Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) alex.3 válasza INGJOKE (#747) üzenetére


alex.3
tag

Mi Mix 2s/3, Mi 9, Mi 9 T Pro, telefonoknál sem és ennél sem volt idáig problémám a közelség érzékelővel. A kamerája messzemenően jobb ezeknél. Gcam és gyári alkalmazással is jó képeket lő, Én a vedd elő és kattints híve vagyok, tehát nálam a beállítások automatára vannak belőve. A makróval is meg vagyok elégedve szerintem az is megfelelő. Sim tálcát Zsoleszhuntól :D is be tudsz szerezni ha e mellett a készülék mellett döntesz. Személy szerint a képernyő, az ujjlenyomat olvasó elhelyezés miatt nem döntöttem a 10 T mellett. A ívelt kijelző sem gáz, nillkin üveget kell rá venni. Kb ennyi lenne a saját véleményem. :P

(#752) INGJOKE válasza alex.3 (#751) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi ha ez lesz akkor csak Zsolesztől veszek. 😂
Mennyire stabilan megy a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó? Vezetés közben ha úgy van mennyire para nyitni? :)

(#753) alex.3 válasza INGJOKE (#752) üzenetére


alex.3
tag

Amíg hátul volt az ujjlenyomat olvasó, addig a mutatób ujjamal nyitottam, most meg a hüvelykel teszem ugyan ezt. 10/10 nyilván egy hajszálnyit a hátlapi gyorsabb, de nem számottevő. Vezetés közben nem nagyon használom, mert arról megy a navigáció, telefonálni meg kihangosítóról szoktam.

(#754) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok.
Zárolt képernyőről nem lehet eltüntetni a zseblámpát? Rendszeresen bekapcsolom akaratom nélkül. A tok meg olyan hogy eltakarja a kamerákat ha nem használom őket. Így elég ritkán veszem észre hogy világít. Nem találtam rá semmit a beállításokban.
Köszi

(#755) Zsolt 7


Zsolt 7
friss újonc

Üdv urak ! Zsolt vagyok, jelenleg mi9 tulaj . Azoktól kérdeznék akik szintén mi9-ről váltottak, hogy tovább,vagy előrébb lépésként élik-e meg a váltást? Én főleg tartalom fogyasztó vagyok, több-jobb élményt ad-e a mi10 ezen a területen? Kijelző,hang, sebesség,ezekre vagyok kiváncsi.Köszönöm. Üdv!

(#756) rjg válasza Zsolt 7 (#755) üzenetére


rjg
őstag

A legnagyobb pozitív változást nekem az akku idő. Sokkal tovább bírja, köszönhetően a nagyobb akkunak.

Az ujjlenyomat olvasó egy hajszállal gyorsabb és pontosabb is.

A kijelző szép, de az ívelt széle tükröződik, ha a fény hátulról jön, szerintem jobb a sima. A lyuk nem rosszabb, mint a csepp notch. A "sztereó" hangszórók jók, de semmi extra.

A sebesség ok, de a Mi9 sem volt lassú.

Nekem megérte a váltást, de főleg az akksi miatt, még úgy is, hogy otthon és a kocsiban is van kábel és Qui töltő is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#757) INGJOKE válasza alex.3 (#753) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én a saját kocsimba AA-t használok de ha megállok pl lámpánál vagy ilyenek akkor megnézem jött e vmi email ez az, amit nem frissít magától pl. Amit frissít azt látom az órán is. Ezért szoktam nyitni időnként kocsiba is.

(#758) Zsolt 7 válasza rjg (#756) üzenetére


Zsolt 7
friss újonc

Köszönöm.

