Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Louis1 válasza Black&White (#950) üzenetére


Louis1
tag

Ott még nem tartok, csak a bootloader nyitásnál. Vagy valamit félreértek a leírásban?

Üdv.: Louis1

(#952) Louis1 válasza Black&White (#950) üzenetére


Louis1
tag

Hátlapi USB.

Üdv.: Louis1

(#953) Black&White válasza Louis1 (#951) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, kezd az előkészületek ponttól. 🙂

Win10 alatt még csináld meg ezt is: LINK
Az "Adding adb and Fastboot to the Windows PATH (Method 2)" sortól kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#954) [DDAY]F4C3 válasza Louis1 (#949) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Igazából én is pontosan emiatt nem kezdem el. Nincs egy normális pontról - pontra leírás. Mindenki csak linkelget külföldi oldalakat, fórumokat, hogy majd abból szemezgessek.

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#955) trebrona válasza [DDAY]F4C3 (#954) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igazából ott van az oldal tetején, úgy hívják, hogy téma összefoglaló. De belinkelem, így nem kell bajlódni a lenyitásával: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#956) Louis1 válasza Black&White (#950) üzenetére


Louis1
tag

Köszi a segítséget, nagy nehezen eljutottam a 166 órás várakozáshoz.
Egyébként én is úgy gondolom, hogy nem elég szájbarágós a leírás, amit belinkeltél, ahhoz is kell némi angol tudás, és számtech ismeret, már előre félek a folytatástól, lehet, hogy valakit megkérek az elvégzésére, aki biztos kézzel tud nekiállni.
Még egyszer köszönöm a segítséget, szép estét mindenkinek.

Üdv.: Louis1

(#957) rayoliviero válasza Louis1 (#956) üzenetére


rayoliviero
veterán

166 órás várakozás.. . Szivatás az egész.

(#958) [DDAY]F4C3 válasza trebrona (#955) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Thx!
Tény, hogy nem olvastam azt a részt! :W

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#959) Louis1 válasza rayoliviero (#957) üzenetére


Louis1
tag

Türelem Dual SIM-et terem :)
Legalább is remélem, hogy sikerülni fog.

Üdv.: Louis1

(#960) szpali


szpali
addikt

Áve népek!
Vettem én is egy ilyen készüléket.
Tegnap belevágzam a BL nyitásba, hogy dual sim-es legyen.
remélem hamar elszalad ez a 168 óra :DDD

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#961) Avicularia válasza szpali (#960) üzenetére


Avicularia
veterán

Legrosszabb, hogy addig nem érdemes semmit csinálni a telóval, mert úgyis törlődik minden.

(#962) szpali válasza Avicularia (#961) üzenetére


szpali
addikt

Igen... Mind1, addog marad a 9T, meg nézegetem a 10T Pro-t
Ha sikerül a módosítás, akkor el is adom mindkettőt :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#963) Black&White


Black&White
addikt

Azért azt jó tudni BL nyitás előtt (aki xiaomi.eu-t célozta meg) , hogy az összefoglalóban még az Android 10 alapú eu-s ROM-hoz van leírás.
Azóta mind a heti, mind a stabil változat A11-re váltott, így a fenti leírás nekik nem teljesen aktuális.
Hetek óta várunk egy offisöl TWRP-re, de Mauronofrio még nem végzett vele (igaz nem is láttam tőle konkrét ígéretet).
Illetve, azért mindenki informálódjon, hogy a kulcs applikációi tökéletesen futnak e A11-en.
Ne utólag legyen meglepi...
Hétvégén megprobálom frissíteni az összefoglalót.

(#964) BullZeye válasza Black&White (#963) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt a TWRP-t én is várom már hetek óta, mióta rámijjesztettetek hogy softbrickeli Mi10 pro-t az új Xiaomi.eu, ha twrpbe lépünk, de szerencsére MI10-nél ez nem probléma EGYENLŐRE.

(#965) Black&White válasza BullZeye (#964) üzenetére


Black&White
addikt

Te melyik vonalon vagy, stabil vagy heti?

(#966) Avicularia válasza BullZeye (#964) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerencsére itt nincs gond egyelőre ezzel (egyenlőre a sorozatgyilkos darabol :D )

(#967) Black&White válasza Avicularia (#966) üzenetére


Black&White
addikt

Egyelőre nem eu-n vagyok (majd csak a következő napokban), de úgy tudom az umi november közepén kapott egy kompatibilis twrp-t az eu-s srácoktól.Ezzel gond nélkül frissíthető a heti kiadás.
A gond akkor van, ha ezt lecseréli valaki az összefoglalóban található twrp-re ès abba bootol be a hagyományos módon.
Ilyenkor soft-brick és jöhet a fastboot rom.

