Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) GuruZone válasza Black&White (#1748) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi Black&White a gyors választ, eszembe sem jutott lecserélni. Mindenhol azt olvastam, hogy a 3.4.2B-0623 a legjobb twrp.

De miután már mindegy volt és az egészet újra kellett húzni (nulláról indulni), kipróbáltam a 3.4.2B-1206-ot is és visszamentem egy 3.4.1-re is. Sikertelenül.

update:

Most elindult, beszarás. Ahogy most csináltam:
- MiFlash szűz gyári 12.0.1.0 telepítés
- adb-ből 3.4.2B-1206 twrp telepítés
- bootolás twrp-be
- Format Data gomb (nem wipe/format)
- reboot recovery
- pendrive-ról install zip (21.2.24)
- itt nem formáztam semmit most (lehet itt csesztem el azelőtt)

most épp bootol :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1752) HAGYMAFA válasza hroberto (#1749) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Megvan 4G előnyben van bepipálva.

(#1753) hroberto válasza HAGYMAFA (#1750) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1754) Black&White válasza GuruZone (#1751) üzenetére


Black&White
addikt

De a 0623 verzió csak az első eu telepítésig marad fent és csak android 10-el kompatibilis.
Amikor felkerül az eu rom, az frissíti a twrp-t is.

(#1755) hroberto válasza HAGYMAFA (#1752) üzenetére


hroberto
veterán

Esetleg az akku statisztikák alatt nézd meg, hogy mi volt ami sokat fogyasztott.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1756) Clay válasza Black&White (#1754) üzenetére


Clay
senior tag

Akkor most hogy lehet frissíteni az ehetire? Letöltöm, kiteszem a gyökérbe és a saját frissítőjével kijelölöm és elindítom? Vagy pendrive-ról kell twrp-ből?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1757) rjg válasza Clay (#1756) üzenetére


rjg
őstag

Pendrive-ról TWRP-ből.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1758) Clay válasza rjg (#1757) üzenetére


Clay
senior tag

Köszi

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1759) supertrezi válasza HAGYMAFA (#1752) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló!
Nekem 5G-re volt állítva, mióta megjött (8 napja), és nem tapasztaltam ilyen merülést, pedig szerintem itt Kabán (Hajdúszoboszló mellett) nincsen 5G-je a Telenornak.
Mikor megjött, akkor volt benne vagy 50%, én meg merítettem, és baromi jól bírta, de mikor elérte a 20%-ot, akkor mint a balta, úgy elkezdett merülni. :DDD Mármint így néztem a kijelzőt és 20%, 10 mp múlva 19, megint 10 mp múlva 18... Ezt annyira nem értem. Bár azóta nem hagytam 20% alá merülni, mert állítólag amúgy is jobbat tesz az akkunak. De azért ez elég érdekes. Az Mate 10 Prómon us hasonló volt. 100-20% között szinte agyonütni se lehetett a gépet, annyira bírta, utána meg kaputt. Talán a gyártók rosszul állítják be az akkuszintmérő alkalmazásukat vagy nem tudom. Talán direkt így, hogy te örülj, hogy alig merül, közben meg 80% alatt tulajdonképpen 98at megy le. :F

Mindenesetre ha nem szűnik a merülés, küldd vissza és rendelj egy másikat, míg még kapható. :DDD Szerintem a legtöbb tekintetben kiváló telefon.

Pár baromság van benne (ha saját csengőhangot állítanék be, nem hallgathatok bele, mert csak a fájlkezelőben nyitja meg; a Ne zavarj mód bugos, mert ugyanúgy szól a telefon :DD; nem tudom, minek van külön rezgés ikon), de a képernyő, a hangszóró, az akku, a gyorsaság, az összeszerelési minőség egyértelműen kitűnő.

[ Szerkesztve ]

(#1760) HAGYMAFA válasza supertrezi (#1759) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Most reggel 46%-on vagyok, képernyőre 2 óra 4 percet ír., illetve mikor belépek az aksiba ott ugye kiírja még meddig bírja várhatóan, arra 19 órát ír.

