Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) krepsz


krepsz
csendes tag

2 hete vettem egy 10-est. A Mi8-as ment az barátnőmnek. Azóta Ő boldog, én meg verem a fejem a falba :W . De nem akarja a 8-ast visszaadni. Amúgy árban nem volt vészes 548 Eurót fizettem érte.

(#52) beyruth82 válasza krepsz (#51) üzenetére


beyruth82
veterán

Miert vered a fejed a falba azóta?

(#53) Nimda


Nimda
addikt

A Xiaomi Mi széria kezd lefelé szárnyalni. A Mi6 sem volt egy népszerű teló, ha jól emlékszem hivatalosan meg sem jelent nálunk. Aztán jött a Mi8, ami szvsz egész jóra sikeredett (még én is vettem, igaz hibás volt). Majd a Mi9 és ennek változatai már nem brillíroztak, volt aki visszaváltott Mi8 -ra. Most meg ez, az árához képest tele hiányosságokkal, és még jó drágán is. IP, jack is hiányzik, kamera pocsék. Valóban miért is ne válasszak a többi márka közül?

[ Szerkesztve ]

(#54) Ádám16


Ádám16
addikt

Mi változott a tavalyi felhozatalhoz képest, ami okán ekkora hatalmas felárat kiadna érte az ember? 90Hz, 5G? IP védelem nélkül?
Na meg Xiaomi-ért ennyit, ami még nem is a csúcs?
Fú de kívánom, hogy essenek pofára, de nem csak ők, az összes többi gyártó.

A teszt remek lett!

(#55) pusszycat válasza SkyLine3000 (#49) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van egy külön fiókom ex telefonoknak, nem győzöm tölteni őket, h ne halálozzon el bennük az akku. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#56) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem értem a fanyalgókat, itt van amire mindenki vágyott.
Hiszen eddig bármit kivettek a gyártók, jöttek a fanok, hú az elavult, csak a nyomik használják.
Bővíthetőség? Minek? Van felhő.
Dual sim? Jobb a két telefon a zsebben.
Vízálló? Mé akarsz ebbe úszni.
Zoom? Rossz a lábad?
Jack? Az iPhone - on sincs.
Stb.....
Maradt az olcsó ár, és a bugmentes Emui.

[ Szerkesztve ]

(#57) t72killer válasza Ádám16 (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az idei év nagy sztorija a hüvej tartós guglimegvonása: így egy óriási gyártó esik ki kb minden értelmes vásárló látóköréből, effektíve többmillió készülékkel kurtítva meg a piacot.

Hüvej után a következő kínai a csaomi, megpróbál a helyébe lépni. Annyira nem is nehéz, látva a csamcsung szerencsétlenkedését az exynossal, valódi "hatalmi űr" áll rendelkezésükre.

#56: <-:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) Johnny válasza Lami66 (#18) üzenetére


Johnny
senior tag

Ha "hivatalos" helyrol veszed. A xiaomishopnal a 128-as verzio 300e. Firstphone es a tobbi olcsobb hely nem tudom mennyire hivatalos

(#59) Ádám16 válasza t72killer (#57) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem pedig az emberek B terve nem a Xiaomi lesz, hanem pont a Samsung, vagy az Oppo (más területeken).
A MIUI az EMUI-hoz képest nem jó. A Samsung tudja azt a megbízhatóságot hozni, amit a Huawei is tudott. Az Exynos-szal sincs nagy baj, az emberek javát a világba nem fogja érdekelni, milyen proci van benne.

Szerintem a győztes ebből a Samsung lesz. Meg az Apple ofc, ő mindig, mindenből jól jön ki. A Xiaomi meg ráharap a brére.

(#60) batai15


batai15
félisten

Ennyiért hulladék.
Ezerszer inkább másik márka ennyiért mint ez.
Ha tippelni kellene a xiaomi helyét a realme fogja át venni a xiaomi meg stagnálni fog mininum . Ilyen át láthatatlan és lassan egyre jobban túlárazott termék paletta okán. A huawei kiesik idén biztosan , marad a Samsung és az apple. Plusz oneplus
Tényleg lassanként iPhonera kellesz váltani ,ott az ember kap normális hwt, kamerát frissítést.
Itt meg meg veszed kapod a bugos miuit ,meg félévente újabb modellt .

