Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) tuningmike


tuningmike
csendes tag

Képet nem akarja betenni..mindegy akkor írom..
EU stable.
V12.5.3.0.RJBCNXM

(#1902) fauv válasza V.T. (#1899) üzenetére


fauv
őstag

Köszönöm

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#1903) Black&White válasza tuningmike (#1901) üzenetére


Black&White
addikt

Igen.

(#1904) rjg válasza tuningmike (#1900) üzenetére


rjg
őstag

Igen, mindkettő megy.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1905) tuningmike válasza Black&White (#1903) üzenetére


tuningmike
csendes tag

Köszönöm szépen az infót..
Most a12.2.7.0 EEA ás romon vagyok.
Olvastam az összefoglaló t .
Ugye letöltöttem a twrp t.flash elem a twrp img.file t..
Na idáig ok értem...
Utánna van az hogy kétfelé válik a dolog attól függően ki milyen verziójú romon van éppen..
Na én EEA ám vagyok...és azt írja tovább hogy a recowery ből flashelem és egy link van megadva...le is töltöttem amit le kell.
De maga ez a folyamat hogy néz ki pontról pontra leírva..
Mert nem értem...bemegyek a recowery be és onnan tovább hogy....?
Mi flash el csináltam már dolgokat de ezt nem értem teljesen a második felét....

(#1906) Black&White válasza tuningmike (#1905) üzenetére


Black&White
addikt

Letöltött fájlt az Install menüpontból flasheled, utána újraindítás fastboot módban (bootloader mód) és kiadod a parancsot vbmetara, amit bemásoltál előtte a platform-tools mappába.

(#1907) tuningmike válasza Black&White (#1906) üzenetére


tuningmike
csendes tag

Ja hogy az install menüből ok....csak ennyi volt a gigszer ezt nem vágtam hogy honnan...ok..
Köszönöm szépen az infókat

(#1908) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok.

Miután a Mi11 már 300e-be kerül így elgondolkodtam, hogy inkább egy Mi10-et veszek. Egész jó árban van 220volton is pl.
A kérdésem az lenne, hogy milyen most így bemutatás után 1 évvel a kamera és az üzemidő a MIUI javítások után?
Van-e valami széria hiba amivel együtt kell élni?
(Tudom, olvassak vissza, de 1900 komment picit sok. :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1909) tuningmike válasza Black&White (#1906) üzenetére


tuningmike
csendes tag

Szia.flash eltem a recowery ből azt a no replace twrp avb2 zip file t.
Kiadtam a parancsot a vbmeta ra.
Ezt írta ki rá a parancs ablak.
Fastboot: unknown option-- disable-verity
Végülis megcsináltam mindent...

Csak azt nem hogy
Wipe menü- format data-yes....ez azt írja töröl mindent a telefonról..minden adatot képet.
De csak ezután a törlés után látja a belső tárhelyet? Pc ről másolni csak törlés után lehet?
Vagy ha felmasolom a romot oda ahonnan flasheltem azt a no replace twrp avb2 zip file t.onnan tudom telepíteni a romot?
Rom telepítés előtt előtt kötelező a format data?

(#1910) Black&White válasza tuningmike (#1909) üzenetére


Black&White
addikt

Platform-toolst használod, vagy valami régebbi minimal adb tools-t?
Annak a parancsnak normál esetben hiba nélkül le kell futnia.
Format data kell, igen.

(#1911) tuningmike


tuningmike
csendes tag

Minimál adb and fastboot al csináltam

[ Szerkesztve ]

(#1912) tuningmike


tuningmike
csendes tag

Ezért csináltam azzal mert belemegyek a platform tools mappába jobb kattintás de powershell ablak sehol...
Start menüből tudok nyitni de amappabol nem

(#1913) Black&White válasza tuningmike (#1911) üzenetére


Black&White
addikt

Nem véletlenül van platform-tools az összefoglalóban, az a minimal adb csomag réges-rég nem frissült, elavult.
De nyugodtan szivathatjátok magatokat különutas megoldásokkal... :DDD

Shift+jobb klikk kell a powershell-hez...