(#1761) supertrezi válasza HAGYMAFA (#1760) üzenetére


supertrezi
aktív tag

100-ról merült 2 óra alatt 54%-ot? Az rengeteg. Olyan 75 körül kéne még állnia.

(#1762) HAGYMAFA válasza supertrezi (#1761) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Na nekem ennyire futotta, igaz valamiért este 20:00tól tudom nézni a felhasználást.
Tegnap bontottam ki a készüléket, 1x volt töltve mióta megvan. :F

[link] [link]

(#1763) supertrezi válasza HAGYMAFA (#1762) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nem fest túl jól. Nekem szerintem simán bírja wifin vagy 8 órát.
Pár napig még tesztelgetném. Ha nem javul, visszaküldeném, és ha van másik 170 000-ed, akkor rendelnék egyet az Euronicstól. Már ha egyébként tetszik. Mert amúgy jó készülék. Hibás termékek mindenhol előfordulnak.

(#1764) HAGYMAFA válasza supertrezi (#1763) üzenetére


HAGYMAFA
tag

És van valakinek tapasztalata az Euronics-csal? Ha úgy alakul, hogy el kell álljak a vásárlástól, mennyi ideig ülnek az ember pénzén? :DD

(#1765) szpali válasza HAGYMAFA (#1764) üzenetére


szpali
addikt

xiaomishoppal volt tapasztalatom, 30 napjuk volt visszautalni a gubát,
27 nap körül meg is érkezett

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1766) HAGYMAFA válasza szpali (#1765) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Remélem nem kell visszaküldenem, feltöltöttem most 100% meglátjuk :D

(#1767) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Cella készenlét az aksinál nektek mennyi? Az tűnt fel most, hogy a MI 9T Pro telefonuknál ez az éjszaka folyamán 2,53% volt, a MI 10-nél 33% :F

(#1768) Black&White válasza HAGYMAFA (#1767) üzenetére


Black&White
addikt

Tárcsázóba üsd be: *#*#4636#*#* és csinálj egy képernyőmentést a telefon adatai menüpontról.

(#1769) HAGYMAFA válasza Black&White (#1768) üzenetére


HAGYMAFA
tag

(#1770) Black&White válasza HAGYMAFA (#1769) üzenetére


Black&White
addikt

Nem értem mi van ezekkel az euronicsban vásárolt készülékekkel, miért keresnek kínai 3g hálózatokat (TD-SCDMA) itt Európában..
Már nem az első, amin ezt látom.
Ha nem akarsz mókolni vele, vidd vissza amíg tudod.

(#1771) kkdesign válasza Black&White (#1770) üzenetére


kkdesign
senior tag

Megdöbbentő azért ezt látni, hogy az Aqua ahol én vettem, a 220Volt webáruház ahol egy másik fórumtárs, és most euronics is ennyire hülye utakat jár be. Ezek valószínű, hogy ilyen másodlagos 3adlagos beszerzési helyekről érkező telók lehetnek nem? GOndolom én, hogy jól fogytak, elmentek a fő raktárak, mostmeg ahol még több készlet volt, onnan kapkodták el ezeket a telókat a viszonteladók. Ilyesmi lehet a háttérben nem? azért lehetett az aquás, 220 volt-os vásárlás Vodafon romos, meg most az euronicses kínai 3g keresős.. ?! vagy rosszul gondolom?

(#1772) HAGYMAFA válasza Black&White (#1770) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Más megoldás nincs? :F Hogyan működik ez a vissza soha egy technikai kütyü se kellett visszadobnom? Csak írnom kell egy levelet, hogy elállok a vásárlástól és visszaküldöm? Visszaállítom gyári beállításra és visszacsomagolom?

(#1773) Black&White válasza kkdesign (#1771) üzenetére


Black&White
addikt

Bizony, ezek mögött mind valami susmus kell legyen...

HAGYMAFA: Nem tetszik a termék, amit rendeltem, mit tegyek

[ Szerkesztve ]

(#1774) HAGYMAFA válasza Black&White (#1773) üzenetére


HAGYMAFA
tag

+ Miből látod a képeken, hogy kínait keres, csak hogy tanuljak is már valamit :DD

(#1775) hroberto válasza Black&White (#1770) üzenetére


hroberto
veterán

Nem elég csak a preferált hálózattípust átállítani?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1776) tibike8 válasza Black&White (#1770) üzenetére


tibike8
őstag

De tényleg, hol kell normál esetben állnia a preferált hálózattípusnak?