(#759) hroberto válasza Zsolt 7 (#755) üzenetére


hroberto
veterán

Egyértelmű előrelépés. A sztereó hangszóró nagyon szépen szól, az üzemidő sokkal jobb mint a Mi9 - é volt. A kamera szintén, az ujjlenyomat olvasó gyorsabb, pontosabb.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#760) Zsolt 7 válasza hroberto (#759) üzenetére


Zsolt 7
friss újonc

Köszönöm

(#761) hroberto


hroberto
veterán

Nektek nem csinál olyat a telefon, hogy sötétben indokolatlanul felhúzza a fényerőt?
Valamint most tűnt fel, hogy a HEIF formátumú fotókat nem szinkronizálja a Google fotók. :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#762) pergabb válasza #16729600 (#729) üzenetére


pergabb
senior tag

offoljad a képstabit a beállításokban és jó lesz gimbalon, nem lesz semmi szaggatás. Amit tapasztalsz, az szoftveres utána rántás. 60fps-ben amúgy nem kellene csinálnia, mert ott alapból kilövi (elvileg), de én gimbalon minden módban offoltam és soha nem volt semmi ilyen jelenség. Részemről amúgy szarabb képeket készít, mint a mi9 :) a nagylátó meg pláne, az sokkal ratyibb, mint ami a mi9-ben volt. Az akku idő ami kompenzálja ezeket a dolgokat, bár nem lehet tetves 60hz-re tenni, mert első lockolás után ismét 90-en megy.

(#763) #16729600 válasza pergabb (#762) üzenetére


#16729600
törölt tag

Alapban offon voltak a stabik és jól mondod, 60fps-ben eleve nincs is. Mindegy már visszaküldtem, lehet én valami beteg példányt fogtam ki, bár youtube sample videókon is átjön a szaggatás. Jött helyette egy MI Note 10 lite. Fényképben megállja a helyét, vidiben ugyanolyan szar, de legalább csak féláron :)

(#764) Black&White


Black&White
addikt

Ma futott be 2 db Tempered Glass Ali-ról, a szokásos hungarocelles csomagolásban.
Kívülről szinte sértetlen, de persze mindkét üveg el van törve...
Még szerencse hogy várok még két db-ot. :DDD

(#765) BullZeye


BullZeye
veterán

Aki a xiaomi.eu heti romját használja, minden oké az előző heti frissítés után?

1) Nálam hibaüzenet nélkül minden második app kilép, ahol van hibaüzenet, ott access denied a storagere.
Fájlkezelőt elindítom, betölti a mappákat fájlokat látom, elindítani el tudok bármit de pár másodperc után kilép.
Cacheket töröltem TWRP-ben most, de nem javult.

2) A másik, nem nyúltam TWRP-hez eddig, de most elcsúszott ott az érintés, kb 1 centivel lejjebb kell nyomnom, mintha ahol érzékel. Rendszerbe lépve rendesen működik, ez is mi lehet?

Ami infó még, hogy TWRPnél induláskor azt írja decrypted, és fel kell oldani a storage titkosítását, de ez sikeresen lefut utána.

[ Szerkesztve ]

(#766) BullZeye válasza BullZeye (#765) üzenetére


BullZeye
veterán

Még egy Titanium Backupot se tudok futtatni, mert nem tud írni a storagere.

(#767) Zsoleszhun válasza BullZeye (#765) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Volt kernel frissítés, óvatosan a régebbi twrp-vel.
Mi10 pro topikból: [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#768) Avicularia válasza BullZeye (#765) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam minden rendben, nem vettem észre semmi rendellenességet.

(#769) BullZeye válasza Zsoleszhun (#767) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez elég jól hangzik, bízom benne csak mi10pro-t érinti, mert egyenlőre működik a TWRP és OTAn kaptam a frissítést.
Adatokat lementettem róla, de ha bebootol android, nem tudok lementeni semmit Titanium backuppal, mert kilép.

Ilyen esetben dirty flash az előző 09.24-es rom? Vagy mit lehet tenni?

Összefoglaló linkjében lévő TWRP-t szeretném épp feltenni, mert egyel előző verziós TWRPvan, akkor most várjak a telefonnal, amíg nem jön TWRP frissítés, és inkább az újat rakjam fel?

