Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Tsityu válasza Symbio (#800) üzenetére


Tsityu
csendes tag

Ehhhh, akkor a Gear 2-mön is ezért égett be a kijelző.... ;] :DD

lss n csk nzz!

(#802) Anulu79 válasza Symbio (#800) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez sajnos nem pont olyan válasz mint amire vártam. Azért köszi!

(#803) Symbio válasza Anulu79 (#802) üzenetére


Symbio
senior tag

Bocs, azt hittem poénnak szántad :R

Semmi baja sem lesz. Amíg te nem halsz meg a napon, addig az óra is bírja. Legalábbis semmi ellenkező információm nincsen :)

(#804) Anulu79 válasza Symbio (#803) üzenetére


Anulu79
addikt

No akkor ez mégis csak jó hír. :C

(#805) nortsen válasza Symbio (#795) üzenetére


nortsen
aktív tag

Az egyéb edzés nem mér pulzust. Amúgy nagy hiányosság, hogy egy csomó edzés típus nincs meg az órán, ami az S Health-ban megvan.
Pl fallabdánál nem tudsz mit állítani, mert bár futópadot megadhatsz neki helyette, de az meg messze nem ugyanaz a kalória, tehát marhaságot számol, és utólag az edzés típust nem lehet módosítani (Google Fit-ben lehet, és akkor a kalóriát is módosítja).
Én jelenleg nem látok lehetőságet rá, hogy az edzés fajtákat a samsungon kívul bárkinek bővíteni lehetne, így az van, amit kapunk.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#806) nortsen


nortsen
aktív tag

Én nemrég jutottam hozzá az S3-hoz (Moto 360 Sport-ot cseréltem le), de van pár problémám az órával kapcsolatban.

- Kéne a wear-hoz hasonló theater mód, ami egy gombnyomással lekapcsolja a kijelzőt. A "Ne zavarj" ugyan nagyon jól működik, de néha elég lenne csak a kijelző "zárolása" - gyorsan, egyszerűen.
Vezetés közben is idegesítő, hogy nem lehet gyorsan letiltani a kijelzőt. Ha az ébresztési mozdulat be van kapcsolva, egy erősebb kanyarban már mutogatja nekem a pontos időt. :N

- Nem lehet a bezel-el való kijelző "felébresztést" tiltani, és mivel elég könyen el lehet forgatni, akár alvás közben sem nehéz véletlenül kapcsolgani az órát.

- Ugyanehez kapcsolódik az AOD kijelző lekapcsolása. Szuper, hogy van, de éjszakára lekapcsolnám (akár időzitve), de iszonyat macerás. Kikapcsolni jelenleg úgy lehet, hogy "beállítások/óraszámlapok/mindig van óra/ki (és ha van Beállítások/Eszköz/Ébresztési mozdulat/ki"). De ekkor a Bezel még mindig bekapcsolja a kijelzőt...

Ezekér sikítanak a külföldi fórumokon is. Kíváncsi vagyok lesz e rá samsungnak válasza.
Letöltöttem egy Screen Lock appot, ami a fentieket orvosolja, de Tizen API szinten vannak bajok, tehát az sem működik tökéletesen, ettől függetlenül ezt használom most is.
Én leginkább egy profil beállításnak tunék örülni, ahol sok féle profilt tudok egyszerűen kiválasztani. Silent, Always off, időzített profilok, stb. De már annak is örülnék, ha mondjuk a home 3x megnyomva lehetne screenlockot ki/be kapcsolni. De mivel a bezel már S2-ben is volt és S3 is ugyanúgy működik, így azt hiszem, ez ma ennyit tud és kész.