(#1777) Black&White válasza hroberto (#1775) üzenetére


Black&White
addikt

Akiknél eddig előjött ez a hiba, azoknál átállítás után is visszaugrott erre.
Emiatt aztán folyamatosak voltak a hívás közbeni bontások, stb

tibike8 mifelénk általában az LTE/UMTS auto (PRL), esetleg LTE/WCDMA az alapbeállítás

[ Szerkesztve ]

(#1778) Bathorypeter válasza Black&White (#1770) üzenetére


Bathorypeter
tag

Én is az Euronicsba vettem de nekem mas jön be és semmi bajom a telefonnal.

(#1779) HAGYMAFA válasza Bathorypeter (#1778) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Sőt mondok jobbat a MI 9T PRO-n is TD-SCDMA ír, amit kettő éve használunk és semmi baja :))

(#1780) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Amúgy szerintem itt se lesz gond, tegnap este töltöttem 8 körül, azóta 20% merült és most 80%. Nyilván nem nyomkodtam szét az agyát, de ez akkor is jobb, mint mikor pénteken merült 50 perc alatt 1x%ot úgy, hogy csak le volt rakva a telefon. :D

[ Szerkesztve ]

(#1781) hroberto válasza HAGYMAFA (#1780) üzenetére


hroberto
veterán

Lassan beáll az.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1782) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Hát gyerekek úgy néz ki minden azt akarja, hogy visszaküldjem ezt a szart..... :D
Aksi gondom megoldódni látszódott erre most egyik pillanatról a másikra ilyen lett a kijelző :D

[link] [link] [link] [link] :C :C

(#1783) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Csináltam egy gyári visszaállítást, most eltűntek a foltok....

(#1784) HAGYMAFA válasza HAGYMAFA (#1783) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Mindenesetre fotókkal együtt mellékelve kérem a cserét, semmi garancia nincs rá, hogy 2 nap után nem jön elő megint. Remélem nem fognak szívózni.....

(#1785) tibike8 válasza Black&White (#1777) üzenetére


tibike8
őstag

Az enyém vodás, globál rommal és GSM/WCDMA/LTE (PRL) mint Bathorypeter-nél.
LTE/UMTS auto (PRL) meg nincs a listában, csak az LTE/WCDMA.

(#1786) Zsoleszhun válasza HAGYMAFA (#1784) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ne szivasd magad, simán válaszd a 14napos elállást.

¯\_(ツ)_/¯

(#1787) HAGYMAFA válasza Zsoleszhun (#1786) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Hát ahogy olvasgattam az este az Euronics csere/garancia hozzáállását mindenhogy megszopattam magam :D Vagy pénzem nem lesz nagyon sokáig vagy pénzem és telefonom se.....

(#1788) sludgeboyx


sludgeboyx
tag

Sziasztok
Kissé kezdem elveszteni a türelmem és nem találom a megoldást pedig tuti banális a dolog. Próbáltam a beállításokban már állítgatni és eltüntetni ezt a sz@rt de eddig zátonyra futottam.

Adatforgalmi figyelmeztetés , eddig ez nem jött elő és most meg nem tudom eltüntetni szóval várom a megfejtéseket. Örök hála plusz tíz év a sikeres válaszadónak.

(#1789) tibike8


tibike8
őstag

Olvastam itt HAGYMAFA készülékének a merülési paráját. Én meg a mai nap pont az ellenkezőjét tapasztalom. Olyan 2 hónapja van meg a telóm és jó esetben 28-29 órát bírt. Reggel 4-től este olyan tízig mindenesetre lazán viszi. Na most ugyanezzel a használattal a mai napon majdnem 12 óra alatt 85%-on van a telóm. Ami persze jó, de attól még nem értem, hogy hogy nem merül most úgy mint szokott.
Persze ezt nem panaszként írtam, csak hogy ilyen is van. :K

[ Szerkesztve ]

