Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) vmack


vmack
tag

mivel a másik topic nem pörög, itt is megkérdezném:

tudja valaki, hogy az shealth hogy milyen néven van fent az órán?
gondolok itt arra, hogy ha parancsikonból el akarom indítani pl a stoppert akkor annak ez a linkje: com.samsung.stopwatch-wc1 vagy a task managernek: com.samsung.w-taskmanager
csináltam egy számlapot, ahonnan szeretném elindítani ha a számlap bizonyos részét megérintem, a fenti kettőt már megcsináltam, de ezt nem találom sehol sem leírva.

Igazából jó lenne rögtön az aktivitást elindítani, de ebben már nem is reménykedek.

más.

Attól hogy optikai alapon méri a szívritmust még lehet pontos. pl a sürgősségi ellátásban is használnak optikait. És összehasonlítva egy neves pulzusmérővel, hát lenne mit csiszolni a gear-en.
(de már annak is örülnék, ha létre lehetne hozni olyan aktivitás funkciót ahol mondjuk van folyamatos mérés meg grafikon, és ennyi. Mert jelenleg erre csak a futás van, de ugye ha egy helyben edz az ember akkor a távolság sebesség... irreleváns.

(#102) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ez nekem túlságosan macerásnak tűnik...

(#103) Darko válasza vmack (#101) üzenetére


Darko
senior tag

A szobakerékpárban is van grafikon meg folyamatos mérés. Viszont ha jól nézem nem lehet edzés végén a grafikonban megnézni, hogy mikor mennyi volt a pulzus. Jó látom?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#104) vmack válasza Darko (#103) üzenetére


vmack
tag

nem tudom, azt még nem próbáltam.

viszont itt egy összehasonlítás a scosche rhythm+ al: (a piros diagram a gear)

(#105) Darko válasza vmack (#104) üzenetére


Darko
senior tag

Olyan mintha alacsony mintavételezésen lenne majd átlagolná. Gyanítom hogy nem a mérés pontosságával van a gond, hanem a mérési pontok mentésével (mintha nem minden pontot mentene el), vagy megjelenítésével. Folyamatos pulzusmérésnél a mért érték folyamatosan változik, a felvett pontok nem hiszem hogy ilyen "szép" görbét rajzolnak le.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#106) Darko


Darko
senior tag

"míg a zenelejátszó kizárólag a telefonon futó tartalom kezelésére alkalmas."

Az órán is lehet zenét hallgatni, azt ami előzőleg rá lett másolva.

"Az Facebook Messenger és Viber üzenetek a küldő képével, chatfejjel együtt megjelennek, az üzenet tartalmát viszont még megnézni sem tudjuk, nemhogy válaszolni rá."

Tökéletesen el lehet olvasni a viber üziket, messengerem nincs nem tudom ott mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#107) mati12 válasza Darko (#106) üzenetére


mati12
senior tag

Ha visszaolvasol egy kicsit megtudod.....

(#109) MaCS_70 válasza dutrás (#108) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pulzusszámnak azért van jelentősége, pl. azt kiszűrni, hogy nem éppen halába edzem-e magamat. Életkot, egészségi állapot, stb. Egy kicsit is okos rendszer a mozgás intenzitása és a fizikai, egészségügyi paramétereim alapján nagyjából meg tudja mondani, hogy jól csinálom-e.

Komolyabb edzéscélok esetén, gondolom, az edzés hatékonyságára is értékes adatokkal utal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#110) vmack


vmack
tag

A pulzusszámnak igen nagy jelentősége van ha tudatosan edzel. Csak úgy lehet edzeni és fejlődni ha kontroll alatt van a pulzusszám.

http://fanaticbike.hu/spg/847279/Pulzusszam-es-edzes

Ismét csináltam egy összehasonlító mérést, és ha figyelembe veszem, hogy más léptékben jeleníti meg a grafikont (amennyire lehet összeigazítottam a kettőt) akkor látszik, hogy pontosnak pontos, csak tényleg ritkábban jegyzi fel a pontokat, így a grafikonon nem is látszanak annyira a részetek.

nem lehetne összevonni a két topicot? full felesleges két helyre szétszedni. a másik már jóval korábban indult.