Ja még 1 :) Kotyog a bezel karika. Ez elég gagyi feeleneg ad neki.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#807) mati12 válasza nortsen (#806) üzenetére


mati12
senior tag

Esetleg a tenyérrel való letakarást tudnám javasolni a kijelző azonnali kikapcsolására.Ez a "bezel' elnevezés amúgy honnét jön?Én még sosem találkoztam ezzel a megnevezéssel.... Viszont a kikapcsolhatósága tényleg hasznos lenne,nekem a motoros kabátom ujja folyton hozzá ér és eltekergeti. Néha magam is meglepődtem,hogy milyen menüpontokban jártam mire leszálltam a motorról. Ez miatt ha motorozok nem is viselem az órát.

[ Szerkesztve ]

(#808) kozma1986


kozma1986
tag

Kedves Tulajok!

Ha a telefont újra teszem (gyári beállítások visszaállítása), és utána csatlakoztatom újra, akkor megmaradnak a korábbi adatok az S Healtban?

(#809) Anulu79 válasza kozma1986 (#808) üzenetére


Anulu79
addikt

Ha bejelentkezel és előtte is be voltál és elmentette őket akkor szerintem tuti.

(#810) Symbio válasza nortsen (#806) üzenetére


Symbio
senior tag

A Ne zavarj mód az 3 mozdulat, én azt használom. Manuálisan és időzítve is (éjszaka rajtam van az óra és még nem vettem észre, hogy felébred).
Vezetés közben is be szoktam kapcsolni ezt a funkciót (a telefon úgyis ott van előttem).
Ha "kényes" helyre megyek, akkor csak némítom (vagy rezgő), redőnyből az is elérhető gyorsan.
Az AOD ki-be kapcsolása "iszonyat macerás" dologgal vitatkoznék, nincs több, mint 3 mp. Ennyi lefekvéskor azért belefér nálam.
Természetesen megértem, hogy ha eddig ezek kényelmesebben mentek, most idegesítő. És az is igaz, hogy ezeket egy frissítéssel simán orvosolhatnák :R

(#811) nortsen válasza mati12 (#807) üzenetére


nortsen
aktív tag

Angolul mindenhol így hívják a tekerhető gyűrűt.

Amúgy most látom, hogy a gyürű kotyogása csak a Frontier átka?
[link]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#812) nortsen válasza Symbio (#810) üzenetére


nortsen
aktív tag

A ne zavarj elég egyszerű lenne nekem is, de nem célom mindenhol lenémítani a jelzéseket.
A kijelző letakarása nem gátolja meg a további "felébresztési" folyamatokat, mint pl a kézmozdulattal való ébresztés, bezel, és az AOD-en sem működik, pontosabban AOD módban a takarással aktiválom az AOD takarékos kijelzést, tehát ilyenkor nem kapcsol le a kijelző teljesen.
Nekem nem kényelmes ezt naponta többször ki be kapcsolgatni a jelenlegi menükben, mivel erre sokszor gyorsan van szükségem. Android Wear-en ezt akkor használtam, ha vizbe mentem/zuhanyoztam, mert akkor a kijelző a víz hatására "érintéseket" érzékelt, és mindenféle marhaságot csinált.
Amúgy pl egy hosszan letakarás sem lenne rossz feature, hogy "lezárjam" a kijelzőt.

De ha egyszerűsíteni akarom a problémát, akkor a bezel-el való felélesztés a leidegesítőbb. Ha az tiltható lenne, akkor be lehetne úgy állítani, hogy csak gomb nyomásra lehetne felébreszteni, ami már sokkal használhatóbb.
A Teather mód viszont még Apple-n is megtalálható, szóval Samu huzzon bele, mert ettől még szerintem ez a legjobb okos óra, csak szoftveresen lehetne még hova fejlődni. :)

Amúgy arról hallott valaki, hogy Tizen 4.0 frissítést esetleg a Gear S3 fog kapni?
Pár elmélkedő cikket olvastam erről, de semmi hitelest.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#813) nortsen


nortsen
aktív tag

Amúgy erről az app-ról beszélek, jelenleg ez oldja meg a problémáim:

[link]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#814) Tsityu válasza nortsen (#811) üzenetére


Tsityu
csendes tag

Gondolom a fórumtárs is inkább lünetta-ként (mint én) ismeri.
Nekem is kotyog egy hajszálnyit, de mivel sem esztétikailag, se funkcionalitásban nem zavar, nem tulajdonítok nagy jelentőséget neki.... :)

lss n csk nzz!