(#968) Avicularia válasza Black&White (#967) üzenetére


Avicularia
veterán

Tudnád linkelni ezt a twrp-t? Nekem még az van fent amit BL nyitás után tettem fel, hirtelen nem tudom melyik, de szerencsére eddig nem volt probléma vele.

(#969) Black&White válasza Avicularia (#968) üzenetére


Black&White
addikt

Utána kell még járnom ennek, de itt olvastam a sztoriról, az előzményekben (#10) megtalálod a recoveryt is.

(#970) alex.3


alex.3
tag

Aki az új TWRP-t szeretné használni szerezzen be otg képes pendrive-t. Egyenlőre csak így lehet a heti frissítéseket felrakni, mivel ez a verzió nem látja a belső tárolót. :)

(#971) Avicularia válasza Black&White (#969) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R Kicsit kaotikusnak tűnik mit mivel, hogyan.
Amikor pár napja felraktam a 20.11.18-et gond nélkül ment a decrypt is és gond nélkül ment fel a rom is és a magisk is utána.

(#972) Black&White válasza alex.3 (#970) üzenetére


Black&White
addikt

Nem gond, de ez UMI-ra (láttalak a Pro topicban ezzel) is áll?
Fastboot alól már nem lehet bootolni a wzsx verzióra?

(#973) Black&White válasza Black&White (#972) üzenetére


Black&White
addikt

Illetve, ha frissítés előtt törlöd az összes jelszót, ujjlenyomatot?

(#974) alex.3 válasza Black&White (#972) üzenetére


alex.3
tag

Igen a pro topikban tettem fel a kérdést, mert Karavik fórumtárs eléggé benne van a témában, és ő mondta, hogy vagy fasboot telepítés vagy usb otg, én az utóbbit választottam.

(#975) Black&White válasza alex.3 (#974) üzenetére


Black&White
addikt

Okés, így már értem.
Amúgy találtam egy postot, amiben szintén tisztázva van a jelenlegi helyzet UMI esetében, akit érdekel itt találja: LINK
Pár napon belül ott lesz az összefoglalóban is.

(#976) BullZeye válasza Black&White (#965) üzenetére


BullZeye
veterán

Heti, bár mostanában lassult, és pár hónapja nem jön hetente.

(#977) Black&White válasza BullZeye (#976) üzenetére


Black&White
addikt

Visszanéztem SF-on, az utóbbi bő egy hónapban volt minden héten frissítés.
Amúgy felraktam az előző hetit és valóban cseréli a TWRP-t.
Ami meg nem tudja feloldani a data titkosítást....
OTG-s móka működik, a fastboot-os lehetőséget majd tesztelem.

(#978) BullZeye válasza Black&White (#977) üzenetére


BullZeye
veterán

Updater nem dob fel újat, ami eddig frissítette az elmúlt pár hónapban, az oldalt nem néztem :D

10.30 van fent de ebben nagyon elrontották gomb nélküli irányítást, úgyhogy alig várok egy jó TWRP-t és felrakom inkább a stabilt, mert nagyon unalmas minden héten Magiskot telepíteni TWRP-ből, főleg ha OTG pendrive kell hozzá.

(#979) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, valamilyen jól működő hívásrögzítő app-ot tudnátok ajénlatni? Miui Global 12.0.6......
Köszi előre is.

(#980) Black&White válasza porkiy (#979) üzenetére


Black&White
addikt

Ezt próbáltad? LINK

(#981) porkiy válasza Black&White (#980) üzenetére


porkiy
aktív tag

Megnézem, köszi.