[ Szerkesztve ]

(#61) beyruth82 válasza Ádám16 (#59) üzenetére


beyruth82
veterán

A miui az emuihoz képest nem jó, hanem klasszisokkal jobb :)

(#62) t72killer válasza Ádám16 (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az emberek javát a világba nem fogja érdekelni, milyen proci van benne."

Ez igaz, engem se nagyon érdekel, az ip-védelem és az akksi annál inkább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63) Ezekiell válasza t72killer (#62) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát az exynos és az uzemido kéz a kézben járnak... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszetős telefon. Hihetetlen, mennyit változott a cég terméke.

(#65) #10949376 válasza joey04 (#50) üzenetére


#10949376
törölt tag

90 hz az megéri,nekem ilyen van és soha többet nem vennék 90hz alatti telefont,minden super fluid,ég és föld a különbség nekem,gondolom ez is ink a fiataloknak érezhető a 40év felettiek kb akik nem tudnak megújulni ,fejlődni nekik felesleges ,úgyis régen jobb volt meg minek szöveg az átlag náluk :K

(#66) krepsz válasza beyruth82 (#52) üzenetére


krepsz
csendes tag

Nem nagy minőségi ugrás a 8-hoz képest. Ok, nagyobb fényerő, nagyobb akku, tényleg frankó sztereó hangzás, de ezzel ki is merültek a pozitívumok.Túl nagy és nehéz. Valahogy olyan érzésem van, hogy a 8-as jobb képeket csinált.108-as kamera elmegy,a széles látószögű meg a makro az egy hulladék. Összeségében nem vagyok tőle oda.

(#67) t72killer válasza Ezekiell (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68) #10949376 válasza krepsz (#66) üzenetére


#10949376
törölt tag

A pro a legjobb sajnos ,nekem is 10 van és igen nehéz meg iszonyatosan csúszik,nekem kényelmes nagy kézzel, de a súly már átlag sajna a csúcsteloknál,aksi nagyon jo benne 8-9 órát simán hozok vele ha folyamatosan használom,kamerába csak a 108mp a jó ,meg 4k30fps képstabilizálással szuper felette csak gimballal ,8k sztem láthatóan jobb gimballal szuper videókat csinál

Nekem csak a 1080p 960fps lassítás hiánya van, am a legjobb telefon a piacon,alkatrész,összeszerelés nagyon egybe van design is remek kijelző,aku,kamera is jó a 108-as meg 4k30fps -ig

[ Szerkesztve ]

(#69) joey04 válasza #10949376 (#65) üzenetére


joey04
titán

Ez is egy vélemény. Lényeg, hogy neked betalált ez a fejlesztés. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) pècsimunkás válasza #10949376 (#65) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Te hány éves vagy?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71) strogov válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


strogov
senior tag

Az új SE ára is relatív alacsony lett, még forintban se lett több mint 4 éve a régi SE (64GB) volt, pedig az infláció drágíthatta volna. Nem is tudnak eleget szállítani. Május végéig már 2 hete eladták a készletet. Ha hinni lehet a pletykáknak akkor lesz 650-750 USD i12 változat ami ha igaz, akkor szerintem arcon vágják a piacot mint anno az ipad 2-vel.
Nagyon erősen szolgáltatás oldalra billentek, úgyhogy húzzák be előfizetőket.

[ Szerkesztve ]

(#72) #10949376 válasza pècsimunkás (#70) üzenetére


#10949376
törölt tag

40 alatti ;)

(#73) weberzolee válasza #10949376 (#65) üzenetére


weberzolee
aktív tag

" 40év felettiek kb akik nem tudnak megújulni ,fejlődni nekik felesleges ,úgyis régen jobb volt meg minek szöveg az átlag náluk :K"

A 40 felettiek védelmében mondom, hogy ez erős sztereotípia és közel sem igaz. 40 felett eljut az ember oda, hogy nem érdekli az ikonpakk, nem cseréli a hátterét percenként, leszarja a megapixeleket és a kamerák számát, a gigaramokat és a gigahertzeket. Egy dolgot akar, minden működjön és hosszútávon tegye, mert nem akar évente telefont cserélni és újraindítani sem akarja. Szóval egy átlag 40 felettinek nem a 90Hz fogja eladni a telefont, hanem az összkép, mert nem egy kijelzőt vesz hanem egy telefont. És hiába szép a kép a kijelzőn, ha szar a kamera vagy lefagy amikor használni akarod, esetleg fél év után dobhatod mert nem lesz több frissítés. (mert az a 40 feletti aki 300ért vesz telefont az minimum netbankol, ahol a biztonság csak a tiniknek elhanyagolható, mert nincs pénz a számlájukon)

