Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) trebrona válasza [DDAY]F4C3 (#1200) üzenetére


trebrona
nagyúr

Neked nem valami vodafone romod van?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1202) [DDAY]F4C3 válasza trebrona (#1201) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Nem szolgáltatós a telom. 220 volt

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#1203) trebrona válasza [DDAY]F4C3 (#1202) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azt értem, hogy nem szolgáltatónál vetted, de korábban ezt mutattad: [link]
Erre meg ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1204) Black&White válasza [DDAY]F4C3 (#1202) üzenetére


Black&White
addikt

Ugyanez volt a téma 5 napja.
Képen, amit linkeltél ugyanúgy ott van QJBEUVF, aka VodaFone
A megoldás is le lett írva...

[ Szerkesztve ]

(#1205) [DDAY]F4C3 válasza Black&White (#1204) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Hja. Görcsöljek rá új romot. Teglásítsam a telót.

Figyi. Ez nem az én dolgom lenne. Én a vételárban kifizetem a legalább 2 év supportot. De mint írtam lexarom. Buktak egy vevőt egy életre és akit bírok - tutira lebeszelek róla, hogy vegyek xiaomi cuccot. Ennyi.

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#1206) [DDAY]F4C3


[DDAY]F4C3
tag

Miért nem egy Samsung vagy iphone teloval történik ez? Hm?

Költői kérdés volt. Erre ne válaszolj. De tudjuk...

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#1207) Black&White válasza [DDAY]F4C3 (#1205) üzenetére


Black&White
addikt

Xiaomi-t téglásítani elég komoly kihívás...
Illetve azt is átgondolhatnád, hogy miért a Xiaomi a hibás azért, ha egy random magyar bolt szürkeimportos készüléket ad el neked... :DDD
Amúgy, ha van időd rá, tudok segíteni a dolgon.

(#1208) Avicularia


Avicularia
veterán

Nem kapcsolódik szorosan a témához, de megjött az új hűtő ami wifi képes. LG ThinQ app benyögi, hogy nem fut rootolt telón, még magiskban elrejtett root mellett se. Nevetséges, egy app amiben lehet állítani a hőmérsékletét a hűtőnek, meg lehet online hibakeresést végezni mit foglalkozik a root-al?

(#1209) Black&White válasza Avicularia (#1208) üzenetére


Black&White
addikt

Ez egy elég összetett probléma és ha a Google még jobban bekeményít, az LG hűtő appja lesz a legkisebb gond...
Szívás, de ez lett az Androidból is

(#1210) trebrona válasza [DDAY]F4C3 (#1205) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ebben nincs igazad. A vételárban semmilyen support-ot nem fizettél ki, lévén nem hivatalos viszonteladótól vetted. Reklamálj ott, ahol átszabtak!
btw Samsung, iPhone esetében sem lenne 2 év magyar garanciád...

+ ajánlott olvasnivaló: Miért sokkal olcsóbb az összes Xiaomi telefon nem hivatalos forrásból?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1211) Avicularia válasza Black&White (#1209) üzenetére


Avicularia
veterán

Közben meg a swedbank svéd banki appom vígan megy rootolt készüléken, elrejteni sem kell. De egy nyavajás hűtőapp nyavajog a root miatt és nem fut. Vicces.

(#1212) dsr válasza [DDAY]F4C3 (#1206) üzenetére


dsr
senior tag

Samsungnál is van , s9 fórumon nem egy szürkeimportos "szoftverhibás" darabbal volt gond. Iphone-nal van más hiba...
De ez nem a xiaomi hibája , hanem a bolté aki egy kitudja milyen régióba gyártott szürkeimportos készüléket ad el neked, fene tudja milyen szoftverrel rajta. :(

(#1213) Black&White válasza Avicularia (#1211) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, teljesen app függő a dolog.
Google egyelőre még csak lehetőséget ad az app készítőknek (nem megköveteli) , hogy használják az új, hardver alapú tanúsítvány kezelést. Persze valamelyik már használja is.
És ugye az se használ az ügynek, hogy az utolsó xiaomi.eu ROM-ok alapból elhasalnak a Safetynet check-en.
De egyelőre van lehetőség megkerülni.
Nem tudom mit próbáltál, de a szokásos dolgokon kívül, termux/props parancs segítségével kell még:
-Force basic key attestation
-illetve olyan device fingerprint, ami átmegy sefetynet-en (pl Mi 10 Pro). Ezzel azt hazudja google felé, hogy ez egy 10 Pro.

