Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) zezoka


zezoka
őstag

GS Waeather, Simplicity, Alpha Dark 2.0, Elements, Hilfiger The Pilot a favorit nekem, plusz a gyári Gear vezérlőpult, ha gyors-egyszerű leolvashatóság kell.

(#1152) SharpSA válasza SharpSA (#1147) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó ez a szíj, de egy nagyon picit szoros. Szoknom kell. Ha meg visszarakok egy elemet, akkor nagyon laza.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1153) Greenm86


Greenm86
csendes újonc

Sziasztok csak nekem tünt el az a funkció az órárol hogy tudjak válaszolni az üzenetekre?

(#1154) SharpSA válasza Greenm86 (#1153) üzenetére


SharpSA
veterán

Az lehet, nálam működik. Viszont volt nálam is ilyen, értesítések sem jelentek meg rajta. Aztán töröltem az órát, akkor sem volt jó azonnal, majd egyszer csak elkezdett működni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1155) Greenm86 válasza SharpSA (#1154) üzenetére


Greenm86
csendes újonc

Már 2x töröltem, igy kb semmire nem valo ez az ora ! Itt látszik mennyivel stabilabb a Iwatch!

(#1156) SharpSA válasza Greenm86 (#1155) üzenetére


SharpSA
veterán

A telefonon is törölted a Samsung Gear adatait?
Egyenként meg vegyél akkor ivacsot... ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1157) Greenm86 válasza SharpSA (#1156) üzenetére


Greenm86
csendes újonc

A megoldást szeretném nem Iwatch ot. De bosszanto hogy 130 ert nem tudja már ezt sem! :C

(#1158) SharpSA válasza Greenm86 (#1157) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudja azt, csak kéreti kicsit magát. Ahogy írtam nekem is volt ilyen. Azóta rendben működik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1159) nortsen válasza Greenm86 (#1157) üzenetére


nortsen
aktív tag

Olvass vissza, a megoldás az android wear app. Fentebb már volt róla szó, de most nem keresem meg mobilról. ;)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1160) SharpSA válasza nortsen (#1159) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem nincs telepítve, mégis működik minden.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1161) hackeeeee válasza SharpSA (#1160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamitől meghülyülhet, szerintem.

Nekem először az sms értesítés sem akart működni. Aztán egy ideje kikapcsoltam az sms értesítést, mert mindig jelzett egy sms-t, amit már rég elolvastam.

Véleményem szubjektív...

(#1162) nortsen válasza SharpSA (#1160) üzenetére


nortsen
aktív tag

Tudom, más is írta, mégis ezzel lehet rendbetenni.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1163) hackeeeee válasza hackeeeee (#1161) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És úgy néz ki, hogy ez még mindig megvan.. Bekapcsoltam vissza az üzenet értesítéseket, elmentem a telefontól, most jöttem vissza, erre kaptam egy kézbesítési jelentést, ami már nagyjából 2 vagy 3 napos.

Véleményem szubjektív...

(#1164) Reggie0 válasza SharpSA (#1152) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha megvalnal tole szolj, hatha ram jo :)

(#1165) SharpSA válasza Reggie0 (#1164) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó ez így. Tényleg csak nagyon picit nyom. Így nem lötyög. Na meg a hidegebb lesz, akkor meg jobb lesz szerintem.
Nem értem a GPS-t ebben az órában. Minek van benne, ha külön app kell hozzá? Gyárilag miért nem lehet megnézni a megtett útvonalat?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1166) Symbio válasza SharpSA (#1165) üzenetére


Symbio
senior tag

Pl nem kell telefont cipelni futáshoz. Van zene (BT fülessel) és fut az edzésprogram önállóan. Az értékeket megnézheted az órán vagy szebben, grafikusabban a telefonon később. Átszinkronizálja a telefonra.
Szóval van értelme az önálló GPS-nek.

Azt nem igazán értem, hogy valaki miért akar csak órával - telefon nélkül - autóban navigálni. :F

(#1167) SharpSA válasza Symbio (#1166) üzenetére


SharpSA
veterán

Ki írt navigálást?
Ha futok, biciklizek, stb, azután mivel tudom megnézni utólag az útvonalat? Ez a kérdés. És a gyári app-ban ez nem látszik sehol.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1168) Symbio válasza SharpSA (#1167) üzenetére


Symbio
senior tag

Az S-health-ben? Dehogynem!
Pontos útvonal térképen, részidők, sebesség- pulzus grafikon.
Számokkal az órán, térképpel meg minden csillivilli dolgokkal a telefonon.

A navigálást előtted írogatták, bocs hogy neked ment.