(#1790) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Na ma tesztelgettem a telót, mert nem igazán értettem, hogy ha folt szerű dolgok jelentek meg a kijelzőn, akkor az hogy tűnt el gyári visszaállítással? Aztán rájöttem, hogy ugyanannál a háttérképnél újra megjelent. Ez egy kicsit elgondolkodtatott, hogy lehet ez? Ami tuti hogy piros vagy piros árnyalatú képeknél jön csak elő és rájöttem arra is, hogy csak akkor, ha a színséma automatikusra van állítva. Ha a színsémát eredetire állítom tökéletes a kijelző, illetve a dolog csak akkor jelentkezik, ha a felső értesítési panelt lehúzom. Ezek után én már nem tudom eldönteni, hogy most akkor rossz a teló vagy nem? :D Euronics mindenesetre nem válaszolt, a telefont egész nap nem vették fel. De ha ennyiben kimerül a probléma, akkor nem érdekel, úgyis utálom a piros színt :))

[link] Itt a 2. képen alul látható sötétebb sáv szerű valami a nyomógomboknál, eredeti színsémában sehol.

[link] Itt pedig a háttérkép beállítás résznél a három fehér ikon körül van ez a furcsa valami, ami eredeti színsémában szintén sehol

:F :F :D

(#1791) kkdesign válasza HAGYMAFA (#1790) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nekem is úgy homályosítja el adott helyzetben, hogy leredukálja a színeket, és hasonlót produkál mint a tiéd. Állíts át más színű háttereket, és nézd meg, kb egyszerűsíti a színösszeállítást. Ha tesztelni akarsz, szedj le netről háttereket, amik csak egyszínűek, piros kék fehér, fekete, sárga, zöld, kékből akár több félét. nézd meg pixelre helyesen hogy mindenhol ugyanolyan-e. ha igen, akkor csak szoftveres. Meg ha normál háttérképeket nézel akkor azoknak a színösszeállítását egyszerűsíti szerintem.

(#1792) hroberto válasza HAGYMAFA (#1790) üzenetére


hroberto
veterán

Semmi baja a telefonnak. Bizonyos színeknél a homályosítás miatt ilyen.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1793) HAGYMAFA válasza hroberto (#1792) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Köszi srácok, én is erre jutottam! :R

(#1794) Vicoo


Vicoo
senior tag

Sziasztok

Pár hete van meg a telefon, de vannak furcsa dolgok
Az animációk darabosak, néha a görgetés is láthatóan nem 90hz.
Xiaomi költözéssel jöttem az előző xiaomiról, lehet ott van valami félre menve?

(#1795) Banderasz74


Banderasz74
tag

Szorítok neked hogy be váljon a telefon. 🙂 👍Ki adunk egy valag pénzt érte,persze hogy kukacoskodunk. 🙂 👍 Remélem nincs vele semmi gond. Szeretem nagyon. Mi 9 váltotta az aksi miatt. Imádtam azt is, de kicsi aksival tönkre tették azt a telefont. Remélem sok örömöd lesz benne. ☺️ 👍Itt a fórumon ahogy látom sokan tudnak segíteni bármiben ha kérdésed van, és fognak is. 🙂

(#1796) rjg válasza sludgeboyx (#1788) üzenetére


rjg
őstag

Keress rá a Beállításokon belül az "Adatforgalmi beállításokra" és kapcsold ki az értesítést, vagy állítsd be a havi felhasználható adatmennyiségedet a forduló nappal és akkor jókor fog figyelmeztetni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1797) HAGYMAFA válasza Banderasz74 (#1795) üzenetére


HAGYMAFA
tag

:R :R

(#1798) Vicoo válasza Vicoo (#1794) üzenetére


Vicoo
senior tag

Megoldottam. Tökéletesen működik!

(#1799) HAGYMAFA válasza Vicoo (#1798) üzenetére


HAGYMAFA
tag

Mi volt a gond?

(#1800) Vicoo válasza HAGYMAFA (#1799) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nem vagyok benne biztos, hogy volt e restart a költözés óta, így csináltam egyet így hasít mint ahogy elképzeltem. Gondolom valami app be volt ragadva és fogta a procit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.