Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5870) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!
Nemrég-2 hónapja vásároltam egy Maxtor M3 portable 4TB (STSHX-M401TCBM) külső hdd-t,tegnap leállt a másolás lefagyott a gép is és gondoltam megnézem HD Sentinelben (5.01) (előtte mindig 100% on volt a kondició) mit látok a hdd-ről.
Ez fogadott: teljesitmény-100%
kondició: 9%
1360 hibás szektor
286 hiba adatátvitel során

a SMART-ban a current pending szektor és az off-line uncorrectable jelez warningot ( 0,96,96 -ot ir mindkettőnél) ,többi rendben

Lemez egyenlőre működik gond nélkül ,de azóta nem másoltam semmit rá,kimélem.

Érdekes dolgok történtek egyébként:
a lefagyás után csak hosszan nyomva tartva a bekapcsológombot tudtam kikapcsolni a gépet nem reagállt semmire
újrainditás után ráraktam a 2. ugyanilyen külsőmet(2szeres mentést végzek mindig),elkezdek a gépről másolni
erre sorra nyilnak meg az ablakok vagy 20 is már másodpercenként,semmire sem reagáll a gép megint,gyorsan bekapcsológomb hosszan kikapcs-tartottam valamilyen virustól!
újrainditás mondom gyorsan virusirtás -erre avast nem indul UI failed....,malwarebytes szintén lefagyva.-b.h.kikapcs
újrainditás-csökkentett mód-rendszervisszaállitás október 4re,virusirtás malwarebytes talál 250 db orosz pup
optional RUSSADot mást nem ,karantén,avast nem talált semmit,2. merevlemez leellenőrizve hds ben -rendben,gép működik rendesen azóta,csak ez a 9%os külső HDD-t még mindig mutatja a hds.

Szerintetek mit csináljak ezzel a 9%-os HDD-vel?Az létezik ,hogy működik rendesen egyenlőre?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.