(#111) madkiller


madkiller
őstag

Karácsony óta használok egy s3 classicot. Nincs benne olyan funkció, ami nélkül ne tudnék élni, de alapból hordok órát, akkor meg miért ne lehetne okos? Ingel nagyon jól mutat a classic. Legjobban azt szeretem mikor hívnak, de nincs kezembe a teló és az óráról tudom fogadni vagy, ha 2x lenyomom a menü gombot már a híváslistába és tudok hívni. Ha megunok egy számlapot lecserélem így mindig olyan , mintha új órám lenne :) Nem használom minden funkcioját, de mindet kipróbáltam az első napokba ekkor gyorsabban is merült, most 3-4 napot bír nálam.
Szvsz jobban tetszik, mikor fekete a kijelző és ha megmozdítom felvillan. Eléggé magára vonza a figyelmet :D Valaki írta, hogy a ruhája ujja tekergeti a lünettát. Na ez kizárt.

(#112) concrete86


concrete86
aktív tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyet, számomra nagyon hasznos, hogy rámszól, ha sokáig tétlen vagyok, motivál, hogy mozogjak. Nem kell mindig a telefonért nyúlnom, ha jön egy e-mail (sokkal tovább bírja így az S7 akksija aktív b2 kapcsolattal, mintha minden értesítés miatt felébreszteném).

A PC-s designer progi helyett tudtok olyat mondani nekem, ami androidos program? Pusztán csak számlapokat telepítenék telefonról órára, nem akarok szerkeszteni (egyelőre).

(#113) vmack


vmack
tag

Bug: viber üzenetnél rendesen írja, hogy ki üzent, de viber híváskor ismeretlent jelez, holott a telefonon látható ki hív. Felvenni és beszélni klasszul lehet.

(#114) madkiller válasza vmack (#113) üzenetére


madkiller
őstag

Nem emlékszem pontosan, de mintha a Tiguanom bluetoothos media centere is ismeretlent írt volna a múltkorokba viber hivásnál. Ez lehet vmi viberes bug.

(#115) zseko válasza Zedlog (#96) üzenetére


zseko
veterán

S4-em van, és S7 Edge-t készülök venni. És pont most láttam egy hirdetést az újságban, hogy ha 28.02.17-ig veszek egy S7E-t, akkor kapok mellé egy Gear Fit 2-t (uk) :) (Vagyis egész pontosan 'claim'-ot ír, ami ha jól sejtem nem pont szó szerint ez.) Még egy ok, hogy S7-E legyen... :)

HR24.hu

(#116) K.Zsoe


K.Zsoe
csendes tag

Sziasztok.

Lassan egy hónapja használom az órát és eddig elégedett vagyok vele. Külsőre nagyon bejön, és egy rozsdamentes acél szíjjal használva kimondottan egy prémium óra összképét adja. Bárhol, bármivel viselve megállja a helyét, mivel nem gadget kinézetü. Pont ezért szeretem. :)
Az ilyen fajta eszközök létjogosultságát, szükségességét taglaló hozzászólásokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy igazuk van azoknak akik azt mondják, hogy ez nem egy létfontosságú eszköz, lehet élni nélküle, meg abban is bizonyos vagyok, hogy nem mindenki használja ki minden funkcióját az eszköznek (akár okosóra, akár okostelefon), de én azt mondom, ha az ember talál benne egy pár számára igazán hasznos funkciót, amiket rendszeresen ki tud használni és ezek segítik őt a mindennapokban már megéri belefektetni anyagiakat.