(#982) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Xiaomi Mi9 pótlása merült fel.
Szeretnék egy kis segítséget kérni, sajnos a másik topic-ban nem reagáltak a felvetésemre, hátha itt tud valaki nekem ebben tanácsot adni. Adott ez a teló és az új Mi10 T Pro, megvannak egymással szemben az előnyök és hátrányok, nekem igazán két problémám van és éppen ez adja a dilemmát. A kamerarendszer nagyon hasonló, abba nem mennék bele. A kialakítás, forma mindkettő bejön. Árban is alig van különbség, hivatalos beszerzés Edigi és Euronics Mi 10TPro 200e (ajándék MiBand max 10e a piacon, ha le tudom adni :) ) Mi 10 180e. Ez tehát megint nem tényező nekem,hangsúlyozom ezek saját preferenciák, mindkettőt berendeltem a fenti árakon és a bolt(ok)ban várnak :) . Kijelző nem érdekel különösebben, ami különbség van, nekem nem mérvadó, csak az alábbiak.
Mi10
Pro: letisztult, jelenleg még majdnem csúcs, sok okos és hasznos funkció
Kontra: 1 SIM, dual-hoz mókolás, hegesztés, stb., tudom, van aki imádja én nem rajongok érte abszolút, nem a telefonnal szeretnék foglalkozni ilyen formában.
Mi10 T Pro
Pro: Új, tetszetős, okos és hasznos funkciók.
Kontra: Nincs vezeték nélküli töltés, hozzátéve, hogy alig használom, viszont a gépkocsimban van egy pad, ami tudja és az kényelmes dolog.
Esetleg, ha valaki járt hasonló cipőben és volna pár érdekes hozzáfűznivalója, megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#983) bbubby00 válasza Bigemperor (#982) üzenetére


bbubby00
őstag

En is a ketto telo kozott vacilaltam. Sztem edigitalban vedd meg 200ert a 8/256-os valtozatot a mi10bol 2ev gyari garival.
Sok mokolas nem kell a 2simhez. En egyet hasznalok, igy nem kezdtem neki, de megrendeltem a 2simes talcat.
Rosszat nem tudok mondani a telorol. Szep kepeket lo, nagyon jo az uzemideje, atlagban 8.5oras kijelzoido van. En szeretem az AOD-t, illetve kezbe veve ez jobb hatast keltett.
Szvsz egyikkel sem fogsz melleloni :)
A stereo hangzasa nagyon kellemes, mononal fenyevekkel jobb. Gyari tokja kielegito, plussz a gyarilag feltett kijelzovedo folia is jo.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#984) Bigemperor válasza bbubby00 (#983) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nekem felesleges a 256gb, de van akinek számít.
A gondom pont az sajnos, ami Neked nem, hogy mindenképp dual kell. A mókolás a bootloader nyitás, eu rom, aztán frissítésenként újra és újra mókolás, na ez az ami nem tudom, megéri-e. Kézbe véve nincs nagy különbség számomra.
Led értesítő nincs ezen, ha jól emlékszem. :U

[ Szerkesztve ]

(#985) bbubby00 válasza Bigemperor (#984) üzenetére


bbubby00
őstag

Az nincs, cserebe van aod.
Lehet, h felesleges, de nem nagy felarral van dupla annyi helyed.
En nagyon update ellenes vagyok. Kikapcsoltam a szoftver frissitest. Nagyon stabil, gyors es hosszu uzemideju most a rendszerem. Egetvero ujitast meg nem hoznak hetrol hetre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#986) Bigemperor válasza bbubby00 (#985) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Na pont az AOD ami nekem nem annyira gyerebe, inkább led :) Én szeretem a frissülést, de ott is elég az OTA.

Bakker, ezt egyre nehezebb eldöntenem. :)

[ Szerkesztve ]

(#987) Bigemperor válasza bbubby00 (#985) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Kiszaladtam a szerkesztési időből sajnos, a nagyból elfogyott a szürke, SIM tálcát hozzá honnan lehet gyorsan beszerezni?

(#988) zsoltix válasza Bigemperor (#987) üzenetére


zsoltix
tag

Én is pont ez a 2 telefon között gondolkoztam. Próbáltam a Mi 10t prot is. Nekem hatalmas csalódás volt az a készülék. A Mi 10 pedig nagyon bejön. A T pro nekem olyan hatást keltett mint egy közép kategóriás eszköz, elég drága árcédulával.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#989) hroberto válasza Bigemperor (#984) üzenetére


hroberto
veterán

Én is a Mi10 felé hajlok az Amoled és a Qi töltés miatt. Mondjuk ha kell dual SIM, és nem szeretsz mókolni ahogy én sem, akkor el is dőlt a kérdés. Nem lősz mellé a Pro - val sem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#990) Black&White válasza Bigemperor (#984) üzenetére


Black&White
addikt

DualSIM-hez egyszeri mókolás is szóba jöhet, úgy hívják indai ROM. 🙂
Curved Display-el ki fogsz jönni?
Hazudnék, ha azt mondanám nem szép, viszont kevés dolgot utálok jobban a mindennapokban....

