Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6198) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,

Megelegedettseggel hasznalom evek ota a HDS programot (koszi a joarasitott licenszert, topikgazda/fejleszto :R ), atlag havonta, kethavonta szoktam csekkolgatni, hogy mi ujsag az SSD-mmel, meg a HDD-immel (2.5" laptop belso, meg 3.5" desktop kulso).
Tegnap volt a kovetkezo a sorban, amikor is elhulve lattam, hogy az addig 95+ %-os kondicioju notivinyom minden ok nelkul leesett 15%-osra.
Nem hasznalom semmi extremre a lapost (netezes, tanulas, neha egy ket film, soriepizod, YT), nincs tobbszaz terra adat mozgatva rajta, nem erte semmilyen fizikai behatas, legtobbszor az asztalomon van a gep, neha az olemben, szoval elkepzelni sem tudom, ez most wtf? Mi rontotta le ezt a kondiciot?
Irtam az eladonak, akitol anno vettem, persze, hogy decemberben jart le a 2 eves garancia, szoval remelem, semmit sem lehet mar kezdeni vele. :W

Csatolok par screenshotot, kerdeznem, hogy ez most valoban doglodik, vagy csak valami zavart erez a program/vinyoelektronika az eroben? Nem lett sem lassabb, sem hangosabb, semmi valtozast nem vettem eszre a merevlemez mukodese alatt azota. Ha esetleg kell meg valamirol foto, szoljatok, es csatolom.

1
2
3
4

Gyorsan lementettem a vinyo tartalmat (atlag fel evente szoktam backup-olni, igy msot nem kellett olyan sokat, bar igy is elszoszoltem vele tegnap majd' egesz nap), sikerult is szerencsere, de a kondicio a vegere romlott ujabb 3%-ot.

Otletek? Tudok ezzel valamit kezdeni? Pl. melyformazas Windows-sal, ujraparticionalas, akarmi? Vagy kesz, ennek annyi?

Tudtam, h nem kellett volna Seagate vinyot vennem, eleve odzkodtam tole, csak laposba nem talaltam normalis aron 2 TB 7200 RPM 64MB+ -os HDD-t.
10+ evig HGST meg Toshiba vinyoim voltak hiba nelkul, a back-up vinyom Toshiba, minimalisan hangosabbak, bugosabbak, de hiba nelkul tettek/teszik a doldukat.
Az biztos, h nem is veszek tobbet ezektol. Nem eleg, h lassu, kisse laggolos a toltes rola (gondolom az 5400 RPM-nek koszonhetoen), meg szar is.
Kar, h a WD-rol is hasonlo rosszakat hallottam, mar ok sem a regiek, talan a Black meg az Enterprise vinyok. :(
Ha cseres lesz, csak olyanra fogom, amin 5 ev gar van, megfelelo Hita, Toshi, vagy Black lesz. :(((

Bocsi a kirohanasert, csak felbosszantott ez a hulladek hardver, ami 2 evet epphogy kibirt, erre minden ok nelkul elkezd doglodni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.