Látom vannak akik kétségbe vonják azt, hogy miért kell, vagy miért jó az aktivitás követés?
Igaz, hogy az óra nélkül is tudom/tudhatom hogy mikor mennyit ülök vagyok mozgok, de mindezt csak abban az esetben ha figyelek rá. Márpedig nem mindig figyelek arra, hogy mennyit is gyalogoltam, és mindezt mennyit idő alatt tettem meg. Saját tapasztalat alapján már többször is adódott olyan helyzet amikor tényleg hasznos lett volna tudni ezeket az infókat (és nem azért hogy kiposztolhassam a Facebookra), de csak a célnál döbbentem rá, hogy nem tudom, mert közben a figyelmemet másra összpontosítottam. Az órán lévő applikáció viszont minden szükséges adatot rögzít és bámikor visszanézhetem. Máris egy dologgal kevesebb amire a figyelmemet kellene szentelnem.
Ha pedig sokat ülök, amit szintén nem mindig veszek észre, mert általában el vagyok foglalva valamivel, de én azt szeretném tudni, akkor beállítom és jelzi nekem, hogy már több mint egy órája nem mozogtam és ideje lenne valamit tenni ellene. :)

Mivel említették a szint (emelet) és lépésszámlálókat, ezekhez is fűznék pár szót. Az emeletszámláló valóban pontatlan, mindig kevesebbet mutatott mint amennyit megmásztam. A lépésszámlálónál viszont sosem tapasztaltam olyat, hogy többet számolt volna mint amennyit léptem. Rövid mozgásoknál (helységekben) észleltem azt, hogy valamivel kevesebbet számolt, de hosszú gyalogolások alkalmával, amikor figyeltem a számlálót, miden lépésemre csak eggyel növekedett a lépésszám, nem többel, tehát pontosan mért.

Pulzusszámmérő
Valaki írta, hogy csak 5 próbálkozásból tudja megmérni a pulzust. Nálam a pulzusmérés általában az automatikus mérésre van bízva, de eddig ahány alkalommal kézzel indítottam mérést, mert már régi volt az utolsó automatikusan mért adat, mindössze csak 2 (két) alkalommal tapasztaltam azt, hogy nem tudta megmérni a pulzusomat. Itt viszont azt is figyelembe kell venni, hogy kinek mennyire szőrös a karja. Az én karomon a szörzet vékony szálú és nem is túl sűrű, így nincsenek különösebb nehézségei a szenzornak.

Mennyire pontosan határozza meg a pulzust és miért jó az?
A mérés pontos/pontatlanságát nem vitatom, egy edzésre kifejlesztett kütyü bizonyosan pontosabb méréseket ad, mint ez az óra, de ha az ember megközelítőleg szeretné tudni és követni a pulzusát arra tökéletesen megfelel.
Mire jó? Amint már említették kicsit előbbre, hogy ne hajszold túl magad edzés közben, és nem csak akkor. Saját tapasztból pedig egy olyan esetet említenék, amikor a városban gyalogosan járkálva intéztem az ügyeimet, nyilalló érzéseket kezdtem tapasztalni a mellkasomban (ami amúgy nagyon nagyon ritkán fordul elő). Itt mindjárt hozzá is lehet fűzni, hogy az óra nélkül is meg lehet saccolni mitől jöhet az érzés. Viszont rápillantva az órára bizony mindjárt megerősítést kaptam a feltételezésemről, és láttam többek között azt, hogy több mint egy órája mozgásban voltam, ráadásul eléggé erőltetett tempóban és nagyon magas volt a pulzusom, aminek következtében pihenőt tartottam és perceken belül megszünt a nyilalló érzés is. Nyugodtan lehet élni nélküle, de ha már megvan akkor szerintem mindenképp segítség, mivel több infót tudsz magadról.

Kell-e navigáció vagy sem?
Kocsiban ülve, valóban nincs haszna a GPS-nek és navi appnak az órán, mert telefonról navigálni kényelmesebb, de ha éppen gyalogosan vagy tömegközlekedési járműveken megyünk valahol külföldön, sokkal kézenfekvőbbnek találom rápillantani az órára, mint mindegyre zsebbe nyúlni, kihúzni a telefont, kijelzőt bekapcsolni, zárképernyőt feloldani, aztán visszatenni a zsebbe. Ezt pedig újra meg újra eljátszani egy idő után kifejezetten kínos.
A motorozás pedig egy újabb élethelyzet ahol hasznosabb az óra mint a teló. Ha telefont használom navigálásra, akkor meg kell állnom, motoros kesztyű le, telefont kibányászni a kabát belső zsebéből, bekapcsolni, feldoldani és aztán vissza. Az órával legrosszabb esetben is csak a kesztyű szárát kell félretolnom, rápillantok és már gurulhatok is tovább.