Telefonálni tudok, és 1-2 program elindul, de a legtöbb nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#770) Zsoleszhun válasza BullZeye (#769) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Dirty flast csak akkor, ha nem volt közben android biztonsági frissítés mert az instant bootlooop lesz.

¯\_(ツ)_/¯

(#771) BullZeye válasza Zsoleszhun (#770) üzenetére


BullZeye
veterán

Ötlet, hogy mivel tudom lementeni alkalmazásokat?

(#772) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok.
Melyik a legfrissebb Miui a telefonra?
Az enyémen augusztusi biztonsági frissítés van és nem talál frissebbet. Normális ez?
Vodafone vásárlás egyébként.

(#773) BullZeye válasza Zsoleszhun (#767) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, storage betöltés után nem látszódik, így androidból menteni se tudok.
Belegondolva Magisk telepítése után jött elő a hiba (twrpből), valszeg ez cseszte szét a rendszert (soft-brick).

Azért boldogabb lennék, ha az OTA update ilyenről tájékoztat röviden, egy custom rom megteszi, ők miért nem?

Boot your phone into fastboot mode
Connect phone to PC via cable
Install TWRP recovery using fastboot command fastboot flash recovery twrp.img
Boot to TWRP recovery using fastboot command fastboot boot twrp.img
Boot to system via TWRP recovery

(#774) hroberto válasza V.T. (#772) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs még frissebb EEA-ra.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#775) BullZeye válasza BullZeye (#773) üzenetére


BullZeye
veterán

+1 Klónozott programokat(dual apps) ki kell kapcsolni, ez kukazta a storaget.

Most helyre állt minden.

(#776) V.T. válasza hroberto (#774) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi akkor nem stresszelek ezen. Bár furi hogy 2 honappal le van maradva.

Zseblámpa eltüntetésről a záró képernyőről nem tudsz esetleg tippet? Elég sokszor bekapcsolom véletlenül.

(#777) hroberto válasza V.T. (#776) üzenetére


hroberto
veterán

Nem is tudom... Nekem nincs zseblámpa a záróképernyőn. :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#778) pergabb válasza #16729600 (#763) üzenetére


pergabb
senior tag

Igazabol lehet nakam is ilyen lenne, de en a filmic pro progit hasznalom videos celokra, ugyan akkor a rofadekok a 60fps-t nem tettek elerhetove egyelore 4k-ban. Mivel anno megvetten a lutokkal egyutt, igy nalam alap, hogy minden telefonra az kerul, jol kilapitva a kepet pedig gyonyoruen lehet utomunkazni. Fenyes nappal nyilvan, sotetebb helyzetben soha nem lesz egy telefon sem, ami jo videot csinalna :)

(#779) #16729600 válasza pergabb (#778) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én csakis asztalin (da vinci resolve ) utómunkázok és persze én se vártam el, hogy kiváltsa a black magic 4K gépemet. Na de akkor is. Alúlmúlta súlyosan a végeredmény az általam elvártat. De mondom: nem zárom ki, hogy kifogtam egy selejtes példányt.

(#780) pergabb válasza #16729600 (#779) üzenetére


pergabb
senior tag

látom mobilról a helyesírás nem egészen ment.. :D (nekem)

