170) üzenetére


hroberto
addikt

Mondjuk nálam az Apple kizáró ok. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#177) gabo0990 válasza t72killer (#144) üzenetére


gabo0990
újonc

Igazad van. De ha, pl egy p30at vagy hasonló terméket választasz fele ennyiért ahhoz mit szólsz? Vagy Apple?

(#178) t72killer válasza gabo0990 (#177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a P30 pro egy jó telefon (igaz, csak ismerős kezében láttam), értelmezhető áron, főleg azoknak, akik a kamerát is gyakran használják:K.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179) Ezekiell válasza t72killer (#178) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon jó telo bizony, sztem idén az az egyik best buy.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#180) Noukoum válasza weberzolee (#170) üzenetére


Noukoum
veterán

Oké de én nem az átlagemberről beszéltem. Csak az árra mondtam hogy igen drága drága, na de ha aztmondom hogy az iphone SE 10ezer forintal olcsóbb ha olcsóbb akkor is drága?
Ezt meg mindenki eldönti magának, de azért elég nagy a különbség :) Persze nyilván az SE-ből van kisebb tárhely ha valaki beéri kevesebbel, és i11 64gb is kapható mi 10 árban de hát maradjunk annyiban hogy azok között is nagy a különbség. És ennek semmi köze ahhoz hogy ki mit szeret ;)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#181) nuke7 válasza Zsoleszhun (#162) üzenetére


nuke7
veterán

a kérdésem nem változott, nekem ez a design jobban tetszik mint a kis tabletek amiket most telefonnak hívnak :C

(#164) hroberto : ja... kár, hogy én nem vagyok a vásárlók nagyrésze... meg mondjuk az SE részesedése az iphone-ok között sem éppen alacsony, szóval van rá igény.

Éppen akkora igény van rá, és annyi ember preferálja ezt, hogy a világ egyik legnagyobb cége kiszolgálja őket... :U hmmm

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#182) Noukoum válasza nuke7 (#181) üzenetére


Noukoum
veterán

[link] Azért szerencsére még messze van a tablet méret.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#183) nuke7 válasza Noukoum (#182) üzenetére


nuke7
veterán

persze, mert pont szar méret... telefonnak már nagy, de nem lehet rajta normálisan gépelni...
Ezért kapok agybajt a 6" +-os "telefonoktól"... Nem tudom mire használni őket. Ha legálább 8" lenne a kijelzőméret, akkor már lehetne rajta gépelni 10 újjal, úgy van értelme. De így :N

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#184) Noukoum válasza nuke7 (#183) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem neked találták ki a nagy kijelzőt. Én sem szeretem, de tetszik vagy sem a többség ezt akarja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#185) gabo0990 válasza t72killer (#178) üzenetére


gabo0990
újonc

Ahogy mondod

(#186) Bazi.Joe válasza nuke7 (#183) üzenetére


Bazi.Joe
tag

De ezeket most itt leírtad mit vársz ettől?
Feloldozlak fiam!?

(#187) nuke7 válasza Bazi.Joe (#186) üzenetére


nuke7
veterán

magyarázat az előző hsz-emre, és válasz annak, akinek címeztem :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#188) D1Rect


D1Rect
félisten

Apple árazás: fele ennyiért még jó is lenne.

(#189) weberzolee válasza Noukoum (#180) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Aki erősen geek annak semmi sem drága, ebből kiindulva teljesen felesleges az árról vitatkozni. Aki meg nem geek az látja hogy Xiaomi meg Apple és egy árban van. Nem fogja érdekelni hogy az egyik 64GB a másik meg 256. A számok alapján senki nem venne Apple -t. Bármelyik random telefon bármely számmal jelölt mutatója nagyobb mint akármelyik iPhoné. Kamerák száma, RAM, akku, felbontás, háttértár, processzormagok. De ha az összképet nézed akkor hozza ugyanazt. A Xiaomi eddig egyenlő volt az olcsó jó minőségű telefonnal, de most már nem olcsó. Ha egy árban kapsz Suzukit meg BMW- t akkor nem kérdés hogy mit választ az ember és nem a felszereltség alapján fog választani. Eddig az Apple jóval drágább volt, most meg egy árban vannak. 10/9 embernél befolyásoló tényező a márkanév. Ennyi a lényeg. Az ár/érték arányt nagyon kevés vásárló tudja megállapítani egy telefon esetében, pláne úgy hogy a számok nem sokat jelentenek és mindenkinek más a fontos egy telefonban.

(#190) joey04 válasza NemMo (#151) üzenetére


joey04
titán

Na csak iPhone lett! :P :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#191) t72killer válasza weberzolee (#189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" A számok alapján senki nem venne Apple -t."
400ezres chinaphone-ok mellett? Dehogynem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#192) NemMo válasza joey04 (#190) üzenetére


NemMo
őstag

Még nem mentem el érte, mert a nyugdíjas idő van, de nagyon úgy néz ki. Örlődök rendesen. :)

(#193) Ezekiell válasza t72killer (#191) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont ezt írta ő is :) Számok = specifikáció abban a mondatban

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#194) joey04 válasza NemMo (#192) üzenetére


joey04
titán

MM nem tartozik úgy tudom a korlátozás alá, ott nincs nyugdíjas idő. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#195) Banderasz74


Banderasz74
tag

Sziasztok. Valaki használ már itt Mi10 vagy Mi10 prot? Igen,tényleg nagyon jól szól a hangszórója? Kamerába mennyivel jobb a Mi 9-nél?

(#196) Gubu0101 válasza t72killer (#191) üzenetére


Gubu0101
veterán

Khm :F Van olyan "beteg" hidd el :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#197) batai15 válasza t72killer (#191) üzenetére


batai15
félisten

Sokszor inkább 400 ért iphone mint a másolata.
Legalább az évekig telefon.

(#198) Bazi.Joe válasza nuke7 (#187) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Jó válasz hittérítő ÚR! :R

(#199) Sgr_A válasza NemMo (#192) üzenetére


Sgr_A
addikt

A médiában nincs nyugger idő :D csak a közértben patikában drogériában

(#200) hroberto válasza batai15 (#197) üzenetére


hroberto
addikt

A tesztben lévő telefon 300 körül vásárolható meg hivatalos forrásból. Egyéb helyeken már 230-ért. Hogy lett ebből 400? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.