[ Szerkesztve ]

(#1914) Clay válasza tuningmike (#1912) üzenetére


Clay
senior tag

Powershell-ből nem fog működni, csak CMD-ből

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1915) tuningmike válasza Clay (#1914) üzenetére


tuningmike
csendes tag

kiadtam powershell böl ezt a parancsot vbmeta.img re.
elvileg lement a parancs rendben.
Rewriting vbmeta struct at offset: 0
Sending 'vbmeta' (4 KB) OKAY [ 0.000s]
Writing 'vbmeta' OKAY [ 0.000s]
Finished. Total time: 0.052s

innen már csak az van ugye hogy format data.
de az meg töröl mindent a telorol nem ?

(#1916) tuningmike


tuningmike
csendes tag

csak törlés után látható a belső tárhely ? vagy már látnom kellene a recoveryben ?

(#1917) Black&White válasza tuningmike (#1915) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, csak az maradt.
Illetve bootolj be egyszer még és úgy menj vissza TWRP-be, a telepítéshez.

(#1918) tuningmike válasza Black&White (#1917) üzenetére


tuningmike
csendes tag

de amugy most rá megyek a reboot system ..es a recovery jön csak be.rendszer sehol.az miert van ? a format data t még nem csináltam meg

(#1919) tuningmike


tuningmike
csendes tag

ezután a vbmeta flash után már csak a twrp jön be a rendszer sehol
fastboot reboot volt parancsorral is semmi sehol.csak a twrp jon be bootolás után

(#1920) Black&White válasza tuningmike (#1919) üzenetére


Black&White
addikt

Ott van az összefoglalóban, mit kell csinálni.
Persze csinálhatod máshogy is, mehetsz az angol nyelvű thread után is, én most kiszállok.

(#1921) tuningmike válasza Black&White (#1920) üzenetére


tuningmike
csendes tag

ugy csináltam mindent és most csak a recovery menü jön be már csak bootolás után.
vagyis a fastboot és a recovery menü.de a rendszer sehol. és ugy csináltam mindent ahogy az levan irva az összefoglaloban.

(#1922) tuningmike


tuningmike
csendes tag

ok megvolt format....
felmásolva a rom ..installl...lement...reboot system...
telefon ujraindult xiaomi.eu_multi_MI10_V12.5.3.0.RJBCNXM_v12 rom elindult..
eddig ok is a dolog...
csak az nem volt leirva sehol hogy twrp flash után minden adat elveszik.
az rendben van hogy rom telepités során vagy rom flash során minden törlődik.de az sehol nincs leirva hogy twrp során is mindennek odavan...mert mondom felrakom a twrp t utana majd lementek mindent rom csere előtt. valahogy ez kimaradt a leirásból hogy twrp csere előtt is backup kellene. a telo kész az rendben csak jolett volna ha nem veszik minden a telorol..

(#1923) mizoli válasza tuningmike (#1922) üzenetére


mizoli
addikt

A twrp vagy/és a rom telepítésével semmilyen adat nem törlődik.
A twrp-ben kiadott format data parancs törli az adatokat, és ez (piros betűkkel) oda is van írva a twrp-be, mielőtt beírod a "yes"-t.
Ezen kívül a bootloader nyitás törli az összes adatot, ez szintén oda van írva az unlock programba.

Egyébként pedig minden beavatkozás előtt mentést kell csinálni a fontos adatokról.
Ez alapértelmezés.

[ Szerkesztve ]

(#1924) r.zozoka


r.zozoka
aktív tag

Sziasztok!

Gmail alkalmazás nem gondolt egyet és nem akar csatolmányt hozzá rakni a küldendő levelekhez.

-alkalmazas frissítéseket töröltem (nem segített)
- gyorsítótárat töröltem (így sem jó)
-frissiteseket vissza raktam (így sem jó )
- telefont újra indítottam (így sem jó )
- minden létező engedélyt megadtam az alkalmazásnak ( így sem jó)

Valakinek lenne még valami ötlete?