A bejövő hívásokat azonnal látom és el tudom dönteni, hogy felveszem-e vagy sem. Ha beszélni akarok előhuzom a telefont a zsebből és beszélek, ha nem akarok elő se kell venni a telót csak eltekerem a gyűrűt és el van utasítva a hívás.
Az üzeneteket, e-maileket pedig szintén azonnal tudom olvasni, nem kell elővenni a telefont.
Kézenfekvő. Illetve csuklónfekvő. :)

Ezenkívül bővíthető további többé-kevésbé hasznos applikációkkal.
A fent említett funkciók nagy részét ugyan el tudja látni a telefonunk is, nem kell hozzá feltétlenül még egy kütyü amit szintén figyelni és tölteni kell, de igazából ugyanezeket az órán végezve gyorsít(hat)ják (a telefonos használathoz képest) az ember dolgait.

[ Szerkesztve ]

(#117) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szuper a cikk, az utolsó oldalig azt hittem megtaláltam életem első okosoráját (1,5 éve gondolkodom rajta de egyik termék sem volt szimpatikus összességében). Aztán az utolsó részben ismét elvetettem a kérdést, mivel iPhone használó vagyok és maradok is. Persze ezekért a hiányosságokért (nem működő funkciók) abszolút nem a Samsung a hibás.

Csak egy észrevétel a szerzőnek: nagyon tetszett a komplett írás, csak a második oldalon azt a három"tök" szavat cseréljük ki ;). Túl sok az 1 oldalon.

:R

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#118) kchris78


kchris78
veterán

nekem apple watchom van, de az optikai pulzusmeres tulajdonsagai gondolom mindenhol megegyeznek:
a lenyeg hogy ha nincs fizikai mozgas akkor jo-pontos a meres. ha viszont van pl razkodas ha bicajon a kormanyon van a kezed akkor nem nagyon tudsz olyan sima uton menni hogy ne legyen vibracio. ez pontatlanna - vagy lehetetlenne teszi a merest. vannak ilyenkor fel - 1 perces intervallumok is akar amikor nem gyujt be adatot az ora mert gondolom pontatlannak itelte. mivel ennyi ido alatt siman lehet egy pulzus emelkedes - csokkenes, es kivancsi lenne az ember az ertekre, sokszor nem alltam messze tole hogy fogjam es az ut szelere hajitsam. sieles kozben viszont egesz jol mert. szoval az optikai meres leginkabb nyugalmi allapotban tud jol - megbizhatoan mukodni.

(#119) guriga1234 válasza kchris78 (#118) üzenetére


guriga1234
addikt

Maga a vibráció nem okoz gondot, csak akkor, ha nem tud az óra rendesen felfeküdni a kezedre, vagyis akkor, ha lötyög az óra.

(#120) concrete86


concrete86
aktív tag

Üdv, ismét kérdésem lenne.

Miért van az, hogy az órán nem tudom frissíteni az időjárást (sem erre alkalmas számlapról, sem a weather-ből), csak telóról tudok szinkronizálni? Wifi, b2, gps be van kapcsolva, mégis azt írja, hogy "A hálózat nem érhető el.". Ugyanez HERE-nél, nem találja meg a helyemet. A gyári Samsung S3 Outdoor számlapon rányomok az időjárásra, hogy belője, de ott a wifi-jel áthúzva és "Network error".. :( Help pls.

(#121) concrete86 válasza concrete86 (#120) üzenetére


concrete86
aktív tag

Valamiért nem megy a szerkesztés, bocs.
Kiegészítés: a magasságmérővel ugyanez a helyzet, csak manuális kalibrációt enged. A teló SGS7

(#122) dud998 válasza concrete86 (#121) üzenetére


dud998
őstag

Minden engedélyt megadtál az alkalmazásnak telepítéskor?
Esetleg próbáld újratelepíteni az Gear alkalmazást.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#123) concrete86 válasza dud998 (#122) üzenetére


concrete86
aktív tag

Megadtam persze. Annyival lettem előrébb, hogy HA a belső GPS-t kilövöm és a Wifi-t állandóra kapcsolom, akkor működik az, ami eddig nem - ebből az következik, hogy a b2 kapcsolat nem elég neki és a belső gps-t nem tudja használni. De közben észrevettem egy nagyon súlyos hibát: a built-in GPS nem működik semmilyen applikációval a Health-en kívül. Sem herewego, sem maps, sem 3rd party helymeghatározó progikkal. A külföldi fórumok és a youtube is tele van ezzel a hibával...