(#991) psajti


psajti
aktív tag

Lekerekített kijelzővel nekem az elmúlt 2 hétben amióta megvan a telefonom szerencsére semmi gondom nem volt, semmi véletlen érintés stb... Ellenben számomra ad egy olyan pluszt a telefonhoz amit nem tudok megfogalmazni miért de valahogy nagyon jól esik rá nézni. Talán egy kis prémium érzet vagy nem is tudom mi lehet, de tökre feldobja. :)) Ennek ellenére amúgy én is inkább a lapos kijelző híve vagyok, jobban védhető, könnyebb fóliázni, miegymás. Baráti körbe egyszerre került be a 10 és a 10T pro, mindkettő nagyon fasza! :D Mindkettővel jól jár az ember, azt az 1-2 eltérést kell csak mérlegelni, hogy kinek mi jön be jobban. Nálam az döntötte el a kérdést, hogy majd szépen lemegyek a boltbba, egymás mellé rakom a kettőt és majd meglátom melyik legyen, de végül 10T pro elfogyott igy jött a sima 10. Nem bántam meg, de ha éppen a másik lett volna készleten ugyanígy örülnék most annak is :D

[ Szerkesztve ]

(#992) Louis1 válasza Black&White (#990) üzenetére


Louis1
tag

Erre a ROM-ra gondoltál?

Üdv.: Louis1

(#993) Black&White válasza Louis1 (#992) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, mármint ez egy indai ROM.
Nyitod a BL-t, miflash segítségével felrakod az indiai fastboot ROM-ot (.tgz file) és adott is a Dual-SIM támogatás.
Ezután akár zárható is a BL és akkor 100% hogy megy a google pay is és a többi olyan alkalmazás is, amely sír a nyitott BL miatt (McD, Telekom, Rafi, stb).

(#994) Louis1 válasza Black&White (#993) üzenetére


Louis1
tag

OK, köszi. Ma este jár le a 168 órám. :C

Üdv.: Louis1

(#995) Black&White válasza Louis1 (#994) üzenetére


Black&White
addikt

Összefoglalót kiegészítettem, de ha esetleg valami nem világos pls. ne annyit írjatok, hogy nem elég szájbarágós.
Azzal elég nehéz mit kezdeni... :)

(#996) Louis1 válasza Black&White (#995) üzenetére


Louis1
tag

Köszönöm, láttam a kiegészítést, de sajnos késő este jár le a 168 órám, ezért csak holnap délután látok neki a feladatnak. Jelentkezem, ha sikerrel járok. :R

Üdv.: Louis1

(#997) Bigemperor válasza zsoltix (#988) üzenetére


Bigemperor
senior tag

De most tényleg Neked ennyire gáz volt a 10T Pro? És ez miben nyilvánult meg, mert ízlésről, mint tudjuk nem érdemes vitatkozni.Tehát külcsín nagyon egyéni preferencia, én mindkettőt kézbe vettem, egyik sem volt számomra szebb/jobb. A hardver pedig nagyon hasonló, tényleg nehéz lesz dönteni, ha nem kellene hegeszteni, tuti ez lenne, ez a dualsim döntés hatalmas öngól számomra sájomiéknál.

[ Szerkesztve ]

(#998) zsoltix válasza Bigemperor (#997) üzenetére


zsoltix
tag

Nekem igen. A kijelző sem jött be, hangszóróktól rezgett a hátlap alacsony hangerőn is.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#999) novinyul válasza zsoltix (#998) üzenetére


novinyul
veterán

Érdekes ez a hátlap rezgés, nálam nem befolyásolja a minőségét, bár a MI10 jobb volt ilyen téren a 2 külön hangszóró miatt. Kijelzőre egyik esetben sem volt, van panaszom. Mindkét telefon kijelzője kiváló minőségű, az hogy a MI10T/Pro IPS panelt kapott, amiatt nem szabad azonnal elfutni előle. Jelenleg az egyik legjobb IPS panel van bennük, ráadásul lapos kivitel(nekem a MI10 is tetszett) a 144Hz sem rossz és nem spórolták le az értesítési led-t. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1000) Bigemperor válasza Black&White (#990) üzenetére


Bigemperor
senior tag

A kijelzővel milyen nagyobb kellemetlenségem lehet?Kézbe fogva nem tűnt rossznak. A kamera elremdezés a Mi 10T Pro-ban nekem jobban bejön, szerintem hardveresen is több lehetőség van benne.A nagy kitüremkedés persze nem túl esztétikus, sajnos a nagy tárhelyű ebből csak ocsmányzöldben van hivatalos helyről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.