(#74) pècsimunkás válasza #10949376 (#72) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Meglepődnél, hogy hányan fórumoznak itt 40 felett. Nem azért, de miből gondolod, hogy 40 felett nem akar-tud az ember megújulni? Hogy nem érdeklik a high tech kütyük, újítások? Engem és az ismerőseimet pl érdekli. 45 vagyok, de sem én, sem az ismerőseim nem azon rinyálnak, hogy régen minden jobb volt.
Sőt... Édesapám 70 évesen vette meg a laptopját, 73 évesen az első okostelefonját. Édesanyám 60 évesen.
Ha ők ennyi idősen megújulnak , akkor képzelheted, hogy egy 40 éves még nem a temetésére készül.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#75) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

108mp :DDD Tényleg gyönyörű képek... És cserébe legalább 50 megásak.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#76) strogov válasza #10949376 (#68) üzenetére


strogov
senior tag

Mindenkinek más okoz örömöt. Én pl. 20-on évesen imádtam linux-ot hack-elni. Saját disztribúciót is csináltunk (UHU). Aztán 30 évesen már linux particióm se volt. Most meg annak örülök amikor a kerti medencéből nézem a gyerekeimet, és fogalmam sincs hány Hz-en megy az iphone-on kijelzője ... mert nem érdekel. Vannak érdekesebb dolgok a világban ... legalábbis számomra.

(#77) arnyekxxx válasza #10949376 (#65) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyszer majd te is felnősz és rájössz, az e-penisznél vannak fontosabb dolgok is.

[ Szerkesztve ]

(#78) Sgr_A válasza beyruth82 (#61) üzenetére


Sgr_A
addikt

én meg fordítva látom
szerintem az emui jobb klasszisokkal

(#79) beyruth82 válasza #10949376 (#65) üzenetére


beyruth82
veterán

60 hz es 90 hz között én is látom a különbséget (igaz nekem oneplus 7T Pro van jelenleg) pedig 30-as eveim második feleben járok :)

(#80) pècsimunkás válasza beyruth82 (#79) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Most, hogy mondod... 42 évesen vettem meg az OP3- at :D
Öcsém használja most, 43 évesen. Azt mondta, ha megkotlik, vesz egy aktuális OnePlust :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#81) mizoli válasza arnyekxxx (#77) üzenetére


mizoli
addikt

Pl. az igazi :D

(#82) Luck Dragon

Meglepően drága lett, főleg hogy mennyivel nyitott a Mi9 . Hátlap meg szerintem csúf ezzel az elválasztott kamera lyukas elrendezéssel. Mi a manóért nem lehetett egybe rakni őket mint a Mi Note 10 lite esetében vagy egyéb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83) Sgr_A válasza #10949376 (#72) üzenetére


Sgr_A
addikt

a cégnél én vagyok az egyik legidősebb a másik 3 nappal megelőz, de ha valakinek telefonba vagy pc-ben tanács kell az hozzám fordul és vannak húszon évesek is
ja elmúltam 50 :P

[ Szerkesztve ]

(#84) gabor2007


gabor2007
csendes tag

Könyörgöm valaki írja már meg, hogy milyen előnye van a hajlított kijelzőnek a normálhoz képest? Tényleg nem értem, miért erőltetik ezt a hajlítást.
Másrészt, mik ezek a 2 mpx-es ipari hulladékok manapság a telefonokon? Találtak kínában egy 20 éve lezárt raktárat tele ilyenekkel és most kiszórják? Ezeknek egyszerűen nincs létjogosultsága...agyrém.