(#815) nortsen válasza Tsityu (#814) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ha nem esik szét, engem sem érdekel, hogy kotyog.
Bár erre is összejött némi negatív tapasztalat. A homokos tengerparton belement a homok a résbe, bár ki is jött vizzel, de kicsit recseget tőle (meg gondolom karcolja is).

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#816) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok! Valamiért nem tudok telefonálni a gear s3-mal, ha arról indítok hívást tök süket, nem ad hangot. Valami beállításbeli hiba lehet?

(#817) Tinky00 válasza Symbio (#795) üzenetére


Tinky00
csendes tag

Szia, egyéb edzésnél pulzusmérés? Azt hogyan lehetne aktiválni? Én csak kalória és idő mérést láttam. Azt meg h hogy an számolja a kalóriát az jó kérdés...

(#818) Tinky00 válasza kozma1986 (#808) üzenetére


Tinky00
csendes tag

Ha a biztonsági mentés be volt kapcsolva akkor igen. Már többször is raktam újra, nem volt gond soha, csak smsung accountba be legyél jelentkezve és ments... :)

(#819) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Jöttem ma haza bringával nem volt összekötve a teloval és a megtett-km-t plusz a sebességet nem mérte csak az időt.
Miért?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#820) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap egy S8+-hoz csatlakoztatva a WhatsApp-pot kivéve minden értesítést jelez a Gear, annak ellenére ,hogy engedélyezve van. A Honor 8-cal minden perfekt volt.
Mi lehet a gond?

(#821) mati12 válasza anonymus89 (#819) üzenetére


mati12
senior tag

Lehet,hogy nem volt bekapcsolva a gps....

(#822) martinkeet válasza martinkeet (#820) üzenetére


martinkeet
aktív tag

...illetve még annyit szeretnék kérdezni, hogy reset után hol találom a már megvásárolt számlapokat?
Előre is köszönöm!

(#823) boksz válasza Anulu79 (#799) üzenetére


boksz
senior tag

0

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#824) anonymus89 válasza mati12 (#821) üzenetére


anonymus89
addikt

A beállítások/kapcsolatok/Hely --> be van
Erről van szó?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#825) mati12 válasza anonymus89 (#824) üzenetére


mati12
senior tag

Igen,ott is legyen bekapcsolva plusz a mozgás típus beállításain belül is,szóval mind a két helyen.

(#826) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Az NFC-t próbálta valaki használni?

Simple app-al telón keresztül esetleg megy a mobil fizetés, vagy Gear-en keresztül csak a Samsung Pay játszik, vagyis játszana, mert tudtommal az nincs nálunk?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#827) SenonE válasza Tsityu (#814) üzenetére


SenonE
csendes tag

Én is lunettaként ismerem ;)
Egyébként a Theater Mode-ra a megoldást az ingyenes appok között találja a kérdező, ugyanezzel a névvel, szóval az már réges-régen solved. :R
A többi probléma viszont egyéninek tűnik, nálam fürdés vagy úszás közben soha nem mászkált bele a menübe a víz hatására, illetve a homok sem ment be a lunetta alá, pedig lett volna rá lehetősége bőven :K

[ Szerkesztve ]

(#828) Anulu79


Anulu79
addikt

Honnan érdemes most ilye órát beszerezni? Hol van jó árban?