Szóval... a filmic pro egy mobilra készített program, azzal nem utómunkázni kell :) Jobb minőségben készít vele videót a telefon, mindent manuál lehet állítani, ill vannak lutok, gondolom hallottál már olyanról egy black magic mellett, hogy log profil, stb. Lesz egy fakó, kiherélt képed, amit szépen utómunkázol, az egész lényege meg ugye az, hogy nagyobb a dinamikatartomány, amivel tudsz dolgozni. Asztalin nekem is davinci és premiere van, bár lassan a davinci mindenben jobb lesz ahhoz képest, hogy régen csak fényelésre volt megfelelő. Ezer évente egyszer videózom mobillal, illetve akkor legyen kettő :D Ebből az egyik egy automata semmi, mert egyszerűen csak lekamerázom a kutyám, vagy a nővérem valamelyik porontyát. A másik pedig az, amikor képes vagyok a mobilos videót is kidrazsézott formátumban rögzíteni és ugyan úgy utómunkáznni, mint amit a nagy géppel készítek. Black magic számomra nem lenne megfelelő, mert a másik véglet az, amikor gyakorlatilag 0 fény mellett készítek filmet, arra pedig egy z6 alkalmasabb. Nálad eleve a natív iso 400 nem? (black magic)
Amúgy xiaomi ilyen rángatós videóban mindig is erős volt, mi10 nekem nem produkálja, de volt mi9, mi8, note 7, note5, note4, régen még a hang is ótvar rossz volt :D de a kép az mindig szaggatott ha az ember fordult, vagy felemelte az ég felé. Filmic pro-ban is csinál ilyet, a megoldás az, hogy repülőgép üzemmódba kell tenni a gépet (ezt maga a progi készítője is tanácsolja), lehet a gyári alkamazás is ilyen, picit erőteljesebb feladatot lát el és mindent offolsz, akkor már okés, nem tudom, mert nem használom. Próbáld ki a mi10 lite esetén, hogy mindet offolsz, repülőgép mód és úgy mit csinál videó alatt, lehet ennyi a megoldás a gyári kamera alkalmazásban. Olyan hatalmas különbség nem hiszem lenne a mi10 javára verőfényes napsütésben videó esetén, közel azt a minőséget a mi10 lite is hozza, a többi meg marketing és bullshit. Mi10-ben eleve nagyobb a szenzor, de elszabták a lencsék méretét, így 1 méterre középre fókuszálsz, akkor ott lesz éles, a többi területen meg nem, ultra esetén rá is jöttek és kevésbé fényerős lencserendszer került bele, mi10t pro esetén meg növeltek az obi méretén.
Mi 9 után nekem az esti kép az előrelépés, jobbb a mi10, nappal viszont nem látok semmi különbséget, közelre fotózom, akkor jobban mossa a hátteret hurrá, de ez kit érdekel, porté mód rosszabb, nagylátó sokkal rosszabb, szóval inkább vissza lépés. Ráadás a mai napig nem találtam rá egyetlen egy jó gcam alkalmazást sem, mindegyik színben jobb, mint a gyári, de a részletek eltűnnek. Asztro mód meg okés, de sokkal jobb volt a mi9-en. Nekem az akku megváltás, mert mi9 nap közepén már leghalt, ez szerencsére nem, viszont eddig minden xiaomi telefonom akkuja 1 év alatt teljesen amortizálódott. Igazából számomra már nem is nagyon maradt szimpatikus és megfizethető márka, ami hozza azt amire szükségem van, plussz elmebeteg világban élünk és bankot kell robbantani egy olyan használati eszközért, aminek az árazása szerintem akkor lenne indokolt, ha valóban kiváltana egy számítógépet.

[ Szerkesztve ]

(#781) #16729600 válasza pergabb (#780) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a tippeket. annál is inkább,mert álmomban sem gondoltam volna, hogy a repcsi üzemmódot be kellene kapcsolnom a jobb minőség érdekében. :)

(#782) Avicularia


Avicularia
veterán

Tegnap felraktam a 20.10.22 romot, eddig minden rendben vele. Viszont nekem is el van csúszva TWRP-ben az érintés kb. 1 cm-t lefelé. Előző rom telepítésnél jártam benne, azóta nem és akkor biztosan nem volt elcsúszva.

(#783) peterson1190


peterson1190
tag

Sziasztok!

2 hétig tulajdonosa voltam egy ilyen készüléknek, sajnos ellopták. Xiaomi eu rom és twrp volt rajta. Ma bekapcsolták mert jelzett sms-ben a xiaomi, hogy resetelni akarják a pw-t. Korábban már ráeresztettem a micloudon a remote törlés. Ilyenkor ezt végre tudja hajtani twrp mellet vagy nem tudja megcsinálni custom recoveryvel?