(Rohadt idegesítő, hogy ilyen okos és mégis micsoda nagy bugok vannak benne)

Válaszokat köszi előre is

(#1925) hroberto válasza r.zozoka (#1924) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem is voltak gondjaim a Gmail app-al. Mióta Outlook - ot használok helyette boldogság van. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1926) szpali válasza fauv (#1897) üzenetére


szpali
addikt

Nálam rendben fut (cak a telefonon használom, az autóim nem támogatják)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1927) V.T. válasza r.zozoka (#1924) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nálam csak a gyári visszaállítás segített ezen a problémán sajnos ....

(#1928) r.zozoka válasza V.T. (#1927) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

Túl vok egy ilyen körön én is , de nem akarom 2 havonta újra rakni a telót :(
Ahogy látom nem lett meg nálatok sem a "miért" ...
Azért nagyon köszönöm a válaszokat.

(#1929) r.zozoka válasza hroberto (#1925) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

Köszi a tippet, így nekem is működik most... (Remélem nem csak ideig óráig fog ez is :( )

(#1930) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy működik a Mi unlock jelenleg?
Csak azért kérdezem, mert próbáltam tegnap éjszaka nyitni egy már egyszer kinyitott (és utána visszazárt) Mi 10T Pro-t, de a Mi Unlock Flash csak belép a fiókomba és nem ajánlja fel a nyitást.
Tehát megcsinálom a mi fiók hozzárendelést a telefonhoz, elvileg ezzel a fiókkal már nyitottam ezt a készüléket, de amikor fastboot-ban elindítom a Mi Unlock progit és belépek a fiókomba, nem indul a nyitási folyamat, hanem egyszerűen belép a fiókba és ennyi.
Valami változhatott a fiókkal kapcsolatosan? Régi Mi Unlock 3.3-al próbálkozom. A legújabb 5.5 a bach-es nyitással kijelzi, hogy 168 óra van még vissza (pedig már egyszer nyitottam ezzel a fiókkal).
És valahogy most nem látom, hogy a Mi fiókom 100%-os állapotban lenne (ami szükséges a nyitáshoz). Ez is eltűnt? :F
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1931) Zsoleszhun válasza kano (#1930) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A mi fiókból nem léptél ki közben a telefonról? Mert akkor biztosan újrakezdi a nyitási folyamatot.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1932) kano válasza Zsoleszhun (#1931) üzenetére


kano
nagyúr

De ezt a Mi 10T Pro-t már egyszer nyitottam ezzel a fiókkal? :)
És az i.mi.com-on sem látom a profilom százalékos készültségét?
Ti sem láttok ilyet? Vagy változott valami a Xiaominál?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1933) Black&White válasza kano (#1932) üzenetére


Black&White
addikt

Én ma egy Mi 9-nél álltam neki a nyitásnak.
4.5-ös Miflash Unlock tényleg nem kínálja fel a nyitás lehetőségét, viszont az új, 5.5-ös verzió azonnal, várakozás nélkül nyitotta a telót.

[ Szerkesztve ]

(#1934) kano válasza Black&White (#1933) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem az 5.5-ös batch nyitást kínált fel.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1935) kano válasza Black&White (#1933) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Köszönöm szépen!
Tényleg a legújabb Mi Unlock (amit Te is használtál azonnal, hiba nélkül nyitotta).
A kicsi sárgák már megint változtattak valamin. :W
Köszi! :R :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1936) Black&White válasza kano (#1935) üzenetére


Black&White
addikt

Ez nekem is új volt, de szerencsére volt itt egy teló, amin ki lehetett próbálni. :)

(#1937) LouiS22


LouiS22
veterán

Sziasztok!

