Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Van arra otlet hogy xiaomi 10 miert csinalja, hogy az android sajat ebresztoje lefut hangtalanul es kiirja, hogy elmulasztott alarm? minden hangbeallitas ellenorizve, semmilyen hangero nincs piszkalva kesobb se, nincs semmilyen helyfuggo vagy barmilyen feltetellel elcsendesitett uzemmod beallitas. Appstore appot kell felrakni hogy legyen a telefonon ebreszto azon lemegy rendesen.

Eladó: GTS450

(#1052) hroberto válasza qqzs (#1051) üzenetére


hroberto
veterán

Én először megpróbálnám az Óra összes adatát törölni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1053) Black&White válasza szpali (#1013) üzenetére


Black&White
addikt

Megnéztem én is a stabil ROM-ot (V12.2.2.0), ugyanez a hiba...
Nem lehet recoverybe bootolni.
Én azért elgondolkodnék a helyükben, hogy ezt így érdemes e kiadni...
Ja és bónuszként, akár a heti kiadás, ez is elhasal SafetyNet check-en. :K

(#1054) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
S20FE és ez között vacillálok. Kamera mennyire jó ? Néztem teszteket, de hol jobb, hol rosszabb az Mi10 karmera képessége.
Low Light és Videó tekintetében.
Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1055) BullZeye válasza eladogeppc (#1054) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem nem tetszik a kamerája, azonos körülmények között a Global romos Mi 9 jobb képeket lő mint a Mi10 Xiaomi.dev rommal. Mi9 picit túlszaturál, mi10 viszont kontrasztot nem találja el, túl erősek a szélek, és kékesek is a képek nálam.

(#1056) eladogeppc válasza BullZeye (#1055) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi szépen ! Nagyon húzza a szemem a kütyü. Egyenlőre megnézek egy Samut, aztán lehet hogy mellé veszek egy Mi 10-et játszani :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1057) szpali válasza eladogeppc (#1054) üzenetére


szpali
addikt

ugyan ezen agyaltam én is 1 hünapja, aztán a dual sim és a kedvező ár miatt vettem egy 10T Pro-t (8/256), de nem tetszett az IPS kijelző, így gyorsan veettem BF akcióban egy Mi10-et is, hogy ha sikerül a dual sim mókolás, akkor az marad. (kézbe fogva is inkább a 10, mint a 10tpro a befutó)
Végul hiába, hogy csak 128-as, a 10TPro eladó és marad a 10-es :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1058) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Sziasztok.
Erősen gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán. Ami egyenlőre nem annyira világos, hogy kinek mennyit bír az akksi? Mennyi kijelzőidőtök van átlagban?
Illetve van itt az aprón egy Alzás vásárlás, 3 napos, szürke színű. 150e Ft-ért. Nem ismerem az Alzát, nem vettem semmit még onnan, így kérdezném, hogy valakinek van esetleg tapasztalata vele? Köszönöm előre is a segítséget. :)

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1059) hroberto válasza Rerrietllub (#1058) üzenetére


hroberto
veterán

Az akkuja kiemelkedően jó. Nem szoktam a kijelző időket nézegetni, de a korábbi telefonjaimhoz képest magasan az eddigi legjobb.
Az Alzás vásárlás szerintem jó. Mi9-et vettem anno ott.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1060) Rerrietllub válasza hroberto (#1059) üzenetére


Rerrietllub
tag

Köszi a választ.
A Mi 9-nél hallottam annó, hogy nem volt valami erős akkuban. Ahhoz képest a mi 10?

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1061) hroberto válasza Rerrietllub (#1060) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem az volt a Mi10 előtt, attól sokkal jobb az üzemideje.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1062) bbubby00 válasza Rerrietllub (#1058) üzenetére


bbubby00
őstag

Nalam 7-9ora kijelzoido van. 1-1.5 napot bir a telo. Vegre nem kell a tolton csungjek :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1063) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

A 7 óra kijelzőidő nekem már bőven elég. Azt akartam tudni, hogy nem 4 - 5 körül van-e? :R

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1065) Black&White


Black&White
addikt

Új TWRP, amivel működik a decrypt A11 alatt is: LINK

(#1066) rjg válasza Black&White (#1065) üzenetére


rjg
őstag

Köszi! Már kipróbáltad, rendesen működik?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1067) Black&White válasza rjg (#1066) üzenetére


Black&White
addikt

Nem, én most EEA+zárt BL-el nyomom.
Telegramon belinkelték az eredeti weibo-s postot is:

Sajnos úgy néz ki ez még mindig nem az, amit vártunk...