(#1169) SharpSA válasza Symbio (#1168) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontos útvonal térképen? Látom. De az csak akkor jelenik meg, ha manuálisan van indítva? Akkor nem ha az automatikus mozgás érzékelés veszi észre a biciklizést?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1170) Symbio válasza SharpSA (#1169) üzenetére


Symbio
senior tag

Hát akkor indítsd el manuálisan, kb 3 mp.
Én ebbe a problémába nem ütköztem, nem tudom mi a megoldás a fentin kívül.

(#1171) vmack válasza SharpSA (#1169) üzenetére


vmack
tag

Nálam is csak akkor van térkép ha manuálisan indítom, ha automatán érzékeli a mozgást akkor csak megjelöli a térképen.

(#1172) SharpSA válasza vmack (#1171) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt nem tudtam, de az előbbi hozzászólásomkor már kezdtem sejteni...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1174) SharpSA


SharpSA
veterán

Kiválóan használható az Aquamail is az órával, csak be kell kapcsolni az üzenet értesítéseknél az okos óra fejlsztések pontot és alatta a fiókonkénti értesítés kezelést. Így már minden rendben ezzel is. Töröltem is a Samsung Emailt. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1175) hackeeeee válasza SharpSA (#1174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én csak azt nem értem, hogy miért kapom meg az utolsó sms kézbesítési jelentését amikor újra csatlakozik az óra a telefonhoz.. Azért ez elég gáz. :(

Alkalmazás adatok törlése nem oldja meg..

Arról nem beszélve, hogy be van kapcsolva, hogy csak a gear viselésekor mutasson értesítést, és ez azonnal megjelenik, akkor is, ha nincs kézen.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1176) SharpSA válasza hackeeeee (#1175) üzenetére


SharpSA
veterán

Passz. Évek óta nem küldök sms-t. Ez legyen a legnagyobb problémád. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1177) hackeeeee válasza SharpSA (#1176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem sűrűn, csak van 1-2 illető akivel így tartom a kontaktot néha, ha nem hívható.

Jó hát kikapcsolom az üzenetek értésítését, és nincs gond. Csak, ha kitörlöm az adott illető sms-eit, akkor az előzőét mutatja.. Szal érdekes. :)

Véleményem szubjektív...

(#1178) Csibe78


Csibe78
tag

Sziasztok.
Ma vettem egy S3 Frontiert, és minden jó meg szép rajta csak nem kapcsolódik a a xiaomi telefonomhoz, látják egymást, párosítani is lehet "őkét", azután vége nincs tovább. Mondjuk nem engedi a Gear appot se telepíteni a telomra valami oknál fogva (külön apk-ról felmegy)...pedig úgy emlékszem csak annyi a kikötése a Samsungnak hogy 4.4 -nél nagyobb verziójú android legyen a telefonon. A rootolás közre játszhat vagy a nyitott bootloader?

[ Szerkesztve ]

(#1179) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Vásárlás előtt állok! Gear Fit 2 vagy Gear S3 lesz! Viszont mindkét esetben van egy nagyon fontos kérdés! Volt már több android-os órám, amin használtam egy CouchTo5K nevezetű programot, ami az 5km-es futásra készít fel, úgy hogy közben "utasít", hogy mikor hogyan, milyen ütemben fussak, stb.!

Van Tizen-re valami hasonló jellegű program?

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Szép napot!

(#1180) Ateszpapa válasza Csibe78 (#1178) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Legalább 1.5 Giga Ramnak is kell lennie!
Ha csak 1 giga van, az gondot okozhat.

(#1181) otoaak válasza Csibe78 (#1178) üzenetére


otoaak
tag

Note 3 pro (Kate) van nekem, gear app felment gond nélkül és kapcsolódás is ok.

Egy bajom van ha sokat nyúzom a telefont hajlamos megszakadni a bt kapcsolat, erős a gyanúm, hogy memoriakezelés miatt lelövi a teelfon a gear alkalamzást, a kérdésem az, hogy nem lehet ennek valahogy prioritást adni, hogy sose lője ki a háttérből?

SG Note Pro P900

(#1182) mati12 válasza kvojnovics (#1179) üzenetére


mati12
senior tag

A gyári Shealt program is tud ilyet akár magyar nyelven is. Sőt az 5 kilométeren kívül sok más célt is be lehet állítani.

(#1183) Csibe78 válasza Ateszpapa (#1180) üzenetére


Csibe78
tag

Van 3 GB RAM...de meg lett a baj ha a telon nyitva a bootloader akkor nem lehet telepiteni a geart...kiprogáltam a egy nyitott samsung galaxy s3-al is, arra se engedte feltelepíteni. Most visszazártam a boootloadert és rögtön lehetett telepíteni a playből a Gear appot. Gondolom az nfc miatt...Viszont még mindig szenvedek vele, nem szinkronizál a teloval párositás után leakad.