(#829) nortsen válasza hackeeeee (#826) üzenetére


nortsen
aktív tag

Tudtommal csak a Samsung Pay-el lehet fizetni Gear S3-al. Talán egyszer itthon is lesz.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#830) nortsen válasza Anulu79 (#828) üzenetére


nortsen
aktív tag

Árgépen néztem ki pár hete (95-ért). Mivel Samsung adja a garit, így tök mind1 hol veszed, úgy is Samsung szervizbe kell vinni, ha baja van.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#831) nortsen válasza SenonE (#827) üzenetére


nortsen
aktív tag

Látom nem nézted meg a Theater mode appot, ezért gondolod, hogy arra ad megoldást mint ami a problémám.
Amúgy nem nyomkodja el vízben, az az Android Wear órám volt (mint ahogy írtam is). Ezt piszok egyszerű a "bezel"-el elforgatni, bármivel amivel érintkezik.
Az meg, hogy egyéni... Olvass külföldi fórumokat, és meglátod mennyire egyéni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#832) anonymus89 válasza anonymus89 (#824) üzenetére


anonymus89
addikt

Srácok továbbra sem írja kerékpározásnál a km-t, sebességet pedig tegnap is tekertem.
:U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#833) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy S3 Classic órát, de gyári szíj kb a koreaiak kezét érheti max át. Létezik hozzá normális hosszúságú szíj?

(#834) Symbio válasza #06969344 (#833) üzenetére


Symbio
senior tag

Mekkora Gozzilla kezed van? :Y
Két szíjat kapsz az órához, egy L és egy S méretűt. Nem véletlenül az S-est próbáltad fel?
Egyébként mivel szabvány 22 mm-es csatlakozású a szíj, bármilyen szabvány óraszíjat rátehetsz ;) :K

(#835) #06969344 válasza Symbio (#834) üzenetére


#06969344
törölt tag

Akkor lehet az S méretűt talán. A vodafone üzletben volt kiállítva, ezekszerint a kisebb szíj volt rajta akkor.

(#836) boksz válasza anonymus89 (#832) üzenetére


boksz
senior tag

Manuálisan indítod el a kerékpározást ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#837) Vekkerúr


Vekkerúr
csendes újonc

Sziasztok!

Szerintetek az miért van, hogy a Viber az órán egyszer megjeleníti az üzenetet és válaszolni is tudok rá, majd később ugyanattól az embertől jövő üzenetet nem jeleníti meg, csak annyit ír, hogy "XY üzenetet küldött", majd válaszolra kattintva "Nézze meg a telefont" utasítást küld. Nem titkosított a csevegés.

(#838) anonymus89 válasza boksz (#836) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem, be van kapcsolva a figyelés.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#839) Tsityu válasza nortsen (#830) üzenetére


Tsityu
csendes tag

Én olyan helyen venném ahol utána be tudok regisztrálni a + 1 évért. :)

lss n csk nzz!

(#840) vmack válasza anonymus89 (#838) üzenetére


vmack
tag

Figyeléssel se futásnál se kerékpározásnál sincs nálam sosem térkép.
Eddig a google fit rendesen megcsinálta, de a hétvégén az is kihagyta a térképet a bringázásnál (ami vicc, hogy a térképen az idővonalban szépen jelzi a bringázás útvonalát, és az időt, de a fit alá már nem tette be.

Úgy néz ki, ha nem indítjuk kézzel a tevékenységet, akkor csak egy elég sovány infót jegyez fel róla.

(#841) anonymus89 válasza vmack (#840) üzenetére


anonymus89
addikt

feltelepítem az S-health alkalmazást és úgy is ki fogom próbálni.
Viszont gyaloglásnál mindig kiírja a megtett távolságot és a sebességet is. :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#842) Symbio válasza anonymus89 (#841) üzenetére


Symbio
senior tag

Miből kellene felismernie, hogy bringázol? Ha nem mondod meg neki, nem tudja. Nem a lábadon hordod, gondolom ;)

A gyaloglás más, mert ott a szenzorok érzékelik a lépést.