[ Szerkesztve ]

(#1068) Avicularia válasza Black&White (#1067) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor ez nem decrypt-el?

(#1069) Black&White válasza Avicularia (#1068) üzenetére


Black&White
addikt

Nem az a gond.Hanem az, hogy felrakod a heti rom-ot és az ugye lecseréli arra, amivel csak otg-ről lehet frissíteni.
Ezek után már csak bootolni tudsz (fastboot módban) ebbe az újba, flashelni nem tudod a szokásos módon.
eu thread

(#1070) Djay


Djay
csendes tag

Sziasztok, 30W-os vezeték nélküli töltőt nem tud valaki itt MO-on?
Vagy alternatívaként, használ valaki MI10-hez 20W-os vezeték nélküli töltőt?
Azzal megy a 20W-os töltés rendesen?

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1071) Black&White válasza Djay (#1070) üzenetére


Black&White
addikt

20W-ost használom, gond nélkül működik.
Viszont, ha most kéne döntenem az 55W-os verziót venném, Aliról.

(#1072) Avicularia


Avicularia
veterán

[link]
BGXM55WC kuponkóddal most 30.66 €-ért lehet elhozni.

(#1073) Avicularia


Avicularia
veterán

Nekem egy Blitzwolf 15-os asztali és a kocsiban is egy valamilyen 15W-os wireless töltő van, de megmértem mindkettőt usb testerrel és 12-13W között tölti a telefont.

(#1074) Black&White válasza Avicularia (#1072) üzenetére


Black&White
addikt

(#1075) Avicularia válasza Black&White (#1074) üzenetére


Avicularia
veterán

Alit nem nagyon nézem, mert nálunk mindenre első koronától áfát kell fizetni és még kb 7.5€ kezelési költséget. Szóval nekem a bg-os olcsóbb lenne, mert a te általad linkeltnél nincs EU-s szállítás. Ha jól tudom ez szabály jön Magyarországra is. Elvileg januártól élt volna, de elhalasztották fél évvel, ha jól tudom.

(#1076) Black&White válasza Avicularia (#1075) üzenetére


Black&White
addikt

Azt hittem Djay-nel linkelted... :)
Így már oké!

(#1077) Djay válasza Black&White (#1071) üzenetére


Djay
csendes tag

Köszi!

Az 55W-ossal csak az a bajom, hogy ahhoz még kell egy combos adapter (mondjuk a 27W-os gyári xiaomi az 3800Ft egy magyar webshopba) is meg a hozzá való kábel, így összesen már olyan 13 ezer Ft körül járok, ennyiért meg megkapom kínából rendelhető eredeti 30W-os töltőt adapterrel.

Vagy akkor megveszem a 20W-os verziót a xiaomi.hu-ról 6000Ft-ért, és ahhoz meg van itthon 20W-os adapterem.

Szerintem olcsójános leszek és megelégszem a 20W-ossal... :)

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1078) szpali


szpali
addikt

Én egy ilyet rendeltem otthonra a telefonnak meg a fülesnek:
www.aliexpress.com/item/1005001274158792.html

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1079) Louis1


Louis1
tag

Indiai ROM-ra megjött a stabil 12.2.2.0 frissítés.

Üdv.: Louis1

(#1080) rjg válasza Black&White (#1067) üzenetére


rjg
őstag

Köszi az infót. Gondolom ha lesz használható, akkor integrálják a heti EU verziókba, mint korábban.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1081) Black&White válasza rjg (#1080) üzenetére


Black&White
addikt

Ezzel a kínai TWRP-vel meg az a baj, hogy zárt forráskódú. Nem tudok arról, hogy valaha gond lett volna velük, de pl. ezért tiltják xda-n is és gondolom ezért nem része az .eu ROM-oknak sem.
Ha végre lesz official TWRP, az meg úgyis kint lesz a saját oldalukon, de erről nincs hír.