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#784) Zsoleszhun válasza peterson1190 (#783) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez jó kérdés de miui-val biztosan nem tudják már használni ameddig be vagy lépve, mással lehet de nem akarok ötleteket adni.
Készülék keresés be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#785) rjg válasza peterson1190 (#783) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem nyitott bootloader-rel azt csinálnak vele, amit akarnak. :-(

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#786) peterson1190 válasza Zsoleszhun (#784) üzenetére


peterson1190
tag

Be volt igen. Igazából eleresztettem a dolgot csak 1 dolog zavar, hogy van benne egy screenshot személyes adatokkal, ami tök jó lenne ha egy ilyen törlés folyamán eltűnne.

Nincs valaki vállalkozó kedvű, aki pikkpakk vissza tudja állítani a telefonját egy reset után backuppal , hogy mengnézze mit csinál a telefon ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#787) Zsoleszhun válasza peterson1190 (#786) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Volt a telefonon jelkód, jelszó vagy ujjlenyomat? Ha igen akkor a twrp is kéri a titkosítás miatt.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#788) rjg válasza Zsoleszhun (#787) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem a legelterjedtebb 0623-as TWRP még nem kezeli a titkosítást, egy sima cancel gombra nyomva tovább enged jelszó nélkül is.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#789) peterson1190 válasza Zsoleszhun (#787) üzenetére


peterson1190
tag

Persze volt, de a twrp nem kért semmit.

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#790) peterson1190 válasza rjg (#788) üzenetére


peterson1190
tag

Innen szedtem a twrp-t le hozzá: [link]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#791) BullZeye válasza rjg (#788) üzenetére


BullZeye
veterán

0623asom van, ha Cancelt nyomok, akkor hiába enged tovább, az adatokhoz nem fér hozzá, mert titkosítva marad.

(#792) [DDAY]F4C3 válasza Zsoleszhun (#672) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Ehhez nincs sehol Mi10 config. 60fps-en nem működik a kamera. Kilep a Gallery módból és nem látja a lencseket. Van használható? Vagy ne is keressek?

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#793) Avicularia válasza BullZeye (#791) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam is titkosítva van ha cancel-t nyomok, utána csak krikrakszok látszanak a filerendszerben.
Viszont ezt felháborítónak tartom, mi indokolja ezt, hogy még a mi 10 lite-nak is van 960 fps-es lassítása, nekünk meg csak 120 fps? :(((

(#794) [DDAY]F4C3 válasza Avicularia (#793) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Ne sajnáld. Nekem Note - om volt. Igazából használhatatlan volt szerintem a 960fps. Nem bántom a Note - ot. Lenne miért...
Vagy a led - neon miatt villogott a kép (nem ér semmit a beállítás)
Vagy nem tudtad az időzítést eltalálni.
Vagy nem volt fókuszban.
Vagy az egész minősége 0 volt. 240 fps jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#795) Avicularia válasza [DDAY]F4C3 (#794) üzenetére


Avicularia
veterán

de az sincs :(
Nem tudom, ez hardveres limitáció vagy csak a lópél@ rosszabbik oldalán állunk szoftveres limittel.

(#796) [DDAY]F4C3 válasza Avicularia (#795) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Nekem a full HD és 4k stabilizáció is érdekes. Legalább valamelyiket (ois - eis) lenne engedélyezett. De nem! Miért?

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#797) [DDAY]F4C3 válasza Avicularia (#793) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Mi 9 lite többet tud. Ez van

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#798) Black&White


Black&White
addikt

Jött új frissítés EEA-re:

(#799) hroberto válasza Black&White (#798) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#800) [DDAY]F4C3 válasza Black&White (#798) üzenetére


[DDAY]F4C3
tag

Nekem a 11 van rajta és nem talál újat.

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.