(#843) anonymus89 válasza Symbio (#842) üzenetére


anonymus89
addikt

Na de most tökmindegy milyen sport azért a megtett útvonalat és sebességet is kiírhatná.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#844) Symbio válasza anonymus89 (#843) üzenetére


Symbio
senior tag

És akkor a robogón, motoron, zötyögő vonaton, villamoson is állandóan rögzítse, hogy merre, mennyivel "sportoltam"? Még egyszer: honnan vegye észre, hogy te bringázol? Miből?

(#845) boksz válasza Symbio (#844) üzenetére


boksz
senior tag

Benne van a mozgási jelzések figyelése és az edzés észlelés amit be lehet állítani.
Az edzés észlelés nem sokra jó, nekem se indította el amikor bicikliztem ( elméletileg az óra adataiból: sebesség, pulzus és a kar egy helyben maradásából észlelnie kellene ) így ezt a funkciót teljesen kikapcsoltam és mikor elindulok túrázni, biciklizni, kocogni akkor ÉN indítom el manuálisan. Ez a legbiztosabb, 2 gombnyomás és biztos számol, mér mindent...

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#846) vmack


vmack
tag

elindítani tökéletesen elindítja, a végét is pontosan saccolja meg. A a fura, hogy ha már ezt jól csinálja, akkor miért hiányzik belőle olyan adat amit amúgy tudna.

Runtastic nem jön az s3-ra? ezt vettem meg és meg is vagyok elégedve vele, nem váltanák az UA progira.

(#847) hackeeeee válasza anonymus89 (#832) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én endomondo-val tolom, azzal tökéletesen működik, úgy, hogy Én indítom el, és állítom le. Vagyis, nem tökéletes, mert a magassággal és a kalóriával néha akadnak problémák. :)

Bicaj, gyaloglás, teljesen mindegy, tökéletesen megy, plusz Nekem az órával való belépés után adott 1 év ingyenes prémium előfizetést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#848) fm!


fm!
tag

Én pont a múlt héten vettem itt:
https://edigital.hu/okosora/samsung-gear-s3-frontier-okosora-fekete-p477133
Hivatalos, +1 évre lehetett regisztrálni.
Viszont elsőre nem sikerült összehozni a kapcsolatot Xiaomi Mi4-el, állandóan lefagyott kapcsolódáskor a Samsung Gear szoftver. Na mondom, jó kezdés... :DDD Ha valaki más is így járna, itt a megoldás:
https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mod-samsung-gear-app-android-n-samsung-t3547035
Van valami bug a hivatalos verzióban, de a fenti fórumon egy srác újrafordítja a mindig aktuális verziót, hogy ne legyen probléma.
Ma talán végre lesz olyan idő, hogy ki tudom próbálni futásra (főleg ezért vettem). Endomondo-t raktam rá én is, szintén kaptam egy év ingyenes premium előfizetést. Minden edzésem ezen van, pont ezért is választottam ezt az órát, mert ezen van endomondo és használja is a beépített GPS-t. Viszont jókat nem olvastam a telefonos verzióról, ezért majd telefonon és órán is mérem, és kíváncsi leszek, hogy mennyire tér el a kettő...

[ Szerkesztve ]

(#849) fm! válasza hackeeeee (#847) üzenetére


fm!
tag

Mennyire pontosan méri a távolságot és a km időket endomondoval? Főleg erdőben futok, ha gyenge a vétel, akkor gáz lesz a mérés. A telefon is sokkal pontosabban mér télen, mint nyáron a lombozat miatt.

(#850) hackeeeee válasza fm! (#849) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha nincs GPS jel, akkor kicsit necces a helyzet.. Bár, pár napja körbejártuk az abaligeti barlangot, azt is lemonitorozta, a távolság egész reálisnak tűnt, de a táv ábrázolásáról szerintem ne beszéljünk. Erősen területfüggő.

Én azt javaslom, hogy max próbáld ki egy alkalommal. Igaz, max beaktiválja a prémiumot a fiókodra, de ha nem jön be, akkor nem használod.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.