(#1082) Bigemperor válasza Djay (#1077) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem tudom, de én nem kezdenék ezekkel a bazári kínai töltőket, amik közül néhányat itt is promótáltak. Még a minőségibb és némileg nevesebbnek tekinthető, ajánlott darabokkal is meggyűlhet a bajod, voltak rossz tapasztalataim baseus-sal, ugreen-el is. Komolyan nem értem, ha valakinek egy 200k-s telefonra futja, nem tud áldozni 6-10e ft-ot normális töltőre?Xiaomi, nekem is van 20W-os pad, ami tudja a gyorstöltést, de jó kábel kell hozzá, ez a minimum szvsz. Ez nem a xiaomi.hu-s verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1083) Nyiaz válasza Louis1 (#1079) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Szia, Az indiai rommal stabil a dual sim használat? Van vmi hátránya a romnak? Magyar pl van benne?

(#1084) Louis1 válasza Nyiaz (#1083) üzenetére


Louis1
tag

Szia!
Nálam eddig tökéletesen stabil a működés, nem találkoztam semmilyen hátránnyal, teljes a magyar fordítás.

Üdv.: Louis1

(#1085) Djay válasza Bigemperor (#1082) üzenetére


Djay
csendes tag

Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de a konklúzióm az volt, hogy maradok a gyári 20W-os töltőnél a xiaomi.hu-ról. Én eleve nem is beszéltem semilyen más után gyártott márkáról, ha megnézed én végig Xiaomi termékekről beszéltem, csak a beszerzés helyét mondtam, hogy kínából rendelve olcsóbb a gyári 30W-os mint a gyári 55W-os.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1086) Djay válasza Louis1 (#1084) üzenetére


Djay
csendes tag

És régiónak is kiválasztható ugyan úgy MO az indiai ROM-ban?
Illetve, applikációk is működnek rendesen mindegyik? Pl netbank és hasonló érzékenyebb társaik?
Vagy ismert bármi hátránya ennek a ROM-nak az eu-s verziókhoz képest?

Köszi!

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1087) Louis1 válasza Djay (#1086) üzenetére


Louis1
tag

Igen, van Magyarország régió, alapból arra állt.
Netbank / Social Media app-okat nem használok, arról nem tudok nyilatkozni.
Eddig nem tapasztaltam semmilyen hátrányt.

Üdv.: Louis1

(#1088) Nyiaz válasza Louis1 (#1087) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Ha esetleg valaki tudja kerem, irja le hogy az indiai rommal megy-e a Google Pay és a netbank alkalmazások.

(#1089) Black&White válasza Nyiaz (#1088) üzenetére


Black&White
addikt

Megy minden.

(#1090) hroberto válasza Nyiaz (#1088) üzenetére


hroberto
veterán

Miért akarsz indiai ROM-ot? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1091) Nyiaz válasza hroberto (#1090) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Mert Louis1 kolléga írta hogy azzal megy rendben a dual sim.

Egyszer az elején még megcsinálnám a ROM cserét stb, de utána többet nem szeretnék vele foglalkozni, csak menjen üzembiztosan minden. Régen sokat cserélgettem, kisérleteztem, de most már a stabil működés fontosabb.

(#1092) BullZeye


BullZeye
veterán

Custom Romok nem várhatóak? Elég régóta kint van már telefon, ennyi idő alatt redmi note telefonra egész armada van a telefonra.

(#1093) Gymnova81


Gymnova81
tag

Sziasztok!

Nemrég lettem egy ilyen teló tulajdonosa, és lenne pár kérdésem.
Az első kérdés azokhoz szólna akik weekly update-en vannak.
Nektek is állandóan más értékre lövi be magát az automata fényerőszabályzó ki-és be kapcsolás esetén? Nekem állandóan le-fel ugrál minden ki és visszakapcsolás alkalmával.
Illetve még azt vettem észre, hogy a sötét módban, mintha alapból a fényerőszabályzás gyengébb (értsd: sötétebb) kijelző megvilágítást állítana be. Ez direkt dolog, vagy bug? Csak azért kérdezem, mert este már olyannyira leveszi a megvilágítást, hogy alig látom a tartalmat. (Tudom, vegyek szemüveget :DDD )

A második kérdés mindenkihez szól aki ért hozzá:
Hogyan tudok weekly-ről, stable-re átállni? (itt egy részletes leírásra lenne szükségem)
Most weekly "mode"-ban megy a dual sim funkció, de nem tudom, hogy stable-ben ez működik-e?