(#124) dud998 válasza concrete86 (#123) üzenetére


dud998
őstag

:(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#125) MarciKING24


MarciKING24
tag

Sziasztok!

Oneplus 3-mal mennyire működik együtt? Van esetleg olyan funkciója ami nem lesz jó, ha nem samsungom van? Azsem tiszta nekem, most akkor hogy van rajta internet? B2-n jön a telefonról? Nyilván olyat vennék ami nem tud LTE-t és nem akarok bele sim kártyát sem rakni. Bocs, soha nem láttam még droidos watchot, öcsém apple óráját is csak messziről.

Straight outta Compton

(#126) K.Zsoe válasza concrete86 (#123) üzenetére


K.Zsoe
csendes tag

Igen, mindenhol hibának írják, pedig ez nem hiba hanem "fícsör". :)
Nem a GPS nem működik együtt semmilyen applikációval, hanem éppen fordítva, az applikációk nem használják a Gear S3 beépített GPS szenzorját. Ezek az applikációk csak úgy tudják meghatározni a helyzetünket, ha be van kapcsolva a GPS a telefonon és van BT kapcsolat telefon és óra között.
A magyzarázat pedig egyszerű. Ezek az applikációk már elérhetőek voltak a Gear S2 modellre is, amelyiknek ugye nincs saját GPS vevője (csak a 3G-s Gear S2 rendelkezik GPS-el, a többi Gear S2 modell viszont nem). Ezért alkalmazták a fentebbi megoldást a fejlesztők. De van jó hír is, ugyanis a HERE weboldalán azt írta az egyik fejlesztő, hogy a HERE WeGo következő frissítésébe már bele fogják tenni, hogyha van saját GPS-e az órának azt használja majd a helyzetmeghatározáshoz.

(#127) DithenS


DithenS
senior tag

Olyan óra van ami nem okosóra de a számlapot lehet még is változtatni? Ha lehed AMOLED-es az is? Nekem az okosórákban csak a változtatható számlap jön be.

(#128) DithenS válasza dutrás (#108) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha a pulzusszám nem emelkedik akkor az edzés nem is hatékony.Így tudom.

(#129) MarciKING24


MarciKING24
tag

Sziasztok!

Meg lett az óra. Oneplus 3-mal használom. Van egy nagyon zavaró és problémás funkciója. Ha felveszem a hívást, vagy ha hívást indítok, MINDIG át kell állítanom a hangot, hogy "kézibeszélő"-n halljam (a telefonon...) ne pedig az órán. Ez nagyon gáz, hogy alapból nem a telefon van neki beállítva hanem az óra. Munkám miatt rengeteget telefonálok és nagyon tré mikor ügyféllel vagyok és az órából szólnak bele. Szóval ha nem figyelek és nem állítom át a telefonon akkor simán megy órán a kapcsolat. Valakinek valami megoldása erre?

Straight outta Compton

(#130) concrete86 válasza MarciKING24 (#129) üzenetére


concrete86
aktív tag

Telefon probléma lehet, SGS7-en nem csinál ilyet.

(#131) kozma1986


kozma1986
tag

Üdv. Valaki használja az órát LG G4 készülékkel? Mert szeretnék órát, és lehet, hogy ez lesz a választottam.

(#132) vmack válasza kozma1986 (#131) üzenetére


vmack
tag

nem g4, de LG. nexus 5x-el használom.
Amit írtak előttem, az néha itt is van, vagyis hogy az órán szólal meg a hívó, de eddog összesen ha 3x volt. nem tudom mi okozhatta. Amúgy tökéletesen működnek együtt.

(#133) Aprósólyom válasza Richie86 (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor is igaza van. Mert vagy nulla és akkor nem fény, vagy fény, de akkor nem nulla (hanem legfeljebb azt mondhatjuk, hogy nagyon közel áll hozzá, konvergál.) A kettő viszont kizárja egymást.