(#1214) Avicularia válasza Black&White (#1213) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a magyarázatot. Nem próbáltam semmit, csak felraktam a progit és miután nem ment megpróbáltam elrejteni de nem használt. Utána felrakattam a nejemmel a samsung s10-ére, az nem rootolt. Amúgy se használnám az appot, csak kíváncsiságból akartam megnézni.

(#1215) Bigemperor válasza Bigemperor (#1193) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Hálás köszönet mindenkinek aki segített, tanácsot adott a romolasban. Végre fent van az India stable és frissítések is,belaktam már a két SIM-mel a telót.Nagyon tetszik,most egy dolgot nem értek csak, netezés megy egy ideje rajta és eléggé melegszik a készülék.Tapasztalt vki ilyet mostanában?

(#1216) dsr válasza Bigemperor (#1215) üzenetére


dsr
senior tag

Nem fut valami a háttérben?

(#1217) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Csak mielött belefutok vmibe. A készülék dual SIMes alapból ahogy a legtöbb xioami? Tehát bele lehet raki 2dbs simet és utána megjelenik a stettings->SIM cards & mobile network alatt?

Azért a kérdés mert többedik helyen olvasom, hogy single simes. Ami nekem nem jó kell a saját+céges egy telefonba, nem akarok kettő telefont cipelni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1218) dsr válasza Dare2Live (#1217) üzenetére


dsr
senior tag

Alapból single-sim.
Tudod dual-simesíteni , ha feltezel egy gyári dual simes (más régióba szánt) romot és veszel hozzá pár ft-ért dual-sim tálcát , mert a single-sim variáns tálcája egy slotosra van gyártva.

(#1219) HGTimber


HGTimber
tag

Vissza lehet menni Xiaomi.eu 20.12.10-ről (heti) az egy héttel korábbi 20.12.2-re adatvesztés nélkül?
Mi van, mi történik, ha a jelenlegi legfrissebb hetire (20.12.10) TWRP-ben (OTG-vel) rátelepítem az előző heti kiadást (20.12.2)? :F

(#1220) Dare2Live válasza dsr (#1218) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ROMot is kell cserélni jól értem nem csak réágiót váltani?

Nem semmi Xioami legyárt külön szériát EMEAnak csakhogy kiszúrjon a vásárlóival. Erősen elbizonytalanított.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1221) Bigemperor válasza Dare2Live (#1220) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Igen, öngól erősen. Viszont a készülék tök jó, sokat vaciláltam emiatt én is, de én tegnap tettem fel az indiai romot, eu-hoz képest nincs nagy különbség.így viszont tökéletes dual sim.

(#1222) szucsinka


szucsinka
őstag

Most tényleg 2021küszőbén itt tart az android ,,, ,,,????
gyalázat ugy viszzsavittem M10et mint a pinty amugy bizos jo teló
vagy én vagyok túigényes vagynem tum de nekem ne röccenjen be 0.0001secre se egy köcsög telefon se ennyi pénzért
maradok az almánál(kihozok3-4szer 14napra androicsucskészüléket hátha de neeem)
borzalmasat csalódok minden tetves évben az androidba pff

[ Szerkesztve ]

(#1223) hroberto válasza szucsinka (#1222) üzenetére


hroberto
veterán

?? :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1224) p2pp


p2pp
őstag

Kamera fronton mire számíthatok a P30Pro után?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1225) dsr válasza szucsinka (#1222) üzenetére


dsr
senior tag

Hol röccent be? :Y

[ Szerkesztve ]

(#1226) novinyul válasza szucsinka (#1222) üzenetére


novinyul
veterán

Ugyan így az ios is be tud röcceni :U Amúgy meg kár a 2 rendszert összehasonlítani.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1227) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Komolyan srácok, csodállak benneteket,nem olyan régóta követem ezt a topicot, mióta eldöntöttem hogy cserélem a Mi9-et a botrányos akkuidő miatt,de ezalatt a rövid idő alatt is több trollt láttam mint a legtöbb szakmai topikban összesen és mégis teljesen komolyan reagáltok ezekre. Nemrég egy szürke/fekete importos teló tulaj (?) jött ide sírni meg köpködni,most egy almás. Jellemzője az ilyen trolloknak hogy a válaszokra nem kíváncsi csak beböfög valamit,max még duzzog kicsit. Nem kell ilyen telót venni,ja hogy csucshardver fele/harmad annyiért mint egy hasonló alma,az biztosan nagyon fájhat. Tessék almát venni tripla áron.
De totális riszpekt a türelmetekért.