[ Szerkesztve ]

(#1184) fm! válasza Csibe78 (#1183) üzenetére


fm!
tag

Én is szenvedtem a Xiaomi Mi4-emmel. A gyári Samsung szoftver bugos, vagy nem is csatlakozik, vagy csatlakozás után rögtön lefagy, A hiba csak MIUI-n jön elő. Külföldi fórumon van egy srác, aki mindig javítja az új verziót, a fórum itt található:
https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mod-samsung-gear-app-android-n-samsung-t3547035
Ide tölti fel a javított verziót:
https://drive.google.com/drive/folders/0B1uk1ESfnhXkblAzZWVJUC14aVE
A play áruházas f*st töröld le (minden samsungos szoftvert) a fenti linken találhatóakat telepítsd. Rögtön menni fog minden rendesen.
A másik megoldás, hogy 4.4-es androidról frissíted a telefont, de az annyira macerás, hogy én maradtam a fenti megoldásnál.

(#1185) fm!


fm!
tag

Ha már itt vagyok, leírom a tapasztalataimat a beépített GPS-el. Teszteltem a megszokott 12 km-es útvonalamon:
1. Telefonon Endomondo, az órán Shealth futott, tökéletes pontosság mindkettőn.
2. Az órán Shealth futott, telefon nem volt nálam, 12 km helyett 11,2 km-t mért.
3. Az órán Endomondo futott, telefon nem volt nálam, 12 km helyett 11,1 km-t mért.
4. Az órán Endomondo futott, telefon futás közben nem volt nálam, de amíg bemelegítettem (5-10 perc) elindítottam a progit, majd rögtön pause, hogy legyen neki net a telefonon keresztül. Így a 12 km helyett 11,6 km-t mért.
Vagyis ha pontos mérést szeretnétek, akkor legyen nálatok a telefon is. Sajnos az egyik fő ok, amiért ezt azt órát vettem, hogy ne kelljen a telefonnal futnom. :((( Végül is kibírom, de nem igazán motiváló, hogy az eddig 5 perces km időim helyett 6 percet számol... :W
A pulzusmérőnek nem tudom, hogy higgyek-e, menet közben egész jól mért, de a futás végén mutatott párszor 180-190-es értéket, de annyi tuti nem szokott lenni. :F
Ezen kívül viszont nagyon bejött, bár nekem is van, hogy nem jönnek a frissítések. Ekkor telefon-óra újraindít és minden rendben.

(#1186) SharpSA válasza fm! (#1185) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor van vagy előfordulhat kb. 10% eltérés...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1187) fm! válasza SharpSA (#1186) üzenetére


fm!
tag

Telefon nélkül van, bármilyen programmal... :(((

(#1188) Csibe78 válasza fm! (#1184) üzenetére


Csibe78
tag

Kipróbálom bár már visszazártam a bootloadert :(...akkor kezdem elöről...köszi a segítséget. :R

egyébként én is azt tapasztaltam a hogy a gps pontatlan nagyon...még navinál is.

(#1189) Zedlog válasza fm! (#1185) üzenetére


Zedlog
csendes tag

Nekem telefon nélkül a 10 km-es kört 11,93 km-nak mérte. Ez már inkább motiváló :DD

Pulzus dettó. Ugyanannál a tempónál van, hogy nem megy 110 fölé, és van, hogy nem bírom 170 alá lenyomni. Szóval elég random. De kb. 10 futásból 8-nál reális.

(#1190) zezoka


zezoka
őstag

Jé, megtaláltam a telefonon az S Health-ben (Napi cél akartam módosítani), h mi legyen a forrás: teló, óra vagy telós és óra.

Beállítottam utóbbira, mert a nap egy részében telefon nincs nálam (melóhelyen ha olyan helyen vagyok nem vihetem be), másik részében meg óra nincs rajtam (amikor hazaérek leveszem). De így közelebb lesz az igazsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Luigineto válasza kvojnovics (#1179) üzenetére


Luigineto
csendes tag

Szia, van az Shealth-ben ilyen, nem kell semmit telepíteni. Kiválasztod mit, hogyan szeretnél futni és mutatja meg mondja az instrukciókat az óra.