(#85) Sgr_A válasza #10949376 (#72) üzenetére


Sgr_A
addikt

ja azt elfelejtettem, hogy pont most újultam meg eldobtam a droidot és iPhone-ra váltottam
a samsung az exynos miatt
a huawei a HMS miatt
a xiaomi a szoftver miatt esik ki
a O+-ra még lehet rápróbálok de nem csak az árban hanem a méretben is nagyon elszálltak a gyártók 6,5-6,7"
nekem a 6" körüli ( max 150mm) amit kényelmesem tudok használni de ha jön egy 5,4" iPhone akkor az akku kapacitás függvényében lehet hogy váltok

(#86) gattolino válasza Sgr_A (#85) üzenetére


gattolino
senior tag

Az O+ al semmi baj nincsen, kivéve az ára. :W

Vivo X90 Pro Plus

(#87) t72killer válasza gabor2007 (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hamarabb törik, így hamarabb veszel újat ;)

#86: noigen, főleg h az IP-védelem miatt csak a csúcsmodelljük játszana :((.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) Soleco


Soleco
tag

Az Iphone 12 és a Xiaomi mi 10 azonos áron nyit :F (700 dollár).

[ Szerkesztve ]

(#89) gyonyoruwok válasza weberzolee (#73) üzenetére


gyonyoruwok
tag

ez is hülye sztereotípiának tűnik

Sony A6000 | iPhone 12

(#90) gattolino válasza t72killer (#87) üzenetére


gattolino
senior tag

Ezt az IP védelmet nem értem. Eddig az összes OP nem hivatalosan véd a víztől. Az, hogy megveszik rá az nem jelenti azt, hogy beázás esetén javítják is ingyen. Szvsz semmi értelme. Egy esőtől nem lesz baja. Vízbe meg nem kell vinni telefont. Arra ott a GoPro.

Vivo X90 Pro Plus

(#91) Soleco válasza gattolino (#90) üzenetére


Soleco
tag

Eddig még az ár indokolta is, hogy nincs tanusítvány, mert nem egy fontos dolog, de egy 300 000-es telefonról nem kellene lespórolni...

(#92) gattolino válasza Soleco (#91) üzenetére


gattolino
senior tag

Hát ott már más a helyzet :O

Vivo X90 Pro Plus

(#93) PeteePeti


PeteePeti
őstag

A Mi 10 30 wattos gyors töltést támogat "csak"! 50 watt csak a Pro kiváltsága, amihez 65 wattos töltőt ad a Xiaomi alapból! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#94) Stabi83 válasza gabor2007 (#84) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nekem nagyon praktikus és nem bántam meg ( csak az ár miatt szívtam a fogamat ). Alapvetően van egy nagy 6,7"-os erős mobilom ( a 855+ bőségesen elég mindenre, sőt még sok is ), de becsukva kényelmesen el tudom tenni. Becsukva a kijelzö sem sérülékeny, érintésre meg sem mondod hogy üveg vagy plasztik ( elvileg üveg ), a csík szemből tényleg észrevehetetlen ( oldalról meg nem nézem ). Üzemidőn meglepődtem mert rosszabbat vártam.
Számomra ez a "hordozhatóság" hatalmas előny és jobban bejött mint a Fold szerű "Batár de kinyitva még batárabb" kialakítás. Szerintem jó az út és remélem leszivárog az olcsóbb szegmensbe is.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#95) Fr@nkieWilde válasza Stabi83 (#94) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Te nem arról beszélsz, mint amiről ő beszél.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#96) Noukoum


Noukoum
veterán

Sajnos nem olcsó, viszont rengeteg olyan funkciót kapott ami tavaly nem volt benne. És iphone SE árban van itthon. Szóval nézőpont kérdése az értékelés...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#97) Juhaszatti válasza Stabi83 (#94) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem ő az oldalt lehajló edge kijelzőre gondolt. :)

(#98) GreatL


GreatL
őstag

EMUI 11? Ezen nem MIUI 12 van?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#99) RazorDaPro válasza Soleco (#91) üzenetére


RazorDaPro
tag

A 8 Pro-n van tanúsítvány, csak az "olcsóbb" modellről spórolták le. De "állítólag" (OP szerint) az is nyújt védelmet, csak nincs rá tanúsítvány. Keress videókat, biztos van valami reviewer aki csinált merítős teszteket.

Pixel 4

(#100) judas13


judas13
addikt

Vicc méghozzá nagyon rossz, gusztustalan egy vicc amit leművelnek már a gyártók főleg ebben a kategóriában. Tőlem nem látnak pénzt az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.