[ Szerkesztve ]

(#1228) dsr válasza Bigemperor (#1227) üzenetére


dsr
senior tag

Szerintem a nagy türelem az ünnepek miatt van , itt a szeretet ünnepe így megértők vagyunk felebarátainkkal, még akkor is ha ordas nagy hülyeséget beszélnek... :DDD

(#1229) Dare2Live válasza Bigemperor (#1227) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Árakban már nincs nagy difi új alma és új csúcs android közt.

Egyszerűen mindkét vonalnak megvannak az előnyei hátrányai. pl itt van mellettem a céges ingyen kaptam IPhone X. Néha bekapcsolom. Jövőre cserélik I12re, azt is ingyen fogom használatra kapni. De I12tbe se fogom kapcsolni. Helyette van egy xioamim ami kezel két simet. Így nem kell két telefont hurcibálnom. Döntő előny.
De az alma aksi ideje is (talán max kivételével de az meg nagy) gyengébb egy 5000es aksis snapdragonos készülékhez képest.
Meg ugye az alma zárt.

Hiába smoothabb az alma, meg rakás területen nincs vita sokkal jobb a fentiek miatt inkább veszek vmi 2 simes androidost. Másnak meg fordítva.

Ja és tényleg nem kell reagálni a hülye trollok hszeire. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1230) dsr válasza Dare2Live (#1229) üzenetére


dsr
senior tag

Teljesen igazad van , azokban amiket leírtál , mind a két készüléknek / gyártónak van előnye és hátránya is egymáshoz viszonyítva.
Ezen nem is éri meg cicaharcot kirobbantani.
Tesómnak pl. i12 van , ha a két készüléket egymás mellé tesszük , akkor kijelző és hangzás terén a mi10 torony magasan veri ( hiába a hdr+ oled kijelző az iphoneba , egyszerűen ég és föld) ,na meg az akku, viszont a rendszer sebessége ( legtöbb helyen és appal azonos , de van pár szoftver ami gyorsabban nyílik meg az i12-n) és letisztultsága kétségtelenül jobb az applenek.
Sajnos a készülék legnagyobb hibája , hogy a dual sim-hez kicsit mókolni kell (fél óra kb a szoftveres része).

Viszont az akkuidő parádé itt , eddig még nem volt olyan telefonom ami tudott 7 óra 50 perc kijelzőidőt , amiből 2 óra 20p netflix , 1 óra 15p youtube , és a maradék az közösségi média meg netezés , játék, autóból élőadat olvasás , stb... :R

[ Szerkesztve ]

(#1231) álarc válasza dsr (#1230) üzenetére


álarc
aktív tag

Melyik verzión van?
Nekem merül mint Titanic Jack :W

(#1232) dsr válasza álarc (#1231) üzenetére


dsr
senior tag

(#1233) álarc válasza dsr (#1232) üzenetére


álarc
aktív tag

Köszönöm!
Lehet vissza megyek, bár nem ismerem a 10 kiadást. A 11 Elég bug-halmaz még.
Vissza csak fastboot tudok ugye?

(#1234) dsr válasza álarc (#1233) üzenetére


dsr
senior tag

Igen , fastboottal feltudod tenni.
Én még nem próbáltam az a11-es verziót , van benne bàrmi plusz a 10-el szemben? :DD