Jevons paradox

(#134) Richie86 válasza Aprósólyom (#133) üzenetére


Richie86
senior tag

De itt most nem arról van szó, hogy igaza van vagy sem... Így is érthető volt szerintem mindenki számára, hogy mit szeretett volna közölni a cikkíró. Ő sem robot, egyébként nem túl gyakori szerintem hogy hibásan fogalmaz. Előfordul. Na és? Lehet itt okoskodni, csak nem értem az ilyen emberek hozzáállását, hogy ha nem talál más kivetnivalót, akkor elolvassa még, hogy valami csak van amibe bele lehet kötni?

Arról nem is beszélve, hogy milyen stílusban írta le a kommentelő a mondandóját... Lehet egy hibára normálisan is felhívni a figyelmet, általában a cikkírók még meg is köszönik. Meg lehet ilyen tulok módon is, na én az ilyennel nem tudok azonosulni.

[ Szerkesztve ]

(#135) toth_janika válasza ithomas (#37) üzenetére


toth_janika
őstag

Erősen offtopic, de hogy működik az S-Heath-ben az Együtt funkció??? Páromnak S7-e van, nekem S7E és nem tudom meghívni, pedig ő is használja... Akár privátban is :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#136) ithomas válasza toth_janika (#135) üzenetére


ithomas
őstag

Először regisztrálni kell a telefonszám megadásával, de ezt a program is írja.
Ezután megjelennek választható barátként azok az emberek akik a telefonkönyvedben vannak, s healtht használnak ÉS regisztráltqak is.

Real eyes realize real lies!

(#137) toth_janika válasza ithomas (#136) üzenetére


toth_janika
őstag

:R
Köszönöm!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#138) Zitta


Zitta
őstag

Sziasztok!
Most vennék egy ilyen órát, de hezitálok, hogy Frontier vagy Classic.
A Frontier jobban tetszik, viszont félek hogy színe miatt sérülékenyebb.
Nem tudom, hogy a saját színe ez a sötét vagy fújva van.
Esetleg sport közben izzadság kikezdheti a színt stb...
Jótanácsokat megköszönöm. :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#139) kozma1986 válasza Zitta (#138) üzenetére


kozma1986
tag

Üdv!

Bár még nem érkezett meg, de én a Frontiert rendeltem meg, nekem sokkal jobban bejön!

(#140) vmack válasza Zitta (#138) üzenetére


vmack
tag

Párszor koppant már asztal sarkán de nyoma sincs. Izzadság nem kezdte ki, nem kopik és nem fogja össze sem a ruhát sem a bőröm.
Amit érdemes szerintem cserélni az a szíj, én azt cseréltem egy sokkal komfortosabb hirsch szíjra.

(#141) Zitta válasza kozma1986 (#139) üzenetére


Zitta
őstag

Az odáig ok. Nekem is kinézetre az tecc.

Moto 360-ból is ezüstöt vettem anno, mert a fekete igencsak amortizálódott amikor véletlen odaverte a user valamihez - viszont egy Classic style-nál nem olyan vészes a dolog.

VMACK : köszi az infót. (Ez a Frontier lenne ugye.(?)
Szíjból nekem a honlapon levő piros ami nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#142) vmack válasza Zitta (#141) üzenetére


vmack
tag

ige a frontier

vettem piros szíjat is hozzá, képen jobban mutatott :D

(#143) Aprósólyom válasza Richie86 (#134) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Úgy érzem, te erősen érzelmi kérdést csinálsz belőle. Ez nem volt támadás senki felé. Pontosítás. Ha megfogadja a cikkíró a javaslatot, akkor fejlődik a gondolkodásmódja, ha nem, akkor követekzéskép nem fog fejlődni. Ebben semmi személyes nincsen. Felőlem, és gyanítom az első hozzászóló szerint is mindegy, hogy miként reagál egy ilyenre a szerző. Minden csak rajta áll. És ismétlen, nem kell ebből érzelmi kérdés csinálni és felháborodni/kikérni. Ennek mi a célja?
A valóságban ez történt: volt egy pontosítási megjegyzés.
Értsd: Vannak bizonyos karakterű emberek, akiknek magasabb igénye van a pontosabb megfoglamazásra. Ez nem azt jelenti, hogy lenézik/sértegetik azt a személyt, akinek mondják/írják. Vagy ezt valami sértésnek, kötekedésnek szánják. Ha ennek szánták/szántuk volna, lehülyéztük volna a személyét.
Nem ez történt.
Szóval teljes mértékben visszautasítom az állításodat és engedd meg, hogy pöttyet felháborodjak rajta, majd hagyjál lenyugodni. Köszönöm a megértést. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#144) Zitta