(#1192) Luigineto válasza fm! (#1185) üzenetére


Luigineto
csendes tag

Endomondo-t sokan írják hogy pontatlanul mér. Amúgy a legjobb órák pl Garmin, Suunto, Polar is csak kalibrált FootPod-al mérnek ugyan annyit két futásra. 12km elég ha picit más ívén futsz, felhősebb az ég és már mást is mér. A GPS+GLOONAS 30cm pontossággal tudja meghatározni a helyzeted. Ezek alapján értékeld az óra mérését. Nekem pl a Strava rendszeresen módosítja a futás vagy bringa távolságát az óráimhoz képest.

(#1193) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
S3 classicomon egy sportbaleset következtében sikerült durván összekaristolnom a tárcsát... Van remény rá hogy cserélhető maga a tekergethető tárcsa rész? Ha igen vajon hol csinálják meg?

(#1194) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezek egy ilyen okosórát venni.
Az edigitalban rendelem meg!
Milyenek a tapasztalatok? Jobban megéri, mint egy kínai Lemfo LES1, LES5 kombináció?
Persze fontos a garancia, meg az hogy Samsung! Mennyire vízálló, úszni lehet benne?
Normál használat mellet meddig bírja az aksi? Mennyi idő alatt töltődik fel?
Olyan appok, amik a telefonon vannak itt is jól lehet használni?
Ilyenekre gondolok: sofascore, facebook, idokep, Remote Transmission, stb
Telefontól függetlenül lehet használni a térkép funkciókat, térképet, gps-t?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Esetleg ha még más pozitívumot is tudtok mondani, ne kíméljetek! :-)

Impair

[ Szerkesztve ]

(#1195) kozma1986 válasza Impair1980 (#1194) üzenetére


kozma1986
tag

A tapasztalatok nálam jók, rosszat nem tudok rá mondani. Biztosan jobb azoknál a kínai fosoknál :DD Én még nem zuhanyoztam és strandoltam vele, csak mostam csapvíz alatt. Az akkuja 2,5 napot bír nálam, de be van kapcsolva mindig a wifi, gps, minden értesítés... 2 óra alatt teljesen feltöltődik. Appokról nem tudok nyilatkozni, jön az értesítés és meg is lehet nézni, hogy mi. Válaszolni is lehet pl. messenger, sms, viber, stb. A gps-re van alkalmazás, de még nem próbáltam ki. Ha van pénzed rá és azt nem sajnálod erre, akkor vedd bátran, nem fogod megbánni. Ja! De előtte nézd meg, hogy a telefonod támogatja-e, bár ilyen óránál már a telefon is jó lehet.

(#1196) SharpSA válasza kozma1986 (#1195) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam 4-5 napot kibír egy töltéssel... Igaz este vagy néha már délután is ki van kapcsolva. Otthon nem kell. :D
Tegnap kipróbáltam egy kis futással, hogy mit mutat. Az értékek nem is annyira voltak fontosak, tájékoztató jelleggel nekem megfelelnek, nem is tudom mihez hasonlítani. Kb. 4 km futás volt, ezalatt 100-ról 92-re merült az akku. Persze ment a gps is és azzal többet fogyaszt. Amúgy nekem átlagban napi 20-25% akku fogy és nálam is megy rajta minden.
Volt szerencsém egy Huawei Watch-ot is kipróbálni az előző hétvégén... Nagyon gyenge a vibra motor benne, a kijelző szintén gyenge napon és a wear 2 sem tudja azt, amire számítottam.
Szerintem jó óra ez a Gear 3. Azt nem mondom, hogy megéri az árát, mert szerintem valahol 70-80e körül lenne talán a reális új ára, de ez van... Nekem tetszik, használom. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1197) boksz


boksz
senior tag

2 napot bír.
Éjjel-nappal megy + bekapcsolva minden és napi 1 óra biciklizés amit természetesen mér.
Vízállóság:
Én nem kímélem, azért van :) akvapark 40 perc csúszdázás + gyerekekkel játék a 1,5m vízben simán megy.
Járok úszni rendszeresen, ott nem használom, mert ott 40 percig a víz alatt lenne folyamatosan.

Mindig rajtam van, fűnyírás, por, kosz stb. aztán lemosom.
Egy karc nincs az üvegen. Annyi, hogy mint a képen látható kopás jelent meg, de mivel semmi karcolás nincs, így majd garanciába megcsináltatom...

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#1198) jacis válasza boksz (#1197) üzenetére


jacis
nagyúr

Az nem rossz hogy így bírja 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1199) sompetike


sompetike
aktív tag

Adrián tesztelve,nyaraltam és az s7edge,meg a gear3 is bírta a sós vizet.vagyis nem vettem észre semmi rendellenséget...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1200) jacis válasza sompetike (#1199) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem is szabad. Max annyi hogy a telefon töltő csatijának az érintkezőit megmarhatja ami miatt oxidos lehet idővel.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.