(#1235) psajti válasza dsr (#1230) üzenetére


psajti
aktív tag

Kb. 1 hónapja van meg a MI 10 de még mindig van, hogy ránézek és rácsodálkozok, hogy mennyire jó és szép! :C Abszolút minden igényem kielégíti, minőségérzetet nálam megadja és a maga 180 ezres árával 30-60 ezerrel jobban is jártam, mint a többi SD 865-ös telefonnal. Mi kell még ennél több? :D Nálam iPhone 11 prot váltott és egy percig sem bántam meg. Google camerát is kezdem kitapasztalni, így meg aztán pláne semmi okom nem lehet panaszra és amúgy meg a gyári kamera is teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#1236) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Én is váltanék egy ilyen csoda telefonra,egy-két kérdésem lenne azért,ha szabadna...az aksi ideje és a kamerája milyen?A sim csak egy kártyás,és a vodafone-nál függetlenül árulják??Ja és üvegfólát milyet javasolnátok rá??
Köszönöm elöre is :R

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#1237) BullZeye válasza p2pp (#1224) üzenetére


BullZeye
veterán

Röviden: Nem lennél normális, ha onnan váltanál.

(#1238) dsr válasza Indian74 (#1236) üzenetére


dsr
senior tag

Az akkuidő nálam eddig top1 , egy korábbi kommentemben írtam is , hogy nálam tudott " 7 óra 50 perc kijelzőidőt , amiből 2 óra 20p netflix , 1 óra 15p youtube , és a maradék az közösségi média meg netezés , játék, autóból élőadat olvasás , stb.".
Az európai piacra szánt készülékek 1 slotos simtálcát kaptak , de egy másik régiós gyári rom felrakásával (kb 30p-et vesz igénybe) és egy dual slotos tálca (kb 250 ft ebayen) beszerzésével egyszerűen dual-sim képes lesz a teló.
Ha vodánál veszed akkor is független lesz.
Üvegfóliát nem tudok ajánlani én is most várom 3-4 különböző fóliának a megérkezését..

(#1239) hroberto válasza BullZeye (#1237) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk én ezzel abszolút nem értek egyet... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1240) Indian74 válasza dsr (#1238) üzenetére


Indian74
senior tag

OOOO köszönöm a gyors és a részletes válaszodat :C :Y :R

NAGYPAPA

(#1241) BullZeye válasza hroberto (#1239) üzenetére


BullZeye
veterán

P30 Pro ha béna vagy is jó képeket csinál, Mi10-nél stabil kézre és stabil alanyra van szükséged, 2 éves gyereknél ez nem megoldható, de ha minden adott akkor is túl kontrasztos gagyi a végeredmény.

(#1242) hroberto válasza BullZeye (#1241) üzenetére


hroberto
veterán

Igaz, nekem nincs P30 Pro-n, de pár tesztet megnézve, minimális a különbség a két telefon kamerái közt. Van amiben az egyik jobb, van amiben a másik. Én nagyon szép képeket tudok lőni a Mi10 - el.
Ráadásul a kamera csak egy dolog. Másból is áll a telefon (SoC, RAM, kijelző, rendszer, stb.), amikben jobb a Mi10.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1243) p2pp válasza hroberto (#1242) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi Szépen a válaszokat mindenkinek!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1244) dsr válasza hroberto (#1242) üzenetére


dsr
senior tag

Csak kamera miatt lehet én se váltanék , de amiket te is írtál , hardver része azért más világ , a snapdragon 865 kb 25%-al erősebb mint egy Kirin 980 , meg a +2gb ram és a kijelző meggyőző tud lenni.

(#1245) bbubby00


bbubby00
őstag


6oras kijelzoidonel 38%... En 8-9 oraval kihuzok egy napot.
Elegge sokat nyomom. Imadom.
Minden szinkronizalva+ertesites, mobilnet/wifi allandoan megy, AOD bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1246) dsr válasza bbubby00 (#1245) üzenetére


dsr
senior tag

Parádés ez az üzemidő , szó szerint megizzasztja az embert, ha le akarja meríteni egy nap alatt :D

(#1247) bbubby00 válasza dsr (#1246) üzenetére


bbubby00
őstag

Annyira stabil a jelenlegi rendszerem, h kikapcsoltam a frissitest is. Ezzel untig elvagyok :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1248) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
A xiaomi.eu ha jól értem egy custom ROM.
Az indiai pedig hivatalos ROM.
Utóbbi is kezeli a dualSIM-et?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1249) Zsoleszhun válasza szpali (#1248) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen, így van.

¯\_(ツ)_/¯

(#1250) szpali válasza Zsoleszhun (#1249) üzenetére


szpali
addikt

:R

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.