Én bénázok, vagy az az értesítési ledet felváltó pulzálás (bármi, amire állítod) mindösszesen egyszer villan fel és ennyi? (legfrissebb xiaomi.eu ROM). Kipróbáltam minden variációban: AOD on, AOD off - akárhogy is állítom, mindig egy villanás van és ennyi. Így sok értelme van, pont a notifikáció lényege veszik el :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1938) novinyul válasza LouiS22 (#1937) üzenetére


novinyul
veterán

Pulzálás nem folyamatos, utána már az AOD-n látod az értesítéseket.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1939) LouiS22 válasza novinyul (#1938) üzenetére


LouiS22
veterán

Köszi!

Számomra fura, főként azért, mert mi van, ha én nem óhajtom az AOD-t használni? (kikapcsolt AOD mellett is villan egyet). Szerintem ez béna kínai logika :) Egy pulzálásnak meg mi értelme van? :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1940) mizoli válasza LouiS22 (#1939) üzenetére


mizoli
addikt

Ha folyamatosan néznéd a telefont, látnád azt az egyet is. 😁

(#1941) LouiS22 válasza mizoli (#1940) üzenetére


LouiS22
veterán

Jajaja :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1942) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok
Jelenleg a gyári MIUI 12.2.6 gyári rendszer van fent (Xiaomi Mi 10 Pro), előző tulajnak köszönhetően a bootloader nyitva van elvileg! Az lenne a kérdésem ha teszek fel egy twrp recoveryt akkor ott tudok olyan mentést csinálni ami kompletten lementi az appjaimat és ha felteszem a xiaomi.eu Romot akkor vissza tudom állítani? Igazából az lenne a kérdés,hogy pl banki appoknál tudok e olyan mentést csinálni,hogy ne kelljen újból telepíteni és regisztrálni, megerősíteni a regisztrációt!? Köszi

Ui: fontos lenne, hogy nem szeretnék rootot, nem akarok állandóan romolgatni, a sokak által használt xiaomi.eu Rom van olyan stabil mint a gyári, vagy van bármilyen hátránya!? Nekem fontos a rootmentesség és hogy megbízható, stabil legyen! Köszi

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1943) Clay válasza gretzky77 (#1942) üzenetére


Clay
senior tag

Ha ROM tipust váltasz (pl. global-ról eu-ra) akkor mindenképpen újra kell regelned a banki appoknál, mert új telónak látja, ha csak frissítesz, akkor nem kell újra regelned

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1944) gretzky77 válasza Clay (#1943) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm, végül inkább teljesen nulláról indultam neki és feltettem a xiaomi.eu Romot!
Köszönöm a segítségeket! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1945) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a stabil szoftver alatt hála az itteni segítségnek be tudtam kapcsolni a Volte-t.Mi 10 Pro. Azóta feltettem a xiaomi.eu Romot ahol alapból van a beállítások között Volte és Vowifi viszont sajnos hiába kapcsolom ki be, nem működik! Ez ismert dolog vagy valamit kell még csinálnom? Hívás alatt vagy levált 3g-re vagy el is megy a net!
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1946) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hali!

GCam-ből melyik az ajánlott a készülékhez?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1947) Black&White válasza PowerBuldog (#1946) üzenetére


Black&White
addikt

Próbálj ki az újabb BSG release-ek közül egyet.
Gcam topicocban dicsérik, viszont nincs xml támogatás.

(#1948) jofiucska


jofiucska
tag

Sziasztok tudtok ajánlani valamilyen beállítási lehetőséget olyan problémára, hogy amikor telefonálok headseten keresztül, a kijelzőt nem tudom kikapcsolni... tehát sétálok fülessel a fülembe telefonálok, a kezemben van a telefon és folyamatosan nyomkodom a tenyeremmel mert hiába nyomom meg az oldalsó lezáró gombot egy pillanatra lezárja majd újra feloldódik.

(#1949) Black&White válasza jofiucska (#1948) üzenetére


Black&White
addikt

Nincs aktiválva BT feloldás/Smart Lock?

(#1950) tibike8 válasza jofiucska (#1948) üzenetére


tibike8
őstag

Az utóbbi időben, a 12.2.6 globálra frissítés óta tapasztalom ezt én is. Nagyon idegesítő. De ha nyomok egy home 'gombot', akkor már lezárva marad a kijelző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.