Zitta
őstag

Jajjj mégvalami...

Van itt olyan aki Android Wear-ről váltott?

Kell kompromisszumot kötni vagy nincs nagy difi a két óraplatform között?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#145) Richie86 válasza Aprósólyom (#143) üzenetére


Richie86
senior tag

Értem mit akarsz kihozni belőle. Csak Te nem érted, hogy nem a pontosítással van itt baj, hanem a stílussal. Tök hülye példa, de: el tudok valakit küldeni úgy a francba, hogy mosolyogva válunk el egymástól, de úgy is, hogy elsírja magát. Nem mindegy a stílus. Ezek szerint Te nem vagy érzékeny erre. Én meg erre vagyok érzékeny :) Na erre varrj gombot. Ha Ő/Ti lehettek érzékenyek a pontos megfogalmazásra, én csak lehetek érzékeny a stílusra nem? Mert szabad országban vagyunk. Részemről zárva :)

[ Szerkesztve ]

(#146) Darko válasza Zitta (#144) üzenetére


Darko
senior tag

Szerintem hatalmas a különbség a két rendszer között. Nekem is volt android wear órám, és ami a legjobban hiányzik az hogy "értett" magyarul. Érintés nélkül lehetett vele google kereséseket indítani, ha pl. egy címet "diktáltam be" az órának, akkor egy érintéssel elindíthattam a navigációt, vagy bármit kerestethettem rajta mintha csak a pc-s google előtt ülnék. Ha telefonon elindítottam egy programot, akkor az órán is elindult a wear-es változata, elég sok android aplikációnak volt az órán információs része, nem csak az amit az értesítési sávra küld el. Az S3 viszont nagyon jó annak aki sokat mozog, sportol, rögzíti a megtett útvonalat, pulzust stb. Az hogy nem kell a számlapot tapicskolni hanem a gyűrűt lehet tekergetni az viszont pazar fícsör a számomra. :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#147) elstimate


elstimate
csendes tag

Egy förmedvény ahogy ez a cikk össze van hányva ide. A szerző inkább mással próbálkozzon meg az életben!
Szvsz

(#148) guriga1234 válasza elstimate (#147) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha 10 év alatt összesen 13 hozzászólásra jutotta csak (durván évente 1), akkor ezért most kár volt ezt ide beleböfögnöd. Inkább hallgattál volna, ahogy eddig is tetted. Jövőre talán valami értelmes hozzászólásra is képes leszel.

(#149) Zitta válasza Darko (#146) üzenetére


Zitta
őstag

Köszi az infót.

Ez lényeges, hogy a wear tud magyarúl.

Elég gyakran diktáltam választ neki egy bejövő üzenetre stb.

A Moto 360 órám viszont ki tudja meddig fog zökkenőmentesen működni.

Mondjuk a 360 2nd gen is nagyon ott van, viszont a Gear S3 gyűrű, dizájn stb nagyon bejövős és nagyon sportolós vagyok. :K

Neked melyik van amúgy?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#150) Darko válasza Zitta (#149) üzenetére


Darko
senior tag

Frontier.

"Elég gyakran diktáltam választ neki egy bejövő üzenetre stb."

Ezt el is felejtettem már, ez is nagyon jó volt, sajnos itt nincs :(

Az LG Sport Watch órája még igéretes lehet A.Wear fronton. A wear menürendszere viszont nekem nagyon nem tetszik, soha nem jött be. Ami szintén jó volt wear-nél az a gesztusvezérlés, azt szivesen látnám s3-on is.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.