Bocs a láma kérdéseimért, de nagyon nem vagyok ezekben szaki. Eddig Samsung telefonom volt, ott ilyenekkel nem kellett foglalkozni.

Előre is köszi a válaszokat!

(#1094) Black&White válasza BullZeye (#1092) üzenetére


Black&White
addikt

Volt eddig is, igaz nagyjából ugyanazoktól a bugoktól szenvednek.
EvoX, Project404, Streak, stb...
De ameddig a Xiaomi nem hajlandó kiadni az R kernel source-t, addig itt nagy áttörés nem is lesz.

Redmikkel meg felesleges is összehasonlítani. Az árazás miatt ott mindig lesz 50 hindi, aki ontani fogja a cuccokat hozzá.
Szar, de ez van. :)

Gymnova81:
Pontosan miről mennél mire?
Legújabb dev-ről, legújabb stable-ra?
Fastboot-tal visszamész legújabb EEA-re, azt mehet a stabil .eu stable.
Ez mindig bejön.

[ Szerkesztve ]

(#1095) Gymnova81 válasza Black&White (#1094) üzenetére


Gymnova81
tag

Mondanám, hogy a legújabb dev-ről mennék legújabb stailra, de az nem lenne igaz, mert jelenleg az andriod 11 alapon lévő MIUI 12.3 20.11.18 az ami fent van a telón, de ettől már van újabb is, mégpedig a 20.12.2. Ezt az updater nem telepíti fel, még akkor sem, ha kitallózom neki a fájlt amit letöltött, a telefon csak újraindul twrp-ban és ennyi.... ott elakad a dolog. Jah és ami még vicces, az az, hogy a twrp kínaiul fogad, pedig ez eddig angol volt.

Így arra jutottam, hogy elengedem ezt a weekly updade-es dolgot, és megyek a stabil-ra.

"Fastboot-tal visszamész legújabb EEA-re, azt mehet a stabil .eu stable."

Mint azt említettem, nem vagyok egy nagy ROM mókoló, nem tudom miről beszélsz. :)) :D

Megtennéd, hogy segítesz ebben? Ha van linked egy leíráshoz ami alapján tudom hogy csináljam Fastboot-tal az EEA-re való visszakanyarodást, majd a stabil ROM telepítést, azt is megköszönöm! Vagy ha van itt olyan aki szánna rám annyi időt, hogy leírja, küldenék neki egy nagy pacsit! :R

(#1096) Black&White válasza Gymnova81 (#1095) üzenetére


Black&White
addikt

Erről a problémáról elég sok infót találsz az utolsó 2 oldalon.
A fastboot ROM leírás pedig ott van az összefoglalóban, szerintem kezd azzal.

(#1097) Djay


Djay
csendes tag

Nekem is megjött az Android 11-es OTA frissítés, normál gyári EU ROM-ra.
MIUI 12.2.1.0 (RJBEUXM)

Kézzel nyomtam rá a keresésre és úgy dobta be, mondjuk annyi, hogy céges wifin volt a teló, és az valahogy sokszor németországnak látja a helyzetemet, így lehet h ez is segített.

Aki siettetni akarja a dolgot, esetleg egy német szerveres VPN kapcsolattal lehet h már látni fogja, hogyha sima magyar wifiről nem dobja be neki.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#1098) hroberto válasza Nyiaz (#1091) üzenetére


hroberto
veterán

Nem lenne jobb az EU ROM?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1099) Gymnova81 válasza Black&White (#1096) üzenetére


Gymnova81
tag

Igen, talatam róla hsz-t, de megoldást nem. Nincs közte egy olyan leírás sem mit hogyan csinálják lépésről lépésre. Elolvasom azt amit ajánlottál hátha abban benne lesz a megoldás.
Az eddig olvasottak alapján jól gondolom, hogy ha fel szeretném tenni a frissítést (OTG, TWRP) minden adatom elvész? Illetve gondolom akkor is ha stabilra szeretnék átállni.

(#1100) Gymnova81 válasza Djay (#1097) üzenetére


Gymnova81
tag

A normál gyári EU rom alatt gondolom a stabil verziót érted, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.